3G/4G мобилен интернет (проблем с Мтел)

Всичко свързано с град Стара Загора.
Аватар
EXO
Потребител
Потребител
Мнения: 90
Регистриран на: Вто Май 14, 2002 8:48 am
Местоположение: Stara Zagora
Обратна връзка:

3G/4G мобилен интернет (проблем с Мтел)

Мнение от EXO »

Колеги, как ви е интернета на Мтел, мобилния ? При мен от как пуснаха 4G е ужасен. Аз съм на 3G (счупих тела с 4G и ползвам един Асус, който не поддържа 4G). Но от месеци вече 3G интернета на Мтел е като рулетка - има няма, има ама едва крета и направо неизползваем ... трагично е. Бях с приятел на кафе и нета ми не върви, ужас. И знам че и той на Мтел интернета и го помолих да види как е неговия - ами също не зареди "network error" ... или зарежда по 2 мин някаква страничка.

Та забелязали ли сте и как е вашия на Мтел, особено 3G-то ? Говоря вече 2 дена със поддръжката им, само ми пипат точката в телефона и дигат рамене и смънкват тук там "ами мрежата може да е натоварена" и "настройва се 4G-то и малко може да има проблеми".

Днес правя вече 10-тина теста на скоростта (отделно колко псувам като не ми зареди някой елементарен сайт на браузъра) ... Ами скоростта ту я има някаква, ту хич я няма. За минути се променя драстично. От абсолютно липсваща, до някакви смешно 0,01Мбит/с, 0,10Мбит/с до около максимум 3,50Мбит/с (ето прилагам един срийн с последни тестове). В скрина обаче липсват множеството опити когато ама въобще не е имало нет и захапало.

Изображение
0,01 / 0,13 / 0,55 ... Ужас просто, ако броим и когато въобще няма. И не е нали само някакви числа на тест, а реално ме е побъркало за да сваля да тествам.

Кажете как е при вас ? А ако сте на 4G ?

Как е мобилния ви нет, ако сте на друг оператор (че ще ги сменям Мтел май) ? Виваком / Теленор някой да има наблюдения, особено ако ползва 3G а не 4G мрежите им - имат ли и там такива проблеми, постоянен ли е нета ? Ще се радвам да споделите наблюденията си за скорост, стабилност, прекъсвания има ли и т.н.
Аватар
muhogon
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 1941
Регистриран на: Пон Май 20, 2013 19:55 pm

Re: 3G/4G мобилен интернет (проблем с Мтел)

Мнение от muhogon »

Ползвам мобилен нет на Виваком от две години, не мога да се оплача, първо само с телефон, после и таблет. Единствен кусур е само, че бавно "захапва" отначало, но предполагам, че е от устройствата, а не от нета. Но пък, го прави и на двете, не знам. Също така разбрах, че все още не са пуснали 4Г, но ще го направят до месец-два, даже и сим картите са готови.
"Демокрация е 2 вълка и 1 овца, които гласуват какво ще има за вечеря. Свобода - това е една добре въоръжена овца, която оспорва резултата"
niggaz_nature
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 1567
Регистриран на: Чет Ное 17, 2005 15:12 pm

Re: 3G/4G мобилен интернет (проблем с Мтел)

Мнение от niggaz_nature »

На мтел нета не знам , но виваком си имат идеален за мен мобилен нет.

Изображение
Ремонт на всякаква компютърна техника,навигации,GSM,препрограмиране и инсталиране на софтуер,смяна на части и др.За връзка skype niggaz_nature_stz

forum.stz-bg.com/viewtopic.php?f=45&t=40381

МОИТЕ ОБЯВИ
http://niggaznature.bazar.bg
Аватар
Веско
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 454
Регистриран на: Съб Юни 23, 2012 19:11 pm

Re: 3G/4G мобилен интернет (проблем с Мтел)

Мнение от Веско »

на Ментел нета е пълен кенеф !!
Аватар
didka
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 2137
Регистриран на: Чет Юни 12, 2008 19:39 pm

Re: 3G/4G мобилен интернет (проблем с Мтел)

Мнение от didka »

И аз съм на мтел и мога да потвърдя, че им куца нета, откакто обявиха 4g. Оставам с надеждата, че е временно. Даже се надявах да се освободи честотата на 3g мрежата, която и ползвам, понеже 4g за мен е един маркетинг, но уви...
Dog drags - no tracks...
Oxadoxa
Потребител
Потребител
Мнения: 97
Регистриран на: Сря Авг 31, 2011 21:52 pm

Re: 3G/4G мобилен интернет (проблем с Мтел)

Мнение от Oxadoxa »

Предстои ми да се обуя и аз с някакъв мобилен интернет та се бях спрял на BOB ама тия са от мрежата на М-тел . та сега като чета и се замислям. По принцип ползвам вива и имат обхат доволно.
Аватар
besniaa
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 1295
Регистриран на: Вто Авг 07, 2007 22:08 pm

Re: 3G/4G мобилен интернет (проблем с Мтел)

Мнение от besniaa »

След 3-4 месеца напускам помиярите от мтел... всичко им е зле от известно време - мрежа, нет, цени, обслужване, условия... Прехвърлям на Вива, там засега съм доволен.
Забравете бизнесa, всичко на този свят е лично!
Аватар
emzo
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 1274
Регистриран на: Вто Авг 17, 2004 22:05 pm
Местоположение: Over the net

Re: 3G/4G мобилен интернет (проблем с Мтел)

Мнение от emzo »

И теленор са много по-зле от Вива, язък им за новите мрежи :)))
диагностика на автомобили
ремап/ OBD тунинг /EGR Off
ремонт на компютърна техника
профилактика на PS3/4
Аватар
Barbarian
Потребител
Потребител
Мнения: 104
Регистриран на: Пет Авг 30, 2002 16:26 pm
Местоположение: Стара Загора
Обратна връзка:

Re: 3G/4G мобилен интернет (проблем с Мтел)

Мнение от Barbarian »

Ами аз за сега не съм забелязал разлика от преди и след 4G.Все си ми работи добре.Сега,че на 4G не е както трябва е ясно,но с 3G проблеми нямам.Имал съм нет там където приятели на други оператори нямаха.Така, че за сега оплакване нямам аз.
Good strategists seize oportunities.Great strategists make their own.
Аватар
EXO
Потребител
Потребител
Мнения: 90
Регистриран на: Вто Май 14, 2002 8:48 am
Местоположение: Stara Zagora
Обратна връзка:

Re: 3G/4G мобилен интернет (проблем с Мтел)

Мнение от EXO »

Тоя и аз интернет на разни забутани места като р.Ропотамо имам ... по добре е дори в пъти отколкото в големите градове. Оператора ми каза ... ами настройва се 4G и заъова имали проблеми с интернета където има повече потребление и някои хора просто нямат... като мен. Сега се опитвам да си орекратя договора им без да им плащам още 10 месеца неустойки. То не се трае. Е сега нямаше пак. В момента е 0,25Мбит/с... трагедия.

Като слъшам май ще вьема Виваком. Но ме притесняват и те, че казаха пускали 4G и те скоро и в СтЗагора и т.н. и да не стане 6 месеца и при тях "настройваме, сори че няма".
Аватар
HyBRiD-X
Потребител
Потребител
Мнения: 245
Регистриран на: Съб Фев 28, 2004 12:52 pm
Местоположение: Стара Загора
Обратна връзка:

Re: 3G/4G мобилен интернет (проблем с Мтел)

Мнение от HyBRiD-X »

Какъв нет на МТел, хора?! Тези са мега-зле с обхват, а какво да говоря за нет!!! Работя в магазин-офис на бул. Руски. Обхватът е тип "тука има, тука нЕма, па като има - 'ми по-добре да го нЕма". Из съседните помещения и магазини е същия чеп. И това в центъра на града!!! Бизнес-абонати сме им с около 40 карти. Сигурно от около година съм им звънял поне 4-5 пъти на *88. С какви ли не "шапки" съм говорил, НИЩО!!! Предната есен се домъкна едно хлапе с някаква антена да мери обхвата из помещението. Отговорът- ами преминете от 2G нa 3G в настройките... Папугай!!!!!! В къщи, живея близо до Езерото над Стационната градина, на БОБ ми се налага да се местя из стаята, защото понякога сигнала също се губи. Иначе на Теленор и Виваком сигнал на корем и никакъв проблем с разговори и на бачкане, и у нас. Не искам да наливам "акъл" на никого, ама се замислете като сключвате договори с МТел!
Иначе, колега @ЕХО, мой колега сключи договор с Виваком-ци в Казанлък някъде преди седмица. Управителят му бил приятел и му е потвърдил, че до септември ще имат 4G в Казанлък. За тук не мога да кажа нищо, ама може би ще е по едно и също време с тях или пък малко по-рано.
Аватар
EXO
Потребител
Потребител
Мнения: 90
Регистриран на: Вто Май 14, 2002 8:48 am
Местоположение: Stara Zagora
Обратна връзка:

Re: 3G/4G мобилен интернет (проблем с Мтел)

Мнение от EXO »

Днес още ходене по мъките. В офиса на Мтел ми смениха картата с 4G ... файда никаква де. То като не хване 4G което е редовно и пак един прекъсващ нет.

Тествах с други 2 телфона. Тествах и на лаптопа с тяхната Мтелска флашка. Ами все същото. Скорост като няма- няма. Като прекъсне - прекъснало. Е, понякога има ... ама то това да не е 1995 и преди това - някакъв dial-up като скорост и има/няма на късмет.

Изображение
тъкмо започна да зарежда, е 0,5-0,9Мбит/с, ама пак поне е нещо и ...

Изображение
... спря да зарежда, изчезна, бай-бай ... Network error, щото нет няма хич ...

Изображение
и с флашката на Мтел не е по-различно - 0,16Мбит/с, пинг към dir.bg 2000-3000ms ... Бе мрежата лети (или това бе на друг оператор слогана).

Това е. Тествах с 3 телефона, с лаптоп, с техния модем, със старата карта, с новата 4G карта. Вкъщи, навън да не пречат зидове, на центъра ... ами когато има има, но повечето време НЯМА! или някакви 0,01-0,10Мбит/с и съответно нищо не зарежда, една поща дори ... Пускам сега оплакване и "молба за развод" без да им плащам неустойки до края на договора.

И ще опитам Виваком май. Дано не се омажат и те като пуснат 4G-то.
d.toshev
Новак
Новак
Мнения: 1
Регистриран на: Чет Юни 16, 2016 18:28 pm

Re: 3G/4G мобилен интернет (проблем с Мтел)

Мнение от d.toshev »

Здравеите аз съм служител във Виваком в Стара Загора офис централна пияца бул. Цар Симеон 93 , виждаме че изпитвате затруднения в конкурентния оператор , няма да го назоваваме кой е . При интерес може да посетите офиса ни , не си правиме реклама , ще имате възможност лично да тествате нашата мрежа , макар и все още не ъпгрейдната до 4G в Стара Загора . Сами ще се уверите в качеството на услугите , които предлагаме :)
Аватар
EXO
Потребител
Потребител
Мнения: 90
Регистриран на: Вто Май 14, 2002 8:48 am
Местоположение: Stara Zagora
Обратна връзка:

Re: 3G/4G мобилен интернет (проблем с Мтел)

Мнение от EXO »

Вече взех за 17,90 някъде план и то с неограничени разговори към всички и доста МБ интернет (8000 МБ мисля там промоцията). Върви добре, нищо общо с Мтелския дето ми скъса нервите. Но го взех от друг офис на центъра още днес следобед ми писна.

Сега следва голямата борба да си прекратя договора с Мтел без да плащам 10 месеца неустойки. Пуснал съм им искане за разваляне на договора по тяхна вина и неизпълнение на качествена услуга. Ако не се съгласят ... ще ги съдя, имам време за губене :) За мен не може да им дължа неустойки, след като вината си е в тях. Няма значение дали са си прецакали мрежата с цел да стане по-добра - факт е че не ми предоставят за което съм подписал и си плащам. Просто ако не искат с добро - ами няма да си махна само тези 2 карти с интернета, ами ще махна и като изтекат няколко карти за разговори, които са от 1997г., те да си правят сметката защо губят клиент от 20г.
Аватар
admin
Site Admin
Site Admin
Мнения: 3580
Регистриран на: Съб Май 11, 2002 9:43 am
skype: john.doe.12
Местоположение: Earth
Обратна връзка:

Re: 3G/4G мобилен интернет (проблем с Мтел)

Мнение от admin »

Никога не ми е харесвала на мтел политиката за интернет, винаги им е куцал мобилния интернет.
"There is no 'patch' for stupidity."
Публикувай отговор