Регионално развитие

Всичко свързано с град Стара Загора.
Публикувай отговор
Аватар
slimarkov
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 2979
Регистриран на: Нед Юни 01, 2008 0:03 am

Re: Регионално развитие - Стара Загора регионален център

Мнение от slimarkov »

Мухогоне, аз за разлика от теб преди 6 месеца съм ходил до Латинска Америка.
Бях във Венецуела, Колумбия и Еквадор. Една шоколадена индианка от Еквадор ме разведе.
Даже в къщата на Пабло Ескобар ходих.
Познай къде са най-зле, от 1 път без да грешиш? :D
Аватар
muhogon
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 1941
Регистриран на: Пон Май 20, 2013 19:55 pm

Re: Регионално развитие - Стара Загора регионален център

Мнение от muhogon »

slimarkov написа: Съб Дек 01, 2018 16:33 pm Мухогоне, аз за разлика от теб преди 6 месеца съм ходил до Латинска Америка.
Бях във Венецуела, Колумбия и Еквадор. Една шоколадена индианка от Еквадор ме разведе.
Даже в къщата на Пабло Ескобар ходих.
Познай къде са най-зле, от 1 път без да грешиш? :D
Съмнява ме, изобщо да си мърдал нейде от селото си, но щом ти е кеф, развивай въображението си... :D Утре отиди и до С.Корея, да дадеш и там мнение, колко е лошо! Ама съм сигурен, че дори до Лозенец не си ходил, иначе нямаше да плещиш дивотии!

Апропо, за протокола, индианците не са "шоколадови", освен ако шоколада не е червен...По това може да се отсъди, къде си "ходил"...насън... :lol:
"Демокрация е 2 вълка и 1 овца, които гласуват какво ще има за вечеря. Свобода - това е една добре въоръжена овца, която оспорва резултата"
Аватар
bsbs
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 520
Регистриран на: Вто Мар 06, 2012 19:01 pm

Re: Регионално развитие - Стара Загора регионален център

Мнение от bsbs »

muhogon написа: Нед Дек 02, 2018 12:52 pm
slimarkov написа: Съб Дек 01, 2018 16:33 pm Мухогоне, аз за разлика от теб преди 6 месеца съм ходил до Латинска Америка.
Бях във Венецуела, Колумбия и Еквадор. Една шоколадена индианка от Еквадор ме разведе.
Даже в къщата на Пабло Ескобар ходих.
Познай къде са най-зле, от 1 път без да грешиш? :D
Съмнява ме, изобщо да си мърдал нейде от селото си, но щом ти е кеф, развивай въображението си... :D Утре отиди и до С.Корея, да дадеш и там мнение, колко е лошо! Ама съм сигурен, че дори до Лозенец не си ходил, иначе нямаше да плещиш дивотии!

Апропо, за протокола, индианците не са "шоколадови", освен ако шоколада не е червен...По това може да се отсъди, къде си "ходил"...насън... :lol:
Ти жив индианец виждал ли си muhogon,че говориш за въображение?
Аз пък съм сигурен,че ти освен до клавиатурата другаде не ходиш :haha:
Апропо, за протокола,има червен шоколад,ама кой да се интересува :cute:
П.П.СЕтих се за един виц който ми разказа един БЯЛ ЮАР-ец....ако изобщо може това да е виц,но ....
Та: защо има бял шоколад?За да могат и тамошните мангали да се похвалят,че са се оцапали с шоколад.
Изображение
Американски форум: питаш нещо и ти отговарят;
Руски форум: питаш нещо и теб те питат;
Български форум: питаш нещо и всички ти обясняват колко си тъп!
Аватар
vkv
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 808
Регистриран на: Нед Сеп 16, 2012 12:47 pm

Re: Регионално развитие - Стара Загора регионален център

Мнение от vkv »

bsbs написа: Нед Дек 02, 2018 15:25 pm
muhogon написа: Нед Дек 02, 2018 12:52 pm
slimarkov написа: Съб Дек 01, 2018 16:33 pm Мухогоне, аз за разлика от теб преди 6 месеца съм ходил до Латинска Америка.
Бях във Венецуела, Колумбия и Еквадор. Една шоколадена индианка от Еквадор ме разведе.
Даже в къщата на Пабло Ескобар ходих.
Познай къде са най-зле, от 1 път без да грешиш? :D
Съмнява ме, изобщо да си мърдал нейде от селото си, но щом ти е кеф, развивай въображението си... :D Утре отиди и до С.Корея, да дадеш и там мнение, колко е лошо! Ама съм сигурен, че дори до Лозенец не си ходил, иначе нямаше да плещиш дивотии!

Апропо, за протокола, индианците не са "шоколадови", освен ако шоколада не е червен...По това може да се отсъди, къде си "ходил"...насън... :lol:
Ти жив индианец виждал ли си muhogon,че говориш за въображение?
Аз пък съм сигурен,че ти освен до клавиатурата другаде не ходиш :haha:
Апропо, за протокола,има червен шоколад,ама кой да се интересува :cute:
П.П.СЕтих се за един виц който ми разказа един БЯЛ ЮАР-ец....ако изобщо може това да е виц,но ....
Та: защо има бял шоколад?За да могат и тамошните мангали да се похвалят,че са се оцапали с шоколад.
Айдеееееееееее подкараха се :haha:
Сега ще чакаме slimarkov да покаже печатите от паспорта си или еквадорката и става мазало :cheers: :cheers: :chaingun:
Изображение
Грехота е дека при жива жена мъжо да работи.
Аватар
muhogon
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 1941
Регистриран на: Пон Май 20, 2013 19:55 pm

Re: Регионално развитие - Стара Загора регионален център

Мнение от muhogon »

bsbs написа: Нед Дек 02, 2018 15:25 pm
muhogon написа: Нед Дек 02, 2018 12:52 pm
slimarkov написа: Съб Дек 01, 2018 16:33 pm Мухогоне, аз за разлика от теб преди 6 месеца съм ходил до Латинска Америка.
Бях във Венецуела, Колумбия и Еквадор. Една шоколадена индианка от Еквадор ме разведе.
Даже в къщата на Пабло Ескобар ходих.
Познай къде са най-зле, от 1 път без да грешиш? :D
Съмнява ме, изобщо да си мърдал нейде от селото си, но щом ти е кеф, развивай въображението си... :D Утре отиди и до С.Корея, да дадеш и там мнение, колко е лошо! Ама съм сигурен, че дори до Лозенец не си ходил, иначе нямаше да плещиш дивотии!

Апропо, за протокола, индианците не са "шоколадови", освен ако шоколада не е червен...По това може да се отсъди, къде си "ходил"...насън... :lol:
Ти жив индианец виждал ли си muhogon,че говориш за въображение?
Аз пък съм сигурен,че ти освен до клавиатурата другаде не ходиш :haha:
Апропо, за протокола,има червен шоколад,ама кой да се интересува :cute:
П.П.СЕтих се за един виц който ми разказа един БЯЛ ЮАР-ец....ако изобщо може това да е виц,но ....
Та: защо има бял шоколад?За да могат и тамошните мангали да се похвалят,че са се оцапали с шоколад.
Когато иде реч за нещо ТРАДИЦИОННО, се подразбира, че шоколадът е кафяв! Да, има и пембян шоколад, но това не значи, че има и пембяни индианци, нали? Ако беше казал, че иде реч за мулатка /там ги има/, бих се съгласил с "шоколадовия" тен, и бих повЕрвал дори!
"Демокрация е 2 вълка и 1 овца, които гласуват какво ще има за вечеря. Свобода - това е една добре въоръжена овца, която оспорва резултата"
Аватар
muhogon
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 1941
Регистриран на: Пон Май 20, 2013 19:55 pm

Re: Регионално развитие - Стара Загора регионален център

Мнение от muhogon »

Малко за размисъл, относно розовите сънища на соросоидите, имат ли почва у нас...


Формирането на БВП е пълен абсурд!
--------------------
"...Но кой индекс би могъл да се използва, за да се направи коректно сравнение между икономическото положение на хората през 1989 г. и днес?

Изследвайки международните статистики, се натъкваме на един много интересен индекс, отчитан от FAO от десетилетия – консумацията на хранителни стоки на глава от населението, измервана в дневни килокалории. Изглежда много подходяща мярка, още повече, че никой не би могъл да консумира килокалории, надхвърлящи в пъти средната консумация, заради самото физическо ограничение. От данните на FAO можем да видим, че през 1989 г. в България се консумират 3623 килокалории дневно на човек, като страната е на 4-то място в света – преди всички западни държави (съответно, Франция е на 8-мо място, Италия – на 9-то, Австрия – на 11-то, САЩ – на 14-то, а средно светът консумира 2635 Kcal/ден). Последните налични данни на FAO са от 2011 г., от които се вижда, че България е паднала от 4-то на 81-во място, със средна дневна консумация 2877 – около една четвърт по-малко (минимумът, необходим за човешкото оцеляване, са 2400 килокалории). За сравнение, Гана се намира на 65-та позиция.[11]

Реториката
Въпреки че наднационалните институции на развитието декларират като своя основна цел „борбата срещу бедността”, те продължават да изискват доказано неработещи икономически реформи. Водещата аксиома е, че само свободният пазар и силно ограничената държавна намеса могат да гарантират благоденствие. Вместо държавите да могат да действат по начина, който смятат за най-подходящ, за да увеличат добруването на народите си, те са принуждавани да приемат неолиберални политики. След което не се оценява дали условията на живот са се подобрили, а единствено в каква степен са приложени препоръчаните политики.

С рекламата на налаганите отвън реформи се занимават мозъчни тръстове, преоблечени като неправителствени организации. Техните проекти се финансират от големите агенции за развитие, сред които се отличава американската USAID. Фондацията, представляваща USAID в страната, е “Америка за България”. Мозъчните тръстове използват същата реторика, която досега са използвали в страните от Третия свят. Говорят за демократизация, реформи, добро управление, създаване на гражданско общество, свобода, развитие и т.н. Отпусканите заеми, налагащи гореописаните „реформи”, биват наричани „помощи”. Световната банка и другите агенции се описват като „донори” и всяка политическа идея в интерес на населението бива веднага окачествена като „популизъм”. Целта е да се обработи общественото мнение чрез методите, описани от Пиер Бурдийо:......"
"....Колиер е типичният неолиберален икономист, изцяло отдаден на политиките на агенциите за развитие от последните десетилетия. Поощрява „шоковите терапии”, използвайки в книгата си обичайния език за свобода, демократизация, помощи, преход, борба срещу бедността, и обявява политиците, съгласили се да наложат тези политики, за „смели реформатори”. Всеки, дръзнал да следва различна икономическа линия и да използва наличните фондове за изграждане на държавни социални услуги, е етикетиран като „диктатор”, а противниците на реформите са „политически мотивирани” и „марксисти”. ...."
"....Резултатите
“Растежът заради самия растеж, е идеологията на раковите клетки”.

Едуард Аби, „Самотната пустиня”

За 25 години демократизация българското население се стопява с над 1.600.000 души – през 2013 г. населението е 7.245.677. Огромен брой трудоспособни граждани напускат държавата, търсейки работа в чужбина. Един от големите проблеми, с който се сблъсква страната, е източването на мозъци – много висшисти емигрират на запад. Въпреки силната емиграция, в България продължава да има 433.200 безработни – 13% по официални данни (2013 г.).

През 2013 г. търговският баланс е отрицателен с 4,794,578 долара[16], както е отрицателен и през всичките години след 1991 г. Обаче БВП се утроява, достигайки 7498 $ на глава от населението.[17]

Болничните легна намаляват, достигайки 606.9 за 100,000 жители. Преструктурирането на здравната и образователната системи, извършено според условията на заемите от СБ и МВФ, много добре илюстрира негативния ефект от „помощта” на финансовите институции върху социалния сектор и върху човешките ресурси, работещи в него. Дори да приемем, че са имали нужда да бъдат подобрени и модернизирани, в тези сектори се извършват радикални промени, които изцяло изтриват всички положителни резултати, постигнати дотогава. В допълнение, драстично се намалява персонала в тези сектори, съставен в 70-80% от жени. В този случай, както и в други случаи на преструктуриране и приватизация, реформите имат особено негативен ефект върху жените. Международните институции и правителствата не отдават значение на влиянието на реформите върху човешкия аспект.

В годините на прехода след 1989 г. здравният статус на българското население се влошава, нивото на смъртността нараства (особено сред мъжете в трудоспособна възраст заради болести на кръвоносната система), демографският прираст намалява (сега е отрицателен, -0,8) и социалното неравенство се задълбочава.[18]

Очевидно е, че неолибералните мерки, наложени в развиващите се страни с катастрофични резултати, постигат същия ефект на обедняване в страните от бившия социалистически блок. Но в този случай не е възможно да се използват редовните извинения за липсващата индустриализация, имайки предвид, че тя бе много добре развита в България в зората на прехода. В случая с България не става дума за някаква „присъща” бедност, която политиките на развитието не са успели да изкоренят. По-скоро става въпрос за пълен демонтаж на добре функциониращата индустрия и социални структури.

Гладът и бедността са рожби на тези неолиберални политики „на развитие” и е време да се запитаме: Не е ли ударил часът да се освободим от тях? И ако е така, какви икономически политики е нужно да предприемем?"
"Демокрация е 2 вълка и 1 овца, които гласуват какво ще има за вечеря. Свобода - това е една добре въоръжена овца, която оспорва резултата"
Аватар
bsbs
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 520
Регистриран на: Вто Мар 06, 2012 19:01 pm

Re: Регионално развитие - Стара Загора регионален център

Мнение от bsbs »

Когато иде реч за нещо ТРАДИЦИОННО, се подразбира, че шоколадът е кафяв! Да, има и пембян шоколад, но това не значи, че има и пембяни индианци, нали? Ако беше казал, че иде реч за мулатка /там ги има/, бих се съгласил с "шоколадовия" тен, и бих повЕрвал дори!
Къде видя да се говори за традиции?
Значи щеше да повярваш ,ако беше казал мулатка :haha: :haha:
Изображение
Американски форум: питаш нещо и ти отговарят;
Руски форум: питаш нещо и теб те питат;
Български форум: питаш нещо и всички ти обясняват колко си тъп!
Аватар
muhogon
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 1941
Регистриран на: Пон Май 20, 2013 19:55 pm

Re: Регионално развитие - Стара Загора регионален център

Мнение от muhogon »

Къде видя да се говори за традиции?
Значи щеше да повярваш ,ако беше казал мулатка :haha: :haha:
Казах - "повЕрвам", не "повярвам", сам се сещай защо? :D
"Демокрация е 2 вълка и 1 овца, които гласуват какво ще има за вечеря. Свобода - това е една добре въоръжена овца, която оспорва резултата"
Аватар
slimarkov
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 2979
Регистриран на: Нед Юни 01, 2008 0:03 am

Re: Регионално развитие - Стара Загора регионален център

Мнение от slimarkov »

Много ми се иска на ЖП надлеза да сложат на някакъв етап един ей такъв орнамент, за да може да се получи един вид знаков градски елемент и символ, каквито в града са едва няколко.

Нуждаем се от поне още 3 по-сериозни символа. Например, подобен мостов елемент, голям паметник на Канасувиги Тервел (Спасител на Европа и завоевател на Стара Загора) и защо не висок офис център (30 етажа), поне като за начало. Общината може да уреди хубав парцел за офис сградата в центъра, срещу няколко етажа от инвеститора. Публично частните партньорства не са от вчера.

Ето, как с нещо малко и не много скъпо визуалният ефект е огромен.
Щом в Русия може, значи и в ЕС може. Елементът дори няма да е безполезен, ще бъде окичен с камери за видеонаблюдение на входно-изходния трафик на града.

Изображение

Изображение
Аватар
slimarkov
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 2979
Регистриран на: Нед Юни 01, 2008 0:03 am

Re: Регионално развитие - Стара Загора регионален център

Мнение от slimarkov »

Този мост във Варадин (Орадя на румънски), Румъния също не е лош пример за готин дизайнерски елемент, който отваря моста.
Представете си новия 4-лентов ЖП надлез с такъв елемент отгоре. :cheers:

Изображение

Изображение

Изображение
Аватар
muhogon
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 1941
Регистриран на: Пон Май 20, 2013 19:55 pm

Re: Регионално развитие - Стара Загора регионален център

Мнение от muhogon »

Ще сложат...на прасе - звънче...
"Демокрация е 2 вълка и 1 овца, които гласуват какво ще има за вечеря. Свобода - това е една добре въоръжена овца, която оспорва резултата"
Аватар
slimarkov
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 2979
Регистриран на: Нед Юни 01, 2008 0:03 am

Re: Регионално развитие - Стара Загора регионален център

Мнение от slimarkov »

Хем цената на въглищата падна, хем заплатите са 2-ри в страната само след столицата град София.
А имаше разни типове, които оправдаваха високите заплати само с ЕК Марица Изток.

Област Стара Загора е на второ място по годишна заплата
http://www.chambersz.com/news/16376-2018-12-10-11-25-00
Аватар
muhogon
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 1941
Регистриран на: Пон Май 20, 2013 19:55 pm

Re: Регионално развитие - Стара Загора регионален център

Мнение от muhogon »

slimarkov написа: Вто Дек 11, 2018 21:45 pm Хем цената на въглищата падна, хем заплатите са 2-ри в страната само след столицата град София.
А имаше разни типове, които оправдаваха високите заплати само с ЕК Марица Изток.

Област Стара Загора е на второ място по годишна заплата
http://www.chambersz.com/news/16376-2018-12-10-11-25-00
Да, в нечии розови сънища...
"Демокрация е 2 вълка и 1 овца, които гласуват какво ще има за вечеря. Свобода - това е една добре въоръжена овца, която оспорва резултата"
Аватар
slimarkov
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 2979
Регистриран на: Нед Юни 01, 2008 0:03 am

Re: Регионално развитие - Стара Загора регионален център

Мнение от slimarkov »

Едно много интересно интервю с кмета на Стара Загора:
https://www.investor.bg/bulgaria-on-air ... ia-273780/
Аватар
slimarkov
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 2979
Регистриран на: Нед Юни 01, 2008 0:03 am

Re: Регионално развитие - Стара Загора регионален център

Мнение от slimarkov »

До края на годината в Стара Загора стартира интелигентен градски транспорт
https://www.investor.bg/web/456/a/do-kr ... gn=tag_box
Публикувай отговор