Шофьорски курс къде?

Всичко свързано с град Стара Загора.
ivdei
Начинаещ
Начинаещ
Мнения: 44
Регистриран на: Сря Мар 03, 2010 13:05 pm

Re: Шофьорски курс къде?

Мнение от ivdei »

Той може пак да ми прави забележки и ми показва грешките, без да ми вика и да ме притеснява, при положение че ще ми е достатъчно напрегнато, аз от дума разбирам, няма защо да ми се вика.
veidy
Новак
Новак
Мнения: 1
Регистриран на: Пон Авг 08, 2011 15:22 pm

Re: Шофьорски курс къде?

Мнение от veidy »

И аз горещо ти препоръчвам школата на "Паунов". Аз карах курса зимата и съм много доволна. Моя инструктор беше И. Иванов на тойота ярис и мисля, че ми излезе към 480 лв. Цените са едни от най-приемливите в града. Не плащаш за изпити, учебници и др. за разлика от другите школи. Лекциите ги водеха сряда и събота от 7 вечерта, така че можеш да ги посещаваш, когато ти е удобно. Тъй като работя и при мен беше по-сложно да си организирам свободното време и да карам през деня, съм минавала часове и с другите инструктори от школата и всички са много готини. Много съм доволна! Взех си книжката от кат февруари месец, купих си количка и сега не ми се слиза от волана! Успех и на теб!
Аватар
unia
Начинаещ
Начинаещ
Мнения: 48
Регистриран на: Вто Юли 29, 2008 22:01 pm
Местоположение: Казанлък Шипка
Обратна връзка:

Re: Шофьорски курс къде?

Мнение от unia »

ivdei написа:А какво ще кажете за родео или старт?
ЛУД ЛИ СИИИИИИИИИИИИИИИИИ В НИКАКЪВ СЛУЧАЙ НИ ТАМ НИ ТАМ по добре в Казанлък
Dari Dji h2o
Аватар
unia
Начинаещ
Начинаещ
Мнения: 48
Регистриран на: Вто Юли 29, 2008 22:01 pm
Местоположение: Казанлък Шипка
Обратна връзка:

Re: Шофьорски курс къде?

Мнение от unia »

kibrorgat написа:
ivdei написа:А какво ще кажете за родео или старт?
в родео съм чувал че режат от часовете

За висди при кой си аз бях при Трайков много ми "помагаше" и от толкоз помощ ме скъсаха
Dari Dji h2o
Аватар
unia
Начинаещ
Начинаещ
Мнения: 48
Регистриран на: Вто Юли 29, 2008 22:01 pm
Местоположение: Казанлък Шипка
Обратна връзка:

Re: Шофьорски курс къде?

Мнение от unia »

Edtarded написа:
SLeeK написа:Кирил Ангелов, Експрес!Няма скъсан при него!
+1

И е доста спокоен, никога няма да се развика и много обича да се наслъждава на жените :D
имаше един дето му казват Дечо Колев и при него няма скъсани пак за Експрес става дума :)
Dari Dji h2o
Аватар
Princo
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 588
Регистриран на: Чет Юли 02, 2009 10:07 am
Местоположение: Стара Загора

Re: Шофьорски курс къде?

Мнение от Princo »

http://oshinov.com/index.php" onclick="window.open(this.href);return false;

Александър Атанасов
GSM: 0898 295 306

Това е твоя човек.Никога няма да ти изкрещи,обяснява ти всичко,супер доволен съм от него ! :wink:
But we're never gonna survive unless,
We get a little crazy,
No we're never gonna survive unless,
We are a little,
Cray cray crazy ... :)
ivdei
Начинаещ
Начинаещ
Мнения: 44
Регистриран на: Сря Мар 03, 2010 13:05 pm

Re: Шофьорски курс къде?

Мнение от ivdei »

Записвам се във старт пък квото стане, вече ми омръзна да се колебая, благодаря на всички за отговорите.
tatunioSvil
Новак
Новак
Мнения: 9
Регистриран на: Съб Ное 13, 2010 13:40 pm

Re: Шофьорски курс къде?

Мнение от tatunioSvil »

Някой има ли актуална ценова информация, освен за Паунов - 530лв?
Данаил Димитров, Родео, Старт?

Става въпрос за категория B.
Аватар
Princo
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 588
Регистриран на: Чет Юли 02, 2009 10:07 am
Местоположение: Стара Загора

Re: Шофьорски курс къде?

Мнение от Princo »

tatunioSvil написа:Някой има ли актуална ценова информация, освен за Паунов - 530лв?
Данаил Димитров, Родео, Старт?

Става въпрос за категория B.
Навсякъде се въртят около 500 ... Там където намериш по-малко,сигурно таксите за изпитите пред ДАЙ няма да са включени и пак става 500. :)
But we're never gonna survive unless,
We get a little crazy,
No we're never gonna survive unless,
We are a little,
Cray cray crazy ... :)
Аватар
sawo
Site Admin
Site Admin
Мнения: 5796
Регистриран на: Пон Юли 26, 2004 10:33 am
skype: sawo_1337
Местоположение: ./
Обратна връзка:

Re: Шофьорски курс къде?

Мнение от sawo »

unia написа: имаше един дето му казват Дечо Колев и при него няма скъсани пак за Експрес става дума :)
Ако става дума за Дечко от автошколата в Железник, със сигурност има скъсани при него, а и до голяма степен съм склонен да вярвам за някои от тях, че е по негова вина.
Аз също съм карал при него и минах, но не благодарение на него, така да се каже. Сумати часове загубихме за да му вършим работа на него - каране на роднини до съседни градове, захар за ракия и какво ли още не, заради което загубихме от градските часове поне 2, а накрая ми искаше пари за допълнителни часове... Успоредно паркиране показа набързо в последния момент, капака на колата отвори буквално на тръгване от ДАИ към мястото на изпита.

На изпита имаше едно скъсано момиче, предния път и казал, че се паднала на най-лошия изпитващ, много лошо, направо почти няма шанс, не знам си какво и тя толкова се притеснила, че направила куп грешки, накрая обаче минала на червено или не спряла на стоп нещо такова беше и вече изпитващия и казал, че всичко друго до момента ОК, ама заради това вече няма как да я пусне и я скъсали. Той е доста емоционален за тези изпитващи и не се усеща, че така може повече да навреди, отколкото да помогне - на нас пък ни беше казал, че сме ударили джакпота с изпитващ, момичето този път си взе изпита без проблем...
rodeomt
Новак
Новак
Мнения: 2
Регистриран на: Вто Май 05, 2015 10:54 am

Re: Шофьорски курс къде?

Мнение от rodeomt »

Уважаеми бъдещи кандидат-шофьори,
Казвам се Митко Трайков и съм управител на Областен Авто-мото клуб РОДЕО.
Много е трудно наистина човек да прецени къде да кара шофьорския си курс. Често съм чувал или чел в интернет, че някой е карал курса при инструктор, от който е останал много доволен. И обратния вариант - някой клиент е останал недоволен от инструктора си. Това е услуга, която се ползва веднъж в живота и затова хората нямат база за сравнение. Аз смея да твърдя, че познавам всички инструктори в областта и знам кой какъв инструктор е. За съжаление в нашата професия се прекъсна приемствеността. Това, че някой притежава диплома за инструктор - не го прави инструктор. Преди години младите инструктори се учиха от старите /крадяха занаят/. Сега буквално се качват в учебния автомобил и не знаят какво да учат хората. Преди кандидат - шофьорите си избираха инструктор да ги учи, а сега си избират автомобил. Има и такива, които търсят най-ниска цена. Другото което е, че има добри фирми в които има поне един лош инструктор, или обратното - лоша фирма да работи поне един добър инструктор.
Ето защо позволете да Ви дам няколко съвета как да изберете къде да карате курса.
1. На първо място е да си изберете инструктор
Сред нас инструкторите е популярен изразът "Кажи кой ти е бил инструкторът, за да ти кажа що за шофьор си". Почеркът на инструктора остава за цял живот в начина на шофирането Ви. Съберете отзиви от приятели и ги сравнете с интернет. Повече вярвайте на приятелите си, отколкото на интернет. Внимавайте с фразите: "А бе няма проблеми", "Ще я нагласим някак си", "Както кажеш така ще направим", "Специално на теб ще направя отстъпка", "Изпитът ти е гарантиран", "Важното е да вземеш книжка, пък после ще се учиш". Набележете си двама-трима инструктори. Направете лична среща с тях. Огледайте облеклото му, поведението му и сравнете това, което той Ви каже с онова, което са Ви казали вашите приятели. Огледайте автомобила му - не само дали е нова или популярна марка, а как е поддържан вътре и вън. Двете крайности не са за предпочитане. Ако е прекалено чист и парфюмиран автомобила, този инструктор няма много клиенти /или току що излиза от автомивката/. Ако е прекалено занемарен, такъв ще е и в работата си. Ако срещата с инструктора е в офиса на фирмата - тава говори добре и за инструктора и за фирмата.
2. Изберете си добра фирма
Какво означава това? Изберете си две - три фирми, в които работят вашите избрани инструктори. Трябва лично да отидете в офиса и да огледате обстановката. Сравнете я с обстановката в другите офиси. Както при автомобилите - двете крайности не са за предпочитане. Обърнете внимание на обслужването във фирмата и ги попитайте втори път за условията във фирмата, за да сравните дали те не се разминават с казаното от инструктора. Попитайте за всякакви подробности. Водят ли се лекции по теория /около 10 сбирки/ или това са консултации /4-5 сбирки/ или е на самоподготовка. Купувате ли си учебниците или Ви ги осигуряват. Инструкторът от вкъщи ли ще Ви взема или трябва да ходите на определено място. И така нататък...
3. Заинтересувайте се за цените
Двете крайности също не са за предпочитане. Разберете точно какво ще получите за платената сума. Дали има допълнителни такси за фирмата и за държавата. Издават ли ви се платежни документи, когато плащате сумата.
КОГАТО СЪПОСТАВИТЕ ВСИЧКИ ТЕЗИ ДАННИ МОЖЕТЕ ДА ВЗЕМЕТЕ ПРАВИЛНО РЕШЕНИЕ!
И ПОСЛЕДЕН СЪВЕТ - ШОФЬОРСКИЯТ КУРС НЕ Е НЕЩО, КОЕТО МОЖЕ ДА ГО ИЗКАРАТЕ МЕЖДУ ДРУГОТО, ПОКРАЙ МНОГОТО ВИ АНГАЖИМЕНТИ! ВЗЕМЕТЕ СИ ОТПУСКА ИЛИ НАМЕРЕТЕ ВРЕМЕ, КОГАТО СТЕ ПО-МАЛКО АНГАЖИРАНИ, ТАКА ЧЕ ДА СЕ ОТНЕСЕТЕ С НЕОБХОДИМАТА ОТГОВОРНОСТ. КНИЖКА ВСЕКИ РАНО ИЛИ КЪСНО ВЗЕМА. ВАЖНОТО Е ЩО ЗА ШОФЬОР ЩЕ СТАНЕ ОТ НЕГО. ОТ ТОВА ЗАВИСИ ЖИВОТЪТ И ЗДРАВЕТО ВИ, КАКТО И НА ВАШИТЕ БЛИЗКИ!
Аватар
realprofesora
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 3275
Регистриран на: Пет Сеп 15, 2006 13:59 pm
Местоположение: Стара Загора

Re: Шофьорски курс къде?

Мнение от realprofesora »

Не знам за другите държави как е, но в Норвегия когато младеж реши да вземе книжка и няма възможност да плати на инструктор(а там курсовете са си цифра), просто на един бял лист......да просто лист , пише буквата "L". Слага на предното и задното стъкло по една такава буква и майка му или баща му започват да го учат. За няколко дена в Норвегия съм видял доста такива автомобили които се движат по пътищата управлявани от младежи с придружител.
В Америка минаваш "медицински преглед" на очите на една машина за по- малко от минута. След това ти дават да учиш листовки на три езика-руски, испански и английски. Като си готов с листовките...независимо за колко дена, отиваш и сядаш на един компютър. Ако ги минеш ти издават удостоверение, че можеш да караш с придружител, който се упоменава в удостоверението. ....или си плащаш на инструктор да те учи. Като си готов за изпита. Насрочваш си дата и отиваш с автомобил който ти си избереш...повечето си ходят със собствените автомобили. Идва една закръглена лелка, афроамериканка, сяда до теб, някой роднина, ако иска също сяда в колата. Караш малко по улиците по произволен маршрут и те карат да дадеш на заден на някой паркинг. Задължително правиш и успоредно паркиране и ако успееш си готов. Плащаш си таксата към $30 и си ходиш в къщи. До седмица книжката ти идва по пощата. Честито!
В България шофьорите са толкова "подготвени", че отнемат предимството на пешеходците постоянно, превишават скоростта и шофират изнервено.
А тези курсове са такъв стрес във всеки един етап.
Децата ми и двете си изкараха книжки и съм доволен. За мен човек който не може да управлява автомобил е непълноценен за съвременния, динамичен начин на живот.
П.С. Лично аз изкарах курсовете 1985 в школата в Чирпан цели 6 месеца. Доволен съм много от подготовката. Минаваха се изпити листовки и устен върху целия материал. До ден днешен помня целия процес на подготовка и инструктора ми Господинов. А стария Паунов, бащата на сегашния шеф на едноименната школа , беше също инструктор в школата.
Помня дори една случка много смешна с него: Прибират се от кормуване и камиона спира и Паунов баща буквално изрита школника от кабината , хвърли му шапката и извика: Махай се, отивай си и кажи на баща си и майка си "Не става, не става шофьор от мен"... Това естествено бяха едни от първите дни на кормуване и стреса беше велик. После разбрахме. че този школник нещо вкарал камиона в насрещното и едва се разминали от катастрофа....Е и той взе книжка, но пак ви казвам 6 месеца само учене и каране на Зил 130Г и Газка. Малко снимки по-долу.
http://prikachi.com/images.php?images/634/8096634T.jpg
http://prikachi.com/images.php?images/636/8096636H.jpg
Popopopopo
Firebird01
Новак
Новак
Мнения: 1
Регистриран на: Нед Фев 28, 2016 14:53 pm

Re: Шофьорски курс къде?

Мнение от Firebird01 »

Здравейте! Няма да правя реклама нито антиреклама на школи. Искам да Ви разкажа как протича курса по обучение,за сега при мен, за придобиване кат Б, в автошкола Старт 2005 Стара Загора, при инструктор Тодорка Петкова.
Първият ми час по курмуване започна стандартно, предполагам. Г-жа Петкова ме изкара на извънградски път, паркира и започна на дъгло и на широко да ми обяснява за приборите по таблото на автомобила. След 15 минутни обяснения как да си пусна чистачките,подробна лекция за ксеноновите фарове, каде да гледам часа и тн.. потеглихме ( с ляв пътепопоказател естествено), който не беше упоменат във въпросната лекция. Както и да е, знаех как се пуска и потеглихме, леко разочарована, че във тази въведителна лекция така и не ми вдигнаха капака да се запозная със случващото се там (както и вече на 14-тия си час по курмуване все още това не се е случило). При все това, дълбоко ентусиазирана, летях по извънградския път с бесните 30 Км/ч...Вечно ангажираният телефон на инструкторката ми (със лични разговори), сериозно ограничаваше тежеста на крака ми върху газта. От уважение към учителя си така и не повдигнах въпроса за упоменатия, неуморен, телефон. Смея да твърдя, че в първите 6 учебни часа при Г-жа Петкова, 80% от времето прекарваше на телефона като от време на време чувах само по някое "по-бавно", "отпусни газта", съпроводено със някое друго,внезапно, побутване на волана от нейна страна с цел да заобикаля и на най-дребните грапавини по пътя.
На 8-мия ми час, когато незнайно как получих повече внимание, ме хванаха в сериозно прегрешение! Имала съм проблеми със съединителя и положението му "полусъединител".
Бях сериозно озадачена как е възможно подобно нещо да се е получило. На 8мия от 31, по програма, часа курмуване започнаха да ми обясняват за полусъединител. Стандартно, предполагам. 10 минути сухи тренировки и бях готова! Започнахме с кошмара за всеки начинаещ шофьор - градското курмуване. Кофа пот, чувал притеснение и нерви, започнахме да се придвижваме бавно, но славно по улиците на СтЗ. От позицията си на пътник, предимно,до сега не бях обърнала внимание колко разнебитени всъщност са градските пътища. Докато аз се стремях да следя организацията на движението и очите ми бяха на 4 за евентуално изкачащи пешеходци измежду паркираните коли, видимо единственото, което сериозно изнервяше инструктурката ми и малкото причини да се намесва в управлението ми бяха неравностите по пътя. Всеки път, когато допуснех да прекарам колата през някоя дупка получавах нацупена физиономия и едноминутно мълчание за агонизиращата и "принцеса". Да, така наричаше автомобилът си "нейната принцеса".Тойота аурис 2009-та.Много силно съм дърпала ръчната, щяла съм да "изтръгна" лоста,както и скоростния лост. Същия цирк и за съединителя. Абе общо взето на приказки аз тая кола я изтръгнах чаркол по чаркол.Не разбрах само това учебен автомобил ли е или личен.Да се върнем към обучението. На 14тия ми час паркирахме! " Паркирай до зеления опел"...и получих следната инструкция. МОЛЯ ОБЪРНЕТЕ ВНИМАНИЕ!!! Даже предлагам на всеки един от вас да го пробва това. 2те ръце на 2 без 10 на волана и гледайте назад. Не, не през огледалото за задно виждане. Извъртате главата назад да гледате през задния прозорец.Ръцете на волана! Не съм специалист по анатомия ама освен ако не си бухал, завъртането на главата на 180 градуса си е невъзможна работа. Попитах дали не трябва да се уча да паркирам чрез страничните огледала?(както знам, че повечето школи учат в момента) Голяма грешка... Даже не ми отговори. Успях да я разсърдя. Пробвах да замажа, попитах да пробвам пак след първия неуспешен опит. Отговори ми, че не виждала смисъл....Така учат в автошкола Старт.
Най-комичното е, че в момента е сложила номерът ми на автоматично отхвърляне.
Няма по-страшно от ядосана жена :)
Не знам само какво си мисли, че ще постигне, при положение, че съм дала една шапка пари за този курс...
Та това са преживяванията ми до сега при Тодорка Петкова от автошкола старт.Ще Ви държа в течение каква е развръзката.
Аватар
Mendeleev
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 592
Регистриран на: Съб Дек 04, 2010 12:28 pm
Местоположение: Стара Загора

Re: Шофьорски курс къде?

Мнение от Mendeleev »

Не знам колко от това е вярно, но ако е вярно не е никак хубаво.
ycvcv
Новак
Новак
Мнения: 1
Регистриран на: Вто Май 16, 2017 11:38 am

Re: Шофьорски курс къде?

Мнение от ycvcv »

Значи абсолютно 1 към 1 за мнението Автошкола Старт. И аз имах проблем със съединителя и мене ме караха да паркирам така. Нямам думи. Все едно коментара съм го писала аз. Честно момиче няма смисъл да караш там. Или поне си смени инструктора с друг от фирмата. Аз приключих на 20 час кормуване и се записах веднага в друга фирма, вече 1 година съм горда собственичка на книжка и автомобил и нямам проблеми със съединителя или паркирането. В тази автошкола може да се запише само някой мазохист. :imsorry:
Публикувай отговор