Информация за интернет доставчиците в Стара Загора.

Всичко свързано с град Стара Загора.
Публикувай отговор
Аватар
Princo
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 588
Регистриран на: Чет Юли 02, 2009 10:07 am
Местоположение: Стара Загора

Информация за интернет доставчиците в Стара Загора.

Мнение от Princo »

Идеята като цяло на тая тема е следната: От тук да четете за различните доставчици в Стара Загора и най-вече, да не се пускат постоянно теми, кой доставчик да избера и т.н.
Информацията, която пиша е от моя личен опит, от мнения на различни колеги от форума, като темата ще е отворена за мнения, където всеки да коментира, да се обсъжда, но моля ви - без спам. Само мнения, които ще са полезни за потребителите. Освен за предлагания интернет от доставчиците, може да се коментира и телевизията!
И така започвам.

Изображение
За мен лично,това е най-лошия интернет в нашия град. Бил съм на тях и го казвам от личен опит. Цените им са все така високи, а скоростите им ниски, модемите им са също боклуци и често ги сменят. Може би единственото им хубаво нещо е help desk`а. Винаги са помагали, когато имам проблем, отзивчиви и любезни. По едно време ги бях сложил на speed dial. :mrgreen: Доста приятели, които бяха на БТК вече са на друг интернет, по горе споменатите причини. В сайта може да видите актуалните им цени, промоции, скорости и т.н.
Официален сайт на Vivacom

Изображение
Лично мое мнение, както и от хора от форума и от познати, че за момента това е най-добрия интернет в нашия град. Цените за скоростите, които предлагат са доста добри, подръжката им е добра, интернета им е стабилен, общо взето само хвалби. Но, тук изниква един проблем, а той е, че все още нямат покритие в целия град, т.е на вашия адрес, просто може да нямате възможност да се вържете към тях. Аз примерно живея на място, където нямат покритие и ме е яд, но това е отделен въпрос. :oops: Общо взето, това ми е информацията за тракията. Мисля, че има колеги, които са на тях, които дано се включат в темата и дадат по-подробно инфо. За актуални, цени и промоции, както и може да видите картата с покритието им. :wink:
Официален сайт на Тракия Кабел

Изображение
Така наречения интернет труп (това в рамките на шегата). Бях изключително недоволен от тях, но това беше преди 4-5 години. При тях беше характерно следното - дъжд=спиране на интернета. Много мразиха да им звънна събота примерно ей така към 11 сутринта, като имам проблем. Сега като гледам, малко са се изменили нещата - намалили са цените и са пуснали мааааааалко по-високи скорости.И все пак все още имам познати,които казват че нета често спира. Хубавото при тях примерно е, че имате реално ИП. Ако има колеги, които са на ИГ, да споделят, актуално инфо, доволни или не.
Официален сайт на Интернет груп

Изображение
Ако ползвате интернет само за сърфиране, близу не е чак толкова лош вариант. В момента съм на близу. Цените им може да се каже, че са добри за скоростите, особенно ако хванете някоя хубава промоция. Друг и въпросът, колко тези скорости са верни. Центъра им за обслужване е добър, нямал съм проблеми с него. Имал съм проблеми с нета, но след намесата на техници, вече всичко е нормално. Случва се все пак понякога нета да спре. Но в рамките на час-два, всичко се връща към нормалното. Напоследък ми се струва обаче, че е дооста бавничък, както и че имам проблем при гледането на 720р стриимове, но за това ще пиша утре, след като компа ми е преинсталиран, да вида дали е от компа или нета. Има колеги, които са доволни, има и недоволни естествено. Не знам обаче, как стои положението примерно, ако нямате ТВ на близу, дали въобще може да си пуснете нет към тях.Толкова от мен за близу, ако съм изпуснал нещо, колегите да добавят. :tongue:
Официален сайт на blizoo

Изображение
Личен опит от тях нямам. Но според мнения на приятели и познати, нета е доста стабилен, а скоростите, да речем че за цената са горе-долу добре. Цените може да ги видите от сайта им. Но при тях също стои проблема с Тракия Кабел. Все още нямат покритие навсякъде в града. Не знам дали в сайта им има карта, така че за покритие най-добре звъннете в някой от офисите им.
Официален сайт на Bulsatcom



В момента само за тези доставчици се сещам, ако не съм ги написал всичките де. :mrgreen:
Ако съм изпуснал нещо - извинявам се, добавяйте, задавайте конкретни въпроси, давайте по-подробно инфо, просто тук нахвърлих някои основни неща.Както казах, целта е всички питания, спорове, разяснения, нови актуални неща, да се пишат тук в тази тема, а не постоянно да никнат нови теми.
But we're never gonna survive unless,
We get a little crazy,
No we're never gonna survive unless,
We are a little,
Cray cray crazy ... :)
eleena
Потребител
Потребител
Мнения: 269
Регистриран на: Вто Окт 30, 2012 9:37 am

Re: Информация за интернет доставчиците в Стара Загора.

Мнение от eleena »

Аз съм на ИГ от 2 г. през които имам 2 пъти спиране, оправено за час-два. Втория път даже беше към 8 вечерта и си мислех, че чак на другия ден ще го оправят, но приятно ме изненадаха, че го поправиха след час.Скоростите са постоянни. Иначе цените спрямо скоростите са малко високи, особено в сравнение с БСК.
Аватар
PTS
Модератор
Модератор
Мнения: 799
Регистриран на: Пет Юли 07, 2006 14:47 pm
Местоположение: София / Стара Загора

Re: Информация за интернет доставчиците в Стара Загора.

Мнение от PTS »

Аз имам опит с Тракия, Близу и скоро и от Булсатком (надявам се)
На Тракия бях преди 2 год. Перфектни са, без забележки.
Близу - Бях доста скептично настроен, но явно всеки квартал си го поддържат по-различен начин. Аз съм в Казански и за година и половина, интернета почти не е спирал или да е правил някакъв проблем. Телевизията не ми харесваше много, а и нямат Discovery което е огромен минус!
След като ми изтече договора на blizoo, се преместих на БСК, обаче нямаха устройства и се наложи да се върна на Тракия. За моя изненада, след 2 годишно неплащане от моя страна при тях, те все още ми пазеха данните! 8O Отидох до офиса и техниците бяха там. Направо ме качиха на колата и отидохме до нас, да направят някакви настройки и интернета тръгна - само 30 мин. след като отидох в офиса. Сега също съм доволен от тях, но предпочитам БСК, защото е по-изгодно като цена и май и като качество. Чакам си устройството и ще изкажа мнение. ;)
П.С.: От предлаганите канали на БСК съм много доволен, но просто постоянното спиране при дъжд/сняг може и да ме откаже някой ден от тях...
Аватар
System_error
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 1815
Регистриран на: Вто Окт 30, 2012 8:00 am

Re: Информация за интернет доставчиците в Стара Загора.

Мнение от System_error »

На Тракия съм от както се появиха. Без забележки. Интернета е даденост като тока и водата. Хич не ми е минавало през акъл да се притеснявам има ли го, няма ли го.... В Малкия Железник съм.
Аватар
zahar4e24
Потребител
Потребител
Мнения: 159
Регистриран на: Пон Апр 13, 2009 21:57 pm

Re: Информация за интернет доставчиците в Стара Загора.

Мнение от zahar4e24 »

И аз съм на тракия кабел телевизия и интернет просто нямат грешка.
Аватар
spiralkinda
Потребител
Потребител
Мнения: 380
Регистриран на: Пон Май 03, 2004 10:51 am

Re: Информация за интернет доставчиците в Стара Загора.

Мнение от spiralkinda »

Ползвам оптика на БСК у дома и съм много доволен, 94 мегабита си ги лепи без проблеми. В офиса съм на ИГ 40 мегабита и за 2 години ми е спирал нета 3-4 пъти за по няколко минути. Без забележки относно офис работа, а и скоростта си е същата, за която си плащаш. Често ходя на гости на един приятел, който е на Тракия кабел в Казански и съм ползвал нета му и доволен съм от това, което са му пуснали , а и той също ги хвали. :) За виваком ще си замълча за да не ме накажат модовете :lol: , а относно близу нямам наблюдения откакто ги зарязах преди 6-7 години кога бяха друга компания. ;)
Аватар
JO_MASTERA89
Потребител
Потребител
Мнения: 158
Регистриран на: Пет Май 28, 2010 12:12 pm

Re: Информация за интернет доставчиците в Стара Загора.

Мнение от JO_MASTERA89 »

Аз съм на ИнтернетГруп от 7 години и съм доволен. Имаше период с чести спирания при валежи, сега при дъжд леко се забавя. Като цяло от скоростта съм доволен , но ще се откачам от тях и ще се вързвам на някакъв пакет на Тракия кабел най-вероятно. Защото в момента даваме 16лв за интернет и отделно около 25лв за ТВ , а и без това ИнтернетГруп ме изнервиха миналата седмица като ме накараха да им плащам такса 8-9лв за месец Януари , който не съм плащал уж за включване. Преди нямаше такива правила и това преля чашата :DDD
Аватар
Tenebrus
Явно е шмиргел
Явно е шмиргел
Мнения: 555
Регистриран на: Съб Яну 23, 2010 16:27 pm

Re: Информация за интернет доставчиците в Стара Загора.

Мнение от Tenebrus »

JO_MASTERA89 написа:Аз съм на ИнтернетГруп от 7 години и съм доволен. Имаше период с чести спирания при валежи, сега при дъжд леко се забавя. Като цяло от скоростта съм доволен , но ще се откачам от тях и ще се вързвам на някакъв пакет на Тракия кабел най-вероятно. Защото в момента даваме 16лв за интернет и отделно около 25лв за ТВ , а и без това ИнтернетГруп ме изнервиха миналата седмица като ме накараха да им плащам такса 8-9лв за месец Януари , който не съм плащал уж за включване. Преди нямаше такива правила и това преля чашата :DDD
Има ги от минимум 5 години тея правила. Не си разбрал просто.И таксата е 10 лева.
camron20
Потребител
Потребител
Мнения: 98
Регистриран на: Сря Ное 02, 2005 20:12 pm

Re: Информация за интернет доставчиците в Стара Загора.

Мнение от camron20 »

Бях на vivacom преди бая време и се радвам много че се отървах от тях,то не бяха разправии по телефона то не беше чакане по 30 мин като спре нета и накрая да ми кажат да си рестартирам модема :lol: .Най лошия доставчик на който съм бил.
За интернет груп мога да кажа че е добър нета но не си заслужава 23 лева някак си.Нета ми спираше доста често при валеж а и не само,но след разговор по тела винаги са реагирали бързо и са отстранявали проблема.От декември съм на Булсатком 94 мегабита( не че са ми нужни)с доволен ъплоуд за 11 лева.До сега съм нямал проблеми и съм много доволен.
Аватар
System_error
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 1815
Регистриран на: Вто Окт 30, 2012 8:00 am

Re: Информация за интернет доставчиците в Стара Загора.

Мнение от System_error »

Кви са тия цифри, баси... аз съм на 25,90 лв и си имам 32Mbps и 3 приемника.
Изображение
fruitcake
Потребител
Потребител
Мнения: 269
Регистриран на: Пет Дек 03, 2010 0:51 am

Re: Информация за интернет доставчиците в Стара Загора.

Мнение от fruitcake »

Princo, пишеш че Тракия нямат покритие при теб, а личното ти мнение е, че са най-добри в града откъм интернет :)
Аз съм на Близу (ТВ и интернет) и на БСК (само ТВ).Повече от 2 години никакви проблеми с ТВ и интернета на Близу, само като натрупа сняг спира БСК-то.Добре че чинията ми е наблизо, та я чистя :)
Скоростта си я стигам до доста сървъри в Европа
Изображение
Изображение
Аватар
Princo
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 588
Регистриран на: Чет Юли 02, 2009 10:07 am
Местоположение: Стара Загора

Re: Информация за интернет доставчиците в Стара Загора.

Мнение от Princo »

fruitcake написа:Princo, пишеш че Тракия нямат покритие при теб, а личното ти мнение е, че са най-добри в града откъм интернет :)
Аз съм на Близу (ТВ и интернет) и на БСК (само ТВ).Повече от 2 години никакви проблеми с ТВ и интернета на Близу, само като натрупа сняг спира БСК-то.Добре че чинията ми е наблизо, та я чистя :)
Скоростта си я стигам до доста сървъри в Европа
Изображение
Изображение
Това,че не съм на тях,нали се сещаш,че не означава,че не съм работил с такъв нет ? Приятел е на тракията и доста съм висял в тях,разцъквайки из нета,да не говорим колко хора са коментирали,че тракията за момента е най-добрия нет ... :)
But we're never gonna survive unless,
We get a little crazy,
No we're never gonna survive unless,
We are a little,
Cray cray crazy ... :)
Аватар
System_error
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 1815
Регистриран на: Вто Окт 30, 2012 8:00 am

Re: Информация за интернет доставчиците в Стара Загора.

Мнение от System_error »

Вече не се обръща внимание толкова на качеството на услугата, че всички се изравниха, колкото на качеството на обслужването. Те тука бият Тракия.
Аватар
Princo
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 588
Регистриран на: Чет Юли 02, 2009 10:07 am
Местоположение: Стара Загора

Re: Информация за интернет доставчиците в Стара Загора.

Мнение от Princo »

System_error написа:Вече не се обръща внимание толкова на качеството на услугата, че всички се изравниха, колкото на качеството на обслужването. Те тука бият Тракия.
Тук не мога да се съглася.
За мен примерно е много по-важно да имам интернет,който не спира,поддържа си добра скорост и цената му не е убииствено висока.Единствения такъв интернет,с който съм имал допир е мегалан,но като бях студент в Сф.
Да,на БТК и на Близо им е добро обслужването,но за сметка на това интернета и на двете фирми е боза. :cheers:
But we're never gonna survive unless,
We get a little crazy,
No we're never gonna survive unless,
We are a little,
Cray cray crazy ... :)
Аватар
FCBeroe1916
Потребител
Потребител
Мнения: 234
Регистриран на: Чет Сеп 02, 2010 17:18 pm
Местоположение: Стара Загора

Re: Информация за интернет доставчиците в Стара Загора.

Мнение от FCBeroe1916 »

Аз съм вече бая време на Близо и сигурно за 2-3 години интернетът е спирал не повече от 2-3 пъти (пу-пу да не му е уроки..) :D Единственият проблем е вечер се получава гаден лаг в онлайн игрите..
Публикувай отговор