Съдовият хирург д-р Христо Запрянов УБИ БАБА МИ за 5 дни

Всичко свързано с град Стара Загора.
Публикувай отговор
Аватар
SniperBeta
Модератор
Модератор
Мнения: 1007
Регистриран на: Пон Юли 15, 2002 15:52 pm
Местоположение: Nosgoth
Обратна връзка:

Съдовият хирург д-р Христо Запрянов УБИ БАБА МИ за 5 дни

Мнение от SniperBeta »

Помествам писмото, което майка ми написа до в-к "Доктор" миналия месец и което беше направено като статия. Целта ми не е да получа саболезнования и да търся симпатии...те нито ще върнат баба ми, нито ще накажат виновните, а да ви разкажа какво причиниха Старозагорските "специалисти" на баба ми и как за по-малко от седмица, от напълно здрава жена, тя стигна до гроба. Надявам се тази статия да достигне до хора, които имат или биха имали подобни проблеми, за да се опита да им "помогне" да не вземат грешните решения и да не вярват сляпо на "специалисти" захласнати от десетките окачени по стената купени или незаслужени дипломи!


- Г-жо Димитрова, какво се случи с майка ви?

Моята майка Ганка Милкова е поредната жертва на лекарска грешка. Тя беше жизнена и здрава жена за годините си - 89. Нямаше сериозни заболявания, само тромбофлебит, който получи пак от лекарска грешка. Преди години д-р Ачо Димитров оперира хернията и и само след седмица целият крак я заболя и посиня от същата страна, от която беше операцията. Тогава всички съдови хирурзи казаха, че е резултат от операцията. На тези години майка ми виждаше и чуваше много добре. И с акъла си беше добре, понякога съм разчитала на нея да ми напомни за нещо. Тя имаше още живот - баба и и дядо и бяха столетници, но си отиде само за няколко дни от лекарска грешка. Много хора си отидоха от този свят вследствие на такива грешки, защото няма закон у нас, който да ги наказва.
Най-жестокото наказание е, да се чувстваме виновни, че сме завели болен роднина на лекар!

- Какъв здравословен проблем имаше майка ви?

От вътрешната страна на лявото бедро се получи леко зачервяване и втвърдяване. Казваше ми, че като не се движи, а стои на едно място, не я боли. Затова и не искаше да отидем на лекар. Но не и повярвах и от прекалена загриженост настоявах да отидем при специалист - уплаших се да не е някакъв тромб.

- С кой специалист се консултира майка ви?

Личният и лекар ни изпрати с направление в Медицински център "Сано" Стара Загора, при съдовия хирург д-р Христо Запрянов. Той се завъртя около нея само за 2-3 минутни. Непрекъснато влизаше и излизаше от кабинета. Не я попита дори дали я боли, какви други заболявания има. Въобще прегледът беше набързо и през пръсти. Надраска рецепта с много, и то силни лекарства, без да се съобрази с това, че майка ми е възрастна жена.

- Какви са тези силни лекарства, които е предписал докторът?

Изписа и 3 вида инжекции. От едните кръвното и налягане се повиши много. В редките нежелани реакции на втория препарат пише, че може да получи перфорация на язва, каквато и получи, без да е имала язва. Никога не е пила лекарства за язва, което е видно и от личния и картон, който остана в болницата. Освен това в листовката към лекарството пише, че тези инжекции са свързани с РИСК ЗА ПОЛУЧАВАНЕ НА ИНСУЛТ. След инжекциите майка ми вече не можеше да си мърда ръката. Явно беше получила инсулт в лека форма. Сподели ми, че не може и да вижда. Мисля, че точно тези лекарства, предписани и от д-р Запрянов тотално я разрушиха.

- Кога се влоши състоянието на майка ви?

На третия ден, няколко часа след като и биха петата инжекция "дексофен", майка ми се оплака, че не се чувства добре. Започна да повръща и получи много силни болки в корема - цялата се изпоти. Извиках "Бърза помощ", които се отзоваха навреме. Но какъв беше смисълът от бързото им отзоваване, след като в приемната чакахме 3 часа да стане 19:30ч, за да я приеме лекарят от другата смяна. Още в приемната тя повърна нещо кафяво като кръв, а не храна, както беше вкъщи. За наше нещастие и лош късмет ни прие д-р Карамалаков - много студен и груб човек от хирургическата клиника на Университетска болница в Стара Загора. Още на лекаря, който дойде вкъщи с линейката, обясних, че майка ми е в това състояние заради инжекциите, които и бихме тези дни. Той ми каза да взема амбулаторния лист от д-р Христо Запрянов и да го приложа към документите и. Но може би никой не беше го погледнал, щом до последно не можеха да открият точната и диагноза - перфорирана язва. Освен това и на д-р Карамалаков се опитах да обясня, че майка ми е в това състояние заради предписаните и лекарства, но той ми се сопна "Ти да не си лекар, че да знаеш повече от лекарите?!?".
От направената рентгенова снимка, "специалистът" по разчитането отсече, че майка ми има преплитане на червата. Едва след като я оперираха откриха всъщност точната диагноза: перфорация на язва и тотален перитонит. Оставиха я в болницата на 1ви Септември в 20ч. само на системи, като всички планувани пациенти, а не като приет по спешност болен и чакаха сами да се оправят преплетените и черва. При това, при перфорирана пилорна язва и поставиха и сонда. Едва един час преди операцията на 2ри Септември и направиха ехографско изследване. Понеже ТЯ БЕШЕ В МНОГО ТЕЖКО СЪСТОЯНИЕ, пмолих д-р Карамалаков да остана вечерта да я гледам и обслужвам, макар и на стол. Той категорично ми отказа и буквално ме изгони, защото съм нямала разрешение. Цяла нощ никой не се беше грижил за нея, оставили са я съвсем самичка. Вечерта тя ме е търсила и викала безпомощна.
На сутринта на 2ри Септември открих майка си в ужасно състояние. Всички лекари вдигаха рамене, никой не беше запознат със състоянието и, никой не можеше да ми каже никаква информация, сякаш нямаше лекуващ лекар. Майка ми беше цялата мокра, въпреки че вечерта и бях занесла памперси - и чаршафите, и роклята и. На всичкото отгоре я намерих с вързани ръце с бинтове за леглото. Бяха се отнесли много жестоко с нея - като към куче. Цялото и тяло, най-вече подутият и корем, бяха в червени и сини петна, краката и бяха посинели, нямаше сили да говориш, само въртеше езика си в устата. Дишането и беше промененио - повърхностно и забавено. За една вечер без никой лекар да и обърне капка внимание, състояните и се беше тотално влошило - с една дума беше вече с единия крак в гроба.
И така от здрава и жизнена жена, взех я буквално от градината, докато копаеше там, за да я заведа на лекар на 29ти Август.
На 30ти и купих лекарствата и започна "лечението".
На 1ви Септември и стана лошо и я взеха по спешност в болницата.
На 2ри Септември в 23ч я оперираха по спешност - още по време на операцията дишането и беше спряло...
На 3ти Септември в 6ч спря и сърцето и - върнах я вкъщи в ковчег.
За 5 дни тя си отиде от този свят от лекарствата на д-р Запрянов...
Аватар
didka
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 2137
Регистриран на: Чет Юни 12, 2008 19:39 pm

Re: Съдовият хирург д-р Христо Запрянов УБИ БАБА МИ за 5 дни

Мнение от didka »

Анатоли Карашмалъков се казва доктора,не Карамалаков...
Връзването на ръцете е стандартна процедура,когато болните
се "бунтуват" ,понеже сондата и катетъра дразнят...и доста често си ги изваждат сами...
За останалото...моите съболезнования.
Dog drags - no tracks...
Аватар
Roshavv
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 469
Регистриран на: Нед Ное 14, 2010 12:49 pm
Местоположение: Stara Zagora
Обратна връзка:

Re: Съдовият хирург д-р Христо Запрянов УБИ БАБА МИ за 5 дни

Мнение от Roshavv »

потърси ли лекаря за обяснение... :spank: :spank: :spank: :spank:


................... да не се налага да ходиш по доктори.... :(
Аватар
Vesenceto
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 586
Регистриран на: Сря Окт 12, 2005 21:20 pm
Обратна връзка:

Re: Съдовият хирург д-р Христо Запрянов УБИ БАБА МИ за 5 дни

Мнение от Vesenceto »

С моята баба преди 5 години се случи същото, само че при друг тъпанар /умишлено не употребявам думата лекар/... отношение и компетенции - никакви, а самочувствието му- до небесата... При нас ситуацията беше аналогична, само дето след операцията баба беше в ОАРИЛ 20 дни на апаратно дишане... по - късно я качиха във втора хирургия и един прекрасен слънчев ден спряха апарата и казаха - жената е добре, взимайте си я /колко може да е добре, като от тялото и стърчаха какви ли не тръбички, за да се храни и т.н./ Изписаха я, взехме си я с линейна и след 2 часа почина...

Всеки живее, колкото му е писано... няма измъкване... но не е необходимо глупаци в бели престилки да да си играят с животите ни заради пари и за да си лъскат егото, показвайки ни, че в техни ръце е живота...

Моите съболезнования за баба ти!
Аватар
ФЕРАРИСТ
Начинаещ
Начинаещ
Мнения: 48
Регистриран на: Сря Фев 23, 2011 23:46 pm
Местоположение: Стара Загора
Обратна връзка:

Re: Съдовият хирург д-р Христо Запрянов УБИ БАБА МИ за 5 дни

Мнение от ФЕРАРИСТ »

Най - голямото щастие в наши дни е да нямаш нищо общо с неща който са под шапката на НЗОК......системата е основния виновник лекарите да са гадове......
Аватар
System_error
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 1815
Регистриран на: Вто Окт 30, 2012 8:00 am

Re: Съдовият хирург д-р Христо Запрянов УБИ БАБА МИ за 5 дни

Мнение от System_error »

A, те самите лекари, че са се превърнали в алчни търгаши, грам вина нямат...
Аватар
belata
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 535
Регистриран на: Пет Яну 14, 2011 10:49 am
skype: belatatatat

Re: Съдовият хирург д-р Христо Запрянов УБИ БАБА МИ за 5 дни

Мнение от belata »

System_error написа:A, те самите лекари, че са се превърнали в алчни търгаши, грам вина нямат...
На 80% са точно такива,корумпирани,само парите имат значение за тях и ако не им дадеш каквото искат,Господ да ти е на помощ на теб или на роднините ти.Но има и свястни все още...
Аватар
realprofesora
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 3275
Регистриран на: Пет Сеп 15, 2006 13:59 pm
Местоположение: Стара Загора

Re: Съдовият хирург д-р Христо Запрянов УБИ БАБА МИ за 5 дни

Мнение от realprofesora »

Vesenceto написа:С моята баба преди 5 години се случи същото, само че при друг тъпанар /умишлено не употребявам думата лекар/... отношение и компетенции - никакви, а самочувствието му- до небесата... При нас ситуацията беше аналогична, само дето след операцията баба беше в ОАРИЛ 20 дни на апаратно дишане... по - късно я качиха във втора хирургия и един прекрасен слънчев ден спряха апарата и казаха - жената е добре, взимайте си я /колко може да е добре, като от тялото и стърчаха какви ли не тръбички, за да се храни и т.н./ Изписаха я, взехме си я с линейна и след 2 часа почина...

Всеки живее, колкото му е писано... няма измъкване... но не е необходимо глупаци в бели престилки да да си играят с животите ни заради пари и за да си лъскат егото, показвайки ни, че в техни ръце е живота...

Моите съболезнования за баба ти!
Kaзвайте им имената моля , че да знаем при кого да НЕ се лекуваме.
Popopopopo
Аватар
SniperBeta
Модератор
Модератор
Мнения: 1007
Регистриран на: Пон Юли 15, 2002 15:52 pm
Местоположение: Nosgoth
Обратна връзка:

Re: Съдовият хирург д-р Христо Запрянов УБИ БАБА МИ за 5 дни

Мнение от SniperBeta »

didka написа:Анатоли Карашмалъков се казва доктора,не Карамалаков...
Aнатоли Карашмалъков е друг лекар, той е свестен човек, но тогава не е бил на смяна. За "д-р" Карамалаков става въпрос, може да е бил дежурен лекар от друго отделение, защото на следващия ден повече не се е появил, не знам...
xlxl
Потребител
Потребител
Мнения: 145
Регистриран на: Чет Май 29, 2008 18:06 pm
skype: ivan_vasilev_jelev
Местоположение: http://agrotires.com/
Обратна връзка:

Re: Съдовият хирург д-р Христо Запрянов УБИ БАБА МИ за 5 дни

Мнение от xlxl »

Много некадърен лекар.Закъснява винаги за работа с половин-един час ,три пъти се връщах за да ми напише една проста диагноза и накрая нищо не стана.Не се спазват часове,чака се по 2-3часа.Прави ми изследване което никой не му го е искал и ме накара да го платя,а то се поема от здравната каса.Не го препоръчвам на никой този некъдърник
Публикувай отговор