население на квартали

Всичко свързано с град Стара Загора.
ritobis@abv.bg
Новак
Новак
Мнения: 3
Регистриран на: Сря Дек 29, 2010 12:33 pm

население на квартали

Мнение от ritobis@abv.bg »

Та Здравейте.Това ми първата тема във форума.Може да е малко безсмислена, но винаги съм се чудил защо в уикипедия пише че Железник е най-големият квартал в Стара Загора,като там блоковете имат не повече от 8-10 етажа, а пък в Казански блок с по-малко от 15 етажа не съм виждал.Понеже с един Приятел спорим. :angry: :angry: :angry: Той мисли че в Железник живеят най-много хора,но в аз Мисля че Казански и Самара са доста по-големи квартали.И все пак ако може някой копетентен да каже кои са най-големите квартали и ако може да даде в някой сайт линк за инфо.Благодаря!
marin_007
Потребител
Потребител
Мнения: 233
Регистриран на: Чет Фев 16, 2006 11:30 am
skype: neron-marin1441

Re: население на квартали

Мнение от marin_007 »

Принципно Железник е най-големият квартал водят го около 30-35 хиляди , Казански ако го вземе с Чучурите със сигурност е по голям от Железник , но иначе в никакъв случай. Ти можеш да си направиш една проста сметка колко блока има в 1 квартал и с по колко апартамента като сметнеш средно по 3-4 човека и така
Аватар
ksdh
Потребител
Потребител
Мнения: 265
Регистриран на: Пон Окт 11, 2010 20:28 pm

Re: население на квартали

Мнение от ksdh »

marin_007 написа:Принципно Железник е най-големият квартал водят го около 30-35 хиляди , Казански ако го вземе с Чучурите със сигурност е по голям от Железник , но иначе в никакъв случай. Ти можеш да си направиш една проста сметка колко блока има в 1 квартал и с по колко апартамента като сметнеш средно по 3-4 човека и така


Ама трябва да отчетеш, че в Железник също така има и най-много свободни апартаменти! Освен това, в понятието Железник включваш ли и малкия Железник?
Аватар
sawo
Site Admin
Site Admin
Мнения: 5796
Регистриран на: Пон Юли 26, 2004 10:33 am
skype: sawo_1337
Местоположение: ./
Обратна връзка:

Re: население на квартали

Мнение от sawo »

В големия железник има около 800-1000 семейства най-малко, ако не и повече. Сметни сpедно по колко човека са в семейство и си напpави сметка колко хоpа са.
Аватар
dogo
Потребител
Потребител
Мнения: 142
Регистриран на: Вто Ное 27, 2007 18:03 pm
skype: dogo_stz

Re: население на квартали

Мнение от dogo »

ем 1000 семейства с по 3-ма члена средно, 3000 души ми се струват нереално малко :)
Преинсталация на Windows и установяване на дефекти на PC по домовете- 15лв в рамките на града
Смяна на софтуер на всички видове мобилни телефони, PDA и смартфони.
Контакт на ЛС, скайп dogo_stz или 0883 56 55 34, Даниел

http://www.avtozvuk-bg.com/
marin_007
Потребител
Потребител
Мнения: 233
Регистриран на: Чет Фев 16, 2006 11:30 am
skype: neron-marin1441

Re: население на квартали

Мнение от marin_007 »

ksdh написа:
marin_007 написа:Принципно Железник е най-големият квартал водят го около 30-35 хиляди , Казански ако го вземе с Чучурите със сигурност е по голям от Железник , но иначе в никакъв случай. Ти можеш да си направиш една проста сметка колко блока има в 1 квартал и с по колко апартамента като сметнеш средно по 3-4 човека и така


Ама трябва да отчетеш, че в Железник също така има и най-много свободни апартаменти! Освен това, в понятието Железник включваш ли и малкия Железник?
Включва се разбира се ! Със сигурност Железник (малък и голям) е по голям от Казански , не знам сега къде бях чул но Казански е около 17 хиляди души , а чучурите 20или25 , за другите квартали си нямам на идея
Аватар
sawo
Site Admin
Site Admin
Мнения: 5796
Регистриран на: Пон Юли 26, 2004 10:33 am
skype: sawo_1337
Местоположение: ./
Обратна връзка:

Re: население на квартали

Мнение от sawo »

dogo написа:ем 1000 семейства с по 3-ма члена средно, 3000 души ми се струват нереално малко :)
Опа по една нула съм изпуснал :D
Аватар
nasenceto
келеш
келеш
Мнения: 2242
Регистриран на: Нед Сеп 17, 2006 19:01 pm

Re: население на квартали

Мнение от nasenceto »

Koлко блока са в Казански и колко в Железник? Едното е 2 на 3 километра, другото 500 на 500 метра. Ако ще и 30 етажа да са блоковете, пак няма как да стане по голям от Железник.
Аватар
sheri
Потребител
Потребител
Мнения: 293
Регистриран на: Съб Май 23, 2009 20:44 pm

Re: население на квартали

Мнение от sheri »

Казански блок с по-малко от 15 етажа не съм виждал
грешиш :)
А Казански някой смята ли от казармата на изток от христо ботев до първия светофар и от христо ботев до новия път на юг

Аз пък мисля, че 3 чучурки е най - големия квартал в който живея и аз xhaxhahx
ReSuRReCt
Потребител
Потребител
Мнения: 98
Регистриран на: Чет Окт 25, 2007 19:38 pm
Обратна връзка:

Re: население на квартали

Мнение от ReSuRReCt »

за другите не зная, но ще кажа за кв.Зора,че се води 8000 души,но само по адресна регистрация..а реално колко са нямам никаква представа.
Аватар
mITky
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 723
Регистриран на: Съб Дек 06, 2008 1:25 am
skype: addictedtoy0u
Местоположение: Стара Загора / ЖК. Казански
Обратна връзка:

Re: население на квартали

Мнение от mITky »

казана едно 20 000 може да има . Като говорим и "малкия казанкси" . От казармата на изток както казаха в по горния коментар :)
marin_007
Потребител
Потребител
Мнения: 233
Регистриран на: Чет Фев 16, 2006 11:30 am
skype: neron-marin1441

Re: население на квартали

Мнение от marin_007 »

С малкия казански може , и аз съм в казански но железник си е по голям квартал , ама нашия пък е по готин :D:D:D
Аватар
nasenceto
келеш
келеш
Мнения: 2242
Регистриран на: Нед Сеп 17, 2006 19:01 pm

Re: население на квартали

Мнение от nasenceto »

Aко всичко от корекома надолу го броите за Казански - хич, мерси. Всичките пушаци, миризми и отрови от Лозенец и комина на болницата се стелят точно от там. Като минавам през него квартал имам чуство че през газов облак минавам. Ако си оставя колата на БКП-то за 15 минути и вече има събран един слой прах и сажди.
Дишайте и кихайте казанджии, пък ние от железник ще си смучем свеж горски въздух :D
Аватар
ksdh
Потребител
Потребител
Мнения: 265
Регистриран на: Пон Окт 11, 2010 20:28 pm

Re: население на квартали

Мнение от ksdh »

ReSuRReCt написа:за другите не зная, но ще кажа за кв.Зора,че се води 8000 души,но само по адресна регистрация..а реално колко са нямам никаква представа.


Ами да, май има бол циганьори, може и с по 200 регистрирани на един адрес! :lol:
Аватар
ksdh
Потребител
Потребител
Мнения: 265
Регистриран на: Пон Окт 11, 2010 20:28 pm

Re: население на квартали

Мнение от ksdh »

Ще направя една съпоставка - Железник е за Ст.Загора това, което е Люлин за София! Чучурите са Младост, в София, Казански = кв.Надежда! Борилово е Драгалевци, Змеево е Бояна! Е, нашия Лозенец не е съпоставим със софийския, по-скоро го приравнявам към Факултето! :mrgreen: Но пък ми се губи аналога на софийския Лозенец, къде е, според вас?
Публикувай отговор