Къде да си оставя лаптопа ?

Всичко свързано с град Стара Загора.
tailor
Новак
Новак
Мнения: 30
Регистриран на: Сря Ное 24, 2010 1:17 am
Местоположение: Стара Загора

Къде да си оставя лаптопа ?

Мнение от tailor »

Здравейте старозагорци ! Къде мога да ти оставя лаптопа да го изчистят , преинсталират Window-са ?
Аватар
didka
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 2137
Регистриран на: Чет Юни 12, 2008 19:39 pm

Re: Къде да си оставя лаптопа ?

Мнение от didka »

Здравей.
Убедил съм се,че в родния ни град важи някакво правило ден-година храни,не знам защо,но е така за голямо съжаление на всички.
Почистването на лаптопа заедно с преинсталацията става за не-повече от два астрономически часа(чиста ОС) но не очаквай по-лека оферта от 40-50 лева.
Даже някой ще ми се смее сега...както и да е.
:cheers:
Dog drags - no tracks...
Аватар
fantamaniaka
Модератор
Модератор
Мнения: 1328
Регистриран на: Съб Яну 31, 2009 16:51 pm
skype: ready.for.use
Местоположение: стара загора
Обратна връзка:

Re: Къде да си оставя лаптопа ?

Мнение от fantamaniaka »

потърси niggas_nature от форума.
Телефона му го има в подписа му.
Mind ever die.They just get faster
Email: fantamaniaka@gmail.com
LZ1GAD
Изображение
tailor
Новак
Новак
Мнения: 30
Регистриран на: Сря Ное 24, 2010 1:17 am
Местоположение: Стара Загора

Re: Къде да си оставя лаптопа ?

Мнение от tailor »

didka написа:Здравей.
Убедил съм се,че в родния ни град важи някакво правило ден-година храни,не знам защо,но е така за голямо съжаление на всички.
Почистването на лаптопа заедно с преинсталацията става за не-повече от два астрономически часа(чиста ОС) но не очаквай по-лека оферта от 40-50 лева.
Даже някой ще ми се смее сега...както и да е.
:cheers:
Да ясно ми е , оставял съм стария си лаптоп да го чистят и т.н. взимам го не му работи клавиатурата :oops: и не мога да ги чакам по 1 седмица за тази процедура :)
Аватар
HyBRiD-X
Потребител
Потребител
Мнения: 245
Регистриран на: Съб Фев 28, 2004 12:52 pm
Местоположение: Стара Загора
Обратна връзка:

Re: Къде да си оставя лаптопа ?

Мнение от HyBRiD-X »

@tailor, точно niggaz_nature недей да търсиш за лаптопи! Бачка в една фирма Джи Ди Пи, дето така оака(ха) лаптопа на един колега, че още ме е срам, че го пратих при тях! :spank: Четох, че и при други хора от форума са се дънили! Така че имай едно наум, ако го даваш там. Има един колега от форума, John3V ако не се лъжа беше, той пипа лаптопи и компютри от доста време, питай го на лични дали ще ти помогне.
Аватар
emzo
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 1264
Регистриран на: Вто Авг 17, 2004 22:05 pm
Местоположение: Over the net

Re: Къде да си оставя лаптопа ?

Мнение от emzo »

Гулееееми разбирачи. Гууулямо нещо. Да дам един лаптоп да ми го почистят и преинсталират, да видя как ще стане за 2 часа.
диагностика на автомобили
ремап/ OBD тунинг /EGR Off
ремонт на компютърна техника
профилактика на PS3/4
Аватар
didka
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 2137
Регистриран на: Чет Юни 12, 2008 19:39 pm

Re: Къде да си оставя лаптопа ?

Мнение от didka »

emzo написа:Гулееееми разбирачи. Гууулямо нещо. Да дам един лаптоп да ми го почистят и преинсталират, да видя как ще стане за 2 часа.
Посочил съм ясно и точно-чиста ОС.Имам пред вид W7.
Става за 20 минути.Трябва да си малоумен да не се оправиш и сам.
При ХР се губи повече време,но кой ли го ползва вече...
Относно почистването-при болшинството лаптопи е въпрос на отделяне на долния
Капак,държащ се на 7-8 винта.
Ако ти се струва нечовешко горенаписаното-заповядай в някой сервиз-и те са хора и те хляб ядат. :)
Dog drags - no tracks...
Аватар
emzo
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 1264
Регистриран на: Вто Авг 17, 2004 22:05 pm
Местоположение: Over the net

Re: Къде да си оставя лаптопа ?

Мнение от emzo »

Ами ако няма долен капак ? Ами ако се отваря целия ;)
диагностика на автомобили
ремап/ OBD тунинг /EGR Off
ремонт на компютърна техника
профилактика на PS3/4
nenoneno
Потребител
Потребител
Мнения: 267
Регистриран на: Пон Фев 09, 2009 10:51 am

Re: Къде да си оставя лаптопа ?

Мнение от nenoneno »

един гол win7 бързо се слага
обаче после като се почне - че драйвери му търси,тегли,слагай;крак на win-a,че ъпдейтвай,после антивирусна, кодеци, плеъри, браузъри... отиват 2 часа поне при мене
пък може и това да е новата мода - гол win, и оправяй се сам после
напоследък ми носят така "инсталирани" лаптопи
Точността гарантира единствено, че ще направиш грешката си навреме.
http://www.5strike.com/bg/invitation/bylink/99509
Аватар
besniaa
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 1295
Регистриран на: Вто Авг 07, 2007 22:08 pm

Re: Къде да си оставя лаптопа ?

Мнение от besniaa »

Мога да свърша услуга и да кача W7 за 20-30мин... без пари, естествено...
Забравете бизнесa, всичко на този свят е лично!
deni_com
Начинаещ
Начинаещ
Мнения: 66
Регистриран на: Пет Дек 09, 2005 13:38 pm

Re: Къде да си оставя лаптопа ?

Мнение от deni_com »

В сервизите взимат по 30лв за WIN7 инсталира се за около 30-40 мин. отделно си е играчка докато му се намерят драйверите и докато се кракне. поне 1 час. Относно почистването отнема около 3часа. за да се разглоби целия и да се почисти внимателно, без да се бърза и да се счупи някоя щипка или прекъсне някой кабел. Също така щом се отваря е препоръчително да му се смени и термо пастата на процесора и видео картата. Това също си е разход, защото хубавите пасти са повече пари. напр. Arctic Silver 5. Всеки лаптоп се разглобява по различен начин и затова трябва да се внимава, моят е ужасен, няма долен капак и е нужно да се разглоби абсолютно целия докато стигна до перката. Цената на тези услуги в сервизите варира около 70-80лв. може и да расте.
Аватар
AGGRESSOR
Потребител
Потребител
Мнения: 228
Регистриран на: Съб Фев 12, 2005 16:53 pm
skype: drago_t
Местоположение: STZ
Обратна връзка:

Re: Къде да си оставя лаптопа ?

Мнение от AGGRESSOR »

deni_com написа:В сервизите взимат по 30лв за WIN7 инсталира се за около 30-40 мин. отделно си е играчка докато му се намерят драйверите и докато се кракне. поне 1 час. Относно почистването отнема около 3часа. за да се разглоби целия и да се почисти внимателно, без да се бърза и да се счупи някоя щипка или прекъсне някой кабел. Също така щом се отваря е препоръчително да му се смени и термо пастата на процесора и видео картата. Това също си е разход, защото хубавите пасти са повече пари. напр. Arctic Silver 5. Всеки лаптоп се разглобява по различен начин и затова трябва да се внимава, моят е ужасен, няма долен капак и е нужно да се разглоби абсолютно целия докато стигна до перката. Цената на тези услуги в сервизите варира около 70-80лв. може и да расте.
Колега до някъде си прав за инсталацията на win. Първо сервиза има право само да ти инсталират лицензиран или 30 дневен win. Второ драйверите се намират толкова лесно по сайтовете на производителите и става бързо всичко. Едно почистване на лаптопа не е повече от 20-30 мин. ако мислиш че ще отделят повече време много бъркаш.
Какво ще го правиш тоя лаптоп че ще го чистиш 3 часа ??? То по принцип за 3-4 часа се тества всичко на лаптопа ....
Аватар
spiralkinda
Потребител
Потребител
Мнения: 380
Регистриран на: Пон Май 03, 2004 10:51 am

Re: Къде да си оставя лаптопа ?

Мнение от spiralkinda »

HyBRiD-X написа:@tailor, точно niggaz_nature недей да търсиш за лаптопи! Бачка в една фирма Джи Ди Пи, дето така оака(ха) лаптопа на един колега, че още ме е срам, че го пратих при тях! :spank: Четох, че и при други хора от форума са се дънили! Така че имай едно наум, ако го даваш там. Има един колега от форума, John3V ако не се лъжа беше, той пипа лаптопи и компютри от доста време, питай го на лични дали ще ти помогне.
плюс 1 за John3V, коректно работи и ако се застоиш покрай него докато си върши работата ще те научи на това онова друг път сам да си го правиш.
Аватар
stivans
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 816
Регистриран на: Пет Мар 12, 2010 0:16 am
skype: stivans
Местоположение: Стара Загора

Re: Къде да си оставя лаптопа ?

Мнение от stivans »

AGGRESSOR написа:
deni_com написа:....
....Едно почистване на лаптопа не е повече от 20-30 мин. ако мислиш че ще отделят повече време много бъркаш.
Какво ще го правиш тоя лаптоп че ще го чистиш 3 часа ??? То по принцип за 3-4 часа се тества всичко на лаптопа ....

За тези които са разглобили 1-2 лаптопа през цялата си практика,ще кажа че има лаптопи които за да се почистят се разглобяват така че после събирането им е като да асемблираш лаптоп от процесор до последното винтче,което е поне 2-4 часа,със смазването и слагане на термопаста.А пък последствията от прекъсване или не добър контакт на лентов кабел е много голям.
Фирми "Диком" представител на Мост Компютър , не се наемат в Стара Загора да се занимават с лаптопи ,а ги пращат в София или ви препращат към фирмен сервиз,което трябва ви подсказва че не е толкова фасулска работа.
Има лаптопи със сервизен отвор на вентилаторите и радиатора за процесора,но тези модели са правени преди повече от 5 години и в моята практика съм срещал само 1-2 модела.При тях почистването наистина може да отнеме 20 минути,но такива модели се срещат рядко.Има модели които имат двустранно залепващи лепенки по капаците и клавиатурата и като започнеш да ги разглобяваш се чудиш скрити болтове ли има ,клипси ли е, или лепенка и като ги опънеш не знаеш какво ще се случи.А като се прецака нещо познайте,кой ще поема ремонта после,след като са ви предали работещ лаптоп,дали ще го върнете почистен и неработещ.
skype: stivans
Стара Загора
Аватар
emzo
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 1264
Регистриран на: Вто Авг 17, 2004 22:05 pm
Местоположение: Over the net

Re: Къде да си оставя лаптопа ?

Мнение от emzo »

stivans написа:Фирми "Диком" представител на Мост Компютър , не се наемат в Стара Загора да се занимават с лаптопи ,а ги пращат в София или ви препращат към фирмен сервиз,което трябва ви подсказва че не е толкова фасулска работа.
Не ! Просто ако е гаранционен, политика на Мост София е да се обслужват там.
Почистването на лаптоп си е точно фасулска работа, за всеки един обучен за това кадър ;)
диагностика на автомобили
ремап/ OBD тунинг /EGR Off
ремонт на компютърна техника
профилактика на PS3/4
Публикувай отговор