Ексклузивно Стара Загора плаща 526 509 лв. за автобус, който в София струва 303 154 лв.

Всичко свързано с град Стара Загора.
Публикувай отговор
Аватар
muhogon
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 1941
Регистриран на: Пон Май 20, 2013 19:55 pm

Re: Ексклузивно Стара Загора плаща 526 509 лв. за автобус, който в София струва 303 154 лв.

Мнение от muhogon »

Не 13, а почти 30, изобщо не съм объркал! Все пак, засичане се води от някаква начална точка, ако трябва да е от вишката, сигурно ги надхвърля.
Села или не, Световрачене и Ботунец са квартали на София, също като Зора и Кольо Ганчево.
Като си толкоз уверен, че са 13 км, дай да хванем бас! Давам ти отклонение от 1 километър - плюс-минус 500 метра от тия 13 км, и да минем и го засечем, по който маршрут искаш и посочиш! Надхвърлиш ли обаче 13,5 км, хайде, нека са 14 км, от мен да мине, губиш облога! Ако се вместиш под 14 км, аз го губя! Има ли сделка?
"Демокрация е 2 вълка и 1 овца, които гласуват какво ще има за вечеря. Свобода - това е една добре въоръжена овца, която оспорва резултата"
abc
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 963
Регистриран на: Нед Апр 18, 2010 22:58 pm

Re: Ексклузивно Стара Загора плаща 526 509 лв. за автобус, който в София струва 303 154 лв.

Мнение от abc »

30 може да са, само ако си минал по Околовръстното шосе. Ама то и Зора-Железник по Околовръстното шосе са над 20 км, така че и по мега заобиколните пътища пак трудно ще докараш голяма разлика в сравненията София - Стара Загора.
По преките пътища през центъра разстоянието е 13 и в двата случая. Вишката да ти даде ±500 метра отклонение, а не повече от 2 пъти.

Зора и Колю Ганчево можеш да ги сравняваш с Обеля и Драгалевци, Симеоново или Горна баня, съответно. Макар, че и Колю Ганчево е далеч по-свързано с града, отколкото Симеоново или Драгалевци, между които и основните квартали на София има километри от бараки, голи полета и паркове. Свързан град на кукуво лято.
Кремиковските села можеш да ги сравняваш с бургаските села квартали или примерно със Змейово, Дълбоки и Хан Аспарухово. В самата Стара Загора няма такъв аналог, защото градът включва само реално урбанизирани територии, а не цялата околия.
Аватар
muhogon
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 1941
Регистриран на: Пон Май 20, 2013 19:55 pm

Re: Ексклузивно Стара Загора плаща 526 509 лв. за автобус, който в София струва 303 154 лв.

Мнение от muhogon »

Стига си наливал от пусто в празно, знам, че нищо няма да кажеш като хората! Кварталът си е квартал, пък ако ще и на 100 км да е, кусури всеки може да намери! Всички градове не може да са еднакви, за да угаждат на нечий вкус, и това му е хубавото! Предложих ти облог, явно не искаш да приемеш, знайно защо, тъй че, губиш!
"Демокрация е 2 вълка и 1 овца, които гласуват какво ще има за вечеря. Свобода - това е една добре въоръжена овца, която оспорва резултата"
abc
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 963
Регистриран на: Нед Апр 18, 2010 22:58 pm

Re: Ексклузивно Стара Загора плаща 526 509 лв. за автобус, който в София струва 303 154 лв.

Мнение от abc »

Ми да се обзаложим, но като спечеля ще се покриеш. :gamer:
И защо прагът ти е толкова нисък - само 13,5 км? Би трябвало да ти е 29,5 км., нали твърдиш, че било 30 км. :haha:
Или май вече го провери на картата и осъзна най-накрая фактите, които ти повтарям отдавна. ;)

Аз не намирам кусури на софийските квартали около Кремиковци. Просто ти казвам, че те са съпоставими с близките села около Стара Загора, а не с Колю Ганчево. Защото София си има поне 5 Колю Ганчевота, които на картата изглеждат почти слети със София, но реално са доста откъснати - примерно Бенковски, дори Орландовци донякъде, Малашевци, Враждебна, Горна Баня, Драгалевци и Симеоново, квартали които са или зад индустриалните зони на София, или откъснати на 1-2 км от основните жилищни райони.
Зора, предвид високото и застрояване, е съизмерима с Обеля (също квартал с доста блокове), защото и двта квартала са разделени от 1-2 км поле/паркове спрямо основната софийска или старозагорска жилищна зона.
Последно промяна от abc на Пет Яну 22, 2016 11:51 am, променено общо 1 път.
Аватар
muhogon
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 1941
Регистриран на: Пон Май 20, 2013 19:55 pm

Re: Ексклузивно Стара Загора плаща 526 509 лв. за автобус, който в София струва 303 154 лв.

Мнение от muhogon »

Що да се покривам, нали аз го предлагам? И се казва "обЗАложим", а не "обложим", облагат се доходите, с данъци, тук се обзалагаме!

Предложих да е по твоята версия за 13 км, щото ти давам и ти да посочиш маршрута, мисля, че така е редно! Нямам против, да е по моето твърдение, но тогава аз определям маршрут, никакъв проблем! Но не бих те съветвал, да е по моята, сещаш се защо :D !

Кварталът си е квартал, дали ще има блокове или сламени колиби, е все тая, не можеш на тоя признак да правиш разделение. Големите мащаби на София предопределят и големите разстояния на някои квартали, но това не ги прави по-малко квартали!
"Демокрация е 2 вълка и 1 овца, които гласуват какво ще има за вечеря. Свобода - това е една добре въоръжена овца, която оспорва резултата"
abc
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 963
Регистриран на: Нед Апр 18, 2010 22:58 pm

Re: Ексклузивно Стара Загора плаща 526 509 лв. за автобус, който в София струва 303 154 лв.

Мнение от abc »

Твоя маршрут е бил явно по Околовръсния път, което е все едно да минеш между 2 точки вместо по диаметъра, по обиколката на кръга.
Обиколката на кръга = Пи * Диаматър = 3,14 * 13 км

Кварталите са били направени такива, заради работещи в Кремиковци и да бъдат нещо, като спални на завода. Завода отдавна е фалирал, така че в момента функционират, като обичайни села в Софийското поле. Примерно малките градове край София - Елин Пелин и Нови Искър, да не говорим за Банкя имат по-градски вид от Ботунец, Световрачене или Кремиковци, да не говорим и, че са по-далеч от Столицата, отколкото 3-те градчета.

Като си шикалкавил нещо, било то от незнание или нарочно, добре е да си признаеш и да се покаеш. Съвест се иска и достойнство, а не чугун.
Колко пъти да те хващам в откровени лъжонтене - 20, 30? :|
Не ти ли стига вече да станеш малко по-обективен?
Последно промяна от abc на Чет Мар 17, 2016 13:07 pm, променено общо 1 път.
Аватар
muhogon
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 1941
Регистриран на: Пон Май 20, 2013 19:55 pm

Re: Ексклузивно Стара Загора плаща 526 509 лв. за автобус, който в София струва 303 154 лв.

Мнение от muhogon »

Стига си го усуквал, предложих го кратко, точно и ясно - водиш ме от началото на София, до Орион, или Люлин, все едно, по какъвто искаш маршрут, но в рамките на не повече от 13 км, както твърдиш!

Или, аз те водя от, същата отправна точка, до същата крайна, в рамките на не по-малко от 30 км, по какъвто аз си искам маршрут! Печели този, който даде по-малко отклонение! Приемаш, или отказваш, даже ти давам възможност, ти да избереш вариант! Отказът е равносилен на загуба!

И стига си дрънкал глупости, кое са ползвали за спални, гостни или килери, кварталът си е квартал, ако ще и от котурки да е!
"Демокрация е 2 вълка и 1 овца, които гласуват какво ще има за вечеря. Свобода - това е една добре въоръжена овца, която оспорва резултата"
abc
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 963
Регистриран на: Нед Апр 18, 2010 22:58 pm

Re: Ексклузивно Стара Загора плаща 526 509 лв. за автобус, който в София струва 303 154 лв.

Мнение от abc »

Как така по какъвто искаш маршрут ще ходиш от началото на Самоковско шосе до Орион?
Ти да не си копърка?
Ами, ако решиш да тръгнеш на изток, минеш през цяла Азия, Япония, Тихия океан, Северна Америка, Атлантическия океан, Западна и Централна Европа и стигнеш до Орион от запад? :crazyeye:
Новият Уили Фог или Магелан направо.

Мисля, че разумен човек търси най-прекият път между 2 точки, а не като гламав да обикаля, само за да си начеше на ината и да не си признае грешката. :)

Относно кварталите - естествено, че ако искаме да сравняваме, трябва да сраняваме ябълки с ябълки, а не ябълки с круши.
Има квартали на София и Бургас, които стават за сравнение със старозагорските крайни квартали. Има и такива, които не стават - защото са на по 20 км от града и са с вид и функции на села.
Null
Потребител
Потребител
Мнения: 85
Регистриран на: Пон Мар 19, 2012 23:24 pm

Re: Ексклузивно Стара Загора плаща 526 509 лв. за автобус, който в София струва 303 154 лв.

Мнение от Null »

abc написа: Зора и Колю Ганчево можеш да ги сравняваш с Обеля и Драгалевци

:dancing: :dancing: :dancing: :haha: :haha: :haha: :crazyeye: :crazyeye: :crazyeye: не си нормален, честно. Виртуален герой.
abc
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 963
Регистриран на: Нед Апр 18, 2010 22:58 pm

Re: Ексклузивно Стара Загора плаща 526 509 лв. за автобус, който в София струва 303 154 лв.

Мнение от abc »

Затапи ли ме, а? :mrgreen:
Кажи нещо по темата, ако поназнайваш нещо. Ако няма какво да кажеш, си гледай там бачкаторството и не се меси в теми, от които не разбираш. :gamer:
Аватар
muhogon
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 1941
Регистриран на: Пон Май 20, 2013 19:55 pm

Re: Ексклузивно Стара Загора плаща 526 509 лв. за автобус, който в София струва 303 154 лв.

Мнение от muhogon »

Как така по какъвто искаш маршрут ще ходиш от началото на Самоковско шосе до Орион?
По какъвто искам, по такъв ще ходя, пък може и цаца да съм! Ти като не можеш да отидеш за 13 км, по-добре, не се обаждай! Изобщо, Григоров, по "допуските" си доста слаб, вече успях да се убедя в това!

Тия дни се повозих малко на градския ни транспорт, и както и очаквах, разписанието му е доста нескопосано направено, пък камо ли, да го сравняваме с нечие друго, най-малко със софийското!

Ето пример! Линия 3, в най-пиковото време сутрин, когато хората гонят разписание за работа, е на...25 мин!?! Тролей 36 е малко "по-добре" - на около 15 мин! За други нямам наблюдения, ама едва ли ще са много различни! Явно, си щадят новите автобуси, удължават им ресурса...
"Демокрация е 2 вълка и 1 овца, които гласуват какво ще има за вечеря. Свобода - това е една добре въоръжена овца, която оспорва резултата"
abc
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 963
Регистриран на: Нед Апр 18, 2010 22:58 pm

Re: Ексклузивно Стара Загора плаща 526 509 лв. за автобус, който в София струва 303 154 лв.

Мнение от abc »

Ти нещо не разбра сравнението.
Под "копърка" имам предвид такситата-измамници, които имат тарифи по 2-3 лева на километър и избират обиколни маршрути, а не рибата, макар че и там не си далеч от истината. :mrgreen:

36 и 3 имат донякъде дублиращи се маршрути, така че маршрутът не е обслужван нарядко, Динко. :)
Но имаме рейс 13, дето е на 5 минути.
В Стара Загора честотата на транспортните средства е съизмерим с този във Варна. В София има и линии по-на често, но не са толкова много и дори и там гъстотата не достига.
Аватар
muhogon
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 1941
Регистриран на: Пон Май 20, 2013 19:55 pm

Re: Ексклузивно Стара Загора плаща 526 509 лв. за автобус, който в София струва 303 154 лв.

Мнение от muhogon »

Поне, ако знаеше, откъде идва това "копърка", ама нейсе...

Не знам, какво ще ме стопли, че 13ката е на 5 мин, като ми трябва 3 или 36, и закъснявам за работа? Те и в София много от автобусите имат застъпващи се маршрути, ама това не им съкращава разписанието! Щото, както и да го погледнеш, двете линии са средно на по 20 мин, и то в пиково време, това за сгъстено разписание ли се брои? Тогава пък, не ми се мисли, какво ще е несгъстеното! Май, май, взе да снижаваш критериите - досега мерехме "мускули" със София, сега пък се оказа, че сме на едно ниво с Варна? Там не знам как е, няма да обсъждам, но с това разписание, ще почнем и с Чирпан и Гълъбово да се сравняваме, май...
"Демокрация е 2 вълка и 1 овца, които гласуват какво ще има за вечеря. Свобода - това е една добре въоръжена овца, която оспорва резултата"
abc
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 963
Регистриран на: Нед Апр 18, 2010 22:58 pm

Re: Ексклузивно Стара Загора плаща 526 509 лв. за автобус, който в София струва 303 154 лв.

Мнение от abc »

Е, пак обърка сметките.
Ако единият е на 25 минути, а другият на 15 минути, това прави среднопретеглено на 9 минути.
Ако направиш смяна на 2-ра аптека, имаш още няколко комбинации и можеш да го докараш до 5 минути.
Но не знам как стоят нещата с интегрирания билет.
Като честота на транспорта, както казах, Стара Загора е на 1 ниво с Варна, по-добре от Пловдив и по-зле от София.
Сравнението със София беше започнато от теб всъщност, защото нещо не ти харесва Стара Загора да е с по-модерен транспорт от столицата.
Аватар
muhogon
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 1941
Регистриран на: Пон Май 20, 2013 19:55 pm

Re: Ексклузивно Стара Загора плаща 526 509 лв. за автобус, който в София струва 303 154 лв.

Мнение от muhogon »

abc написа:Е, пак обърка сметките.
Ако единият е на 25 минути, а другият на 15 минути, това прави среднопретеглено на 9 минути.
Ако направиш смяна на 2-ра аптека, имаш още няколко комбинации и можеш да го докараш до 5 минути.
Но не знам как стоят нещата с интегрирания билет.
Като честота на транспорта, както казах, Стара Загора е на 1 ниво с Варна, по-добре от Пловдив и по-зле от София.
Сравнението със София беше започнато от теб всъщност, защото нещо не ти харесва Стара Загора да е с по-модерен транспорт от столицата.
И как стават тия 9 мин? Като изтървеш единия, дали другия ще дойде след 9 минути, и тъй като вече не ти е съвсем по маршрута, слизаш някъде, и переш с кракомобила, май, ще излезе дори и не 20, а над 30-40 мин разлика!

Не ми харесва, да се купуват прескъпи автобуси, които, както е видно, се ползват неефективно! А се ползват неефективно, заради аматьорското разписание, и по-важното - мащабът на града! Дали са по-модерни от софийските, ми е все тая, все някъде има и по-модерни, да идем и там да се сравняваме тогава?

Не каза, откъде идва това наименование - "копърка"? Много обичаш да употребяваш лафове, от които си нямаш и хабер даже, що така, кара те да се чувстваш по-интелигентен ли?

Твоя маршрут е бил явно по Околовръсния път, което е все едно да минеш между 2 точки вместо по диаметъра, по обиколката на кръга.
Обиколката на кръга = Пи * Диаматър = 3,14 * 13 км
Това е хубаво, ама София не е пусто поле, та да минаваш директно по диаметъра, освен, ако не хвърчиш с хеликоптер!
"Демокрация е 2 вълка и 1 овца, които гласуват какво ще има за вечеря. Свобода - това е една добре въоръжена овца, която оспорва резултата"
Публикувай отговор