Смяна на водомер

Всичко свързано с град Стара Загора.
Аватар
k0lev
Потребител
Потребител
Мнения: 116
Регистриран на: Пон Юли 06, 2009 17:42 pm
skype: SilverRings

Смяна на водомер

Мнение от k0lev »

Здравейте,
поради повреда ми се налага да сменя водомера на жилището си. Макар и горе/долу нов (3-4г.) днес забелязах, че не работи. Някой сменял ли е скоро и каква е процедурата?
Аватар
didka
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 2137
Регистриран на: Чет Юни 12, 2008 19:39 pm

Re: Смяна на водомер

Мнение от didka »

Процедурата е да се обадиш на съответните органи,нямаш право да бараш водомера.
Dog drags - no tracks...
Аватар
belata
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 535
Регистриран на: Пет Яну 14, 2011 10:49 am
skype: belatatatat

Re: Смяна на водомер

Мнение от belata »

Купуваш и от някой магазин или складовете Водомер по избор и викаш Техник от ВиК да ти го монтира и пломбира,услугата беше 20-30лв.
Аватар
spiralkinda
Потребител
Потребител
Мнения: 380
Регистриран на: Пон Май 03, 2004 10:51 am

Re: Смяна на водомер

Мнение от spiralkinda »

Ако кранът преди водомера ти работи сменяш си го сам или търсиш друг (като преди това се обаждаш на жената, която отчита за да я предупредиш http://www.wik-stz.com/home/index.php?o ... &Itemid=87 ), препоръчвам ти цифровите на Беласица Петрич (ако е за баня водомер за топла вода, ако е за тоалетна - за студена, но да е сух водомер. :) ). Поне при нас беше така преди 3-4 години. Инкасаторката на следващото отчитане идва със пломбата за да я сложи. Водопроводчиците на ВиК в момента доста работа имат. В съседния блок главният им кран пропуска вода и онези им казали - имаме много работа и не знаем кога ще дойдем, ако искате потърсете други. Най-добре се обади на инкасаторът си и я питай. :)
Последно промяна от spiralkinda на Пет Май 30, 2014 0:09 am, променено общо 1 път.
Аватар
k0lev
Потребител
Потребител
Мнения: 116
Регистриран на: Пон Юли 06, 2009 17:42 pm
skype: SilverRings

Re: Смяна на водомер

Мнение от k0lev »

Благодаря ви за отговорите, бяхте ми полезни.
Аватар
didka
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 2137
Регистриран на: Чет Юни 12, 2008 19:39 pm

Re: Смяна на водомер

Мнение от didka »

belata написа:Купуваш и от някой магазин или складовете Водомер по избор и викаш Техник от ВиК да ти го монтира и пломбира,услугата беше 20-30лв.
Глупости...
Dog drags - no tracks...
Аватар
didka
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 2137
Регистриран на: Чет Юни 12, 2008 19:39 pm

Re: Смяна на водомер

Мнение от didka »

spiralkinda написа:Ако кранът преди водомера ти работи сменяш си го сам или търсиш друг (като преди това се обаждаш на жената, която отчита за да я предупредиш http://www.wik-stz.com/home/index.php?o ... &Itemid=87 ), препоръчвам ти цифровите на Беласица Петрич (ако е за баня водомер за топла вода, ако е за тоалетна - за студена). Поне при нас беше така преди 3-4 години. Инкасаторката на следващото отчитане идва със пломбата за да я сложи. Водопроводчиците на ВиК в момента доста работа имат. В съседния блок главният им кран пропуска вода и онези им казали - имаме много работа и не знаем кога ще дойдем, ако искате потърсете други. Най-добре се обади на инкасаторът си и я питай. :)
Още по-големи глупости...
Dog drags - no tracks...
Аватар
admin
Site Admin
Site Admin
Мнения: 3580
Регистриран на: Съб Май 11, 2002 9:43 am
skype: john.doe.12
Местоположение: Earth
Обратна връзка:

Re: Смяна на водомер

Мнение от admin »

Всичко май зависи от инкасаторката. Тези от ВиК техници само слагат пломба, инкасаторката записва новите и старите стойности, после идват онези и им плащаш около 10 - 15 лв някъде. Поне в моя случай така стана. Идват въпросните господа и ме питат:
- Ко стана е :?:
Казах им:
- Скъса ми се пломбата да ми сложете нова :?:
- А хубу е, 15 лв .

Сложиха я, платих им и си заминаха. Само за цената не се сещам каква беше. Разбира се предварително бях казал на инкасаторката и направихме протокол (спомням си, че ме викаше във ВиК-то да го подпиша).
"There is no 'patch' for stupidity."
Аватар
emzo
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 1274
Регистриран на: Вто Авг 17, 2004 22:05 pm
Местоположение: Over the net

Re: Смяна на водомер

Мнение от emzo »

Звъниш във ВиК и искаш нов водомер.
Идвати ти го монтират и ти дават гаранция и протокол.

Така беше преди година.
диагностика на автомобили
ремап/ OBD тунинг /EGR Off
ремонт на компютърна техника
профилактика на PS3/4
Аватар
Веско
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 454
Регистриран на: Съб Юни 23, 2012 19:11 pm

Re: Смяна на водомер

Мнение от Веско »

Аз съм с водомери които се отчитат дистанционно. ВиК си дойдоха с тях и си ги смениха,нищо не съм плащал!
Явно трябва да се обадиш първо до тях.
Аватар
mitkofasa
Потребител
Потребител
Мнения: 97
Регистриран на: Вто Дек 28, 2010 12:18 pm
Местоположение: Стара Загора

Re: Смяна на водомер

Мнение от mitkofasa »

Преди година сменях цялото ВиК в къщи.Ходих до ВиК-то,пуснах някаква молба,че ще свалям водомера,дадоха ми телефон на Хидроинсталстрой,обадих им се и пичовете дойдоха да свалят пломбите/напълно безплатно/.След седмица ги извиках отново да го пломбират и им платих 12лв/по 6 лв на пломба/.Момчетата са много коректни и бързи.Звъниш и след половин час идват
Viber 0892 926580
niggaz_nature
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 1567
Регистриран на: Чет Ное 17, 2005 15:12 pm

Re: Смяна на водомер

Мнение от niggaz_nature »

Каква е процедурата сега. Имам ли право да си купя аз водомер и да си го сменя и после да ги извикам да си сложат пломба и да си платя само за това ?
Ремонт на всякаква компютърна техника,навигации,GSM,препрограмиране и инсталиране на софтуер,смяна на части и др.За връзка skype niggaz_nature_stz

forum.stz-bg.com/viewtopic.php?f=45&t=40381

МОИТЕ ОБЯВИ
http://niggaznature.bazar.bg
Аватар
didka
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 2137
Регистриран на: Чет Юни 12, 2008 19:39 pm

Re: Смяна на водомер

Мнение от didka »

Не мисля, че е възможно да сложат пломба върху не проверен от тях водомер.
Dog drags - no tracks...
niggaz_nature
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 1567
Регистриран на: Чет Ное 17, 2005 15:12 pm

Re: Смяна на водомер

Мнение от niggaz_nature »

По пътя на логиката те купуват нов водомер който е тестван от завода производител и съответно пломбиран със съответния печат и пломба кога е станало това . Не мисля че ги тестват наново което според мен е напълно ненужно ако е нов. Друг е въпроса ако искам да ми тестват стар водомер и да ми сложат пломба.

http://wik-stz.com/bg/%D1%86%D0%B5%D0%B ... %80%D0%B8/

1 Пломбиране на водомер
– отиване и връщане
– пломбиране на холендрите 10.83 2.17 13.00

2 Подмяна с нов едноструен водомер – 1/2″ и 3/4″ – в т. ч.
– нов водомер – демонтаж на стария водомер
– монтаж на нов водомер
– пломбиране на холендрите
– отиване и връщане 48.33 9.67 58.00

3 Подмяна с нов едноструен водомер – 1/2″ и 3/4″ – собственост на клиента – в т. ч.
– демонтаж на стария водомер
– монтаж на нов водомер
– пломбиране на холендрите
– отиване и връщане 15.83 3.17 19.00


От тези цени следва че за НОВ водомер и монтаж ми вземат 45 лв . Въпроса е ако аз си купя водомер и си го сменя дали имат някакви изисквания .
Ремонт на всякаква компютърна техника,навигации,GSM,препрограмиране и инсталиране на софтуер,смяна на части и др.За връзка skype niggaz_nature_stz

forum.stz-bg.com/viewtopic.php?f=45&t=40381

МОИТЕ ОБЯВИ
http://niggaznature.bazar.bg
niggaz_nature
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 1567
Регистриран на: Чет Ное 17, 2005 15:12 pm

Re: Смяна на водомер

Мнение от niggaz_nature »

Намерих какво пише в сайта им . С една дума законен рекет без право на избор .....

Водомерът може да се сваля за ремонт само от служител на нашето дружество, който изготвя протокол за демонтаж с данните за фабричния номер на водомера и показанията му. Протоколът се прави в два екземпляра и се подписва от абоната и нашия представител. Задължително след всяка проверка, ремонт на арматури и водомери, се пломбира холендъра на арматурно – водомерния възел от представители на „ВиК”. Всякакви манипулации, извършени без знанието на ВиК – Стара Загора, се смятат за нарушение и се санкционират.
Ремонт на всякаква компютърна техника,навигации,GSM,препрограмиране и инсталиране на софтуер,смяна на части и др.За връзка skype niggaz_nature_stz

forum.stz-bg.com/viewtopic.php?f=45&t=40381

МОИТЕ ОБЯВИ
http://niggaznature.bazar.bg
Публикувай отговор