Водоеми край Старозагорско + информация

Всичко свързано с град Стара Загора.
Публикувай отговор
diavolo666
Начинаещ
Начинаещ
Мнения: 75
Регистриран на: Нед Окт 20, 2013 9:25 am

Re: Водоеми край Старозагорско + информация

Мнение от diavolo666 »

Е важното е,че има улов :) Другата седмица ще посетя Студен кладенец,да видя тамошните риби дали ще ми уважат плувката :D
Аватар
FCBeroe1916
Потребител
Потребител
Мнения: 234
Регистриран на: Чет Сеп 02, 2010 17:18 pm
Местоположение: Стара Загора

Re: Водоеми край Старозагорско + информация

Мнение от FCBeroe1916 »

Някой актуално инфо за язовир Пет Могили?
diavolo666
Начинаещ
Начинаещ
Мнения: 75
Регистриран на: Нед Окт 20, 2013 9:25 am

Re: Водоеми край Старозагорско + информация

Мнение от diavolo666 »

FCBeroe1916 написа:Някой актуално инфо за язовир Пет Могили?
От миналата година насам няма нищо актуално.Милиарди уклейки,бабушки,тук-там някоя каракудка,костурчета :) Не знам какво ново може да очаквате от Пет могили-каквото било-е било...
Salamura
Потребител
Потребител
Мнения: 160
Регистриран на: Пет Апр 02, 2010 22:36 pm

Re: Водоеми край Старозагорско + информация

Мнение от Salamura »

Изображение
Днес само 1 костур! Егати нямането - не кълвеше изобще, пробвах и на топчета хляб...
Това е улова за 3 дни:
1-вия каракудите
2-рия платиката и 3-те червеноперки
3-тия само 1 костур
Почвам да чистя и после с бира.....
diavolo666
Начинаещ
Начинаещ
Мнения: 75
Регистриран на: Нед Окт 20, 2013 9:25 am

Re: Водоеми край Старозагорско + информация

Мнение от diavolo666 »

Днес сефте бях на Ястребово,и както очаквах не скучах-безброй малки каракудки и едно шаранче над кило.И това за няколко часа,защото в един момент жегата стана непоносима-дори и под чадьра!Питам се дали някой колега може да се сети за язовир,ако и платен,но с малко по-големи каракуди за плувката,поне 150-200 гр.,че днешните бяха направо зарибител-под 100 грама :D
genkogenev
Потребител
Потребител
Мнения: 155
Регистриран на: Чет Мар 01, 2012 21:19 pm

Re: Водоеми край Старозагорско + информация

Мнение от genkogenev »

diavolo666 написа:Днес сефте бях на Ястребово,и както очаквах не скучах-безброй малки каракудки и едно шаранче над кило.И това за няколко часа,защото в един момент жегата стана непоносима-дори и под чадьра!Питам се дали някой колега може да се сети за язовир,ако и платен,но с малко по-големи каракуди за плувката,поне 150-200 гр.,че днешните бяха направо зарибител-под 100 грама :D
Сладък кладенец . Каракуда в изобилие :grin2: и костур от време на време на мъничка рибка .
Аватар
Nirvana
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 1930
Регистриран на: Нед Окт 31, 2004 10:12 am
Местоположение: Стара Загора

Re: Водоеми край Старозагорско + информация

Мнение от Nirvana »

genkogenev написа:
diavolo666 написа:Днес сефте бях на Ястребово,и както очаквах не скучах-безброй малки каракудки и едно шаранче над кило.И това за няколко часа,защото в един момент жегата стана непоносима-дори и под чадьра!Питам се дали някой колега може да се сети за язовир,ако и платен,но с малко по-големи каракуди за плувката,поне 150-200 гр.,че днешните бяха направо зарибител-под 100 грама :D
Сладък кладенец . Каракуда в изобилие :grin2: и костур от време на време на мъничка рибка .
Голям костур там излиза на змиорка!
СПА душ масажиращи слушалки, Фосфорни аксесоари и Smart плувки за риболов, Турмалинови аксесоари
diavolo666
Начинаещ
Начинаещ
Мнения: 75
Регистриран на: Нед Окт 20, 2013 9:25 am

Re: Водоеми край Старозагорско + информация

Мнение от diavolo666 »

За кеф ще става,но да се хапва надали,понеже сьм чувал,че отходните води на дома се вливали в язовира.Но поне е близо,ще трябва и там да пробвам,пьк и щом са с прилични размери :)
genkogenev
Потребител
Потребител
Мнения: 155
Регистриран на: Чет Мар 01, 2012 21:19 pm

Re: Водоеми край Старозагорско + информация

Мнение от genkogenev »

diavolo666 написа:За кеф ще става,но да се хапва надали,понеже сьм чувал,че отходните води на дома се вливали в язовира.Но поне е близо,ще трябва и там да пробвам,пьк и щом са с прилични размери :)

Преди три седмици бях тук / https://www.google.bg/maps/@42.450821,2 ... 3e10?hl=bg .

Имаше няколко човека от вечерта . Говореха , че излизал приличен шаран , кефали и бяла риба .
Аз не улових нищо по-едро от уклей на плувка и една прилична мрена по случайност вероятно . Достъпа е свободен ....
Последно промяна от genkogenev на Пет Авг 15, 2014 15:50 pm, променено общо 1 път.
Аватар
FCBeroe1916
Потребител
Потребител
Мнения: 234
Регистриран на: Чет Сеп 02, 2010 17:18 pm
Местоположение: Стара Загора

Re: Водоеми край Старозагорско + информация

Мнение от FCBeroe1916 »

Плаща ли се? Или е свободно?
valerko
Новак
Новак
Мнения: 2
Регистриран на: Сря Сеп 03, 2014 9:38 am

Re: Водоеми край Старозагорско + информация

Мнение от valerko »

Привет от новоизлюпилия се риболовец. Тъй като другата седмица съм командировка в Ст.Загора и с колегата ни се очертава да имаме свободно време и искаме да си начешеме крастата и да убиеме някой и друг час по язовирите. Предварително се извинявам за може би глупавите въпроси. Всички 19 стр.съм ги изчел, насочил съм се към Шаново, и имам следните въпроси:
1. Предпочитам на плувка да ловя, но ще хвърлиме и на дъно де. Та на плувка с каква кука, колко грама плувка и на каква стръв и какво се лови /четох за бял червей и млечна царевица/.
2. Най-вече ме интересува захранката каква е?
3. Нали Шаново е с билет само? Къде са хубавите места, не че го знам дори язовира къде е?
4. На Загорка езерото какво излиза, на какво се лови, платено ли е?
5. Други язовири до 30-40 км от Ст.Загора да си накълвеме малко рибка има ли подходящи?

Ще съм много благодарен на всички отделили 2-3 мин. да ми отговорят. Ако има мераклия /един човек, че колата ни е пълна с апаратура/ евентуално за сряда 10.09. /сигурно е на 90%/ може да дойде с нас тъкмо да ни заведе на хубави места и ще ни въведе в дебрите на това изкуство. Взимаме го с колата, ловиме каквото ловиме и го връщаме където каже в Ст.Загора. Ще спести някой лев за гориво и бирата ще е от нас. Да остави тел.тука в темата или да звънне на 0889514053 Валери.
Salamura
Потребител
Потребител
Мнения: 160
Регистриран на: Пет Апр 02, 2010 22:36 pm

Re: Водоеми край Старозагорско + информация

Мнение от Salamura »

За Загорка мога да ти кажа - плаща се! Предлагат ти карта абонамет за 1 година на цена 5лв. С нея сутрин риболовът е 6лв, следобед след 14.00 часа 4лв. За цял ден не знам колко се плаща. Без абонамент е малко по-скъпо. От дребната риба позволяват да вземеш 1,5кг, другото отгоре си го доплащаш на 2лв/кг.
Излизат прилични до големи каракуди, приятел хвана предната седмица доста добър лин, два пъти извадихме шаран на плувка под 1,5кг и то до брега но ни карат да го връщаме - чак над 2,5кг може да си го вземеш но го плащаш на някаква цена на кило. Има и по-големи шарани но не съм присъствал на улавянето на такъв.
Захранка - купешка с малко хляб/жито/разварена/консервна царевица. Това съм ползвал досега. Без риба не съм се прибирал - все пак гледайте да не изпуснат много язовира че май спира да кълве.

Има някакъв платен язовир по пътя за Димитровград под магистралата май след 2-рото село. За него някой има ли инфо? Неделята пътьом за пазара в Димитровград се загледах - маса коли спрели отпред и много риболовци! Какво се хваща там?
Salamura
Потребител
Потребител
Мнения: 160
Регистриран на: Пет Апр 02, 2010 22:36 pm

Re: Водоеми край Старозагорско + информация

Мнение от Salamura »

Изображение Изображение
Това на Загорка днес от 14:00 до 19:15 часа. След 18:00 просто спря да кълве... 14 рибки общо за днес, 4лв такса. За малко да се похваля с риболов без изтървана риба но една се разкачи още на далекото - явно не съм я засякал добре!
Аватар
creitars
Потребител
Потребител
Мнения: 165
Регистриран на: Нед Юли 31, 2011 10:32 am
skype: creitars
Местоположение: Стара Загора

Re: Водоеми край Старозагорско + информация

Мнение от creitars »

на Даскал Атанасово на реката за за 2 1/2 цяла бака с каракуда, на реката. А на реката на Димитриево само маломерни шаранчета , мисля понеделник да прескоча до странско за малки шаранчета да си заребя водоема на работата.
diavolo666
Начинаещ
Начинаещ
Мнения: 75
Регистриран на: Нед Окт 20, 2013 9:25 am

Re: Водоеми край Старозагорско + информация

Мнение от diavolo666 »

Днес на Сладьк кладенец много капризна каракуда,ситни кефалчета,няколко уклея и естествено сльнчак за котките :lol: Аз извадих 30 каракуди,колегата 17,това от 8 до 14 часа,искаше малка кука и ситно рубинено пинки.И пинизите сьс захранки,стрьв не помогнаха много-както идваше на мястото,така си и офейкваше рибата :)
Публикувай отговор