Река Бедечка да стане плавателна с цел атракцион

Всичко свързано с град Стара Загора.
Аватар
muhogon
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 1941
Регистриран на: Пон Май 20, 2013 19:55 pm

Re: Река Бедечка да стане плавателна с цел атракцион

Мнение от muhogon »

Имаше си и преди 1980г да се строи, и както казах, нищо подобно нямаше ония години, дай да видим вестниците оттогава, какво е пишело? Само не казвай, че дълбока тайна, силно законспирирана, и сега са ти дали неква скица, която и тийнейджър би си направил вече!

Ми на всяка пресечка има поне по 10-на нови кооперации. 10 пресечни по 10 кооперации, ей ти ги 100. А пресечките са и много повече от 10.
Къде ги видя тия 10 кооперации на пресечка? То къщи нямаше по толкова, ти ще строиш кооперации? Стотици кооперация сигурно из целия град няма, ти ги тури в 200 кв.м.? Сигурно, иде реч за макети?

Жп транспорта не е толкова лесен, неслучайно, по цял свят е държавен монопол! Да се строи жп инфраструктура, за да се фръцкат по 10-20 души на ден, няма как да стане! Нямало е какво толкова да се вози между двата града, както и до Симеоновград, все пак, там е турската граница! И няма как само да се "бутат" влаковете, трябва да има локомотив и отпред, ти ще тръгнеш ли да си караш колата само на задна?

Навремето имаше пътнически влакове на различни дестинации, повече на по-късите! От София за Бургас не съм чувал за пътнически, там бяха експреси и бързи! Но имаше пътнически, от Русе до Подкова!
"Демокрация е 2 вълка и 1 овца, които гласуват какво ще има за вечеря. Свобода - това е една добре въоръжена овца, която оспорва резултата"
Аватар
didka
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 2137
Регистриран на: Чет Юни 12, 2008 19:39 pm

Re: Река Бедечка да стане плавателна с цел атракцион

Мнение от didka »

Явно не си добре запознат. Всеки един локомотив, било то дизел, или електрически, ако мислено го резделиш на две половини, ще получиш две почти еднакви части. Може да бута и да тегли по абсолютно един и същи начин. И в мините е точно така, когато пътува за теца-бута, а когато е за рудника-тегли. Не ми давай примери с автомобили, няма нищо общо едното с другото. Иначе да, за пътнически влак е недопустимо да бута вагоните, шегичка...
Dog drags - no tracks...
abc
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 963
Регистриран на: Нед Апр 18, 2010 22:58 pm

Re: Река Бедечка да стане плавателна с цел атракцион

Мнение от abc »

muhogon написа: Вто Май 30, 2017 13:03 pm Имаше си и преди 1980г да се строи, и както казах, нищо подобно нямаше ония години, дай да видим вестниците оттогава, какво е пишело? Само не казвай, че дълбока тайна, силно законспирирана, и сега са ти дали неква скица, която и тийнейджър би си направил вече!
Ми на всяка пресечка има поне по 10-на нови кооперации. 10 пресечни по 10 кооперации, ей ти ги 100. А пресечките са и много повече от 10.
Къде ги видя тия 10 кооперации на пресечка? То къщи нямаше по толкова, ти ще строиш кооперации? Стотици кооперация сигурно из целия град няма, ти ги тури в 200 кв.м.? Сигурно, иде реч за макети?
Ето само в една пресечка на Петър Парчевич между Братя Жекови и Христов Ботев има 20 кооперации, строени след промените:
https://www.google.bg/maps/@42.4214189, ... 312!8i6656
https://www.google.bg/maps/@42.4213382, ... 312!8i6656
muhogon написа: Вто Май 30, 2017 13:03 pmЖп транспорта не е толкова лесен, неслучайно, по цял свят е държавен монопол! Да се строи жп инфраструктура, за да се фръцкат по 10-20 души на ден, няма как да стане! Нямало е какво толкова да се вози между двата града, както и до Симеоновград, все пак, там е турската граница! И няма как само да се "бутат" влаковете, трябва да има локомотив и отпред, ти ще тръгнеш ли да си караш колата само на задна?
И според теб скъпо ли е било за държавата да построи 30 км ЖП линия от Стара Загора до Раднево? В напълно равно поле. Желязото за релсите е гарантирано от големия брат, трудът е на ангария както обикновено през комунизма. За няколко месеца и са готови. Ама не са искали.
muhogon написа: Вто Май 30, 2017 13:03 pmОт София за Бургас не съм чувал за пътнически, там бяха експреси и бързи! Но имаше пътнически, от Русе до Подкова!
Ти все ни си чул, ни разбрал. Но пък не се отказваш да си на всяка манджа меродия.:crazyeye:
Аватар
muhogon
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 1941
Регистриран на: Пон Май 20, 2013 19:55 pm

Re: Река Бедечка да стане плавателна с цел атракцион

Мнение от muhogon »

И съм чул, и съм видял, как мислиш съм пътувал през отпуските в казармата, от София? Наизуст знаех разписанието на Централна гара, кои спираха на гара Искър и прочие!

Не е толкова просто, да се построи, пък макар и само 30 км жп линия! Особено пък, ако е дублирана с автобусно разписание, на по половин час! Трябва да е поне двойна, да се унищожат стотици, че и хиляди декари плодородна земя, да се направят междинни гари на селата, изработване на разписание и връзки с други гари, прочие! Дали би било оправдано за ниския пътникопоток, който се очертава? И не забравяй, че пътническите превози, дори и днес, са все на субсидия, печалби никога не е имало! Пък за "ангарията", ги пей другиму, никога специалистите не са били безплатни!
"Демокрация е 2 вълка и 1 овца, които гласуват какво ще има за вечеря. Свобода - това е една добре въоръжена овца, която оспорва резултата"
Публикувай отговор