Ремонт на Перални по домовете в Стара Загора ?

Всичко свързано с град Стара Загора.
Аватар
FelliX
Новак
Новак
Мнения: 11
Регистриран на: Нед Май 25, 2008 7:41 am
Местоположение: Бургас

Ремонт на Перални по домовете в Стара Загора ?

Мнение от FelliX »

Кои сервизи обслужват по домовете ?

Предварително благодаря :)
Изображение
Аватар
admin
Site Admin
Site Admin
Мнения: 3580
Регистриран на: Съб Май 11, 2002 9:43 am
skype: john.doe.12
Местоположение: Earth
Обратна връзка:

Re: Ремонт на Перални по домовете в Стара Загора ?

Мнение от admin »

Ей тука до танграта отзад имаше май някакъв сервиз ама нямам точен спомен.
"There is no 'patch' for stupidity."
Аватар
kernelpanic
Потребител
Потребител
Мнения: 304
Регистриран на: Съб Ное 22, 2003 8:47 am
Обратна връзка:

Re: Ремонт на Перални по домовете в Стара Загора ?

Мнение от kernelpanic »

Май никой!
каква ти е пералнята - марка!
Аватар
nasenceto
келеш
келеш
Мнения: 2242
Регистриран на: Нед Сеп 17, 2006 19:01 pm

Re: Ремонт на Перални по домовете в Стара Загора ?

Мнение от nasenceto »

Имаше един сервиз до военното окръжие. Не ходи там. Имах "сблъсък" с тях преди години. По арогантно и просташко обслужване не бях виждал. Ако сега са си сменили персонала може и да стават. Няква смотана кифла в магазина се държеше с мен като с последния човек, като накаря с най голямата си наглост се опита да ми обяснява ква е разликата между бушон и предпазител...
Аватар
FelliX
Новак
Новак
Мнения: 11
Регистриран на: Нед Май 25, 2008 7:41 am
Местоположение: Бургас

Re: Ремонт на Перални по домовете в Стара Загора ?

Мнение от FelliX »

admin написа:Ей тука до танграта отзад имаше май някакъв сервиз ама нямам точен спомен.
Май там е РОН сервиз /може и да бъркам името/ точно един приятел ми ги препоръча .
kernelpanic написа:Май никой!
каква ти е пералнята - марка!
NEO WM-E 800
Имам 100 % съмнения че помпата е запушена,въпроса е че незнам как да я почистя,Филтъра лесна работа изчистих го.Не искам да я барам сам ,да не разваля нещо и да си отворя по-голяма беля.
nasenceto написа:Имаше един сервиз до военното окръжие. Не ходи там. Имах "сблъсък" с тях преди години. По арогантно и просташко обслужване не бях виждал. Ако сега са си сменили персонала може и да стават. Няква смотана кифла в магазина се държеше с мен като с последния човек, като накаря с най голямата си наглост се опита да ми обяснява ква е разликата между бушон и предпазител...
Благодаря че ми каза ,точно там мислех да ходя.
Последно промяна от FelliX на Нед Апр 26, 2009 12:12 pm, променено общо 1 път.
Изображение
Аватар
sawo
Site Admin
Site Admin
Мнения: 5796
Регистриран на: Пон Юли 26, 2004 10:33 am
skype: sawo_1337
Местоположение: ./
Обратна връзка:

Re: Ремонт на Перални по домовете в Стара Загора ?

Мнение от sawo »

Още в началото, след маркуча по който идва водата има една пластмасова част, която се разглобява лесно. Вътре като се напълни догоре с камъни и спира пералнята. Може или да се почисти на чешмата (сваля се първо) или направо да се купи нова част от магазина. Ако е от това за 10 минути работа се оправя.
Аватар
nasenceto
келеш
келеш
Мнения: 2242
Регистриран на: Нед Сеп 17, 2006 19:01 pm

Re: Ремонт на Перални по домовете в Стара Загора ?

Мнение от nasenceto »

Да бе, тва е идея. Кажи кво ти прави пералнята и може да раберем къв е проблема. Все пак и инженери хора има в тоя форум (визирам себе си :lol: )
:D :wink:
Аватар
FelliX
Новак
Новак
Мнения: 11
Регистриран на: Нед Май 25, 2008 7:41 am
Местоположение: Бургас

Re: Ремонт на Перални по домовете в Стара Загора ?

Мнение от FelliX »

sawo написа:Още в началото, след маркуча по който идва водата има една пластмасова част, която се разглобява лесно. Вътре като се напълни догоре с камъни и спира пералнята. Може или да се почисти на чешмата (сваля се първо) или направо да се купи нова част от магазина. Ако е от това за 10 минути работа се оправя.
Да не би да имаш впредвид да почистя касетата за перилния препарат.Ако е това тя е почистена,друга пластмасова част в която идва водата не виждам да има при този модел пералня.

nasenceto написа:Да бе, тва е идея. Кажи кво ти прави пералнята и може да раберем къв е проблема. Все пак и инженери хора има в тоя форум (визирам себе си :lol: )
:D :wink:
Значи ...пере си нормално ,но като стигне до момента да източи водата, пералнята спира,водата си стой неизточена и премигват тези индикатори /които съм оградил в червено/ :Изображение , в инструкцията за пералнята е написано това за този проблем : Изображение
Изображение
Аватар
nasenceto
келеш
келеш
Мнения: 2242
Регистриран на: Нед Сеп 17, 2006 19:01 pm

Re: Ремонт на Перални по домовете в Стара Загора ?

Мнение от nasenceto »

В случая sawo е прав. Ама то си го и пише де. Или е помпата или филтъра. Помпата би трябвало да се чува. Ама е редно първо да видиш филтъра. Виж в книжката с инструкциите не пише ли къде се намира тоя филтър или дай модела на пералнята да видим кво казава по въпроса чичко гугъл.
Аватар
sawo
Site Admin
Site Admin
Мнения: 5796
Регистриран на: Пон Юли 26, 2004 10:33 am
skype: sawo_1337
Местоположение: ./
Обратна връзка:

Re: Ремонт на Перални по домовете в Стара Загора ?

Мнение от sawo »

FelliX написа:
sawo написа:Още в началото, след маркуча по който идва водата има една пластмасова част, която се разглобява лесно. Вътре като се напълни догоре с камъни и спира пералнята. Може или да се почисти на чешмата (сваля се първо) или направо да се купи нова част от магазина. Ако е от това за 10 минути работа се оправя.
Да не би да имаш впредвид да почистя касетата за перилния препарат.Ако е това тя е почистена,друга пластмасова част в която идва водата не виждам да има при този модел пералня.

nasenceto написа:Да бе, тва е идея. Кажи кво ти прави пералнята и може да раберем къв е проблема. Все пак и инженери хора има в тоя форум (визирам себе си :lol: )
:D :wink:
Значи ...пере си нормално ,но като стигне до момента да източи водата, пералнята спира,водата си стой неизточена и премигват тези индикатори /които съм оградил в червено/ :Изображение , в инструкцията за пералнята е написано това за този проблем : Изображение
Става дума точно за филтъра който е описан в инструкциите. Самите маркучи са свързани към него, но се разкачат лесно така че може да се свали и почисти или замени. Отзад на някои перални има схеми с повечето важни елементи, но и да няма огледай хубаво или провери в интернет за този модел пералня. Ако филтъра е наред, може наистина и помпата да е, но там вече не мога да ти кажа къде точно е :)
Аватар
FelliX
Новак
Новак
Мнения: 11
Регистриран на: Нед Май 25, 2008 7:41 am
Местоположение: Бургас

Re: Ремонт на Перални по домовете в Стара Загора ?

Мнение от FelliX »

Момчета готово !!! :D :D :D Оправих я !!! ;)

Проблема беше от помпата ,вътре намерих едно копче от риза !

Благодаря на всички :D
Изображение
Аватар
sawo
Site Admin
Site Admin
Мнения: 5796
Регистриран на: Пон Юли 26, 2004 10:33 am
skype: sawo_1337
Местоположение: ./
Обратна връзка:

Re: Ремонт на Перални по домовете в Стара Загора ?

Мнение от sawo »

Чудно как ли е попаднало там :)
Аватар
FelliX
Новак
Новак
Мнения: 11
Регистриран на: Нед Май 25, 2008 7:41 am
Местоположение: Бургас

Re: Ремонт на Перални по домовете в Стара Загора ?

Мнение от FelliX »

sawo написа:Чудно как ли е попаднало там :)
Незнам и аз се чудя ,ама това беше проблема :)

P.S. Може да локваш/делваш темата !
Изображение
ven_stoich
Новак
Новак
Мнения: 3
Регистриран на: Пон Апр 27, 2009 10:56 am

Re: Ремонт на Перални по домовете в Стара Загора ?

Мнение от ven_stoich »

И аз имам проблем с пералнята, само че от друго естество, но въпроса е същия, трябва ми някой дето да ходи по домовете. Пералнята е Whirlpool, макар че вече е без гаранция и марката едва ли е от значение.
Аватар
Matrix_man
Потребител
Потребител
Мнения: 325
Регистриран на: Сря Апр 20, 2005 22:57 pm
Местоположение: Ст.Загора
Обратна връзка:

Re: Ремонт на Перални по домовете в Стара Загора ?

Мнение от Matrix_man »

sawo написа:Чудно как ли е попаднало там :)
Някой "таласъм" го е сложил за да му прави мизерии :lol: ...
P.S. Най-веяроятно е попаднало през прореза долу на уплътненито на вратичката, който е за изтичане на водата.Почти всички перални го имат, аз редовно събирам от там стотинки и други дреболии, които са останали по джобовете. Пък явно и пластамасовата решетка преди помпата го е "отървала"... 8O
Публикувай отговор