Кръгови движения и етажни кръстовища

Всичко свързано с град Стара Загора.
Публикувай отговор
Аватар
Веско
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 454
Регистриран на: Съб Юни 23, 2012 19:11 pm

Re: Кръгови движения

Мнение от Веско »

Абре да попитам,този нов Булевард как ще се казва и защо свършва в нищото ? Някой запознат по темата?
Аватар
slimarkov
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 2979
Регистриран на: Нед Юни 01, 2008 0:03 am

Re: Кръгови движения

Мнение от slimarkov »

Веско написа: Нед Май 19, 2019 17:45 pm Абре да попитам,този нов Булевард как ще се казва и защо свършва в нищото ? Някой запознат по темата?
За удължението на бул. Христо Ботев ли говориш? :)

Изображение
Аватар
Mendeleev
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 592
Регистриран на: Съб Дек 04, 2010 12:28 pm
Местоположение: Стара Загора

Re: Кръгови движения

Мнение от Mendeleev »

muhogon написа: Нед Май 19, 2019 10:48 am
Тактиката на няколкото трола там винаги е била една. Да саботират всичко положително свързано със Стара Загора като лъжат, че аз съм бил някакъв легенадрен трол и че всеки който пише за СЗ съм аз. Сега пак са се активирали и пишат, че някакъв си Черен Станц съм аз, а този пич в 80% от случаите аз дори не съм съгласен с постовете му. Ще намерят и други, които ужким съм аз. Само им гледай сеира. Аз там се ограничавам само до подаване на информация. Никога не съм се заяждал с никого там, но модераторите толерират лъжци и тролове, които плюят по мен, Стара Загора и всичко българско!
Че си трол, няма никакво съмнение, явно и други са го разбрали, преди мен! Твоето не е "подаване на информация", а съчиняване на фантасмагории, нямащи нищо общо с реалността! Не знам, кого и какво обслужваш по тоя начин, но е дразнещо, да смяташ другите за глупаци, че не виждат реалната картина на нещата! А пък на мен ми е смешно, какъв нечовешки възторг предизвикват у тебе някакви дребни нещица, сякаш туй ти е целта на живота - да видиш някоя новоизградена площадка, уличка, паркче... И веднага го обявяваш за колосален "успех", символ на голямо развитие и просперитет... За фалшивите ти, нагласени стъкмистики няма да говоря, там всичко се вижда много ясно, с какви бели конци е съшито...
На мен ми е интересно утре Тиквата като падне от власт дали пак ще се публикуват "великите" постижения на ГРОБ? То вярно, че при комунистите нищо не се прави, но поне няма да ни се натяква колко добре живеем; как произвеждаме повече от чехите и по-качествено от германците; колко ни се вдигат доходите и жизнения стандарт - все фантасмагории, защото аз по цял ден съм по магазините и виждам реалната инфлация, която е за 1 година над 20% и като влезнат ТОЛ таксите ще се увеличи с поне още 10%. Цените ни са по-високи от другите държави, а заплатите по 400-500 евро. Айде не ни правете на глупаци с тези мостчета и улички, за които се усвоява тройно и четворно и са като айсберг - вижда се само една малка част от това, което трябва да се вижда.
Аватар
Веско
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 454
Регистриран на: Съб Юни 23, 2012 19:11 pm

Re: Кръгови движения

Мнение от Веско »

Точно ,всичко са илюзии на гробарите ,които неистова копаят ли копаят надолу,дъното го стигнаха отдавна,сега слизат още надолу. Явно живеят в техен паралелен свят,различен от реалния.
Аватар
slimarkov
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 2979
Регистриран на: Нед Юни 01, 2008 0:03 am

Re: Кръгови движения

Мнение от slimarkov »

Не съм за коалицията на ГЕРБ и СДС, но пред БСП, Атака, ДПС и Зелените направо са си цвете за мирисане.

Червените един бордюр не са направили за 20 години в България!

Аз съм костовист. Тиквата е прост и необразован - факт, но пред сегашната алтернатива БСП да се върне на власт и да доокраде държавата, по-добре той да управлява. Поне е доказан патриот и строи пътища и индустриални зони наред.

БСП никога не са изкарвали цял мандат - свалят ги с камъни набързо. Всеки път докарват страната до национална катастрофа!
Аватар
Mendeleev
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 592
Регистриран на: Съб Дек 04, 2010 12:28 pm
Местоположение: Стара Загора

Re: Кръгови движения

Мнение от Mendeleev »

slimarkov написа: Пон Май 20, 2019 12:15 pm Не съм за коалицията на ГЕРБ и СДС, но пред БСП, Атака, ДПС и Зелените направо са си цвете за мирисане.

Червените един бордюр не са направили за 20 години в България!

Аз съм костовист. Тиквата е прост и необразован - факт, но пред сегашната алтернатива БСП да се върне на власт и да доокраде държавата, по-добре той да управлява. Поне е доказан патриот и строи пътища и индустриални зони наред.

БСП никога не са изкарвали цял мандат - свалят ги с камъни набързо. Всеки път докарват страната до национална катастрофа!
Аз съм от Търговище и доста мои познати знаеха как Иван Костов приватизира фабрика за олио в окръга за 1 млн лв, като само готовата продукция в складовете беше за над този 1 млн лв, а за оборудването и материалната база да не говорим.
Всички за долни крадци и измамници.
Че Гроб имитират строеж е вярно, но според мен е така, защото постъпват прекалено големи суми от ЕС и все пак трябва НЕЩИЧКО да покажат, че е вложено, а окраденото няма да се търси.
Хайде сега ми обяснете как може магистрала Тракия при бай Тошо да е строена и да кара десетилетия, а отсечката от Чирпан до Стара Загора е пълен абсурд - сигурно повече от половината от стойността на отсечката е в некой джоб.
За мен трябва да има ясни открити търгове за всичко, на които всеки може да получи информация за всеки вложен лев и къде отива разликата.
Но проблема е, че няма кой да допусне това - тогава няма да има такава борба за власт и сами ще си отидат лайнарите от всички партии.
Не да ми правят едно кръгово и един мост и да тръбим по всички телевизии за това, ами да направят нещо наистина стойностно и никъде да не се отрази, а за него да говорят доволните хора.
Утре ако спрат евро парите и няма за крадене ще се поуспокоят нещата, но до тогава ще продължават да крадат и да има наши и ваши сред инвеститорите и бизнеса.
Ама и това показно показване колко много са построили ГРОБ ми идва доста в повече, честно.
Аватар
muhogon
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 1941
Регистриран на: Пон Май 20, 2013 19:55 pm

Re: Кръгови движения

Мнение от muhogon »

Мавърокостовистите, са оная ултрасоросоидна формацийка, която неистово желае да се върне на власт, без да осъзнават, че отдавна са политически трупове... Но пък, не може да им се отрече, че пращат най-подготвения и подходящ кандидат за гейския брюкселски парламент - гей Тафър...Че чак "цар" на ООН го изтипосали... :lol: :lol: :lol: Какво пък, имаше цар-лъв, що да няма и цар-гей? :lol: :lol: :lol:
"Демокрация е 2 вълка и 1 овца, които гласуват какво ще има за вечеря. Свобода - това е една добре въоръжена овца, която оспорва резултата"
Аватар
slimarkov
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 2979
Регистриран на: Нед Юни 01, 2008 0:03 am

Re: Кръгови движения

Мнение от slimarkov »

Политика в тази тема няма да коментирам повече.
Аватар
stivans
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 816
Регистриран на: Пет Мар 12, 2010 0:16 am
skype: stivans
Местоположение: Стара Загора

Re: Кръгови движения

Мнение от stivans »

Веско написа: Нед Май 19, 2019 17:45 pm Абре да попитам,този нов Булевард как ще се казва и защо свършва в нищото ? Някой запознат по темата?
Въпрос:
Има ли план улицата в Казански в която ще се включва ул. Христо Ботев да бъде разширена. Защото сега трудно се разминават 2 коли, особенно там където се включва в ул. Капитан Петко войвода под Руския пазар.


Отговор на общината:

По действащия регулационен план на кв. „Казански“ не е предвидено разширение на улицата, която е продължение на ул. “Христо Ботев“. Допълнително ще бъдат разгледани възможностите за разширение.


— Община Стара Загора, Дирекция Строителство и инвестиции

ИН: YT7 

Статус: Приключено - Отговорено

Видимост: Публична

Пренасочено към: Община Стара Загора

Планирано за приключване: 22.05.2015

Приключено на: 19.05.2015
http://estarazagora.info/public/YT7/pro ... isto-botev
skype: stivans
Стара Загора
Аватар
slimarkov
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 2979
Регистриран на: Нед Юни 01, 2008 0:03 am

Re: Кръгови движения

Мнение от slimarkov »

Жалко, че няма да го разширят пътя скоро. Много пъти коментирах, че така се осакатява новия булевард.
Когато се прави път, то той трябва да води донякъде.
Поне да завършваше с кръгово движение за лесен обратен завой.

Но ако сложат вече и обещаната спортна зала там, това вече ще е направо престъпление. Как може да са толкова бездарни архитекти, техници, инженери, общинари и власт имащи?!

Трябва да си малоумен, за да затапиш спортна зала навътре зад парк и на затапена квартална улица. Там нека си е парк, хората искат зеленина и пространство.

Спортната зала да направят по-далече от центъра, край голям булевард и да има пространство около нея. Залата построена в новия парк ще ме накара никога повече да не гласувам за всеки замесен в тази мръсотия!

В най-добрия случай ще се търси разумно и хитро свързване на отдалечените квартали на града с градското ядро. Например, залата може да се направи до Тракийския университет (между него и Железник или дори откъм Богомилово). Така след време ще удвоят пътя до там и градът ще расте, защото край двулентов булевард инвестициите в строежи идват бързо. Друг вариант е Зора и дори към АТЗ. Искам американски тип градоустройство, а не арабски.
Zvan
Потребител
Потребител
Мнения: 151
Регистриран на: Съб Яну 27, 2007 21:09 pm

Re: Кръгови движения

Мнение от Zvan »

Mendeleev написа: Пон Май 20, 2019 19:18 pm
slimarkov написа: Пон Май 20, 2019 12:15 pm
Хайде сега ми обяснете как може магистрала Тракия при бай Тошо да е строена и да кара десетилетия, а отсечката от Чирпан до Стара Загора е пълен абсурд - сигурно повече от половината от стойността на отсечката е в некой джоб.

Ама и това показно показване колко много са построили ГРОБ ми идва доста в повече, честно.
Не че ГЕРБ не са същите, и при тях видяхме, че се краде много и качеството на проектите им куца, но отсечката на магистрала Тракия от Чирпан до Стара Загора беше строена от Тройната коалиция и Станишев 2005-2009г., т.е. от БСП, а не от ГЕРБ.
ГЕРБ строиха отсечките от Стара Загора до Нова Загора, от Нова Загора до Ямбол и от Ямбол до Карнобат. Асфалтът на отсечката от Стара Загора до Нова Загора се нагъна още на първата година, нали помните, и трябваше да го ремонтират.
Няма оправия, който и да дойде на власт, мисли само за себе си и за тези, които са го докарали на власт.
schnapps
Потребител
Потребител
Мнения: 147
Регистриран на: Пон Фев 26, 2007 16:36 pm

Re: Кръгови движения

Мнение от schnapps »

И ко прайм ся....

Тапите са повече от преди,водата е повече от преди,8 месеца се блъскахме по малките улички за да бъдем по-зле с тея центруфуги които не работят,а уж по-нова система водата щяла да оттича .Дъждът беше доста,но е валяло и повече,ама такова чудо не е имало.

Някой трябва да го отнесе.....
Skype:Schnapps86
Аватар
slimarkov
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 2979
Регистриран на: Нед Юни 01, 2008 0:03 am

Re: Кръгови движения

Мнение от slimarkov »

schnapps написа: Пет Май 31, 2019 21:02 pm И ко прайм ся....

Тапите са повече от преди,водата е повече от преди,8 месеца се блъскахме по малките улички за да бъдем по-зле с тея центруфуги които не работят,а уж по-нова система водата щяла да оттича .Дъждът беше доста,но е валяло и повече,ама такова чудо не е имало.

Някой трябва да го отнесе.....
Както казах преди, "центрофугите" ще са ефективни само на две или повече нива.
За кварталните улички и на едно ниво си е ОК.
Последно промяна от slimarkov на Съб Юни 01, 2019 8:12 am, променено общо 1 път.
schnapps
Потребител
Потребител
Мнения: 147
Регистриран на: Пон Фев 26, 2007 16:36 pm

Re: Кръгови движения

Мнение от schnapps »

То това си беше ясно,но отводнителната система е скандална :spank:
Skype:Schnapps86
Аватар
slimarkov
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 2979
Регистриран на: Нед Юни 01, 2008 0:03 am

Re: Кръгови движения

Мнение от slimarkov »

schnapps написа: Съб Юни 01, 2019 3:25 am То това си беше ясно,но отводнителната система е скандална :spank:
В България обществените възложения се дават на базата най-ниска оферта.
Докато е така, оправия няма да има.
Публикувай отговор