Нови автогари в Стара Загора

Всичко свързано с град Стара Загора.
abc
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 963
Регистриран на: Нед Апр 18, 2010 22:58 pm

Re: Нови автогари в Стара Загора

Мнение от abc »

muhogon написа:
abc написа:Три пъти или даже и 5 пъти колкото нашите кафеви имат.
Бялото население да им е 1,8 пъти повече, макар че им намалява с такива темпове, с каквито в Стара Загора се увеличава.
Изображение
Ествено, че видяла жабата, че подковават коня, но за да се стигне бизнес духа и цивилизованото градоустройство на Стара Загора за град със значително ориенталско наследство и манталитет, е мисия невъзможна.
Брех, Григоров, не мога да та позная бре, жена ти да не те е хлопнала с някоя дебела тенджера у главата? От върл циганолюб преди няколко години, сега почна да ги наричаш "кафеви", що така? Сега да не вземеш и расист да станеш, че направо ще ми застреляш всички досегашни представи за света? "Бяло население"...сякаш слушам някой гуру на Куклуксклан!

Какъв бизнесдух те гони бре, какво ориенталско наследство, единствения град, който има само една джамия от онова време? Тя работата на умирачка отива, той за бизнесдухове мечтае... И не подковават кон или магаре, а вол, поне запомни тая народна мъдрост!
И аз това казвам, че е на умирачка, щом вече и без градски градски транспорт остават, нарязаха им тролеите, а малцинствата им вече гонят 1/3 от населението и пак стабилно намаляват.
Целият им център пълен със селскостопански дворове и османски съборетини, които миришат на мухъл и те е страх да не ти падне някоя стена на главата, като минеш покрай тях. Оригиналът им в Бурса и Коня дори изглеждат по-добре.
Аватар
muhogon
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 1941
Регистриран на: Пон Май 20, 2013 19:55 pm

Re: Нови автогари в Стара Загора

Мнение от muhogon »

За тука говорех, ама карай, явно обичаш да се правиш на луд, само дето няма да мине номера! Пък и те имат повече от една джамия от онова време, няма как да се обърка, кое къде е! Пък и не ме интересува, кое как е в Пловдив, имат ли транспорт, или вече са на рикши, все ми е тая! Само не разбрах, какво все те тегли, да правиш абсурдни сравнения с тях? Защо си си втълпил, че ако там са зле, то тука цъфтим и връзваме, и обратното? Истината е, че Пловдив има раздвижване през последните години, докато тука е неизменен спад! Ако те слуша някой, с твоите шамански заклинания, досега там трябваше кьорав човек да не е останал, а тука да сме световен мегаполис! Само дето, нищо досега не се оправяло със стъкмистики и писане на числа, нямащи общо с действителността! Да, те са 3 пъти колкото нас, ведно и с "кафевите" им! Щото и нашите "кафеви" не са малко, и ако сравняваме на тая база, току-виж, се окаже повече от 3 пъти разликата! Да, там се строят промишлени зони и предприятия в последните години, докато тук няма нито едно ново, и това е факт! Ние тук се кефим на квартални градинки, очаквани автогари и несъществуващи летища, и това ни прави мнооого процъфтели! Да ти имам критериите, без майтап!
"Демокрация е 2 вълка и 1 овца, които гласуват какво ще има за вечеря. Свобода - това е една добре въоръжена овца, която оспорва резултата"
Аватар
slimarkov
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 2979
Регистриран на: Нед Юни 01, 2008 0:03 am

Re: Нови автогари в Стара Загора

Мнение от slimarkov »

muhogon написа: Пък и не ме интересува, кое как е в Пловдив, имат ли транспорт, или вече са на рикши, все ми е тая!
Изображение
abc
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 963
Регистриран на: Нед Апр 18, 2010 22:58 pm

Re: Нови автогари в Стара Загора

Мнение от abc »

3 пъти повече могат да са само барабар с Пазарджик и Смолян. Самият град само дали и 1,5 пъти е повече вече е съмнително, предвид стагниращата му икономика, видно и от графиката по-долу:
Изображение
Имат няколко нови цеха в селата покрай магистрала Тракия, но в града неизменно всичко фалира или се закрива:
  • -Флавия;
  • -Каменица;
  • -Труд;
  • -Галерия;
  • -Тролейбусният транспорт;
  • -Тютюневите складове;
  • -Панаира;
...да изброявам ли още?
Аватар
slimarkov
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 2979
Регистриран на: Нед Юни 01, 2008 0:03 am

Re: Нови автогари в Стара Загора

Мнение от slimarkov »

abc написа:Имат няколко нови цеха в селата покрай магистрала Тракия, но в града неизменно всичко фалира или се закрива:
  • -Флавия;
  • -Каменица;
  • -Труд;
  • -Галерия;
  • -Тролейбусният транспорт;
  • -Тютюневите складове;
  • -Панаира;
...да изброявам ли още?
Те и Магна ще се изнесат вероятно от Пловдив, когато изградят голямата им база в Стара Загора.
Аватар
Bul-Dog
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 1159
Регистриран на: Чет Фев 24, 2011 17:02 pm

Re: Нови автогари в Стара Загора

Мнение от Bul-Dog »

Але але...але, але...
Само нашто блато е море...але, але...!
Ама само толкова ли можете ве младежи, ама мечтайте дръзновено, а пък на лъжи се учете от Винету и другите гоцета...
Амче Холивуд се мести тия дни на вториа баир, вече изсичат дървесата, че да положат надписа... :crazyeye:
http://www.kingsimeon.bg/" onclick="window.open(this.href);return false;
abc
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 963
Регистриран на: Нед Апр 18, 2010 22:58 pm

Re: Нови автогари в Стара Загора

Мнение от abc »

Де да беше история за филм, но е по-скоро за трагедия в нащо позападнало Филибе.

Скандал в Аграрния университет в Пловдив! Ловят студенти за по 50 лева

В Аграрния университет (АУ) в Пловдив гръмна голям скандал, след като деканът на Факултета по лозаро-градинарство доц. Красимир Михов обеща по 50 лв. премия на всеки преподавател, служител или настоящ студент, който доведе мераклия да учи редовно обучение и успее да го запише. Деканът пише, че „отново са осигурени средства от анонимен спонсор за награда“ и че „ситуацията с с кандидатстудентската кампания през тази година е драматична“ – затова приемът на документи ще продължи без прекъсване чак до края на октомври. От електронното писмо става ясно, че към момента във факултета са се записали 67 редовни студенти, а бройките са 204, т.е. под 1/3. Затова доц. Красимир Михов призовава своите колеги и цялото „аграрно войнство“ да потърсят сред близки и познати хора в подходяща възраст, да ги агитират да подадат документи за специалностите във факултета – лозаро-градинарство, хидромeлиорации и декоративно градинарство, и лично ги придружат до комисията.

http://plovdivnews.net/plovdiv/32209-sk ... po-50-leva
http://trud.bg/%D0%BB%D0%BE%D0%B2%D1%8F ... %B2%D0%B0/
Аватар
Bul-Dog
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 1159
Регистриран на: Чет Фев 24, 2011 17:02 pm

Re: Нови автогари в Стара Загора

Мнение от Bul-Dog »

Ам туй ви викам, но не слушате...На чужд гроб рИвете...
На комшиите чергата се запалила, газ донесете
Тя мечката играе пред вратата, ама вие сипвате и се радвате

Оазис казваш, АБЕЦЕ, така ли? О, азис! Икономиката на Димитровград се е раздвижила тиа дни :arrow: три фолк певици с едни гърди...
Ще ви оставям темичката, смърди.
http://www.kingsimeon.bg/" onclick="window.open(this.href);return false;
abc
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 963
Регистриран на: Нед Апр 18, 2010 22:58 pm

Re: Нови автогари в Стара Загора

Мнение от abc »

Няма такова нещо, като да се радваме на упадъка на комшиите или който и да било друг.
Последните мнения са естествен отговор на нетърпимите лъжи на политическия платен трол Динко. Тези мнения са просто цитати от статии и официалната статистика. Ако някой има сантиментални чувства към ориенталския ни съсед, и се е почувствал засегнат, проблемът си е негов.
Мен ме интересува развитието и лидерството на Стара Загора.
Все пак не живеем в случаен град, който може да се примирява с посредствени цели и манталитет.

Защото от тракийско и римско време, през Освобождението до днес, Стара Загора винаги е била пионер и лидер в българските земи - било то в историята, градоустройството, озеленяването, културата, икономиката или предприемачеството, и такава трябва да си остане за векове напред. А това не може да става с малодушие.
Аватар
muhogon
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 1941
Регистриран на: Пон Май 20, 2013 19:55 pm

Re: Нови автогари в Стара Загора

Мнение от muhogon »

Григоров, тоя път не аз, а ти изтегли каиша към Пловдив, доколкото знам, тука се обсъждаше, дали 3 автогари ще имат почва, ти сравни, че там имало, и затуй и тука требе да има, да подковем жабата, пък нищо, че няма да върши никаква работа! Аз викам, направо със Софето да вземем да се равняваме, Филибето е слаба ракия за пишман неплатени ентусиасти, като вас? Колко са тамошните, преброи ли ги, щото аз не ги знам? Сметна ли, след колко години, ще ги минем София, барабар с Пловдив, Варна и Бургас? Дали някой от тука пишещите и четящите, ще са му останали цели кокалите? Хубаво е да имаш овчи ентусиазъм, ама още по-хубаво е, да имаш и малко акъл!
"Демокрация е 2 вълка и 1 овца, които гласуват какво ще има за вечеря. Свобода - това е една добре въоръжена овца, която оспорва резултата"
abc
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 963
Регистриран на: Нед Апр 18, 2010 22:58 pm

Re: Нови автогари в Стара Загора

Мнение от abc »

По население може да изпреварим Бургас до 15 години. Без селата - квартали, пръснати на 20 км от Бургас, населението им е съвсем малко по-голямо от на Стара Загора дори и в момента.
А там са в яка стагнация от 2010 г. насам, защото в курортите има много повече бизнес и пари, отколкото в самия град.
За другите градове няма реалистични шансове да ги стигнем по население в близките десетилетия.
Но това не означава, че не може да ги изпреварим в други направления. И в момента имаме по-добра градка среда, повече история, повече промишленост и повече зеленина от тях.

Секторите, в които Стара Загора трябва активно да работи са развитие на туризма и високите технологии.
Стара Загора има най-много антични артефакти от всички градове. Където и да копнеш в града, все излиза нещо на 5000 години. Правят Кауфланд - хоп гробница. Правят Медицински университет - хоп Неолитни жилища и това на разстояние 5-6 км едно от друго.
Развитие на Старозагорските бани също, за да стигне нивото на един Велинград.
Развоен център на големи компании защо не? През социализма Стара Загора имаше производства такива неща, които бяха считани за най-високите технологии в целия соц лагер. Традиция има.
И един голям автопроизводител, който да прави кола от - до.

Така, че Стара Загора далеч не е постигнала максимума на възможностите си. Целите трябва да са много високи, защото тръгваме от висока база на развитие и без това.
Аватар
muhogon
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 1941
Регистриран на: Пон Май 20, 2013 19:55 pm

Re: Нови автогари в Стара Загора

Мнение от muhogon »

Григоров, остави тия блудкави бози, за население, потенциал, вече го гледахме тоя филм! Пък и сам го каза - навремето имахме много нещо, вероятно най-индустриализирания град на глава от населението, но не и днес, всичко е в неизменен упадък, от четвърт век насам! Пък и потенциал вече няма, кадрите вече се пенсионираха, много измряха, по-младите тогава масово се преквалифицираха за канапчийски професии, много избягаха навън, или по други градове, и резултатите вече са налице! Затова и вече не сме атрактивна дестинация, предпочита се Пловдив, заради по-големия му човешки ресурс, дори вече Хасково и Ямбол, са по-предпочитани от нас! Само Марица-изток ни държи, да не станем като Монтана, Враца или Видин, нищо друго!

Но, това вече сме го дъвкали многократно, кажи сега, какво ти нашепват гласовете, ще има ли автогари, колко на брой, и за какъв чеп ще са ни? Поне по тоя показател да ударим майните в земята, пък и другите? Че като се завъртят по тия автогари твоите кафеви любимци, с един такъв ведър бизнесдух, да развъртят "Тука има, тука нема", голямо раздвижване ще падне, цивилизационно, съвсем в духа на добрите, еврогейски порядки, кво ще кажеш? Аз съм "за" автогарите, колкото повече, толкова повече!
"Демокрация е 2 вълка и 1 овца, които гласуват какво ще има за вечеря. Свобода - това е една добре въоръжена овца, която оспорва резултата"
abc
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 963
Регистриран на: Нед Апр 18, 2010 22:58 pm

Re: Нови автогари в Стара Загора

Мнение от abc »

muhogon написа:Пък и сам го каза - навремето имахме много нещо, вероятно най-индустриализирания град на глава от населението, но не и днес
По последни данни Стара Загора продължава да бъде 2-ят най-индустриализиран град в България след София и абсолютен първенец на глава от населението:

Брутна добавена стойност - Индустрия

1. София (столица+област) - 5 305 000 000 лв.
2. Стара Загора - 2 642 000 000 лв.
3. Пловдив - 1 913 000 000 лв.
4. Варна - 1 408 000 000 лв.
5. Бургас - 558 000 000 лв.

http://www.nsi.bg/bg/content/2215/бвп-регионално-ниво
muhogon написа:Хасково и Ямбол
Нерде Ямбол, нерде Стамбул. :D

Брутна добавена стойност - Индустрия

Хасково - 319 000 000 лв. или 8,28 пъти по-малко от Столицата на Тракия

Ямбол - 319 000 000 лв. или 8,28 пъти по-малко от Столицата на Тракия

Видин - 77 000 000 лв. или 34,31 пъти по-малко от Столицата на Тракия
Аватар
muhogon
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 1941
Регистриран на: Пон Май 20, 2013 19:55 pm

Re: Нови автогари в Стара Загора

Мнение от muhogon »

Кажи за автогарите ве, кретен, кво чекнеш сега комшиите? Имаш ли телеграми свише, какво ти казват?


Пък и хубаво си посочил Видин - ей туй сме и ние, "пътуваме" натам! Утре, като му хрумне на бигбрадър брюкселски, като решат, че Марица-изток е "вредна", "ненужна", "финансово неизгодна", ще и теглят балтията, и стой, та гледай сеир, как ставаме на село! Вече ни прожектираха тоя филм с АЕЦ Козлодуй, колко му е, и тук да го спретнат? Тогава наистина ще ни трябват повечко автогари и летища, да се изнесем оттук!
"Демокрация е 2 вълка и 1 овца, които гласуват какво ще има за вечеря. Свобода - това е една добре въоръжена овца, която оспорва резултата"
abc
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 963
Регистриран на: Нед Апр 18, 2010 22:58 pm

Re: Нови автогари в Стара Загора

Мнение от abc »

muhogon написа:Пък и хубаво си посочил Видин - ей туй сме и ние, "пътуваме" натам!
Енергетиката дава едва 10% от икономиката на Стара Загора, така че без нея разликата ни с Видин ще намалее от 34 на 31 пъти.

Ако помислиш логично, ще видиш, че е далеч по-лесно да настигнем София, с която разликата ни е само 2 пъти. :cute:

Динко, върни се във втори клас, моля те, за да научиш, че 34 > 1. И, че 1 и 2 са съседни и последователни числа.
Толкова ли е трудно да научиш аритметиката? :crazyeye:
muhogon написа:Имаш ли телеграми свише, какво ти казват?
На мен никой не ми говори, аз не съм като теб за 100 лева на месец да си държа анти европейски аватар и да съсипвам с хейт всички възможни теми.

Ти се извъди най-големият капиталист, бре, Динко. Гледаш да осребриш всяко едно твое действие и да припечелиш пари от всяко възможно място, а ако живееше в пропагандираното от теб комунално общество, 100 лева щеше да ти е цялата заплата за месеца и с камшици да те превъзпитават да почиташ вожда, а накрая да нахраниш свините в Белене.
Публикувай отговор