Внимание!Проверете си сметките за кабелна телевизия на Blizoo (Mtel)

Всичко свързано с град Стара Загора.
Аватар
stivans
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 816
Регистриран на: Пет Мар 12, 2010 0:16 am
skype: stivans
Местоположение: Стара Загора

Внимание!Проверете си сметките за кабелна телевизия на Blizoo (Mtel)

Мнение от stivans »

Проверете си сметките за кабелна телевизия на Blizoo (Mtel).
Нова далавера след като на Blizoo мина към Mtel.Абонат съм на Blizoo с 2 годишен договор за каб.тв, интернет и телефон с месечна такса 25,99 лв.
Забелязах че от месец март таксата ми се е повишила с почти 2,00 лв. от 25,99 лв. на 27,98 лв.
След обаждане на оператор се оказа ,че са ми добавили някакви спортни канали без да съм искал и без да са ме уведомили и съответно са ми завишили автоматично абонамента с 2,00 лв.
След обаждането ми на 070043700 казаха ,че ще ми върната надвзетите суми и таксата ще остане старата, която е по договор . Колко хора ще изгорят докато забележат промяната не се знае .Но ще съберат много грешни пари.
От началото на годината това е третото ми сблъскване с некоректни практики от страна на Мтел. На два бяха започнали да ми начисляват по 9,00 лв. на месец за СМС информация (по един СМС от 0,30лв.всеки ден) за състезания на F1( услуга която не съм заявявал ). След подадената жалба и скандали парите ми бяха възстановени, но колко хора пак ще пострадат не е ясно.
skype: stivans
Стара Загора
niggaz_nature
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 1567
Регистриран на: Чет Ное 17, 2005 15:12 pm

Re: Внимание!Проверете си сметките за кабелна телевизия на Blizoo (Mtel)

Мнение от niggaz_nature »

На майка ми също бяха и добавили спортен канал без да го е искала към месечния план . Не знам как става това но при по-висока сума аз ще попитам защо и как ? Няма начин да не се усетиш освен ако не си направил да ти се плащат всички сметки автоматично през карта.
Ремонт на всякаква компютърна техника,навигации,GSM,препрограмиране и инсталиране на софтуер,смяна на части и др.За връзка skype niggaz_nature_stz

forum.stz-bg.com/viewtopic.php?f=45&t=40381

МОИТЕ ОБЯВИ
http://niggaznature.bazar.bg
Аватар
stivans
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 816
Регистриран на: Пет Мар 12, 2010 0:16 am
skype: stivans
Местоположение: Стара Загора

Re: Внимание!Проверете си сметките за кабелна телевизия на Blizoo (Mtel)

Мнение от stivans »

niggaz_nature написа: Пет Май 19, 2017 12:58 pm На майка ми също бяха и добавили спортен канал без да го е искала към месечния план . Не знам как става това но при по-висока сума аз ще попитам защо и как ? Няма начин да не се усетиш освен ако не си направил да ти се плащат всички сметки автоматично през карта.
Правят го против всякакви правила и закони. Вдигат ти таксата и ти пускат 1-2 канала за оправдание. Ако им се обадиш ти връщат старата такса. Ако не си обърнал внимание на новата такса ги кредитираш безплатно докато не се усетиш и им теглиш една "благословия". Плачат за съд,но разчитат ,че хората няма да стигнат до там за 1-2 лева.
Аз плащам през разплащателна сметка автоматично , но обърнах внимание след като мой познат, който плаща на каса е забелязал промяната.
skype: stivans
Стара Загора
Аватар
didka
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 2137
Регистриран на: Чет Юни 12, 2008 19:39 pm

Re: Внимание!Проверете си сметките за кабелна телевизия на Blizoo (Mtel)

Мнение от didka »

За такива непоискани "услуги" не опират ли нещата до КЗП?
Dog drags - no tracks...
Аватар
Веско
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 454
Регистриран на: Съб Юни 23, 2012 19:11 pm

Re: Внимание!Проверете си сметките за кабелна телевизия на Blizoo (Mtel)

Мнение от Веско »

Затова Тракия кабел е фирмата за ТВ , няма договори няма никакви ядове с тях.
Аватар
emzo
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 1264
Регистриран на: Вто Авг 17, 2004 22:05 pm
Местоположение: Over the net

Re: Внимание!Проверете си сметките за кабелна телевизия на Blizoo (Mtel)

Мнение от emzo »

didka написа: Пет Май 19, 2017 14:05 pm За такива непоискани "услуги" не опират ли нещата до КЗП?
Вързали са си гащите - описано им е подробно в условията.
диагностика на автомобили
ремап/ OBD тунинг /EGR Off
ремонт на компютърна техника
профилактика на PS3/4
Аватар
muhogon
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 1941
Регистриран на: Пон Май 20, 2013 19:55 pm

Re: Внимание!Проверете си сметките за кабелна телевизия на Blizoo (Mtel)

Мнение от muhogon »

Булсатком завишаваха по левче за двете услуги /тв и интернет/ през 2-3 месеца, което ме накара да ги зарежа! А уж бях подписал за "промоция"! Е, явно промоцията е продължила само първите няколко месеца, ама са "пропуснали" да споменат!
При първият опит да се закача за Виваком завърши с фалстарт, понеже още същия ден се усетих, че съм подписал нещо подвеждащо, и още на следващия ден развалих договора! "Промоцията" важала само за първите 6 месеца /половин такса/, после минаваш на редовната, а договора е за 2 години! Спретнаха ми сцени в офиса им на пощата, но не отстъпих, даже ми върнаха 10те лева за монтаж! След някой друг месец пак отидох във Виваком, тоя път на мола, там първо изясних от игла до конец условията, и чак тогава подписах, и засега проблеми нямам, интерактивната телевизия наистина е удобство 8)

От Близу се отказах преди почти 4 години, като знам какви ядове и проблеми създават, изобщо не се учудвам, явно не са си променили табихетите...
"Демокрация е 2 вълка и 1 овца, които гласуват какво ще има за вечеря. Свобода - това е една добре въоръжена овца, която оспорва резултата"
Аватар
vkv
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 808
Регистриран на: Нед Сеп 16, 2012 12:47 pm

Re: Внимание!Проверете си сметките за кабелна телевизия на Blizoo (Mtel)

Мнение от vkv »

emzo написа: Пет Май 19, 2017 20:52 pm
didka написа: Пет Май 19, 2017 14:05 pm За такива непоискани "услуги" не опират ли нещата до КЗП?
Вързали са си гащите - описано им е подробно в условията.
Не само.Три месеца обясняваха по телевизията какво следва след свободното ползване на каналите....цени и начини на отказ от тях.На касите също обясняваха.
Отказах услугата на сайта на Ментел ,профила в Близу и за по- сигурно при плащане напомнях в офиса,че не желая каналите.
Пускам(има билет за концерта на кака ) ги от време на време......има интересни неща....но това е друга бира :cheers:
Изображение
Грехота е дека при жива жена мъжо да работи.
Аватар
didka
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 2137
Регистриран на: Чет Юни 12, 2008 19:39 pm

Re: Внимание!Проверете си сметките за кабелна телевизия на Blizoo (Mtel)

Мнение от didka »

То ако ще купуваш билети, не е ли същата работа дали ще плащаш на ментаците...
Dog drags - no tracks...
Аватар
vkv
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 808
Регистриран на: Нед Сеп 16, 2012 12:47 pm

Re: Внимание!Проверете си сметките за кабелна телевизия на Blizoo (Mtel)

Мнение от vkv »

didka написа: Съб Май 20, 2017 12:20 pm То ако ще купуваш билети, не е ли същата работа дали ще плащаш на ментаците...
Казвам "имам" билет,а не че съм купил билет. :grin2:
Изображение
Грехота е дека при жива жена мъжо да работи.
Аватар
didka
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 2137
Регистриран на: Чет Юни 12, 2008 19:39 pm

Re: Внимание!Проверете си сметките за кабелна телевизия на Blizoo (Mtel)

Мнение от didka »

Пишеш "има", а не "имам", затова попитах :)
Dog drags - no tracks...
Аватар
stivans
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 816
Регистриран на: Пет Мар 12, 2010 0:16 am
skype: stivans
Местоположение: Стара Загора

Re: Внимание!Проверете си сметките за кабелна телевизия на Blizoo (Mtel)

Мнение от stivans »

Според мен никой не е длъжен да им превърта всеки ден каналите и да им слуша обясненията кака може да приемеш и как да откажеш услугата им.От две годишния им договор остават 6 месеца и там няма клауза да ме товарят с допълнителни такси.
Месечните такси се плащат автоматично през банкова сметка ,така че и този вариант за информиране отпада.Редно е едно позвъняване или SMS да използват за да бъдат поне малко коректни.щ
skype: stivans
Стара Загора
Аватар
didka
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 2137
Регистриран на: Чет Юни 12, 2008 19:39 pm

Re: Внимание!Проверете си сметките за кабелна телевизия на Blizoo (Mtel)

Мнение от didka »

Няма коректност, или аз поне не съм срещал у мобилните оператори. Целта е само една-печалба. А ако знаеш как и на какво обучават служителите си... идиотски истории. Скоро беше изтекъл един клип.
Dog drags - no tracks...
Аватар
vkv
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 808
Регистриран на: Нед Сеп 16, 2012 12:47 pm

Re: Внимание!Проверете си сметките за кабелна телевизия на Blizoo (Mtel)

Мнение от vkv »

stivans написа: Съб Май 20, 2017 16:28 pm Според мен никой не е длъжен да им превърта всеки ден каналите и да им слуша обясненията кака може да приемеш и как да откажеш услугата им.От две годишния им договор остават 6 месеца и там няма клауза да ме товарят с допълнителни такси.
Месечните такси се плащат автоматично през банкова сметка ,така че и този вариант за информиране отпада.Редно е едно позвъняване или SMS да използват за да бъдат поне малко коректни.щ
Какво си длъжен.....е записано в договорите ни.И по-точно в общите условия.
Иначе дали ще превърташ канали,дали те интересува какво предлагат.....си е твоя работа,но незнанието не те оневинява.
То не си виновен за нищо.....сега като видиш сметката....ще се информираш.
Как да гледам и как да се откажа от новите спортни канали?
Mtel Sport 1, Mtel Sport 2 и EDGEsport са активирани и се излъчват за абонати на телевизия от Мтел и Близу безплатно до 31.03.2017. Ако желае всеки един от тези абонати продължава да гледа каналите и след 31.03.2017 г. като за целта следва да заплаща 1,99 лв. на месец, считано от следващия месечен период на фактуриране. В случай, че абонатът не заплати посочената цена, услугата се прекратява. Освен това, ако спортното съдържание не е достатъчно атрактивно, може да бъде заявен отказ до 01.07.2017 като Мтел/Близу ще възстановят месечните абонаменти за периода на ползване. Начините за отказ са:
В магазини на Мтел и Близу;
С обаждане на *88, 080020011 или 070043700;
В онлайн портала на Близу /my.blizoo.bg/;
В онлайн портала на Мтел – Моят Мтел. Ако нямаш добавена ТВ услуга в профила си в Моя Мтел, можеш да го направиш тук. Деактивацията на услугата е възможна тук.
Цената от 1,99 лв./мес. за трите спортни канала е валидна само за настоящи абонати на телевизия от Мтел и Близу, които са се абонирали за телевизионната услуга до 31.03.2017. За абонати, заявили тези канали след 01.04.17 цената без срочен ангажимент ще бъде 5,99 лв./мес.
Каква е абонаментната цена за спортните канали на Мтел? От кога ще започне да ми се начислява?
Абонаментната цена за спортните канали Mtel Sport 1, Mtel Sport 2 и EDGEsport за настоящи клиенти на телевизия от Мтел и blizoo ще бъде 1,99 лева на месец от 1 април 2017 г. Тази цена се предплаща за следващ месечен период на фактуриране. Ако даден клиент се абонира за телевизия от Мтел или blizoo в периода 1 март – 31 март, то той също ще може да се възползва от опцията да заплаща по 1,99 лева на месец за трите спортни канала от 1 април 2017 година.
Цената за всички останали, които пожелаят да се абонират за Mtel Sport 1 след тази дата, ще заплащат 1,99 лева на месец при двугодишен абонамент или 3,99 лева на месец при безсрочен абонамент в допълнение към основната телевизионна услуга. Ако някой иска да гледа всички спортни канали (Mtel Sport 1, Mtel Sport 2 и EDGEsport), ще заплаща 2,99 лева на месец допълнително при двугодишен абонамент или 5,99 лева на месец при безсрочен абонамент.
Кога е крайният срок, в който мога да се откажа от спортните канали на Мтел, без да плащам?
Мтел ще възстанови напълно начислените такси за спортните канали на всички отказали се до 30 юни 2017 година.
Ще получа ли парите си обратно, ако се откажа от спортните канали на Мтел преди посоченият краен срок?
Всеки клиент, отказал се от спортните канали до 30 юни 2017 г., ще получи обратно всички начислени такси в следващата си месечна сметка.
Сега си ти на ред..... :cheers:
Изображение
Грехота е дека при жива жена мъжо да работи.
Shadow
Потребител
Потребител
Мнения: 126
Регистриран на: Пон Юли 12, 2010 21:46 pm

Re: Внимание!Проверете си сметките за кабелна телевизия на Blizoo (Mtel)

Мнение от Shadow »

Веско написа: Пет Май 19, 2017 14:47 pm Затова Тракия кабел е фирмата за ТВ , няма договори няма никакви ядове с тях.
Говори се ,че Булсата може да купи Тракийците и тогава необвързаните с договор ще ги подковат с договор :twisted:
Публикувай отговор