Регионално развитие

Всичко свързано с град Стара Загора.
Публикувай отговор
Аватар
slimarkov
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 2979
Регистриран на: Нед Юни 01, 2008 0:03 am

Re: Регионално развитие - Стара Загора регионален център

Мнение от slimarkov »

Докато старозагорската управа се мотае от 2009 година с проекта за 4-лентов път до магистрала Тракия, в Сливен и Ямбол не спят. :bigboss:

Започва подготовката на проект за изграждане на четирилентов път между Ямбол и Сливен
Петя Аврамова обяви, че подкрепя идеята на кмета на община Сливен за изграждането на четирилентов път между Ямбол и Сливен, където се предвижда обособяване на икономическа зона. Предстои да се възложи прединвестиционното проучване за уширение на пътя, като първа стъпка от реализацията на проекта. „Това е проект, който давам за пример в цялата страна, защото той води след себе си икономически растеж и развитие, а това е и идеята за следващия програмен период. Поздравявам кмета на Сливен Стефан Радев и неговия екип, както и народните представители за усилията, които полагат този проект да стане факт“, заяви регионалният министър.
-----------------------------------------------------------------------------------
Искаме модерна трамвайна линия в Стара Загора
Изображение
Аватар
slimarkov
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 2979
Регистриран на: Нед Юни 01, 2008 0:03 am

Re: Регионално развитие - Стара Загора регионален център

Мнение от slimarkov »

Ето, как изглежда центърът на Плевен.
Добре е да се вижда какво се случва в другите български градове, просто като коректив на общинската дейност на местно ниво в Стара Загора.

https://www.youtube.com/watch?v=d-g8TqlX0RA

-----------------------------------------------------------------------------------
Искаме модерна трамвайна линия в Стара Загора
Изображение
G7G
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 614
Регистриран на: Съб Яну 13, 2018 18:48 pm
Местоположение: Великденски Острови

Re: Регионално развитие - Стара Загора регионален център

Мнение от G7G »

Много добре изглежда Плевен.
Макар да е най-изчезващият град в България и падна под 100 000 преди години още.
Също добре изглежда и Казанлък.
В статията за него, която четох, писаха, че градът имал около 1,1 млн годишно за озеленяване.
Веднага ми направи впечатление това, защото писах преди време до кмета и ми отговориха,че Стара Загора разполагал за озеленяване с...1 млн лв?
Значи Казанлък разполага с повече пари от нас за озеленяване.
Що за абсурд???
И как се определят тия пари за озеленяване?
Кой ги определя?
Пак ли от София зависи?
Аватар
slimarkov
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 2979
Регистриран на: Нед Юни 01, 2008 0:03 am

Re: Регионално развитие - Стара Загора регионален център

Мнение от slimarkov »

G7G написа: Вто Апр 09, 2019 11:05 am Много добре изглежда Плевен.
Макар да е най-изчезващият град в България и падна под 100 000 преди години още.
Също добре изглежда и Казанлък.
В статията за него, която четох, писаха, че градът имал около 1,1 млн годишно за озеленяване.
Веднага ми направи впечатление това, защото писах преди време до кмета и ми отговориха,че Стара Загора разполагал за озеленяване с...1 млн лв?
Значи Казанлък разполага с повече пари от нас за озеленяване.
Що за абсурд???
И как се определят тия пари за озеленяване?
Кой ги определя?
Пак ли от София зависи?
Озеленяването няма как да е спуснато от София.
Сто процента е от метсната власт - т.е. от общината.

В България има прекалено много обласи - 28.
Трябва да се редуцират на около 12-14 с локални столици с децентрализирана финансова власт.
Само така Стара Загора ще е сериозно по-значима за страната. Не, че сега не е, но после ще е тройно по-важна.
Живко Тодоров трябва всеки ден да натиска ГЕРБ за което.

-----------------------------------------------------------------------------------
Искаме модерна трамвайна линия в Стара Загора
Изображение
Аватар
slimarkov
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 2979
Регистриран на: Нед Юни 01, 2008 0:03 am

Re: Регионално развитие - Стара Загора регионален център

Мнение от slimarkov »

Говорейки за озеленяване, вижте по какви проекти има обсъждания във Варна, а в община Стара Загора само приказки за паркове, пейки и скъпи месингови лампи. :bigboss:

Изображение

Изображение

Клъстер Черноморска Икономическа Зона

Аз лично съм твърдо против проекта за зоопарка в Стара Загора (на кредит).
Искам да се строи повече за хората в града, отколко за животните и наблюдателите им.

Искаме сериозни инфраструктурни проекти в града.
Вкопани булеварди, тунели и т.н. Скоростен булевард до магистралата, да повторя за стотен път.
Стига вече паркове и тревички! :spank:

-----------------------------------------------------------------------------------
Искаме модерна трамвайна линия в Стара Загора
Изображение
G7G
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 614
Регистриран на: Съб Яну 13, 2018 18:48 pm
Местоположение: Великденски Острови

Re: Регионално развитие - Стара Загора регионален център

Мнение от G7G »

slimarkov написа: Вто Апр 09, 2019 13:11 pm

Искаме сериозни инфраструктурни проекти в града.
Вкопани булеварди, тунели и т.н. Скоростен булевард до магистралата, да повторя за стотен път.
Стига вече паркове и тревички! :spank:
Как го виждаш ти това?
Та ние се радваме на трохите.
Кметът каза днес , че паркът ще е "готов до няколко месеца"...
Аватар
slimarkov
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 2979
Регистриран на: Нед Юни 01, 2008 0:03 am

Re: Регионално развитие - Стара Загора регионален център

Мнение от slimarkov »

G7G написа: Вто Апр 09, 2019 18:19 pm
slimarkov написа: Вто Апр 09, 2019 13:11 pm

Искаме сериозни инфраструктурни проекти в града.
Вкопани булеварди, тунели и т.н. Скоростен булевард до магистралата, да повторя за стотен път.
Стига вече паркове и тревички! :spank:
Как го виждаш ти това?
Та ние се радваме на трохите.
Кметът каза днес , че паркът ще е "готов до няколко месеца"...
Общината се бие в гърдите с ниската си задлъжнялост.
Другите общини вземат кредити, строят и когато затънат финансово, правителството ги спасява.

И всичко започва отначало.
Затова в другите общини се строят големи проекти.

-----------------------------------------------------------------------------------
Искаме модерна трамвайна линия в Стара Загора
Изображение
G7G
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 614
Регистриран на: Съб Яну 13, 2018 18:48 pm
Местоположение: Великденски Острови

Re: Регионално развитие - Стара Загора регионален център

Мнение от G7G »

Абсолютно е така.
А ние се радваме на измислени награди-табелки за "Община с нулева задлъжнялост" и тем подобни глупости.
Аз не виждам това какво ни помага ,че сме чисти?
Нито инвеститорите се блъскат на опашка за нас, нито нищо.
Аватар
muhogon
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 1941
Регистриран на: Пон Май 20, 2013 19:55 pm

Re: Регионално развитие - Стара Загора регионален център

Мнение от muhogon »

G7G написа: Вто Апр 09, 2019 19:21 pm Абсолютно е така.
А ние се радваме на измислени награди-табелки за "Община с нулева задлъжнялост" и тем подобни глупости.
Аз не виждам това какво ни помага ,че сме чисти?
Нито инвеститорите се блъскат на опашка за нас, нито нищо.
Какво стана, сега друга песен запя? :lol: Аз от колко години го казвам, че тука нищо не става, и няма да стане? Защото изхождам от обективните дадености и положение, не си правя розови въздушни кули, както ги каканижете с дружката си! Няма как, в една обезлюдяваща се, деиндустриализирана държава, която е потребна на господарите от Брюксел и Вашингтон единствено в качеството си на територия, да има цъфтящии връзващи градове! Всичко е фасада, дори в по-големите от нас Пловдив и София, пък камо ли тука, дето единствено Марица-изток ни крепи, да не сме по-зле от Монтана и Видин! Въпросът е на оцеляване, а не да дрънкате за метро, трамваи, летища, и прочие фантасмагории!
"Демокрация е 2 вълка и 1 овца, които гласуват какво ще има за вечеря. Свобода - това е една добре въоръжена овца, която оспорва резултата"
G7G
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 614
Регистриран на: Съб Яну 13, 2018 18:48 pm
Местоположение: Великденски Острови

Re: Регионално развитие - Стара Загора регионален център

Мнение от G7G »

Не съм напълно съгласен с теб. Прекалено си черноглед.
Марица Изток може да крепи Раднево и Гълъбово, особено и София, където се отчита, в Стара Загора има към 10 000 предприятия.
От тази гледна точка въобще не съм съгласен с теб,че Марица Изток ни крепяла.
Това са чутовни глупости.
Дори тецо-овете до някаква степен ни пречат на града, защото реално нищо не получаваме от тях-работници от селата край Ст. ЗаГОРА , Раднево и Гълъбово, отчитат се в София-каква е ползата им за града?
Освен ,че с 10% изкревят статистиката за заплатите и БВП.
Да ги затварят и да му мислят селяните, радневци и гълъбовци.
Мен да ти кажа честно ме боли фара за великата енергетика!
Който е от селата край града , раднево и гълъбУУ да му мисли!
Или да идва в инд. зона Загоре!
Ако не му харесва там-да избира някои от 10-те хиляди други фирми и заводи в града!
Аватар
muhogon
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 1941
Регистриран на: Пон Май 20, 2013 19:55 pm

Re: Регионално развитие - Стара Загора регионален център

Мнение от muhogon »

G7G написа: Сря Апр 10, 2019 12:39 pm Не съм напълно съгласен с теб. Прекалено си черноглед.
Марица Изток може да крепи Раднево и Гълъбово, особено и София, където се отчита, в Стара Загора има към 10 000 предприятия.
От тази гледна точка въобще не съм съгласен с теб,че Марица Изток ни крепяла.
Това са чутовни глупости.
Дори тецо-овете до някаква степен ни пречат на града, защото реално нищо не получаваме от тях-работници от селата край Ст. ЗаГОРА , Раднево и Гълъбово, отчитат се в София-каква е ползата им за града?
Освен ,че с 10% изкревят статистиката за заплатите и БВП.
Да ги затварят и да му мислят селяните, радневци и гълъбовци.
Мен да ти кажа честно ме боли фара за великата енергетика!
Който е от селата край града , раднево и гълъбУУ да му мисли!
Или да идва в инд. зона Загоре!
Ако не му харесва там-да избира някои от 10-те хиляди други фирми и заводи в града!
Знам, че на реалната преценка и се казва "черногледство", за да се замажат действителните факти и процеси, течащи от десетки години! Това е способ и прийом на пропагандата, с цел да се самосъхрани една компрометирана система! Това "черногледство", се оказва единствено вярното, което се случва от много години насам, а не вашите бодряшки, розови брътвежи! Не знам за какви села, София, Раднево и Гълъбово дрънкаш, но като цяло, те са прекалено малки, за да захранват изцяло Марица-изток! Да не говорим пък, че по селата вече не останаха хора, а да казваш че от София работят там, си е признак на слабоумие! Да, само за Раднево и Гълъбово съм съгласен, че ще е окончателния им крах с изчезването на мините, ама нали и сега 100% не работят там?

За тия 10хил. фирми май пак те обхванала розовата мъгла, сигурно насън ги виждаш толкова много, иначе не мога да си го обясня? При положение, че има доста хора работещи в Казанлък, направо се чудя, откъде и как натаманяваш тия цифри, хилядите ги нямаш за нищо! А прословутата и фамозна зона Загоре НЯМА да я има, поради няколко фактора, които явно ти и твоя присъдружен хвалител, не отчитате:

Първо, населението на града НАМАЛЯВА, а не се увеличава, както все ми тръбите, с разни измислени стъкмистики! Всеки инвеститор, правейки някакво реално производство, ще се стреми да е на място, където би намирал кадри, пък дори и като първоначално неподготвени! Затова Пловдив в последните 15 години дърпа осезателно, защото е все още значително по-голям град!
Второ, свързано с намаляването на населението, е повишаващия се дефицит на тясноквалифицирани кадри, от всякакъв вид! Все пак, да откриеш дадено производство някъде, където изобщо допреди това не е имало такова, си е признак на мазохизъм!
Трето, пак свързано с демографския отлив е образованието! Вижте какви училища и вузове има тук, и какви полуграмотни индивиди бълват, дали някой ще разчита на тях в една бъдеща зона? Трябват технически кадри, пък имаме вуз по ветеринария? Освен да направят свинарници и паткарници в тая зона?

Преди години, много лансираха една мантра, че видите ли, сме много "атрактивни" за чужди инвестиции, защото заплатите ни били малки?!? Е, тая мантра се спука като един голям, розов балон, но не защото заплатите нараснаха, а просто защото хората се отказаха от тия професии, които се учат дълго и изискват прецизност, за да работят "атрактивно", за някой западен робовладелец! Та толкоз, за индустриалните зони!
"Демокрация е 2 вълка и 1 овца, които гласуват какво ще има за вечеря. Свобода - това е една добре въоръжена овца, която оспорва резултата"
G7G
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 614
Регистриран на: Съб Яну 13, 2018 18:48 pm
Местоположение: Великденски Острови

Re: Регионално развитие - Стара Загора регионален център

Мнение от G7G »

Брееееееееей !
Да не повярва човек,че този път не пишеш абсолютни безсмислици!
В този смисъл-спри да играеш ролята на някакъв ненормалник, който пише само за Сорос и тем подобни простотии,а се включвай сериозно в темите и дискутирай. Явно го можеш.

Сега.

В прочутата ни енергетика работят ГЛАВНО хора от селата край Ст. Загора, Казанлък, Раднево и Гълъбово, както и ГЛАВНО хора от Гълъбово и Раднево. От Ст. Загора преди години имаше точно два автобуаса с хора, които вече май са дори спрени.
Лично аз не познавам нито един заралия да работи там.
В същото време познавам хора от София както доста хора от Раднево и Гълъбово, които работят в тецовете/рудниците.
Над нас живяха едно младо семейство от София, които работят там. Но те пътуват до Гълъбово и живеят тука в Ст. Загора.
Така че много добре знам какво говоря. И знам,че не са изключение.

Тези рудници/тецове изхранват предимно села/градове около Стара Загора.
В тези села и градове още от десетилетия има построени къщи , в които хората там живеят.
Майката на моя батко, на 80 години, ми разказа как Раднево например преди бая години било едно село.
Нищо нямало!
Но заради енергетиката градът се разрастнал и като го гледам продължава да расте, защото много хора от най-различни градове си строят там вили.

За фирмите-ами най-просто погледни в НСИ и ще видиш,че област Ст. Загора има 15 000 предприятия, към 10 000 от които концентрирани в Стара Загора!
150 000-ен град с 10 000 предприятия , предлагащи всякакво разнообразие от работа!

За намалението на населението-може да намаляваме , но не е значително, както се случва в Русе и Плевен, които са най-изчезващите ни градове. Зоната в Пловдив работи , не защото Пловдив е 2 пъти по-голям град, а защото ТИЗ е стара зона, на над 20 години, и е вече разработена. Или и там държавата си е наляла здраво, за да я има-отвори и виж инфото за зоната-"целенасочена държавна помощ" пише.
Отделно са и безбройните ВУЗ-ове в Пловдив, отново изсипани от държавата там, а на нас са ни дали само един, и то ветеринарен!
Ами нямаме равен старт с писаното държавно яйце Пловдив, в който град държавата продължава да изсипва , докато на нас ни хвърлят трохи. Въпреки това стоим добре и водим на Пловдив по редица показатели, но не е достатъчно.
Аватар
muhogon
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 1941
Регистриран на: Пон Май 20, 2013 19:55 pm

Re: Регионално развитие - Стара Загора регионален център

Мнение от muhogon »

G7G написа: Сря Апр 10, 2019 15:58 pm Брееееееееей !
Да не повярва човек,че този път не пишеш абсолютни безсмислици!
В този смисъл-спри да играеш ролята на някакъв ненормалник, който пише само за Сорос и тем подобни простотии,а се включвай сериозно в темите и дискутирай. Явно го можеш.

Сега.

В прочутата ни енергетика работят ГЛАВНО хора от селата край Ст. Загора, Казанлък, Раднево и Гълъбово, както и ГЛАВНО хора от Гълъбово и Раднево. От Ст. Загора преди години имаше точно два автобуаса с хора, които вече май са дори спрени.
Лично аз не познавам нито един заралия да работи там.
В същото време познавам хора от София както доста хора от Раднево и Гълъбово, които работят в тецовете/рудниците.
Над нас живяха едно младо семейство от София, които работят там. Но те пътуват до Гълъбово и живеят тука в Ст. Загора.
Така че много добре знам какво говоря. И знам,че не са изключение.

Тези рудници/тецове изхранват предимно села/градове около Стара Загора.
В тези села и градове още от десетилетия има построени къщи , в които хората там живеят.
Майката на моя батко, на 80 години, ми разказа как Раднево например преди бая години било едно село.
Нищо нямало!
Но заради енергетиката градът се разрастнал и като го гледам продължава да расте, защото много хора от най-различни градове си строят там вили.

За фирмите-ами най-просто погледни в НСИ и ще видиш,че област Ст. Загора има 15 000 предприятия, към 10 000 от които концентрирани в Стара Загора!
150 000-ен град с 10 000 предприятия , предлагащи всякакво разнообразие от работа!

За намалението на населението-може да намаляваме , но не е значително, както се случва в Русе и Плевен, които са най-изчезващите ни градове. Зоната в Пловдив работи , не защото Пловдив е 2 пъти по-голям град, а защото ТИЗ е стара зона, на над 20 години, и е вече разработена. Или и там държавата си е наляла здраво, за да я има-отвори и виж инфото за зоната-"целенасочена държавна помощ" пише.
Отделно са и безбройните ВУЗ-ове в Пловдив, отново изсипани от държавата там, а на нас са ни дали само един, и то ветеринарен!
Ами нямаме равен старт с писаното държавно яйце Пловдив, в който град държавата продължава да изсипва , докато на нас ни хвърлят трохи. Въпреки това стоим добре и водим на Пловдив по редица показатели, но не е достатъчно.
Ооо, аз никога не пиша безсмислици, друг е въпросът, че самовглъбени в пъпа си, рисувате розови картинки, нямащи общо с реалността! Затова и всичко различно от пропагандата, ви се вижда безсмислено, понеже отказвате да признаете, че желаното, далеч не е действителното! А още по-страшно е да осъзнаеш, че едва ли ще стане някога истина, поне не и при тия дадености, и в обозримо бъдеще!

Явно, нямаш и хабер от работещи в енергетиката, по-конкретно за Марица-изток! Селото ми е едно от радневската община, и смея да твърдя, че добре познавам района на рудници и тецове, дори имам спомени от някои отдавна погълнати села, като Голяма Детелина, и т.н. Никога, ама никога, комплекса не е разчитал на селата около него, по простата причина, че са твърде малки като население, да осигурят многохилядния персонал там! Не отричам, че има хора и от тях, но са твърде незначителна бройка още от ония години, когато бяха в пъти по-големи села, а не като сега, призрачно-обезлюдени! Ст.Загора беше главният източник на кадри, освен това, имаше и от околни градове /освен Раднево и Гълъбово/, като Димитровград, Нова Загора, Казанлък, Хасково, Ямбол, Сливен, и т.н. Признавам си, сега не знам как е точно, но в никакъв случай не се разчита на околни села, просто там са огромен процент възрастни хора, и силно обезлюдени! И това, че ти не познаваш заралия да работи там, не е никакъв критерий, вЕрвай ми :mrgreen: И аз не познавам хора да работят в Арсенал, ама туй не пречи, да са много, нали?

Относно старозагорските фирми, можеш и 100 хил. да ги изкараш, все тая, просто не е вярно! И съм сигурен, че ако има актуален регистър, сам ще се убедиш в това! Но не това е важното, а че много от фирмите, все още са свързани по някакъв начин с мините, и евентуалното им закриване, ще доведе града до колапс! Все пак, това към 130 хил. /а не 150, и то при преброяване преди 8 години/ град!

Дали населението намалява значително или не, е много разтегливо понятие! По-важна е тенденцията, а тя е в отрицателен ход, и то непрекъснато от 30 години вече! Никакво механично местене, или добавяне на желани квартали, няма да обърне тенденцията, както се казва, само ще загинем някой ден по-късно от някои други, голям кеф, нали?

Относно Пловдив, си имам своя теза, защо там, а не тук се влага толкова? През социализма, бяхме далеч по-промишлен град, като визирам тежка индустрия, в съотношение към населението! Точно тая индустрия, беше ударена най-силно, и унищожена, почти напълно! Затова и градът загуби около 30% от населението от ония години, и продължава да губи! При Пловдив не е по-розова картинката, но поради далеч по-големите си мащаби, това сякаш не е толкова очевидно! И когато някой реши да отвори някакво производство /подчертавам - производство/, логично е да иде там, където има по-голямо население! Защото, ако сме имали предимство в кадрите допреди двайсетина години, то такива вече няма, причините съм писал в горния пост! Като сложим и значително по-малкото ни население, ето ти двете основни причини, Филибето да е далеч по-предпочитана дестинация! Оттам вече произтичат и последствията с вузове, инфраструктура и прочие! Ако си минавал скоро по АМ Тракия за София, виж как е в нашия участък - вдлъбнат път, с ограничение 90 км/ч! Стигаш табелата за административна област Пловдив, и пътя става коренно различен! Сам си прави изводите, макар не това да е най-важното!
"Демокрация е 2 вълка и 1 овца, които гласуват какво ще има за вечеря. Свобода - това е една добре въоръжена овца, която оспорва резултата"
G7G
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 614
Регистриран на: Съб Яну 13, 2018 18:48 pm
Местоположение: Великденски Острови

Re: Регионално развитие - Стара Загора регионален център

Мнение от G7G »

Колко души познаваш , работещи в енергетиката?
Аз познавам сигурно 25-30 човека.
Нито един от тях не е от Стара Загора, всичко е от Раднево и Гълъбово.
При такова разнообразие от фирми, близо 10 000 , ще е цяла лудост да тръгнеш да пътуваш на 50 км , за да работиш в тецовете.
Не че няма такива от града, но ако си мислиш, че са хиляди или стотици-много, ама много се лъжеш!
Една шепа!
Не забравяй,че в самата енергетика-рудници и тецове, работят общо едва няколко хиляди души.
Не забравяй и че броят на работещите в областта от 15 до 64 години в някои месеци минава 100 000 !
Хайде сега от над 100 000 извади 6-7000 хиляди и ми кажи-къде работят останалите 95 000?
Аз ще ти кажа-огромна част в град Стара Загора, значителна част, но пак много по-малка и в Кзанлък, и една нищожна част в енергетиката в Раднево и Гълъбово, които два малки града нямат нищо друго като икономика, освен енергетика!

Колапс за града ни, със сигурност наброяващ към 200 000 сигурно, защото аз в последните 15 години не съм го виждал толкова пренаселен, с толкова много коли, с толкова много майки с деца, няма как да има.
И въобще аз съм крайно спокоен и дори съм ЗА да закрият тецовете, за да спрем да храним чрез тях София!
Отвори справката и погледни отчетите в София от енергетиката ни!
Виж ги!
Реална полза за града ни-НУЛА!
Само статистически, където изкревят статистиките с 10-тина %, колкото и БВП произвежда енергетиката.
И как промишлеността ни ще е унищожена, след като по проценти тя заема най-голям дял от икономиката на Стара Загора-над 30% ?
След нея е търговията-също към 30%.
Следва строителството и чак накрая великата енергетика със своите велики 10%.

Пловдив няма какво да го обсъждаме-галеник на властта.
Държавен хрантутник !
То много е лесно така да се развиваш, след като държавата ти построи всичко наготово-летища, зали, инфра, всичко!
Аватар
slimarkov
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 2979
Регистриран на: Нед Юни 01, 2008 0:03 am

Re: Регионално развитие - Стара Загора регионален център

Мнение от slimarkov »

Само две неща ще ви кажа на двамата по темата за енергетиката:

1. ТЕЦ-овете няма да спрат да работят, защото просто ще минат на газ. Затова и газопроводът от Комотини беше дръпнат от Пловдив към Стара Загора.

2. Ако ТЕЦ-овете затворят всички работници от селата и градовете около мините и тях ще дойдат да работят в новите индустриални мощности в и около Стара Загора. Затова и разширяват ИЗ Загоре двойно още преди да е изградена първата сграда там. Затова и искат летището да стане "индустриален център".з Забележете, не индустриална зона, а индустриален център. Това ще е нещо по-голямо от ТИЗ най-вероятно, защото площта му е поне два пъти по-голяма.

-----------------------------------------------------------------------------------
Искаме модерна трамвайна линия в Стара Загора
Изображение
Публикувай отговор