3G/4G мобилен интернет (проблем с Мтел)

Всичко свързано с град Стара Загора.
Аватар
EXO
Потребител
Потребител
Мнения: 90
Регистриран на: Вто Май 14, 2002 8:48 am
Местоположение: Stara Zagora
Обратна връзка:

Re: 3G/4G мобилен интернет (проблем с Мтел)

Мнение от EXO »

Изображение

Чак днес получавам това ... доста стандартно, бланкетно "НЕ!". Макар че по телефона малко друго ми казаха на 2 пъти. Единия път бе "имаме проблеми все още с мрежата, заради тестовете на 4G". Вторият път много подробно ми казаха: Беше замерено качеството в указания район и бе установено че то наистина не отговаря на условията за ползване. ЩЕ бъдат направени технически промени, ще отнеме около 2 седмици, тествайте отново след 5-ти другия месец... т.е. след 5-ти юли.

Сега в отказа да прекратят двата ми договора пишат че замерванията им не установили отклонения, всичко нормално. И че видиш ли услугата била мобилна и не за определено място. Аз ли не знам !? Именно това им разправях - НАВСЯКЪДЕ Е СКАПАНА! Ама те казаха че няма как да запишат навсякъде, трябвало им точен адрес където да проверят. Пък сега друго ...

Ами щом не искат доброволно и си държат на неустойките ... аз картите ще ги спра след изтичане на договорите им, заедно с картите ми за разговори от 1997г. А до тогава слагам картите във флашката им, и ще ги издъня до край всичките мегабайти всеки един месец (когато хване нет де).
niggaz_nature
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 1567
Регистриран на: Чет Ное 17, 2005 15:12 pm

Re: 3G/4G мобилен интернет (проблем с Мтел)

Мнение от niggaz_nature »

Вече се прие закон в който дължиш 3 месеца неустойки ако решиш да прекратиш договора към който и да е мобилен оператор , независимо колко време остава до края на договора ти . Така че КЗП е на твоя страна .
Ремонт на всякаква компютърна техника,навигации,GSM,препрограмиране и инсталиране на софтуер,смяна на части и др.За връзка skype niggaz_nature_stz

forum.stz-bg.com/viewtopic.php?f=45&t=40381

МОИТЕ ОБЯВИ
http://niggaznature.bazar.bg
Аватар
didka
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 2137
Регистриран на: Чет Юни 12, 2008 19:39 pm

Re: 3G/4G мобилен интернет (проблем с Мтел)

Мнение от didka »

3 месеца редовни такси, плюс редовната цена на тарифния план за изминалите месеци (гаранция, че е промоционален) плюс редовната цена на субсидирания телефон, ако е купен с договора и става една... никаква.
Dog drags - no tracks...
Аватар
Веско
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 454
Регистриран на: Съб Юни 23, 2012 19:11 pm

Re: 3G/4G мобилен интернет (проблем с Мтел)

Мнение от Веско »

От днес вече има LTE на Vivacom в Стара Загора.
Аватар
EXO
Потребител
Потребител
Мнения: 90
Регистриран на: Вто Май 14, 2002 8:48 am
Местоположение: Stara Zagora
Обратна връзка:

Re: 3G/4G мобилен интернет (проблем с Мтел)

Мнение от EXO »

niggaz_nature написа:Вече се прие закон в който дължиш 3 месеца неустойки ако решиш да прекратиш договора към който и да е мобилен оператор , независимо колко време остава до края на договора ти . Така че КЗП е на твоя страна .
Не е закон, а някакво "споразумение" м/у операторите и КЗП и т.н. И не е прието от Мтел, както писаха медии - единия от операторите е отказал ...

Но дори и да е, прилагат точно тези хватки - плащаш 3, но трябва да платиш промоционалните намаления, промоционалните такси, които уж си спестил и т.н. и накрая те нагъзят пак същото ако не и повече. Майната му, накрая направих справка, до 12 декември с ами 3 карти, 4-тата е март. До тогава ще ги използвам на мак нарочно, минути, интернет да сваля филми и т.н. (доколкото възможно) и с предизвестие след 12 декември (март) чао. Вече взех карти на друг оператор и си ползвам тях и който трябва ми знае новите номера.
Аватар
vkv
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 808
Регистриран на: Нед Сеп 16, 2012 12:47 pm

Re: 3G/4G мобилен интернет (проблем с Мтел)

Мнение от vkv »

EXO написа:
niggaz_nature написа:Вече се прие закон в който дължиш 3 месеца неустойки ако решиш да прекратиш договора към който и да е мобилен оператор , независимо колко време остава до края на договора ти . Така че КЗП е на твоя страна .
Не е закон, а някакво "споразумение" м/у операторите и КЗП и т.н. И не е прието от Мтел, както писаха медии - единия от операторите е отказал ...

Но дори и да е, прилагат точно тези хватки - плащаш 3, но трябва да платиш промоционалните намаления, промоционалните такси, които уж си спестил и т.н. и накрая те нагъзят пак същото ако не и повече. Майната му, накрая направих справка, до 12 декември с ами 3 карти, 4-тата е март. До тогава ще ги използвам на мак нарочно, минути, интернет да сваля филми и т.н. (доколкото възможно) и с предизвестие след 12 декември (март) чао. Вече взех карти на друг оператор и си ползвам тях и който трябва ми знае новите номера.
Все ми се струва,че дали ще използваш трафика и минути на Ментел им е през оная работа.Важното е че им плащаш таксата до декември. :cheers:
М/у другото какво се очаква от 4G?
Важно е как е изградена мрежата и какво предлага в района в който я използвате.
Ментел и 100Mbps да предлага ..........скорост от 2-4Mbps е повече от достатъчна да гледате клип или филм, при това в HD .Да не говорим,че приложенията на мобилния телефон се нуждаят от в пъти по-малки скорости. :grin2:
Изображение
Изображение
Грехота е дека при жива жена мъжо да работи.
georgi_1986
Начинаещ
Начинаещ
Мнения: 76
Регистриран на: Пет Май 10, 2013 10:12 am

Re: 3G/4G мобилен интернет

Мнение от georgi_1986 »

Здравейте, поради разни причини трябва двата лаптопа в къщи да минем на мобилен интернет. Питането ми кой оператор да избера,виваком, макстелеком или булсатком, гледам дават 75мбит скорост. Ще се използва рутер в къщи, като също ми е интересно за един компютър колко трафик върви на ден при разглеждане на сайтове и тук там някое клипче в ютуб без торенти и тем подобни сваляния на файлове и онлайн тв. Не мога да си сваля програма за следене на трафика защото нет-а ми е много слаб и не мога да свалям нищо. :cheers:
Аватар
didka
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 2137
Регистриран на: Чет Юни 12, 2008 19:39 pm

Re: 3G/4G мобилен интернет (проблем с Мтел)

Мнение от didka »

Ако ще се ползва в рамките на града-макс или булсат, извън града нямат покритие.
Dog drags - no tracks...
georgi_1986
Начинаещ
Начинаещ
Мнения: 76
Регистриран на: Пет Май 10, 2013 10:12 am

Re: 3G/4G мобилен интернет (проблем с Мтел)

Мнение от georgi_1986 »

3a vivacom какво ще кажеш? Като цяло най-евтино е булсат, но мен ме интересува да е качествена връзката
Аватар
didka
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 2137
Регистриран на: Чет Юни 12, 2008 19:39 pm

Re: 3G/4G мобилен интернет (проблем с Мтел)

Мнение от didka »

Не съм запознат с подробности, но знам, че на макс( мисля, че и на булсат) скоростта след бързия нет е ограничена на 256, а не както при вива на 64 мбита/с, което е голямо предимство. Плюс това вива привлякоха доста клиенти последно време и е възможно да се получава известно претоварване на мрежата им понякога.
Dog drags - no tracks...
Аватар
didka
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 2137
Регистриран на: Чет Юни 12, 2008 19:39 pm

Re: 3G/4G мобилен интернет (проблем с Мтел)

Мнение от didka »

georgi_1986 написа:3a vivacom какво ще кажеш? Като цяло най-евтино е булсат, но мен ме интересува да е качествена връзката
Можеш да погледнеш и mtel surf от 1-ви август ще предлагат удвоени мегабайти.
Dog drags - no tracks...
Публикувай отговор