Магазин за ножове

Всичко свързано с град Стара Загора.
Аватар
sawo
Site Admin
Site Admin
Мнения: 5796
Регистриран на: Пон Юли 26, 2004 10:33 am
skype: sawo_1337
Местоположение: ./
Обратна връзка:

Re: Магазин за ножове

Мнение от sawo »

Кое точно не ти хаpеса и кой модел си имал? От това което показаха го огъваха с тръба на менгеме на 90 градуса и нищо му нямаше, пробиха капака на една кола поне 5-6 пъти и след това пича си обръсна малко от космите на ръката :D Издържат до 2 тона натиск... Интеpесно ми е, понеже от това, което пpочетох доста ги хвалят и съм се засилил да си взема един нож и едно мачете понеже и аз като теб обичам ножовете :)
Аватар
crazy_dog
Потребител
Потребител
Мнения: 425
Регистриран на: Съб Дек 04, 2004 21:35 pm
Местоположение: WWW
Обратна връзка:

Re: Магазин за ножове

Мнение от crazy_dog »

Имах Pocket Bushman. Тези работи които ги гледаш по клипчетата не им вярвай на 100%. В началото беше много остър и имаше добър ряз. Но забелязах, че достъ бързо започна да се износва. Самата стомане нещо не ме изкефи.
Този които съм дал в предният пост е доста по добър. VG10 стоманата е супер. А има и още по новата 3G прахова стомана която е мега яка.
Можеш да разгледаш на Boker. Предлагат доста добри неща.
elekom
Потребител
Потребител
Мнения: 127
Регистриран на: Чет Фев 17, 2011 10:17 am

Re: Магазин за ножове

Мнение от elekom »

crazy_dog написа:sawo прав си, не търся кухненси! Но като се замисля може и един кухненси да си взема.
elekom къде е тоя магазин до Контрагент 35, че нещо не се сещам там да има магазин ?
От източната страна на контрагента, Камартон мисля че се казва.
Аватар
nasenceto
келеш
келеш
Мнения: 2242
Регистриран на: Нед Сеп 17, 2006 19:01 pm

Re: Магазин за ножове

Мнение от nasenceto »

Kамартон се занимават със заварочна техника.
Аватар
sawo
Site Admin
Site Admin
Мнения: 5796
Регистриран на: Пон Юли 26, 2004 10:33 am
skype: sawo_1337
Местоположение: ./
Обратна връзка:

Re: Магазин за ножове

Мнение от sawo »

crazy_dog написа:Имах Pocket Bushman. Тези работи които ги гледаш по клипчетата не им вярвай на 100%. В началото беше много остър и имаше добър ряз. Но забелязах, че достъ бързо започна да се износва. Самата стомане нещо не ме изкефи.
Този които съм дал в предният пост е доста по добър. VG10 стоманата е супер. А има и още по новата 3G прахова стомана която е мега яка.
Можеш да разгледаш на Boker. Предлагат доста добри неща.
Сега изгледах pевю на ножа във youtube и наистина този конкpетно никак не е добъp - доpи се счупи в последствие - автоpа беше написал че хаpесва много пpодукти на Cold Steel, но не и този конкpетно. От това което виждам обаче и стоманата му е доста по-pазлична от тази, която е използвана в ножовете които показах (Krupp 4116 vs 1055 Carbon пpи дpугите) :) Все пак този който си дал наистина е добъp, но цената му е няколко пъти по-висока - доста е важно и какви паpи би дал за нож :)
Аватар
crazy_dog
Потребител
Потребител
Мнения: 425
Регистриран на: Съб Дек 04, 2004 21:35 pm
Местоположение: WWW
Обратна връзка:

Re: Магазин за ножове

Мнение от crazy_dog »

sawo написа:
crazy_dog написа:Имах Pocket Bushman. Тези работи които ги гледаш по клипчетата не им вярвай на 100%. В началото беше много остър и имаше добър ряз. Но забелязах, че достъ бързо започна да се износва. Самата стомане нещо не ме изкефи.
Този които съм дал в предният пост е доста по добър. VG10 стоманата е супер. А има и още по новата 3G прахова стомана която е мега яка.
Можеш да разгледаш на Boker. Предлагат доста добри неща.
Сега изгледах pевю на ножа във youtube и наистина този конкpетно никак не е добъp - доpи се счупи в последствие - автоpа беше написал че хаpесва много пpодукти на Cold Steel, но не и този конкpетно. От това което виждам обаче и стоманата му е доста по-pазлична от тази, която е използвана в ножовете които показах (Krupp 4116 vs 1055 Carbon пpи дpугите) :) Все пак този който си дал наистина е добъp, но цената му е няколко пъти по-висока - доста е важно и какви паpи би дал за нож :)
Качеството си има цена!
elekom
Потребител
Потребител
Мнения: 127
Регистриран на: Чет Фев 17, 2011 10:17 am

Re: Магазин за ножове

Мнение от elekom »

nasenceto написа:Kамартон се занимават със заварочна техника.
Ама мисля че съм виждал и ножове там,вярно че беше преди година някъде и може вече да не продават.
Аватар
borko
Начинаещ
Начинаещ
Мнения: 58
Регистриран на: Вто Сеп 29, 2015 18:34 pm

Re: Магазин за ножове

Мнение от borko »

За да не правя нова тема ще пиша тук. И аз си търся нож и искам да е от качествена стомана. Преди време си бях взел от Габрово и бях много доволен, но сега нямам път натам. Та въпроса ми е къде мога да намеря ръчно изработени ножове.
Аватар
belata
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 535
Регистриран на: Пет Яну 14, 2011 10:49 am
skype: belatatatat

Re: Магазин за ножове

Мнение от belata »

Ръчно изработените са предимно от хиксови стомани за ловни цели,има няколко човека които знам да ги правят,но струват пари за ръчна изработка,ако е за туристически нужди погледни какво има на Алба инокс,добър баланс между качество и цена.
Аватар
borko
Начинаещ
Начинаещ
Мнения: 58
Регистриран на: Вто Сеп 29, 2015 18:34 pm

Re: Магазин за ножове

Мнение от borko »

Да, ловни търся, но не искам да пръскам една купчина пари. Иначе за всекидневни нужди си взех оттук https://vibe.bg/kuhnya/kuhnenski-nozhov ... -komplekti . Идеални са за кухнята, но не стават за навън.
Аватар
belata
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 535
Регистриран на: Пет Яну 14, 2011 10:49 am
skype: belatatatat

Re: Магазин за ножове

Мнение от belata »

borko написа: Сря Юни 28, 2017 16:03 pm Да, ловни търся, но не искам да пръскам една купчина пари. Иначе за всекидневни нужди си взех оттук https://vibe.bg/kuhnya/kuhnenski-nozhov ... -komplekti . Идеални са за кухнята, но не стават за навън.
Имам този: https://bazar.bg/%D0%BE%D0%B1%D1%8F%D0% ... on=desktop
навярно е имитация на Руския образец,но върши чудесна работа,имам и 20-30 други..,но за месо и ловни цели е супер удобен,само калъф като хората може да му се направи.
Аватар
borko
Начинаещ
Начинаещ
Мнения: 58
Регистриран на: Вто Сеп 29, 2015 18:34 pm

Re: Магазин за ножове

Мнение от borko »

Сега ще го видя, иначе калъф най-лесно се прави.
Аватар
admin
Site Admin
Site Admin
Мнения: 3580
Регистриран на: Съб Май 11, 2002 9:43 am
skype: john.doe.12
Местоположение: Earth
Обратна връзка:

Re: Магазин за ножове

Мнение от admin »

Добре изглежда, но не видях информация каква е стоманата. Да не се окаже, че като резнеш два пъти после трябва да го заостряш.
"There is no 'patch' for stupidity."
Аватар
belata
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 535
Регистриран на: Пет Яну 14, 2011 10:49 am
skype: belatatatat

Re: Магазин за ножове

Мнение от belata »

admin написа: Вто Юли 04, 2017 8:25 am Добре изглежда, но не видях информация каква е стоманата. Да не се окаже, че като резнеш два пъти после трябва да го заостряш.
Пише си и на него и в описанието 65x13,води се медицинска стомана,далеч съм от мисълта че отговаря на описанието,все пак това е Китайска реплика на Руските образци,но истината е че реже добре и не се захабява много,за Китайски нож на посочената цена си е подарък.Има и оригинали..https://nzmir.ru/catalog/knives/nozhi_r ... al_65kh13/
Аватар
didka
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 2137
Регистриран на: Чет Юни 12, 2008 19:39 pm

Re: Магазин за ножове

Мнение от didka »

От къде може да се поръча автоматичен нож с изскачащо отпред острие, по алитата нищо не намирам...
Dog drags - no tracks...
Публикувай отговор