Арена Стара Загора

Всичко свързано с град Стара Загора.
Публикувай отговор
Аватар
slimarkov
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 2979
Регистриран на: Нед Юни 01, 2008 0:03 am

Re: Арена Стара Загора

Мнение от slimarkov »

Да, леката атлетика ще е номер едно според мен.
Това е!
G7G
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 614
Регистриран на: Съб Яну 13, 2018 18:48 pm
Местоположение: Великденски Острови

Re: Арена Стара Загора

Мнение от G7G »

Ами какво спат нашите?
Защо Тодоров не натиска за тази идея?
Само гледай каква безлична заличка ще получим.
Съгласен съм в парка да има малка и хубава зала, за 3000 човека примерно за 15-тина млн.
Но нека из града направят нещо голямо и запомнящо се.
СТИГА РАДВАНЕ НА ТРОХИ !!!
Аватар
slimarkov
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 2979
Регистриран на: Нед Юни 01, 2008 0:03 am

Re: Арена Стара Загора

Мнение от slimarkov »

В България няма покрит стадион.
Защо да не се направи такъв?
Всички важни мачове зимата ще са в Стара Загора.
G7G
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 614
Регистриран на: Съб Яну 13, 2018 18:48 pm
Местоположение: Великденски Острови

Re: Арена Стара Загора

Мнение от G7G »

Защо не се прави-ами веднага ще писнат от Пловдив ,Варна и Бургас, че Стара Загора нямала нужната хотелска база, която "прекрасна база" тези "велики и развити" градове могат да предложат!
Реално са ни отрязали отвсякъде да нямаме шанс за по-мащабно развитие.
Защото винаги могат да намерят оправдание нещо да не се строи в Стара Загора.
Аватар
slimarkov
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 2979
Регистриран на: Нед Юни 01, 2008 0:03 am

Re: Арена Стара Загора

Мнение от slimarkov »

В Стара Загора и Старозагорските бани, които ще стават квартал скоро има общо над 40 хотела.
По-добре закрит стадион покрай голям булевард, отколкото малка зала забутана на тясно в парка.
Последно промяна от slimarkov на Съб Авг 31, 2019 9:21 am, променено общо 1 път.
G7G
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 614
Регистриран на: Съб Яну 13, 2018 18:48 pm
Местоположение: Великденски Острови

Re: Арена Стара Загора

Мнение от G7G »

А най-добре закрит стадион, малка зала в парка и голяма такава някъде другаде из града.
Уви, най-вероятно ще трябва да се задоволим само с заличка за 5-6 млн в парка и толко.
Аватар
slimarkov
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 2979
Регистриран на: Нед Юни 01, 2008 0:03 am

Re: Арена Стара Загора

Мнение от slimarkov »

Всичко зависи от кмета и Б.Б. Ако решат ще развият града, ако ли не - няма.
Толкова малко е нужно на Стара Загора, за да тръгне с още по-бурно развитие напред.

Скоростен път до магистрала Тракия, летище и добра спортна зала.
Другото само ще стане. Инвеститорите отдавна са тук и наливат милиони, но може да започнат и милиарди да влагат ако има по-добра бизнес среда...
G7G
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 614
Регистриран на: Съб Яну 13, 2018 18:48 pm
Местоположение: Великденски Острови

Re: Арена Стара Загора

Мнение от G7G »

Развитие :mrgreen:
Журналист пита горе-долу следното:
"Г-н Тодоров, как ще се борим с конкуренцията на Пловдив и Варна и другите за инвеститори и бизнес?"
Тодоров отговаря:
"Ами сега ще изтеглим кредит и ще направим зоопарка и руския пазар."

Какви летища, какви зали, какви скоростни пътища, какви инвестиции, какъв мащаб на развитие-плочки, градинки, трохи от държавата и това е!
Последно промяна от G7G на Съб Авг 31, 2019 9:51 am, променено общо 2 пъти.
Аватар
slimarkov
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 2979
Регистриран на: Нед Юни 01, 2008 0:03 am

Re: Арена Стара Загора

Мнение от slimarkov »

Руския пазар с инфраструктурата около него е отлична идея.
Зоопаркът е на кантар за мен. Добре е, но не трябваше да е преди по-важните проекти в града.

Няма нормален път от магистралата до центъра на града.
Т.е. входът на града куца, а те в гората строят паркове и зоопаркове за десетки милиони лева сумарно.

Инвеститорите искат широк и удобен път до града с безконфликтни кръстовища на две нива.
Т.е. да няма светофари и задръствания.
G7G
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 614
Регистриран на: Съб Яну 13, 2018 18:48 pm
Местоположение: Великденски Острови

Re: Арена Стара Загора

Мнение от G7G »

Между дугото майка ми иска да инвестира пари в още едно жилище тука в Стара Загора.
Баща ми и той иска да купува.
Аз обаче се дърпам, защото май ще напусна окончателно България.
Толкова мудно и бавно стават тук нещата, толкова плахо се пипа, с десетилетия се чака за абсолютни глупости, които хората в нормалните държави правят за нула време. Не знам , за мен няма смисъл човек да живее в България.
София-да, тя вече няма много общо с България и се развива много бурно, но всичко останало...
Хората от чужбина дават примери на нашите , на Тодоров и другите как може да се направи, кое как го правят, всичко е измислено,а насреща получаваме само иронични подхвърляния или тотално безразличие. И триене и банвания.
Няма и минимално желание и интерес нещо да се подобри или нещата да се случват бързо.
Не, реша ли се окончателно да напусна Стара Загора, връщане назад няма да има !
Защо да си губя времето тука?
Аватар
slimarkov
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 2979
Регистриран на: Нед Юни 01, 2008 0:03 am

Re: Арена Стара Загора

Мнение от slimarkov »

София също има много проблеми (мръсен въздух, пренаселеност, трафик, високи цени на имоти, услуги и наеми), а за чуужбина дори не ми се коментира (чужденците са мега зле, а българинът си остава чужд за тях завинаги).

Много по-лесно е да се вземем в ръце и да си оправим нашата кочинка, вместо да отиваме другаде.
Аз съм завърнал се от чужбина. Много години живях навън и тук ми е много по-добре. Малко трябва организацийката да променим от съветски и посткомунистически модел към модерен западен модел. Трябва обратна връзка и модерно мислене. Трябва да се изгонят от общината закоравелите твърдоглавци със соц мислене и манталитет!

В Стара Загора трябва да се действа с размах. Трябват много пари и трябва да се изискват от централната власт.
Градът се нуждае от големи, дори огромни проекти. Десетки на брой.
Последно промяна от slimarkov на Съб Авг 31, 2019 12:20 pm, променено общо 1 път.
abc
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 963
Регистриран на: Нед Апр 18, 2010 22:58 pm

Re: Арена Стара Загора

Мнение от abc »

Стара Загора все пак си остава един от най-уредените и развити градове, което е въпреки общинската власт, а не благодарение на нея.
Така, че опции за по-добро място в България на практика почти липсват, освен една самотна София поради мащаба ѝ и развития пазар на труда.
12 години нищо не свършиха в града (като тук добавям и кметуването на онзи пияница Светлин Танчев, който "спечели" 2007 г. с 200 гласа пред Евгений Желев след мащабни фалшификации на хиляди гласове).

Оттогава вякакви държавни проекти не просто заспаха, но и замряха. Частните инвестиции също до голяма степен, като видяха апартейда на новото гербаджийско правителство към втория икономически център на България.

Още си чакаме 3-те връзки с магистрала Тракия, а междувременно селата Кабиле и Каблешково се сдобиха с магистрални връзки, без дори да са били в първоначалния проект. Ама може Бойко да кихне кинти заради един склад на Лидл и по-бърз достъп до Свети Влас, а за града даващ половината икономика на южна България - не може. Даже е забранено.
Последно промяна от abc на Съб Авг 31, 2019 12:31 pm, променено общо 1 път.
Аватар
slimarkov
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 2979
Регистриран на: Нед Юни 01, 2008 0:03 am

Re: Арена Стара Загора

Мнение от slimarkov »

Лидъл може да са му цакали подкупче на Бибитко да изгради магистрална връзка. :cute:
Слънчакът е важен вече. Заслужава не само връзка, но и магистрала дотам.

Аз имам чувството, че Слънчев бряг ще измести Бургас като регионален център в областта.
Кой е луд да си купи панелка в Бургас до Нефтохим, като може да е в Слънчев бряг до плажа?

Бургас е направо обречен град ако се сравни със Слънчака...
G7G
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 614
Регистриран на: Съб Яну 13, 2018 18:48 pm
Местоположение: Великденски Острови

Re: Арена Стара Загора

Мнение от G7G »

Имам познати, които държат едни от най-хубавите хотели на Слънчака.
Цените им са смешни ,като тукашните в да речем Самара или нещо такова, а са в затворени комплекси, сравнително луксозни и им е осигурено всичко, включително басейни и тем подобни.
Има и мегалукс, но 100% цените им най-вероятно ще са по-ниски от панелния Бургас с високите си соц сгради.
Аватар
slimarkov
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 2979
Регистриран на: Нед Юни 01, 2008 0:03 am

Re: Арена Стара Загора

Мнение от slimarkov »

G7G написа: Съб Авг 31, 2019 12:56 pm Имам познати, които държат едни от най-хубавите хотели на Слънчака.
Цените им са смешни ,като тукашните в да речем Самара или нещо такова, а са в затворени комплекси, сравнително луксозни и им е осигурено всичко, включително басейни и тем подобни.
Има и мегалукс, но 100% цените им най-вероятно ще са по-ниски от панелния Бургас с високите си соц сгради.
Бургас реално е много по-зле от Стара Загора, обаче гледай каква реклама му се прави.
Всичко е компютърни графики, но кметът знае как да рекламира града. Чак лятна културна столица и град с богата история го изкара... :D

В същото време Стара Загора със 150 пъти по-дълга и богата история я е срам да си каже, че е столицата на Тракия.
Защо са тези комплекси от Пловдив та не кзват истината?!
Стара Загора винаги е била истинската столица на Тракия. Тук е дори Тракийският университет и РАО "Тракия" е тук даже.

https://www.youtube.com/watch?v=LIK15zZm9fU
Последно промяна от slimarkov на Съб Авг 31, 2019 15:13 pm, променено общо 2 пъти.
Публикувай отговор