Изтекла шофьоркса книжка. Някой да е подновявал скоро?

Всичко свързано с град Стара Загора.
Публикувай отговор
Аватар
k0lev
Потребител
Потребител
Мнения: 116
Регистриран на: Пон Юли 06, 2009 17:42 pm
skype: SilverRings

Изтекла шофьоркса книжка. Някой да е подновявал скоро?

Мнение от k0lev »

Здравейте,
изтекла ми е книжката и се налага да я подменя. Някой скоро подменял ли е? Много ли ще дремя в КАТ? Както и понеже имам и придобита категория А1 трябва да мина и изследвания. Личната лекарка ми каза зад родилното някакви бараки? Къде точно са знаете ли? Моля споделете трябва ли да нося нещо друго освен копие от диплома, медицински изследвания?
tarlyo
Потребител
Потребител
Мнения: 316
Регистриран на: Нед Юли 22, 2007 17:37 pm

Re: Изтекла шофьоркса книжка. Някой да е подновявал скоро?

Мнение от tarlyo »

Моята я подновявах, без да ходя в КАТ. Направо във второ районно, където се подават документи за паспорт. Само медицинско от очен лекар носих, но аз съм кат "Б".
Аватар
muhogon
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 1941
Регистриран на: Пон Май 20, 2013 19:55 pm

Re: Изтекла шофьоркса книжка. Някой да е подновявал скоро?

Мнение от muhogon »

Каква е тая А1, нещо за мотоциклети ли? Друга имаш ли?
"Демокрация е 2 вълка и 1 овца, които гласуват какво ще има за вечеря. Свобода - това е една добре въоръжена овца, която оспорва резултата"
Аватар
k0lev
Потребител
Потребител
Мнения: 116
Регистриран на: Пон Юли 06, 2009 17:42 pm
skype: SilverRings

Re: Изтекла шофьоркса книжка. Някой да е подновявал скоро?

Мнение от k0lev »

Имам "Б" след това изкарах и "А".
Аватар
muhogon
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 1941
Регистриран на: Пон Май 20, 2013 19:55 pm

Re: Изтекла шофьоркса книжка. Някой да е подновявал скоро?

Мнение от muhogon »

Какъв е проблема тогава? Вадиш едно медицинско, и отиваш в районното, и там подаваш документите. Да знаеш обаче, че ако имаш неплатени, валидни глоби, ще се задръвчат здраво.

А тия бараки зад родилното, са втора поликлиника, там слагат печати и заверяват болнични, и вероятно и тия медицински. За изследвания не знам, освен за психо, но то не е там.
"Демокрация е 2 вълка и 1 овца, които гласуват какво ще има за вечеря. Свобода - това е една добре въоръжена овца, която оспорва резултата"
Аватар
HyBRiD-X
Потребител
Потребител
Мнения: 245
Регистриран на: Съб Фев 28, 2004 12:52 pm
Местоположение: Стара Загора
Обратна връзка:

Re: Изтекла шофьоркса книжка. Някой да е подновявал скоро?

Мнение от HyBRiD-X »

За издаване на СУМПС, поради изтичане срока на валидност, подмяна на стар образец с нов или промяна в данните на водача:

документ за самоличност по ЗБЛД* (лична карта);
документ за платени такси* (платена такса в банков клон за преиздаване на книжката);
карта за медицински преглед на водач на МПС или протокол от ТОЛЕК* или протокол от ТЦЛЕК*;
- за категория АM, A1, A2, A, В, B1, В+Е и Ткт, трябва да съдържа данни от извършен очен и вътрешен преглед.
- за останалите категории, картата за медицински преглед трябва да е заверена от съответните специалисти: очен, УНГ, невролог и хирург/.
старо свидетелство за управление на МПС;


Демек медицинския ти преглед трявба да е при личния лекар (поне при мене беше преди 3-4 години), щом си само за А и Б. Ако тя не може да вземе решение (като при мен- имам 6-7% частичен далтонизъм към червеното, което разбира се, не ми пречи да различавам цветовете и нюансите им, само бъркам 2-3 бр от оня тест с цветните числа; иначе за вътрешен - въобще не ме прегледа) - те праща при специалист... само не се сещам дали не носих някакъв лист, който лекарката попълни... Питай я преди да идеш.
Публикувай отговор