Водоеми край Старозагорско + информация

Всичко свързано с град Стара Загора.
Публикувай отговор
valerko
Новак
Новак
Мнения: 2
Регистриран на: Сря Сеп 03, 2014 9:38 am

Re: Водоеми край Старозагорско + информация

Мнение от valerko »

На Шаново за почти цял ден от 8,00 до 17,00 около 2,5-3,00 кила морунаж и платика, около 20-тина риби по 100-150 гр.и една червеноперка. За 2 часа нямах 1 обаждане на плувка и обърнах и двете въдици на пружина с бял червей. На царевица и торен грам кълване. Слабичко, ама поне не съм валат, като за напълно начинаещ съм доволен.
Това беше на 10.09.
Аватар
Nirvana
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 1930
Регистриран на: Нед Окт 31, 2004 10:12 am
Местоположение: Стара Загора

Re: Водоеми край Старозагорско + информация

Мнение от Nirvana »

Ето и малко карти на водоеми:

http://vodoemi.hit.bg
СПА душ масажиращи слушалки, Фосфорни аксесоари и Smart плувки за риболов, Турмалинови аксесоари
Salamura
Потребител
Потребител
Мнения: 160
Регистриран на: Пет Апр 02, 2010 22:36 pm

Re: Водоеми край Старозагорско + информация

Мнение от Salamura »

Много слабо на Загорка. 3 пъти ходя тази седмица, 2 пъти ме валя дъжд - уж тогава би трябвало да кълве повече - да ама не!
Първия път се върнах с 3 рибки - 2 каракуди и морунаж, втория път с 1 по-едра каракуда (беше надута като плондер от храна) и една средна, хванах и червен шаран - голяма борба, яко се дърпа! но не дават да се взима и го пуснах, днес ходя за трети път - слънце, малко риболовци а изкарах 2 каракуди средни и 2 изтървах! Скука днес - чак вестника прочетох!
beroe
Новак
Новак
Мнения: 2
Регистриран на: Пон Мар 17, 2014 17:16 pm

Re: Водоеми край Старозагорско + информация

Мнение от beroe »

Как и на какво ги ловите тея каракуди на Загорка?
Salamura
Потребител
Потребител
Мнения: 160
Регистриран на: Пет Апр 02, 2010 22:36 pm

Re: Водоеми край Старозагорско + информация

Мнение от Salamura »

На царевица предимно, захранка пак царевица + жито варени. По-слабо на земен червей.
Риболовът е предимно скука - голямо чакане, удъри редки. Пробвам на плувка не далече от брега - докъдето може да захраня на ръка и с прашка и дънна малко по-навътре с две куки - на нея изкарах червения шаран.
Аватар
vkv
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 808
Регистриран на: Нед Сеп 16, 2012 12:47 pm

Re: Водоеми край Старозагорско + информация

Мнение от vkv »

Предпоследен излет.Пет Могили/бял червей/3.100 кг.
Изображение
Изображение
Грехота е дека при жива жена мъжо да работи.
Аватар
vkv
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 808
Регистриран на: Нед Сеп 16, 2012 12:47 pm

Re: Водоеми край Старозагорско + информация

Мнение от vkv »

Днес и опитахме късмета тук,.....но :oops: Не ,че бях валат ,но .Пуснах улова в езеро Загорка
Изображение
Изображение
Грехота е дека при жива жена мъжо да работи.
Salamura
Потребител
Потребител
Мнения: 160
Регистриран на: Пет Апр 02, 2010 22:36 pm

Re: Водоеми край Старозагорско + информация

Мнение от Salamura »

Какво хвана и на какво?
Аватар
vkv
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 808
Регистриран на: Нед Сеп 16, 2012 12:47 pm

Re: Водоеми край Старозагорско + информация

Мнение от vkv »

Salamura написа:Какво хвана и на какво?
Една червеноперчица,едно костурче и десетина оклея....на пинки и бял.Пробвах и на торен,но......
Изображение
Грехота е дека при жива жена мъжо да работи.
Ленчо
Новак
Новак
Мнения: 3
Регистриран на: Пет Апр 24, 2015 10:33 am

Re: Водоеми край Старозагорско + информация

Мнение от Ленчо »

Здравейте колеги!Преди седмица се върнах от чужбина и мисля да направя един риболов на платен водоем,защото сега е забранено на другите :blackeye: Удобно ми е между Стара загора и Димитровград,но приемам и други предложения!Попитах на язовира в село Ястребово(беше почти празен)и ми казаха,че ще го испускат и ще го зарибяват пак :crazyeye: Приятел ми каза че имало платен язовир в село Маджерито.....ако някой има информация,моля да сподели.Мисля си също така и за с.Пъстрен,Опан и Княжежско,ако имате информация помагаите,че не ми остава много време,а искам поне да направя сефтето за тази година :gamer: Благодаря предварително!
Аватар
Nirvana
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 1930
Регистриран на: Нед Окт 31, 2004 10:12 am
Местоположение: Стара Загора

Re: Водоеми край Старозагорско + информация

Мнение от Nirvana »

Ленчо написа:Здравейте колеги!Преди седмица се върнах от чужбина и мисля да направя един риболов на платен водоем,защото сега е забранено на другите :blackeye: Удобно ми е между Стара загора и Димитровград,но приемам и други предложения!Попитах на язовира в село Ястребово(беше почти празен)и ми казаха,че ще го испускат и ще го зарибяват пак :crazyeye: Приятел ми каза че имало платен язовир в село Маджерито.....ако някой има информация,моля да сподели.Мисля си също така и за с.Пъстрен,Опан и Княжежско,ако имате информация помагаите,че не ми остава много време,а искам поне да направя сефтето за тази година :gamer: Благодаря предварително!
Има уникален частен микро язовир точно след град Крън. Уникален избор на видове риба, тихо, чисто и не беше скъпо последно като ходих. Каракудата и червеноперката си я взимаш, шарана беше май по 4-5 лв/кг и т.н.
Да не те объркам с цените. Такса на пръчка беше пак 4-5 лв, но си струва да прекараш цял ден с приятели там. Има беседка и леден кладенец (бирата умира вътре).... чакай, че пуснах лиги :grin2: :cheers:

Ето какво представлява мястото:
https://www.youtube.com/watch?v=imMvdeHNYxE
СПА душ масажиращи слушалки, Фосфорни аксесоари и Smart плувки за риболов, Турмалинови аксесоари
Ленчо
Новак
Новак
Мнения: 3
Регистриран на: Пет Апр 24, 2015 10:33 am

Re: Водоеми край Старозагорско + информация

Мнение от Ленчо »

Благодаря колега!В понеделник ще го посетя и ще пиша отзиви :dancing:
Salamura
Потребител
Потребител
Мнения: 160
Регистриран на: Пет Апр 02, 2010 22:36 pm

Re: Водоеми край Старозагорско + информация

Мнение от Salamura »

Вчера бях на присевната на Ягода - много чисто и приятно водоемче! Харесах си място на по-плиткото под 2 плачещи върби - жестока жега беше и на слънце направо пари по кожата! Позахраних малко и пробвах на дъно и плувка - само 1 слънчак хванах. Водата спокойна, нищо не помръдва. Имаше и други мераклии но не видях някой да хваща! Пробвах и покрай реката но много стръмни и неудобни места бяха само свободни.
Аватар
GeRgY
Потребител
Потребител
Мнения: 98
Регистриран на: Пон Авг 02, 2010 21:28 pm

Re: Водоеми край Старозагорско + информация

Мнение от GeRgY »

Ходихме с един приятел на Топлото езеро в Гълабово.
От страната където е "топлото" или по-точно каменната дъга хванахме 2-3кг. каракуда на бял/земен червей. Иска голямо дъно (около 2 / 2.5 метра но кълве добре)
Доволен съм и пак ще отида! :)
Salamura
Потребител
Потребител
Мнения: 160
Регистриран на: Пет Апр 02, 2010 22:36 pm

Re: Водоеми край Старозагорско + информация

Мнение от Salamura »

Завчера на Жребчево - под мантинелата кълвяха едри платики и морунаж - около и над кило! Духаше повечко и не ставаше много за плувка но на пружина аз и колегите до мен имахме доста едри риби. Чакането му е майката - за 8 часа риболов 3 риби хванах, 1 пуснах и 4 изтървах на пружините - явно не съм ги засякал добре във вятъра!
Пробвах на фидер - голямата ми надежда - нито 1 кълване за целия ден! Захраних си 1 място на по-плиткото, смених 20-30-40гр големи хранилки за повече захранка, пробвах с къс и по-дълъг повод, най-мекия и средния връх - то ми писна направо!
Изображение
Публикувай отговор