Новото кръгово на Руския пазар

Всичко свързано с град Стара Загора.
Публикувай отговор
Аватар
slimarkov
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 2979
Регистриран на: Нед Юни 01, 2008 0:03 am

Re: Новото кръгово на Руския пазар

Мнение от slimarkov »

thebeast22 написа:Най-големия проблем за мен,като шофьор е,че в пет следобед от индустриалния до колелото ще има два километра опашка.
Принципно от отбивката за Баните ще се прави успореден булевард на Царя за разтоварване на трафика.

А и не знам, защо не пуснат Царя през центъра. Това с тези главни улици, като в малките градчета е смешно.
В Стара Загора си има стабилен трафик.
tarlyo
Потребител
Потребител
Мнения: 316
Регистриран на: Нед Юли 22, 2007 17:37 pm

Re: Новото кръгово на Руския пазар

Мнение от tarlyo »

slimarkov написа:А и не знам, защо не пуснат Царя през центъра. Това с тези главни улици, като в малките градчета е смешно.
В Стара Загора си има стабилен трафик.
Защото ще е пълна простотия, ако го направят. Заради 2 часа задръстване общо на ден, да няма човек къде да се разходи...
Аватар
slimarkov
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 2979
Регистриран на: Нед Юни 01, 2008 0:03 am

Re: Новото кръгово на Руския пазар

Мнение от slimarkov »

tarlyo написа:
slimarkov написа:А и не знам, защо не пуснат Царя през центъра. Това с тези главни улици, като в малките градчета е смешно.
В Стара Загора си има стабилен трафик.
Защото ще е пълна простотия, ако го направят. Заради 2 часа задръстване общо на ден, да няма човек къде да се разходи...
Ами ако Царя се вкара в 500-метров 2х2 тунел под топ центъра?
Няма да струва толкова много, а се печели супер много:

1. Изваждане на археологическите находки.
2. Имаме пешеходна зона.
3. Имаме голям булевард пресичащ центъра във формат 2 х 2 (2 ленти в 2 посоки).

По-добре такъв проект, отколкото малка спортна зала.
Със същите средства може и 1 км тунел да се направи.
Аватар
realprofesora
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 3275
Регистриран на: Пет Сеп 15, 2006 13:59 pm
Местоположение: Стара Загора

Re: Новото кръгово на Руския пазар

Мнение от realprofesora »

slimarkov написа:Ето и пасарелката до Джъмбо, край Бургас:
Изображение
Aз най-харесвам тази като на Джъмбо-отстрани си има ниши в които спокойно може да се изпикаеш. Има и едни трапове...тях вече не ги знам за какво са но може и по голяма нужда да се ползват. Изобщо хем полезно, хем приятно.
Popopopopo
Аватар
realprofesora
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 3275
Регистриран на: Пет Сеп 15, 2006 13:59 pm
Местоположение: Стара Загора

Re: Новото кръгово на Руския пазар

Мнение от realprofesora »

thebeast22 написа:Най-големия проблем за мен,като шофьор е,че в пет следобед от индустриалния до колелото ще има два километра опашка.
Това се решава лесно, като се забрани- сам човек да се вози в кола. Недопустимо е в 21век да тътрим 1 тон и половина железа за превоз на един единствен човек. Но всички нехаят.
Popopopopo
Аватар
The enD
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 1065
Регистриран на: Пет Апр 24, 2009 16:11 pm

Re: Новото кръгово на Руския пазар

Мнение от The enD »

Днеска мн рано си сръбнал.
Аватар
stivans
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 816
Регистриран на: Пет Мар 12, 2010 0:16 am
skype: stivans
Местоположение: Стара Загора

Re: Новото кръгово на Руския пазар

Мнение от stivans »

В USA има скоростна лента за автомобили с повече от един човек.Докато другите чакат на километрични опашки автомобилите с повече от един пътник си пътуват нормално.
skype: stivans
Стара Загора
Аватар
emzo
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 1274
Регистриран на: Вто Авг 17, 2004 22:05 pm
Местоположение: Over the net

Re: Новото кръгово на Руския пазар

Мнение от emzo »

The enD написа:Днеска мн рано си сръбнал.
:grin2: :mrgreen:
диагностика на автомобили
ремап/ OBD тунинг /EGR Off
ремонт на компютърна техника
профилактика на PS3/4
Аватар
muhogon
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 1941
Регистриран на: Пон Май 20, 2013 19:55 pm

Re: Новото кръгово на Руския пазар

Мнение от muhogon »

slimarkov написа:
tarlyo написа:
slimarkov написа:А и не знам, защо не пуснат Царя през центъра. Това с тези главни улици, като в малките градчета е смешно.
В Стара Загора си има стабилен трафик.
Защото ще е пълна простотия, ако го направят. Заради 2 часа задръстване общо на ден, да няма човек къде да се разходи...
Ами ако Царя се вкара в 500-метров 2х2 тунел под топ центъра?
Няма да струва толкова много, а се печели супер много:

1. Изваждане на археологическите находки.
2. Имаме пешеходна зона.
3. Имаме голям булевард пресичащ центъра във формат 2 х 2 (2 ленти в 2 посоки).

По-добре такъв проект, отколкото малка спортна зала.
Със същите средства може и 1 км тунел да се направи.

И как го сметна, че ще се печели, че и "супер много"? Да разкопаят центъра кат турски гробища, отиде та се не виде, поне 20-30 години да го влачат, един партиен дом не можаха да завършат за толкоз години, та кво остава да дълбаят катакомби! Тунелът на Шипка цвете ще ни се види, дет още не са го почнали! На първа копка де, вечната...
"Демокрация е 2 вълка и 1 овца, които гласуват какво ще има за вечеря. Свобода - това е една добре въоръжена овца, която оспорва резултата"
Аватар
muhogon
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 1941
Регистриран на: Пон Май 20, 2013 19:55 pm

Re: Новото кръгово на Руския пазар

Мнение от muhogon »

realprofesora написа:
thebeast22 написа:Най-големия проблем за мен,като шофьор е,че в пет следобед от индустриалния до колелото ще има два километра опашка.
Това се решава лесно, като се забрани- сам човек да се вози в кола. Недопустимо е в 21век да тътрим 1 тон и половина железа за превоз на един единствен човек. Но всички нехаят.
На кантар ли ще ги караш, соловите шофьори? Щото мойта кола няма тон и половина, значи ми е позволено да се возя, нали?
"Демокрация е 2 вълка и 1 овца, които гласуват какво ще има за вечеря. Свобода - това е една добре въоръжена овца, която оспорва резултата"
Аватар
slimarkov
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 2979
Регистриран на: Нед Юни 01, 2008 0:03 am

Re: Новото кръгово на Руския пазар

Мнение от slimarkov »

Вие се майтапите, като предлагам решение на бъдещия проблем ама и вие ще сте от онези дето ще набиваме спирачки на излизане от кръговото, за да не отнесем някой пешеходец и да го лежим, а пък отзад ще ни натрисат постоянно разни подпийнали, като realprofesora... :mrgreen:

Ако сега не хванем общинарите да направят пасарелките ще е ад :!:
Аватар
didka
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 2137
Регистриран на: Чет Юни 12, 2008 19:39 pm

Re: Новото кръгово на Руския пазар

Мнение от didka »

Не знам доколко е подпийнал професора, но има резон в това, което мисли. Един куп железа на пътя с по едно човече вътре, на фона на голия гъз на всичко заобикалящо ни в родната страна. Да вкарат тол таксите в цената на горивото, ако ще да стане 3 лева литъра, доста неудобства ще бъдат елиминирани, като задръствания и т.н. На Бай Ганьо, не нови автобуси да му осигурят, ами и безплатни да ги направят, пак ще си кара сам таратайката с ръката през прозореца... Ама няма как да стане за съжаление.
Dog drags - no tracks...
Аватар
muhogon
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 1941
Регистриран на: Пон Май 20, 2013 19:55 pm

Re: Новото кръгово на Руския пазар

Мнение от muhogon »

Няма как да стане с административни мерки, иначе има и друг начин, със стимулиране! Ама не това "стимулиране" с обратен знак, като увеличение на горива и тол-такси, от което освен бунтове и протести, друго няма да дочакаме! Защо в Естония транспортът може да бъде безплатен, градския, а тук не? Виждам, и румънците обсъждат тази възможност, а тук е обратно, в София вече последва шоково вдигане цената на билета! Защо? И по стара традиция, което е в София, скоро го чакайте и тук! Е, за 3.20лв на ден, аз ще ида 3 пъти до работа и обратно, не веднъж! Да оставим, колко път имам пеш до спирките, където да хвана прескъпия автобус!

Дори и да не е напълно безплатен, може да се стимулира чрез понижаване на цената чувствително, така и аз бих се замислил, с какво да ходя! Макар че, аз си имам "традиция", да ходя и с велосипеда, но, това е друга тема...
"Демокрация е 2 вълка и 1 овца, които гласуват какво ще има за вечеря. Свобода - това е една добре въоръжена овца, която оспорва резултата"
georgi_1986
Начинаещ
Начинаещ
Мнения: 76
Регистриран на: Пет Май 10, 2013 10:12 am

Re: Новото кръгово на Руския пазар

Мнение от georgi_1986 »

slimarkov написа: Принципно от отбивката за Баните ще се прави успореден булевард на Царя за разтоварване на трафика.
Това от достоверен източник ли е или само слух, кога се очаква да е готово?
Аватар
slimarkov
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 2979
Регистриран на: Нед Юни 01, 2008 0:03 am

Re: Новото кръгово на Руския пазар

Мнение от slimarkov »

georgi_1986 написа:
slimarkov написа: Принципно от отбивката за Баните ще се прави успореден булевард на Царя за разтоварване на трафика.
Това от достоверен източник ли е или само слух, кога се очаква да е готово?
Ето новината, но кога ще се прави нямам идея:
Продължението на бул. „Славянски“ да достигне до кръстовището за Старозагорските минерални бани, предложи арх. Иван Иванов. Така ще се оформи един бъдещ нов жилищен квартал на Стара Загора на запад от тръбата на ВЕЦ „Стара Загора“, който трябва да се реши градоустройствено, дори и само в идеен вариант на първо време, за да се реши какъв процент на редукция ще трябва да се приеме и да се обособят обществени части, детско заведение и други необходими анекси към това ново жилищно пространство. Мястото е много добро и кварталът може да се разработи, като в него се изнесе бъдещето жилищно строителство на Стара Загора, сподели арх. Иванов.
http://stzagora.net/2015/11/30/%D1%81%D ... %8E%D0%B4/
Публикувай отговор