Информация за интернет доставчиците в Стара Загора.

Всичко свързано с град Стара Загора.
Публикувай отговор
wawa
Новак
Новак
Мнения: 3
Регистриран на: Сря Юни 03, 2015 17:34 pm

Re: Информация за интернет доставчиците в Стара Загора.

Мнение от wawa »

Здравейте,и аз ще се включа с една прясна,изнервяща случка от вчера с тракия кабел. Интернета ми спира,след моя проверка установих,че е от кутията,естественно звъннах по телефона и деректно казах на жената да прати човек,за да я види,тя ме пита "нямате интернет ли"....а не кутията скапана,интернета ми лети...Така и никой не дойде,а в някой форум бях чел как интернет Труп,в 12 вечерта отивали по сигнали(отношението не ме интересува,връзката е важна). Днес до 11ч чаках и точно да звънна,и се обадили да питат има ли вече и-нет ? Моля ? Незнам такива заблудени и некомпетентни жени кой ги взима на работа въобще. Та доживях да видя техниците,деректно ги пратих в мазето и какво излезе 1мин работа за един служител,чаках 24ч. Пълна трагедия,яко ме върнаха в годините когато седмици се молих на близоо да дойдат да си оправят кутията. За домашния потребител който го интересуват торент тракери,тракия кабел са супер,и ги препоръчвам,но хора като мен които имат нужда от постоянна свързаност и повече от 40mbit/s ъплоуд като от доставчиците по другите градове-твърдо не. Тези дни случайно видях country network (countrybg),ако някой има мнение за тях,бих бил благодарен да сподели.
Последно промяна от wawa на Вто Апр 17, 2018 10:33 am, променено общо 2 пъти.
Mikk
Потребител
Потребител
Мнения: 116
Регистриран на: Нед Юни 10, 2012 20:21 pm

Re: Информация за интернет доставчиците в Стара Загора.

Мнение от Mikk »

wawa написа: Нед Юни 11, 2017 13:09 pm Здравейте,и аз ще се включа с една прясна,изнервяща случка от вчера с тракия кабел. Интернета ми спира,след моя проверка установих,че е от кутията,естественно звъннах по телефона и деректно казах на жената да прати човек,за да я види,тя ме пита "нямате интернет ли"....а не кутията скапана,интернета ми лети...Така и никой не дойде,а в някой форум бях чел как интернет Труп,в 12 вечерта отивали по сигнали(отношението не ме интересува,връзката е важна). Днес до 11ч чаках и точно да звънна,и се обадили да питат има ли вече и-нет ? Моля ? Незнам такива заблудени и некомпетентни жени кой ги взима на работа въобще. Та доживях да видя техниците,деректно ги пратих в мазето и какво излезе 1мин работа за един служител,чаках 24ч. Пълна трагедия,яко ме върнаха в годините когато седмици се молих на близоо да дойдат да си оправят кутията. За домашния потребител който го интересуват торент тракери,тракия кабел са супер,и ги препоръчвам,но хора като мен които имат нужда от постоянна свързаност и повече от 40mbit/s ъплоуд като от доставчиците по другите градове-твърдо не. Тези дни случайно видях country network (countrybg),ако някой има мнение за тях,бих бил благодарен да сподели.
Само не разбрах, ти корпоративен клиент ли си им, или домашен? щото ако си домашен не може да чакаш да ти дойдат веднага.
За леличката по телефона си прав.
wawa
Новак
Новак
Мнения: 3
Регистриран на: Сря Юни 03, 2015 17:34 pm

Re: Информация за интернет доставчиците в Стара Загора.

Мнение от wawa »

Не съм,разликата м/у корп и дом е 10 ъплоуд,не си струва,иначе съм запознат,че за домашните планове вниманието е по-малко,но ме е яд,че за супер бързата работа,чакам толкова време,при положение,че им казвам повредата. Страшно се изнервих,защото ме върнаха към спомените ми с близоо (найстина ги ненавиждам онези). Дори близо в такива случаи ме лъгаха,че повредата идвала от вируси(може и самите те да са го мислили) :D No Comment.
Има доставчици които реагират бързо,дори този на интернет груп беше на домашен план. Жалко,че в нашия град няма избор,вече всичко е мтел или булсат. Но факт е,че навремето още при старите Орбинет,дори и едно прекъсване не съм имал,от как гейбъла ги взе умряха. Но пък на други познати по време на дъжд им спираше и-нета. Всичко е относително,така или иначе съм намислил другия месец да пробвам тези за които писах(и те имат опция на безсрочно),ако всичко е нормално ще пусна коментар. И за да не бъда грешно разбран,тракията ги препоръчвам,просто за хора като мен с конкретни цели и не толкова мащабни е трудна работа.
Последно промяна от wawa на Вто Апр 17, 2018 10:34 am, променено общо 2 пъти.
Аватар
Magas
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 486
Регистриран на: Сря Ное 28, 2007 18:32 pm
skype: Megas_1
Местоположение: Стара Загора
Обратна връзка:

Re: Информация за интернет доставчиците в Стара Загора.

Мнение от Magas »

wawa написа: Нед Юни 11, 2017 14:01 pm Не съм,разликата м/у корп и дом е 10 ъплоуд,не си струва,иначе съм запознат,че за домашните планове вниманието е по-малко,но ме е яд,че за супер бързата работа,чакам толкова време,при положение,че им казвам повредата. Страшно се изнервих,защото ме върнаха към спомените ми с близоо (найстина ги ненавиждам онези). Дори близо в такива случаи ме лъгаха,че повредата идвала от вируси(може и самите те да са го мислили) :D No Comment.
Има доставчици които реагират бързо,дори този на интернет груп беше на домашен план. Жалко,че в нашия град няма избор,вече всичко е мтел или булсат. Но факт е,че навремето още при старите Орбинет,дори и едно прекъсване не съм имал,от как гейбъла ги взе умряха. Но пък на други познати по време на дъжд им спираше и-нета. Всичко е относително,така или иначе съм намислил другия месец да пробвам тези за които писах(и те имат опция на безсрочно),ако всичко е нормално ще пусна коментар. И за да не бъда грешно разбран,тракията ги препоръчвам,просто за хора като мен с конкретни цели и не толкова мащабни е трудна работа.
За това не званя в колцентъра а направо на служебния GSM 0895 / 65 11 65
Бъди такъв какъвто си
wawa
Новак
Новак
Мнения: 3
Регистриран на: Сря Юни 03, 2015 17:34 pm

Re: Информация за интернет доставчиците в Стара Загора.

Мнение от wawa »

точно на този звъня
Последно промяна от wawa на Вто Апр 17, 2018 11:56 am, променено общо 2 пъти.
Аватар
admin
Site Admin
Site Admin
Мнения: 3580
Регистриран на: Съб Май 11, 2002 9:43 am
skype: john.doe.12
Местоположение: Earth
Обратна връзка:

Re: Информация за интернет доставчиците в Стара Загора.

Мнение от admin »

Това са малко приказки от 1001 нощ. Във форума има и други които помнят "онези" времена. Точно на времето, като завали лекичко и после цялата махала сменяха суичове и лан карти тъй като бяха изгорели. Техниците предупреждаваха: Като видите облаци, изваждайте лан кабела от компютъра. Ако искаш да ти реагират бързо си плащаш, в противен случай чакаш. Това е. Аз си купих преди няколко месеца видео карта за 2к лв, попитаха ме дали искам бизнес услуга и аз отказах с цел да спестя 50 лв. Изгоря и сега чакам вече 10 дена да ми я сменят, ако си я бях заявил и платил услугата next bissnes day щяха да ми я подменят и на следващия работен ден да имам нова, но аз реших да си спестя 50 лв и сега чакам.
Можеш да си купиш евтина услуга, но не можеш да си купиш качество. Когато решаваш да спестиш малко или интернета няма да е качествен, или преноса, или поддръжката. Това е положението, оженил си се за манаф.
Ето една малка разбивка която е леко условна, но все пак ще може да се разбере от хората:
Имаш 1000 клиента които ти плащат по 10 лв на месец, това са 10 000 лв. Иха ...пара е.
Тези 1000 клиента ги обслужваш с 3 екипа по 2 човека на които плащаш по 800 лв на човек, което е 6 * 800 = 4 800 лв за заплати. Като добавиш осигуровките и тази сума е нараснала вече на 6 000 лв. Останаха 4 000 лв, махаш горивото и консумативите на месец за аварии и нови клиенти и да кажем 1500 лв което е малко, но да не задълбочаваме .. Останаха 2 500 лв, като махнеш твоята заплата да кажем 1500 лв като шеф диригент и заплатата на оператора които приема поръчката ... може да се види, че ако не си на ръба си на загуба.
Тези 3 екипа са разделени в целия град, днес се обадят 50 човека с аварии и нови връзвания. Един екип може да изпълни от 7 до 12 заявки на ден в най - добрият случай. Както се вижда, остават едни заявки/аварии които не са с приоритет за следващия ден. Твоята заявка е една от тези 50. Дали ще е днес, утре или в други ден ... зависи как е разпределена и с какъв приоритет е. Услугата е домашен итнернет, не е бизнес в рамките на 8 часа да се отстрани повредата ... следователно чакаш, не губиш пари. Ааа губиш пари ? Е за тази работа си има бизнес услуга където сроковете са други. Щом губиш в единия случай значи и изкарваш, ако изкарваш тогава .. бизнес услуга.
"There is no 'patch' for stupidity."
stani
Начинаещ
Начинаещ
Мнения: 59
Регистриран на: Пет Апр 08, 2005 12:56 pm

Re: Информация за интернет доставчиците в Стара Загора.

Мнение от stani »

Да се похваля от една седмица Интернетгруп, по-късно закупен от Булсатком, в село Християново и Калояновец мина на оптика. Писна ми да сменям рутери от мълнии, прекъсвания по трасето или липса на нет заради повреди в електропреносната мрежа..
Аватар
vkv
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 808
Регистриран на: Нед Сеп 16, 2012 12:47 pm

Re: Информация за интернет доставчиците в Стара Загора.

Мнение от vkv »

stani написа: Сря Фев 21, 2018 15:42 pm Да се похваля от една седмица Интернетгруп, по-късно закупен от Булсатком, в село Християново и Калояновец мина на оптика. Писна ми да сменям рутери от мълнии, прекъсвания по трасето или липса на нет заради повреди в електропреносната мрежа..
Честито! :cheers:
Изображение
Грехота е дека при жива жена мъжо да работи.
stani
Начинаещ
Начинаещ
Мнения: 59
Регистриран на: Пет Апр 08, 2005 12:56 pm

Re: Информация за интернет доставчиците в Стара Загора.

Мнение от stani »

:cheers: Благодаря!
bonhov
Новак
Новак
Мнения: 2
Регистриран на: Пет Май 18, 2018 1:41 am

Re: Информация за интернет доставчиците в Стара Загора.

Мнение от bonhov »

Решението е само едно ....Виваком!!! :dancing: :beroe:
Аватар
vkv
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 808
Регистриран на: Нед Сеп 16, 2012 12:47 pm

Re: Информация за интернет доставчиците в Стара Загора.

Мнение от vkv »

bonhov написа: Съб Юни 16, 2018 19:01 pm Решението е само едно ....Виваком!!! :dancing: :beroe:
За теб може би .
Изображение
Грехота е дека при жива жена мъжо да работи.
Аватар
Веско
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 454
Регистриран на: Съб Юни 23, 2012 19:11 pm

Re: Информация за интернет доставчиците в Стара Загора.

Мнение от Веско »

bonhov написа: Съб Юни 16, 2018 19:01 pm Решението е само едно ....Виваком!!! :dancing: :beroe:
Ко речи?
simeonovall
Новак
Новак
Мнения: 9
Регистриран на: Нед Ное 25, 2018 17:14 pm

Re: Информация за интернет доставчиците в Стара Загора.

Мнение от simeonovall »

Не съм доволна от тях.
Аватар
Magas
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 486
Регистриран на: Сря Ное 28, 2007 18:32 pm
skype: Megas_1
Местоположение: Стара Загора
Обратна връзка:

Re: Информация за интернет доставчиците в Стара Загора.

Мнение от Magas »

@emzo само при мен ли напоследък все така се получава,че трябва да им званя всеки път в офиса да ми пуснат нето щото всеки път като дойда и трябва да им се обаждам та въпросът ми е следния какво трябва да направя след като се свъпжа с техниците зада изпратят екип на ястото за Елхово стара загора става въпрос :?
Бъди такъв какъвто си
Аватар
gtabakov
Начинаещ
Начинаещ
Мнения: 44
Регистриран на: Пон Окт 21, 2002 19:55 pm
Местоположение: Sofia

Re: Информация за интернет доставчиците в Стара Загора.

Мнение от gtabakov »

Здравейте!

понеже разгледах темата а информацията в нея е меко казано поостаряла ще попитам тук.

Интресуват ме кои фирми в града предлагат интернет? : А1,Виваком, Булсат,Тракия Кабел

ако имате инфо и за с.Руманя

Благодаря предварително...

Бъдете здрави!
Публикувай отговор