Строят небостъргач в Стара Загора

Всичко свързано с град Стара Загора.
Публикувай отговор
Аватар
slimarkov
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 2979
Регистриран на: Нед Юни 01, 2008 0:03 am

Re: Строят небостъргач в Стара Загора

Мнение от slimarkov »

G7G написа: Нед Мар 31, 2019 16:01 pm Няма логика тия високи соц сгради да си стоят толкова грозни и да не се модернизират, че да изглеждат като небостъргачи.
На запад е пълно с такива сгради с модерни фасади и облицовка.
Аз отдавна предлагам тези високи соц сгради, които в повечето случаи не са и частни, като сградата на Синдикален дом и тази на Дом на строителя, да се облекат в окачена стъклена фасада, за да изпъкват и да се открояват в сакйлайна на града. На градът му трябват една, две знакови сгради с модерна визия. Може да е стъклария, но да е нещо ново или обновено.

Например в Бургас има един нищо и никакъв хотел на входа на града, който се откроява обаче стабилно и създава яка визия на града откъм входа му.

-----------------------------------------------------------------------------------
Искаме модерна трамвайна линия в Стара Загора
Изображение
Аватар
slimarkov
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 2979
Регистриран на: Нед Юни 01, 2008 0:03 am

Re: Строят небостъргач в Стара Загора

Мнение от slimarkov »

abc написа: Нед Мар 31, 2019 16:36 pm Просто изглеждат нелепо на фона на модерните офиси в София.
Точно затова е добре да се модернизират, а още по-добре ще е ако това се направи с еврофинансиране.
Иксма да видя Синдикален дом и Дом на строителя като стъкелни исполини. :wink:

-----------------------------------------------------------------------------------
Искаме модерна трамвайна линия в Стара Загора
Изображение
Аватар
slimarkov
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 2979
Регистриран на: Нед Юни 01, 2008 0:03 am

Re: Строят небостъргач в Стара Загора

Мнение от slimarkov »

G7G написа: Нед Мар 31, 2019 19:51 pm Тия 2-3 високи сгради плачат за подобно нещо.
Няма да трябва нови , скъпи и високи сгради-имаме си ги.
Просто трябва да се пипнат.
Факт!
Имаме си ги високите сгради вече.
Трябва обаче сериозна модернизация...

-----------------------------------------------------------------------------------
Искаме модерна трамвайна линия в Стара Загора
Изображение
abc
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 963
Регистриран на: Нед Апр 18, 2010 22:58 pm

Re: Строят небостъргач в Стара Загора

Мнение от abc »

slimarkov написа: Нед Мар 31, 2019 20:10 pm Точно затова е добре да се модернизират, а още по-добре ще е ако това се направи с еврофинансиране.
Иксма да видя диндикален дом и дом на строителя като стъкелни исполини.
Ми сградите като партийния дом, операта, общината, синдикалният дом, домът на строителя са знакови за периода на 1970-1980 години и според мен имат добра външна визия. Ако се попочисти фасадата, пипнат тук-таме облицовъчните плочки и измият прозорците пак ще светнат сградите.
Най-належащ е вътрешният ремонт, особено в дома на строителя.
Аватар
slimarkov
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 2979
Регистриран на: Нед Юни 01, 2008 0:03 am

Re: Строят небостъргач в Стара Загора

Мнение от slimarkov »

abc написа: Нед Мар 31, 2019 20:34 pm
slimarkov написа: Нед Мар 31, 2019 20:10 pm Точно затова е добре да се модернизират, а още по-добре ще е ако това се направи с еврофинансиране.
Иксма да видя диндикален дом и дом на строителя като стъкелни исполини.
Ми сградите като партийния дом, операта, общината, синдикалният дом, домът на строителя са знакови за периода на 1970-1980 години и според мен имат добра външна визия. Ако се попочисти фасадата, пипнат тук-таме облицовъчните плочки и измият прозорците пак ще светнат сградите.
Най-належащ е вътрешният ремонт, особено в дома на строителя.
Сега ще ремонтират залата в Синдикален дом за няколко милиона сигурно.
След това е добре външно освежаване на сградата да направят.
Защо не и да ѝ сложат малко еталбонд и стъклена фасада.

-----------------------------------------------------------------------------------
Искаме модерна трамвайна линия в Стара Загора
Изображение
Аватар
muhogon
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 1941
Регистриран на: Пон Май 20, 2013 19:55 pm

Re: Строят небостъргач в Стара Загора

Мнение от muhogon »

Интересно ми е друго - откъде идват тия "мечти", на една група ентусиасти, на които явно им идва ищаха, след поредната сбирка, на по розова дрога? От над 10 години в тоя форум, се тиражираха какви ли не фантастични проести, инвестиции, разработки, и прочие! То не бяха елмобили, не беше междупланетното летище, не беше тунел под Шипка, и т.н. Идваха милиардни инвестиции от тичащи, с риск да си счупят краката, "инвеститори", които само чакаха да изстине пресния асфалт на магистралата! Е, магистралата вече успя да пропадне, но защо не видяхме нищо, от тия розови сънища? Ама поне едно, само едно нещице, да се беше случило? Нищо, нула, на геврека дупката! Още тогава, такива като мен предупреждавахме, че това "членство" /разбирай - робство/, в ЕС и НАТО, не носи нищо хубаво, и се оказахме безпогрешни в предсказанията си, че тук, нищо добро няма да се случва! До днес, единствено моите предсказвания тук, се случват! Моите, а не на соросоидните ентусиасти, които вземат розовите си сънища за истина, и постват ли постват щуротии, все някъде в далечното, безоблачно бъдеще...Е, разбира се, който им противоречи, веднага става какъв ли не, но какво пък, от тях, това ми звучи като комплимент!
Та толкоз, за вашите щурави, соросоидни измишльотини!
"Демокрация е 2 вълка и 1 овца, които гласуват какво ще има за вечеря. Свобода - това е една добре въоръжена овца, която оспорва резултата"
abc
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 963
Регистриран на: Нед Апр 18, 2010 22:58 pm

Re: Строят небостъргач в Стара Загора

Мнение от abc »

Еталбондът и стъклата само се притеснявам да не са по-евтини от сегашни облицовъчни материали от камък и алуминиева дограма.
Как се реновират такива сгради могат да вземат пример от бившата метрополия Москва. Там има стотици такива и изглеждат много добре. Иначе може да се получи обезличаване.
И аз съм за стъклени сгради разбира се, но нека посроят нови такива. Поне 3 проекта за неботъргачи е имало до момента в града - зад Парк мол, на мястото на стария съвет и в района на новия парк. Нека там да направят новите кули, пък старите кули да ги облицоват с мрамор или друг скъп материал и да си запазят по-класически изглед. Така мисля аз.
Аватар
slimarkov
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 2979
Регистриран на: Нед Юни 01, 2008 0:03 am

Re: Строят небостъргач в Стара Загора

Мнение от slimarkov »

abc написа: Нед Мар 31, 2019 20:54 pm Еталбондът и стъклата само се притеснявам да не са по-евтини от сегашни облицовъчни материали от камък и алуминиева дограма.
Как се реновират такива сгради могат да вземат пример от бившата метрополия Москва. Там има стотици такива и изглеждат много добре. Иначе може да се получи обезличаване.
И аз съм за стъклени сгради разбира се, но нека посроят нови такива. Поне 3 проекта за неботъргачи е имало до момента в града - зад Парк мол, на мястото на стария съвет и в района на новия парк. Нека там да направят новите кули, пък старите кули да ги облицоват с мрамор или друг скъп материал и да си запазят по-класически изглед. Така мисля аз.
Около Парк мол и около гарата е идеално за високи сгради.
Вдигнат ли една, за пет, шест години ще се появят няколко.

-----------------------------------------------------------------------------------
Искаме модерна трамвайна линия в Стара Загора
Изображение
G7G
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 614
Регистриран на: Съб Яну 13, 2018 18:48 pm
Местоположение: Великденски Острови

Re: Строят небостъргач в Стара Загора

Мнение от G7G »

А тоя парцел в центъра, на мястото на бившия съвет?
Кметът там каза,че искали да строят небостъргач, точно до Универсалния, ама отказали идеята.
Обмисляха там да има етажни градини , а сега се оказа,че ще вдигат там поредната безлична 3-4 етажна административна сградичка.
Аватар
slimarkov
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 2979
Регистриран на: Нед Юни 01, 2008 0:03 am

Re: Строят небостъргач в Стара Загора

Мнение от slimarkov »

G7G написа: Нед Мар 31, 2019 23:15 pm А тоя парцел в центъра, на мястото на бившия съвет?
Кметът там каза,че искали да строят небостъргач, точно до Универсалния, ама отказали идеята.
Обмисляха там да има етажни градини , а сега се оказа,че ще вдигат там поредната безлична 3-4 етажна административна сградичка.
Това го имаше из медиите.
Даже и в тази тема май е коментирано.

Най-добрият централен парцел за висока сграда е този на RESB, но тези са явно много мудни и ще им трябва време да се усетят.
Спокойно може да вдигнат някоя 30-етажна сграда.

-----------------------------------------------------------------------------------
Искаме модерна трамвайна линия в Стара Загора
Изображение
Аватар
slimarkov
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 2979
Регистриран на: Нед Юни 01, 2008 0:03 am

Re: Строят небостъргач в Стара Загора

Мнение от slimarkov »

Представете си какви бижута биха станали сградите Дом на строителя и Областна администрация ако се реновират подходящо.
Ето, един пример как се получава напълно различна картина. :)
Tung Fat Building, Hong Kong
Изображение
Сега си ги представете старозагорските небостъргачи в такава премяна:
Дом на строителя - 18 етажа - 85 метра
Изображение

Областната администрация - 16 етажа - 51 метра
Изображение
Аватар
didka
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 2137
Регистриран на: Чет Юни 12, 2008 19:39 pm

Re: Строят небостъргач в Стара Загора

Мнение от didka »

Прегледай се за висока температура! И не само! :lol:
Dog drags - no tracks...
G7G
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 614
Регистриран на: Съб Яну 13, 2018 18:48 pm
Местоположение: Великденски Острови

Re: Строят небостъргач в Стара Загора

Мнение от G7G »

Дидка, обиколил съм Европа и мога и аз да ти кажа,че старите сгради се модернизират точно по този начин.
В Швейцария например съм виждал как ,макар да са много малко, комунистически сгради са стегнати и приличат на съвременни такива.
Във Франция, Германия и Австрия съм виждал как соц сградите им са превърнати на ултрамодерни такива със стъклени фасади и модерни външни асансьори, които сгради ако не се вгледаш в околните им соц блокове наоколо, които си стоят така грозни, няма да разбереш ,че това е ремонтиран соц блок, а ще си кажеш,че е много модерна нова сграда.
Хората по света не търпят грозна архитектура и където могат-подобряват с модерна визия.
Само тука в България на някои това им се струва смешно.
Затова сме на това положение!
Аватар
slimarkov
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 2979
Регистриран на: Нед Юни 01, 2008 0:03 am

Re: Строят небостъргач в Стара Загора

Мнение от slimarkov »

didka написа: Чет Май 02, 2019 8:10 am Прегледай се за висока температура! И не само! :lol:
Знам, че общинарите спят дълбоко, но не знаех, че това е заразно и трябва да следя и моята температура вече. :mrgreen:

Дидке, ти в общината ли работиш?
Аватар
slimarkov
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 2979
Регистриран на: Нед Юни 01, 2008 0:03 am

Re: Строят небостъргач в Стара Загора

Мнение от slimarkov »

В Пловдив вече мислят за зона свободна за строителството на небостъргачи (сгради над 100 метра височина):
https://trafficnews.bg/bulgaria/badesht ... da-170082/

Дали в община Стара Загора мислят по въпроса коя зона е подходяща за целта, защото утре някой може да поиска да строи в града?
Или пак ще са неподготвени?
Друго си е да си е отбелязана такава зона в устройствения план на града.

Отделно хората в Пловдив мислят за трамваен траснпорт или градска железница:
https://trafficnews.bg/bulgaria/badesht ... li-169938/

Много ми се искаше веднъж поне в община Стара Загора да си напишат домашното преди другите, но уви не виждам как и кога ще стане това...
Публикувай отговор