Регионално развитие

Всичко свързано с град Стара Загора.
Публикувай отговор
Аватар
muhogon
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 1941
Регистриран на: Пон Май 20, 2013 19:55 pm

Re: Регионално развитие - Стара Загора регионален център

Мнение от muhogon »

schnapps написа: Пон Окт 22, 2018 19:30 pm
muhogon написа: Пон Окт 22, 2018 19:18 pm
schnapps написа: Пон Окт 22, 2018 16:12 pm Е ти всичките ли работещи ги познаваш,че твърдиш обратното :lol: ли
Бая предприятия съм преминал, и добре знам, какво се дава там! В едно 80% са ми ясни, какви са заплатите там!
Всичките ми познати и приятели работят за над 1000,някои и над 2 К ,ко прайм ся ?
Отделно,че 20 000 души работят в ТЕЦ-овете,което завишава стандарта на областа,но к'во да направим,че лигнитните въглища са в областта ?!
Като им спрат кранчето,може и да сме на 3-4то място,дори 5то ,но това е положението....и не е само тази статистика,има поне 10 независими агенции които декларират тези факти.
Иде реч ЗА ГРАДА, а не за тецове, аецове, рудници и прочие! Всички няма как да идем там, нали? Като им спрат кранчето, ще идем на 33 място, след Монтана и Видин даже, понеже нищо друго реално няма!

Кои са тия "независими" агенции? И от кого са независими, от себе си ли? Защото таквоз животно днес /независими/, в България няма!

Не знам кои са тия познатите, може и банкери да са, или съдружници на Домусчиев! Или да вадим пак старата приказка за "средното" - кой яде зелето, и кой - свинското? Или за средния ръст - дали ти ще стигнеш моя, или аз твоя? Приказки за балъци са тия стъкмистики, това е истината...
"Демокрация е 2 вълка и 1 овца, които гласуват какво ще има за вечеря. Свобода - това е една добре въоръжена овца, която оспорва резултата"
Аватар
admin
Site Admin
Site Admin
Мнения: 3580
Регистриран на: Съб Май 11, 2002 9:43 am
skype: john.doe.12
Местоположение: Earth
Обратна връзка:

Re: Регионално развитие - Стара Загора регионален център

Мнение от admin »

Да не се намесвам в спора ви, но аз също мисля, че тецовете играят важна роля в доходите на региона ни. Имам познати които пътуват от Казанлък за тецовете. Често съм се чудил ако ги затворят какъв ли поминък има в града, че да може да се издържа такава маса народ.
"There is no 'patch' for stupidity."
Аватар
slimarkov
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 2979
Регистриран на: Нед Юни 01, 2008 0:03 am

Re: Регионално развитие - Стара Загора регионален център

Мнение от slimarkov »

admin написа: Пон Окт 22, 2018 23:30 pm Да не се намесвам в спора ви, но аз също мисля, че тецовете играят важна роля в доходите на региона ни. Имам познати които пътуват от Казанлък за тецовете. Често съм се чудил ако ги затворят какъв ли поминък има в града, че да може да се издържа такава маса народ.
Българското правителство, както и успешната местна власт в лицето на общината и кмета Живко Тодоров работят по изграждането на индустриална зона "Загоре". Това не е случайно. Индустриалната зона ще се напълни с фабрики и после ще се разшири. След което се говори, че ще има друга още по-голяма индустриална зона на летището. За там има проект за скоростен булевард с безконфликтно преминаване на кръстовищата от АМ "Тракия" до околовръстния път на Стара Загора. Това са на око около 5 км и нещо макс.

Летището е идеално за индустриална зона откъм пътя, а отвътре пистата да си стои. Ако решат да го възобновят, ще могат да направят нов терминал от източната страна на пистата. И без това старият е за събаряне. Много е западнал вече. Сигурно близо 20-25 години не е използван за посрещане пътници.

Много е важно Стара Загора да разнообрази портфолиото на бизнеса в града. Не трябва да се разчита само на ТЕЦ-овете и мините. Трябва да се работи върху привличането на инвестиции в ИТ сектора, както и редовата индустрия. Покрай АМ "Тракия" при отбивката за града е също много подходящо за индустриални и логистични сгради...
Аватар
muhogon
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 1941
Регистриран на: Пон Май 20, 2013 19:55 pm

Re: Регионално развитие - Стара Загора регионален център

Мнение от muhogon »

slimarkov написа: Вто Окт 23, 2018 1:22 am
admin написа: Пон Окт 22, 2018 23:30 pm Да не се намесвам в спора ви, но аз също мисля, че тецовете играят важна роля в доходите на региона ни. Имам познати които пътуват от Казанлък за тецовете. Често съм се чудил ако ги затворят какъв ли поминък има в града, че да може да се издържа такава маса народ.
Българското правителство, както и успешната местна власт в лицето на общината и кмета Живко Тодоров работят по изграждането на индустриална зона "Загоре". Това не е случайно. Индустриалната зона ще се напълни с фабрики и после ще се разшири. След което се говори, че ще има друга още по-голяма индустриална зона на летището. За там има проект за скоростен булевард с безконфликтно преминаване на кръстовищата от АМ "Тракия" до околовръстния път на Стара Загора. Това са на око около 5 км и нещо макс.

Летището е идеално за индустриална зона откъм пътя, а отвътре пистата да си стои. Ако решат да го възобновят, ще могат да направят нов терминал от източната страна на пистата. И без това старият е за събаряне. Много е западнал вече. Сигурно близо 20-25 години не е използван за посрещане пътници.

Много е важно Стара Загора да разнообрази портфолиото на бизнеса в града. Не трябва да се разчита само на ТЕЦ-овете и мините. Трябва да се работи върху привличането на инвестиции в ИТ сектора, както и редовата индустрия. Покрай АМ "Тракия" при отбивката за града е също много подходящо за индустриални и логистични сгради...
Казвай, кога и къде ще запеем Одата на радостта, след тия фанфари по адрес на ГРОБ? По-разрушително управление, включая и местния недоносеник-протеже на ББ е нямало, и едва ли скоро ще има! Най-нагло източване на бюджета с ненужни проекти, като една велоалея например! За тия "осанни", вече 10 години чакаме елмобили, летища, Магна, и прочие, сега и индустриалната зона ще се пълни...С какво? Вероятно с отпадъци, защото друго за тия години няма, и няма да има, по една много простичка причина, която казвам от години, и която много хора не могат /или не искат/, да проумеят - ние сме колонизирана територия, на директно командване от генерал-губернаторите от ЕС и САЩ! А ЕС и САЩ нямат интерес да сме развита страна, имат нужда само от територията ни, затова тече планомерно унищожение на всичко, вече над четвърт век! Затова и моите прогнози се сбъдват изцяло, от над 10 години насам, а не някакви розови сънища, които някои индивиди се опитват да пробутват, за кой ли път!


И по въпроса за огромните, космически заплати в града, и не само, а в цялата страна, едно полезно четиво, за пишман-ентусиастите...


http://e-vestnik.bg/28954/koy-kak-smyat ... iwG9jqC92Q
"Демокрация е 2 вълка и 1 овца, които гласуват какво ще има за вечеря. Свобода - това е една добре въоръжена овца, която оспорва резултата"
Аватар
slimarkov
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 2979
Регистриран на: Нед Юни 01, 2008 0:03 am

Re: Регионално развитие - Стара Загора регионален център

Мнение от slimarkov »

Дори няма да отговарям на глупостите ти.
Ще постна този ми пост от темата за монорелсво влак в Стара Загора, защото е по темата за регионално развитие, а и още веднъж ще ти покаже, че аз не съм избирател на ГЕРБ:

Извинявай, но не съм избирател на ГЕРБ.
Гласувам за лица и идеи. Кмета Живко Тодоров и от БЗНС да беше, пак щях да гласувам за него.

Но най-добрият кмет на Стара Загора за новото време си остава доктор Желев, светла му памет.
При него нямаше тън-мън и всички в централната власт бяха свикнали, че Стара Загора е столицата на Тракия, както в древността е била перлата на Тракия.

Разбира се, че към кмета Тодоров имам и лека градивна критика. Много е мекушав с централната власт. Онзи очелатия кмет от Бургас изпроси от ГЕРБ в лицето на Б.Б. една камара ключови инвестиции в обществени сгради и проекти. То не бяха спортна зала, басейн, пътни възли, обновена гара, нови булеварди с надлези, кръгови движения и за капак сега ще им правят обходен път, а има и проект за влак до летището.

Кмета на Стара Загора трябва спешно да издейства следните неща, за да не изостане града от останалите в региона:

1. Скоростен булевард от АМ "Тракия" до околовръстния път на Стара Загора. Обещано е за 2019 година да се започне изграждането. Нека видим дали ще стане.

2. Спортна зала и разширение на парк "Артилерийски". Обещано е за 2019 година да се започне работа по проекта. Да видим дали ще стане.

3. По индустриална зона "Загоре" се работи, но трябва да се работи и по индустриална зона при летището, както и да продължат да търсят инвеститор за летището. Не знам защо все повтарят като папагали, че нямало да има достатъчно пътници, ами летище се прави не само пътническо. Може да бъде карго летище или дори още по-добре база за ремонт на самолети или база за разглобяване на стари такива - кацат за последно и се разчастват. По света има стотици авиокомпании да не кажа хиляди.

4. Удвояване на бул. Цар Симеон Велики от квартал Железник до Богомилово, като в последното трябва да се направи референдум и да се направи квартал на града. Удължаването на булеварда (отсечка с дължина 2,8 км) може да бъде като обещание при успешен референдум.

5. Трябва натиск за изпълнението на проекта за тунел под Шипка и по-скорошното удължване на проекта за магистрала А8 от Русе през Велико Търново до Казанлък, Стара Загора и АМ "Марица" при Димитровград. Ясно, че това ще отнеме време, но трябва натиск, за да се предвиди и проектира, за да остане приоритет на даден етап, а не да се прави след АМ "Хемус".
abc
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 963
Регистриран на: Нед Апр 18, 2010 22:58 pm

Re: Регионално развитие - Стара Загора регионален център

Мнение от abc »

muhogon написа: Пон Окт 22, 2018 20:28 pm
schnapps написа: Пон Окт 22, 2018 19:30 pm
muhogon написа: Пон Окт 22, 2018 19:18 pm

Бая предприятия съм преминал, и добре знам, какво се дава там! В едно 80% са ми ясни, какви са заплатите там!
Всичките ми познати и приятели работят за над 1000,някои и над 2 К ,ко прайм ся ?
Отделно,че 20 000 души работят в ТЕЦ-овете,което завишава стандарта на областа,но к'во да направим,че лигнитните въглища са в областта ?!
Като им спрат кранчето,може и да сме на 3-4то място,дори 5то ,но това е положението....и не е само тази статистика,има поне 10 независими агенции които декларират тези факти.
Иде реч ЗА ГРАДА, а не за тецове, аецове, рудници и прочие! Всички няма как да идем там, нали? Като им спрат кранчето, ще идем на 33 място, след Монтана и Видин даже, понеже нищо друго реално няма!

Кои са тия "независими" агенции? И от кого са независими, от себе си ли? Защото таквоз животно днес /независими/, в България няма!

Не знам кои са тия познатите, може и банкери да са, или съдружници на Домусчиев! Или да вадим пак старата приказка за "средното" - кой яде зелето, и кой - свинското? Или за средния ръст - дали ти ще стигнеш моя, или аз твоя? Приказки за балъци са тия стъкмистики, това е истината...
Вече почвам да се чудя дали си с целия си.
Ето статистика по градове от може би най-известния международен сайт за стандарт на живот.
Нетни заплати по градове:
1. София - 1265.72 лв.
2. Стара Загора - 952.45 лв.
3. Варна - 904.76 лв.
4. Благоевград - 816.67 лв.
5. Бургас - 813.60 лв.
6. Банско - 800.00 лв.
Габрово - 707.50 лв.
Аватар
muhogon
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 1941
Регистриран на: Пон Май 20, 2013 19:55 pm

Re: Регионално развитие - Стара Загора регионален център

Мнение от muhogon »

Май, някой чукча не чете, а само дращи... Много ясно, че властта ще иска да покаже огромен "възход", и ще спретне фалшиви стъкмистики! Само глупак би вярвал на "официални" данни...

https://www.facebook.com/obojcinov/post ... 9049643754
"Демокрация е 2 вълка и 1 овца, които гласуват какво ще има за вечеря. Свобода - това е една добре въоръжена овца, която оспорва резултата"
abc
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 963
Регистриран на: Нед Апр 18, 2010 22:58 pm

Re: Регионално развитие - Стара Загора регионален център

Мнение от abc »

muhogon написа: Вто Окт 23, 2018 18:51 pm Май, някой чукча не чете, а само дращи... Много ясно, че властта ще иска да покаже огромен "възход", и ще спретне фалшиви стъкмистики! Само глупак би вярвал на "официални" данни...

https://www.facebook.com/obojcinov/post ... 9049643754
А ти на кое му викаш възход от цитираните данни, които дори не са от НСИ, а от пазарни оценки? Не, че на НСИ са много по-различни даже са почти същите на практика.
950 лв. заплата в Стара Загора много ли ти се струва? Защото тази цифра си е доста ниска сама по себе си, макар че изглежда цвете на фона на 99% от страната. По северна България са масово на по 600-700 лв. средна заплата и за тях Стара Загора изглежда така, както София изглежда за някой от Стара Загора.
Аватар
muhogon
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 1941
Регистриран на: Пон Май 20, 2013 19:55 pm

Re: Регионално развитие - Стара Загора регионален център

Мнение от muhogon »

abc написа: Вто Окт 23, 2018 19:09 pm
muhogon написа: Вто Окт 23, 2018 18:51 pm Май, някой чукча не чете, а само дращи... Много ясно, че властта ще иска да покаже огромен "възход", и ще спретне фалшиви стъкмистики! Само глупак би вярвал на "официални" данни...

https://www.facebook.com/obojcinov/post ... 9049643754
А ти на кое му викаш възход от цитираните данни, които дори не са от НСИ, а от пазарни оценки? Не, че на НСИ са много по-различни даже са почти същите на практика.
950 лв. заплата в Стара Загора много ли ти се струва? Защото тази цифра си е доста ниска сама по себе си, макар че изглежда цвете на фона на 99% от страната. По северна България са масово на по 600-700 лв. средна заплата и за тях Стара Загора изглежда така, както София изглежда за някой от Стара Загора.
Възход му казват платените драскачи, и далеч не е повече от 700-800лв! Даже и тук, като се сравни по области, сме доста накрая, не знам кой болен мозък ни изтипоса на 2ро място? Вероятно е визирал 2ро, ама отзад напред...

https://www.zaplatomer.bg


Апропо, поправете ме ако греша, ама нали от тая година, беше надхвърлила 1100 за региона? :lol: Какво е това значително хъсване, че не издържат данните от нагласената стъкмистика ли? Още малко, и ще почнат да виждат реалните неща...
"Демокрация е 2 вълка и 1 овца, които гласуват какво ще има за вечеря. Свобода - това е една добре въоръжена овца, която оспорва резултата"
abc
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 963
Регистриран на: Нед Апр 18, 2010 22:58 pm

Re: Регионално развитие - Стара Загора регионален център

Мнение от abc »

muhogon написа: Вто Окт 23, 2018 19:16 pm
abc написа: Вто Окт 23, 2018 19:09 pm
muhogon написа: Вто Окт 23, 2018 18:51 pm Май, някой чукча не чете, а само дращи... Много ясно, че властта ще иска да покаже огромен "възход", и ще спретне фалшиви стъкмистики! Само глупак би вярвал на "официални" данни...

https://www.facebook.com/obojcinov/post ... 9049643754
А ти на кое му викаш възход от цитираните данни, които дори не са от НСИ, а от пазарни оценки? Не, че на НСИ са много по-различни даже са почти същите на практика.
950 лв. заплата в Стара Загора много ли ти се струва? Защото тази цифра си е доста ниска сама по себе си, макар че изглежда цвете на фона на 99% от страната. По северна България са масово на по 600-700 лв. средна заплата и за тях Стара Загора изглежда така, както София изглежда за някой от Стара Загора.
Възход му казват платените драскачи, и далеч не е повече от 700-800лв! Даже и тук, като се сравни по области, сме доста накрая, не знам кой болен мозък ни изтипоса на 2ро място? Вероятно е визирал 2ро, ама отзад напред...

https://www.zaplatomer.bg


Апропо, поправете ме ако греша, ама нали от тая година, беше надхвърлила 1100 за региона? :lol: Какво е това значително хъсване, че не издържат данните от нагласената стъкмистика ли? Още малко, и ще почнат да виждат реалните неща...
1150 лв. е средната заплата на НСИ за област Стара Загора и е брутна заплата. В гр.Стара Загора обаче заплатите са 5-10% по-високи от средните за областта, т.е. нещо от сорта на 1250-1300 лв. е брутната заплата в самия град, което прави 950-1000 лв. нетна заплата, колкото е и по пазарна оценка.
А 800 лв. нето може да е медианната заплата, т.е. най-много хора вземат такива пари. Но това не значи средна заплата, която е средно претеглена величина и обикновено е над медианата. Така, че може би и двамата сме прави, но просто говорим за различни неща. Учи малко математика просто да разбираш по-задълбочено процесите.:cute:
Аватар
admin
Site Admin
Site Admin
Мнения: 3580
Регистриран на: Съб Май 11, 2002 9:43 am
skype: john.doe.12
Местоположение: Earth
Обратна връзка:

Re: Регионално развитие - Стара Загора регионален център

Мнение от admin »

За тази зона всъщност дочух доста интересни неща. Големи инвеститори са се дръпнали заради пари някакви и се е взело решение уж да се подпомага местния бизнес за 45 мил. лв мисля което се коментира като: Пак ще подпомагат едни и същи фирми които не дават заплати в града.
"There is no 'patch' for stupidity."
Аватар
slimarkov
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 2979
Регистриран на: Нед Юни 01, 2008 0:03 am

Re: Регионално развитие - Стара Загора регионален център

Мнение от slimarkov »

admin написа: Вто Окт 23, 2018 22:31 pm За тази зона всъщност дочух доста интересни неща. Големи инвеститори са се дръпнали заради пари някакви и се е взело решение уж да се подпомага местния бизнес за 45 мил. лв мисля което се коментира като: Пак ще подпомагат едни и същи фирми които не дават заплати в града.
Аз пък наскоро четох, че почти всички парцели в индустриалната зона са резервирани.
Така, че е по-вероятно вече да мислят за разширение на зоната на изток.
Аватар
muhogon
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 1941
Регистриран на: Пон Май 20, 2013 19:55 pm

Re: Регионално развитие - Стара Загора регионален център

Мнение от muhogon »

Аз пък наскоро четох, че почти всички парцели в индустриалната зона са резервирани.
Така, че е по-вероятно вече да мислят за разширение на зоната на изток.
Да, за нови гробища, че старите им свърши мястото! За друго едва ли ще е, както вече се вижда, от много години...
А 800 лв. нето може да е медианната заплата, т.е. най-много хора вземат такива пари. Но това не значи средна заплата, която е средно претеглена величина и обикновено е над медианата. Така, че може би и двамата сме прави, но просто говорим за различни неща. Учи малко математика просто да разбираш по-задълбочено процесите.:cute:


Да, процесите са, че инфлацията е двуцифрена, хората продължават да вземат все така малки, и вече все по-обезценяващи се заплати, ама има некви "умни", "говорещи" глави, които им внушават, че не трябва да вярват на очите и битието си, а на стъкмистиката, понеже там така са учили математиката, че вече ни изкараха направо излетели в космоса, по стандарт и развитие... Интересно, колко ли хора ги топли тая "средна" заплата, че шепа хора вземат баснословни суми, а на тях остават трохите? Че винаги за тях ще е зелето, а за "избраните" е свинското?
Също така е интересно, при тоя инфлационен натиск, колко е всъщност реалната заплата? Вероятно от типа на 500лв, допреди година?

И само за протокола, най-много хора вземат не по 800, а ДО 800лв, разликата е доста съществена! Това прави "средната" по стъкмистиката, една огромна лъжа и манипулация!
"Демокрация е 2 вълка и 1 овца, които гласуват какво ще има за вечеря. Свобода - това е една добре въоръжена овца, която оспорва резултата"
Аватар
slimarkov
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 2979
Регистриран на: Нед Юни 01, 2008 0:03 am

Re: Регионално развитие - Стара Загора регионален център

Мнение от slimarkov »

Инфлациятя била двуцифрена, хаха, няма толкова луд пост. :grin2:
Как ще влезем в ERM II следващата година ако не покриваме Маастрихтските критерии, част от които е инфлация до 3.6% ???

Масовата заплата в град Стара Загора е 1050-1250 лева/месец.
Аватар
muhogon
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 1941
Регистриран на: Пон Май 20, 2013 19:55 pm

Re: Регионално развитие - Стара Загора регионален център

Мнение от muhogon »

slimarkov написа: Сря Окт 24, 2018 15:53 pm Инфлациятя била двуцифрена, хаха, няма толкова луд пост. :grin2:
Как ще влезем в ERM II следващата година ако не покриваме Маастрихтските критерии, част от които е инфлация до 3.6% ???

Масовата заплата в град Стара Загора е 1050-1250 лева/месец.
Погледни цените, на което искаш! Хлябът скочи с поне 30%, това нищо ли е? А горивата?, А такси, данъци, застраховки? Изобщо, на кой свят живееш, имаш ли връзка с реалния свят? А за "масовата" заплата, вече се видя - до 800лв, и като се сложи и масовата инфлация, сигурно и 600 не надхвърля, реално...
"Демокрация е 2 вълка и 1 овца, които гласуват какво ще има за вечеря. Свобода - това е една добре въоръжена овца, която оспорва резултата"
Публикувай отговор