Митница - поща и новите тъпи условия!

Всичко свързано с град Стара Загора.
Публикувай отговор
Аватар
Nirvana
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 1930
Регистриран на: Нед Окт 31, 2004 10:12 am
Местоположение: Стара Загора

Митница - поща и новите тъпи условия!

Мнение от Nirvana »

"Вече няма да се налага да търсите услугите на митнически агент или да си губите цял ден, за да освободите от митница смартфона за $100, който сте поръчали от китайски сайт.

От 1 юли 2016 година влиза в сила „Инструкция за митническо оформяне на международни пощенски пратки“, подписана между „Български пощи“ ЕАД и Агенция „Митници”, съобщи ведомството. С нея се разширява обхвата на услугите, предоставяни от оператора на универсалната пощенска услуга, като той ще може да подава от името на клиента митническа декларация с намален набор данни (по облекчена процедура) за стоки в пощенски пратки, ако тяхната стойност не надвишава левовата равностойност на €1000.

В случай, че получателя на пощенска пратка желае да се възползва от новата услуга "Митническо представителство", е необходимо да предостави на място, изпрати по факс, e-mail или по пощата необходимите документи за освобождаването на пратката, посочени в писмото-покана на митническите органи и декларация-съгласие за представянето му от "Български пощи" пред митническите органи.

Сумите за митническите сборове се внасят предварително от БП ЕАД и се заплащат от клиента при получаване на пратката. Цената на услугата е 12 лева.

Ако в рамките на пет работни дни получателя не си вземе митническата пратка от пощенската станция по местоназначение, се извършва анулиране на митническото представителство и тя се връща обратно на пощенската станция към Митницата."

Източник: http://clubz.bg/41675-naj_posle_poshtit ... _mitnicata


Тука е обяснено прекалено шарено и са спестени ред подробности. Забравили са да споменат, че:

- за да освободиш пратката си, ти трябва да си си направил ЕОРИ код в митниците (което е свързано с такси и банки),
- не е спомената такса посредничество от 12 лв за пощите,
- не е споменато, че за да ти освободят пратката и да я получиш плащат и разносни такси около 5-6 лв и т.н.
Медиите замазват очите за пореден път.

Всичко над 30 лв влиза в митницата!
Последно промяна от Nirvana на Вто Авг 16, 2016 12:54 pm, променено общо 2 пъти.
СПА душ масажиращи слушалки, Фосфорни аксесоари и Smart плувки за риболов, Турмалинови аксесоари
Аватар
Nirvana
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 1930
Регистриран на: Нед Окт 31, 2004 10:12 am
Местоположение: Стара Загора

Re: Митница - поща и новите тъпи условия!

Мнение от Nirvana »

Ето и малко по-разширена версия на БГ пощи:

http://old.bgpost.bg/?cid=40&NewsId=1919
СПА душ масажиращи слушалки, Фосфорни аксесоари и Smart плувки за риболов, Турмалинови аксесоари
Аватар
besniaa
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 1295
Регистриран на: Вто Авг 07, 2007 22:08 pm

Re: Митница - поща и новите тъпи условия!

Мнение от besniaa »

ЕОРИ се вади безплатно по местна митница. Условията не са тъпи, улесняват хората. Ходи за 50$ пратка до София или й плати транзит до тук, защото някои се задържат там.
Забравете бизнесa, всичко на този свят е лично!
Аватар
Nirvana
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 1930
Регистриран на: Нед Окт 31, 2004 10:12 am
Местоположение: Стара Загора

Re: Митница - поща и новите тъпи условия!

Мнение от Nirvana »

Пратка се спира по местожителство, няма как да е в София.
СПА душ масажиращи слушалки, Фосфорни аксесоари и Smart плувки за риболов, Турмалинови аксесоари
Sall
Новак
Новак
Мнения: 19
Регистриран на: Пет Дек 19, 2008 12:28 pm

Re: Митница - поща и новите тъпи условия!

Мнение от Sall »

От лятото взимат по 12лв. за представителство + 3.5лв. пощенска такса + ддс върху стойността. Освен това те разтакават 2-3 дена допълнително, защото трябва да ти измъдрят "таксата" и да ти препратят пратката към твоя "представител" - пощата. Миналата година даваха пратките директно от митницата без да се плащат тези 12лв. и без да трябва да се вади ЕОРИ номер, ама сега измислиха допълнителна схема за рекет и имат наглостта да я наричат улеснение.
Аватар
besniaa
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 1295
Регистриран на: Вто Авг 07, 2007 22:08 pm

Re: Митница - поща и новите тъпи условия!

Мнение от besniaa »

Nirvana написа:Пратка се спира по местожителство, няма как да е в София.
Това е твое мнение, но практиката ми показва друго. Имал съм пратки , задържани в София - без логично обяснение. - или плащаш там представителство, или транзит. За 100$ не си струва...
Забравете бизнесa, всичко на този свят е лично!
Аватар
Nirvana
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 1930
Регистриран на: Нед Окт 31, 2004 10:12 am
Местоположение: Стара Загора

Re: Митница - поща и новите тъпи условия!

Мнение от Nirvana »

besniaa написа:
Nirvana написа:Пратка се спира по местожителство, няма как да е в София.
Това е твое мнение, но практиката ми показва друго. Имал съм пратки , задържани в София - без логично обяснение. - или плащаш там представителство, или транзит. За 100$ не си струва...
Хм, от 2006 г. търгувам като дропшипър и такова нещо не бях чувал досега. Ти си специален случай явно! Агенти са пуснали да ти следят пратките. Дори и да ти спрат пратка на митницата, те са задължени да я пратят минимум в тукашния клон в база Голеш.
СПА душ масажиращи слушалки, Фосфорни аксесоари и Smart плувки за риболов, Турмалинови аксесоари
Аватар
besniaa
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 1295
Регистриран на: Вто Авг 07, 2007 22:08 pm

Re: Митница - поща и новите тъпи условия!

Мнение от besniaa »

Nirvana написа:
besniaa написа:
Nirvana написа:Пратка се спира по местожителство, няма как да е в София.
Това е твое мнение, но практиката ми показва друго. Имал съм пратки , задържани в София - без логично обяснение. - или плащаш там представителство, или транзит. За 100$ не си струва...
Хм, от 2006 г. търгувам като дропшипър и такова нещо не бях чувал досега. Ти си специален случай явно! Агенти са пуснали да ти следят пратките. Дори и да ти спрат пратка на митницата, те са задължени да я пратят минимум в тукашния клон в база Голеш.
Ще ти дам телефон на DHL и номер на пратка, стари дропшипъре, за да провериш , щом не ми вярваш. Пощенските номера не ги пазя, но и тях бих ти дал за справка. Какво са задължени и какво реално правят явно пак е плод на въображението ти. Затова аз бих платил на пощата сума от порядъка, за който говорим и бих избегнал губенето на време.
Забравете бизнесa, всичко на този свят е лично!
Аватар
The enD
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 1065
Регистриран на: Пет Апр 24, 2009 16:11 pm

Re: Митница - поща и новите тъпи условия!

Мнение от The enD »

И аз имам случай с пратка която стоеше в София...
Аватар
k0lev
Потребител
Потребител
Мнения: 116
Регистриран на: Пон Юли 06, 2009 17:42 pm
skype: SilverRings

Re: Митница - поща и новите тъпи условия!

Мнение от k0lev »

Здравейте,
имам задържана пратка от митница Стара Загора от 6 март. Понеже още нямам известие къде да си търся пратката?
Аватар
The enD
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 1065
Регистриран на: Пет Апр 24, 2009 16:11 pm

Re: Митница - поща и новите тъпи условия!

Мнение от The enD »

Може да отидеш на централна поща, Орела.
Аватар
k0lev
Потребител
Потребител
Мнения: 116
Регистриран на: Пон Юли 06, 2009 17:42 pm
skype: SilverRings

Re: Митница - поща и новите тъпи условия!

Мнение от k0lev »

Много благодаря!
Публикувай отговор