Регионално развитие

Всичко свързано с град Стара Загора.
Публикувай отговор
G7G
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 614
Регистриран на: Съб Яну 13, 2018 18:48 pm
Местоположение: Великденски Острови

Re: Регионално развитие - Стара Загора икономически център

Мнение от G7G »

Тя обявява , ама по-скоро е символична и съвсем в края, не като съюзник.
Турция е неутрална през цялото време, а ние сме съюзници с Хитлер, Мусолини и Япония.
Тъй че разликата между нас и Турция е огромна в това срамно за нас отношение.
Аватар
muhogon
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 1941
Регистриран на: Пон Май 20, 2013 19:55 pm

Re: Регионално развитие - Стара Загора икономически център

Мнение от muhogon »

abc написа: Пон Юни 24, 2019 20:01 pm Ами по-добре да предложат 250 хилядна Стара Загора, дето през соца е била с най-високотехнологичните заводи, вместо барабар с циганите 300 хилядния Пловдив, дето само са затваряли консерви.
Дори и да са ни с 200 лева по-високи заплатите, поне има наистина сериозни хора тук. Мощна агломерация, която не спира хора и 100 км разстояние да пътуват за работа.

Та така Фолксваген не щат столицата на компотите или столицата на Калинките, а си искат истинска индустриална столица като Стара Загора.
Като гледам, си счупиха краката да тичат да ни предлагат... :lol: :lol: :lol: Ама тъжното е, че дори и като опция ни е нямало, в случай на евентуално базиране у нас! Пък ти си ги пей тия небивалици, колкото щеш...
Никога марката на Фюрера , която е най-голямата автомобилна компания на планетата, няма да избере България, дето болшевиките малоумни предадоха съюзниците ни и с тъпанарската си безродна и безбожна болшевишка политика ни натикаха във война срещу цял свят!
Те това е, вече политизираха и най-аполитичната сфера... :lol: :lol: :lol: Ама виж, не знаех, че Хитлер е бил автомобилен магнат, мислех че марката ФВ е на Фердинанд Порше? :lol: :lol: :lol: Все едно да обвиняваме Хенри Форд, за зулумите на Рузвелт или Труман? :lol:

Апропо, като такъв войнстващ баш-бабаит, що не се пишеш волонтир, и да идеш да воюваш срещу Русия? Направо от километри ти личи, че никога не си стъпвал в истинска казарма, пръв ще напълниш гащите, като засвирят куршуми...
"Демокрация е 2 вълка и 1 овца, които гласуват какво ще има за вечеря. Свобода - това е една добре въоръжена овца, която оспорва резултата"
Аватар
slimarkov
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 2979
Регистриран на: Нед Юни 01, 2008 0:03 am

Re: Регионално развитие - Стара Загора икономически център

Мнение от slimarkov »

Може би ще е за добро заводът на ФВ да не се прави в България, защото целият цивилизован свят е в процес на забраняване на ДВГ (двигателите с вътрешно горене).

Сега като се замисля един завод на Тесла на мястото на Летище Стара Загора ще пасне отлично, особено с оглед на това, че България е пълна с подходящи суровини за техните батерии, а заводите за окабеляване на Язаки са буквално около Стара Загора (в Димитровград, Ямбол и Сливен). Отделно преди имаше фабрика на Язаки и в самата Стара Загора. Не знам дали е още в действие.
G7G
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 614
Регистриран на: Съб Яну 13, 2018 18:48 pm
Местоположение: Великденски Острови

Re: Регионално развитие - Стара Загора икономически център

Мнение от G7G »

muhogon написа: Вто Юни 25, 2019 21:10 pm

Те това е, вече политизираха и най-аполитичната сфера... :lol: :lol: :lol: Ама виж, не знаех, че Хитлер е бил автомобилен магнат, мислех че марката ФВ е на Фердинанд Порше? :lol: :lol: :lol: Все едно да обвиняваме Хенри Форд, за зулумите на Рузвелт или Труман? :lol:
Хитлер дава заповедта за създаването на Фолкваген-народната кола.
Хитлер изцяло спонсорира Порше, както и участва в разработването на колата.
Хитлер прави първата копка на завода на VW.
Хитлер дава поръчките за производство на VW.
Нищо общо викаш?
Хитлер дава заповед и за създаването на конкурентна на Кока Кола газирана напитка. Името на напитката е...FANTA.
Хитлер контролира всяка една сфера от икономиката и изобщо държавата! Ако не ти е ясно.
slimarkov написа: Вто Юни 25, 2019 22:19 pm Може би ще е за добро заводът на ФВ да не се прави в България, защото целият цивилизован свят е в процес на забраняване на ДВГ (двигателите с вътрешно горене).

Сега като се замисля един завод на Тесла на мястото на Летище Стара Загора ще пасне отлично, особено с оглед на това, че България е пълна с подходящи суровини за техните батерии, а заводите за окабеляване на Язаки са буквално около Стара Загора (в Димитровград, Ямбол и Сливен). Отделно преди имаше фабрика на Язаки и в самата Стара Загора. Не знам дали е още в действие.
Тесла за мен е твърде прехвалена марка!
Типичен американски боклук-американчетата не могат да създадат нищо като хората, умеят само да крадат от германците и японците и после да се бият в гърдите,че това са техни изобретения. Apple само прави някаква разлика, но си е сектантска марка за зомбита.
Тесла са си боклуци-поне съм се возил в тях. Такова ниско качество, все едно се возиш в кола за 15 000 лв, ама може би даже европейските коли от 15-25 000 лв ще са по-изпипани. Евтини пластмаси, и то скърцащи, нищо и никакъв интериор-а плащаш 3 чувала с пари за тоя прехвален американски боклук!
200 000, 300 000?
Чакай бе!
Ми за тия пари си взимаш спокойно едно Bentley, Mercedes Maybach 650 V12, Rolls Royce, Lamborghini, Ferrari...
Тия нормални ли са.

Между другото ще видите ,че TESLA ще отиде там, дето й е мястото-в американските обори.
Защото европейски марки и световни гиганти като Mercedes, VW, BMW и тн започват да предлагат малко по малко електрически автомобили.
Само че тук с американските боклуци има две съществени разлики:

1. Далеч , далеч по-луксозен , скъп и качествен интериор и изпълнение
2. Далеч по-ниска цена от прехвалените Tesla.
Всеки нормален човек между скърцащата и пластамсова Тесла за 150-200 бона и перфектен, луксозен и изпипан във всяко едно отношение електрически Mercedes за между 80 и 140 бона би избрал Mercedes-a.
Аватар
slimarkov
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 2979
Регистриран на: Нед Юни 01, 2008 0:03 am

Re: Регионално развитие - Стара Загора икономически център

Мнение от slimarkov »

Аз също не се кефя на Тесла и ми е ясно, че ще бъде отвяна.
В момента обаче е технологичен лидер в сектора и търсят локация за завод в ЕС. Затова ги споменах.

Не си прав обаче за САЩ. 90% от научните патенти се правят в САЩ и Швейцария с огромен превес на първите. Аз съм фен на Германия и Япония, но първите почти залязват.

И да, Тесла е евтина пластмаса. Бил съм в последния им модел.
Кой електроавтомобил обаче не е с евтини пластмаси?
В бъдеще няма да има махагони и такива екстри. Иначе то и едно Поло е с по-луксозна визия от Тесла.
G7G
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 614
Регистриран на: Съб Яну 13, 2018 18:48 pm
Местоположение: Великденски Острови

Re: Регионално развитие - Стара Загора икономически център

Мнение от G7G »

Дори най-новия електромобил на VW е класи над Тесла и няма никакви евтини и скърцащи пластмаси.
Да не говорим за Mercedes , които показаха и електрическо SUV, отново класи над Тесла.
И нали се сещаш,че всички тия "американски" изобретения на САЩ са открити и направени от вскякави хора-германски и японски учени, китайци, индийци и тн.
Японците също започват да предлагат ел. автомобили, Китай и те, VW пък направо са си поставили за цел да са номер 1 производител.
Показаха чудесен джип, нямащ нищо общо с евтината Тесла, сега работят и за достъпна за всички кола.
Като добавим и Мерцедес, в който всичко е изпипано от-до, нещата за Тесла са ясни-или вдигат много качеството, за да са конкурент, или свалят много цените. Лично аз очавам нито да свалят цените, нито да предложат нещо повече от типичните си пластмасаняци.
Аватар
slimarkov
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 2979
Регистриран на: Нед Юни 01, 2008 0:03 am

Re: Регионално развитие - Стара Загора икономически център

Мнение от slimarkov »

Да, БМВ, Мерцедес и Ваген груп ще отвеят Тесла -сигурен съм, но за момента само Тесла предлага пробег в идеални условия от 600 км или 450 км в реални условия. Всички други до 250 км. Отделно при циклите на живота на батерията им са по-напред. Щебъдат изядени обаче -факт.

Епъл обаче не мисля, че скоро ще залязат, въпреки, че е неизбежно да отстъпят на жълтите играчи. Но и производителите от ЕС ще го направят също за съжаление.
Аватар
slimarkov
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 2979
Регистриран на: Нед Юни 01, 2008 0:03 am

Re: Регионално развитие - Стара Загора икономически център

Мнение от slimarkov »

ФВ ще е вероятно в БГ:
https://www.investor.bg/bylgariia/5/a/a ... vw-284610/

Вероятни локации:

1. София
2. Измир
3. Пловдив - в трета глуха
G7G
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 614
Регистриран на: Съб Яну 13, 2018 18:48 pm
Местоположение: Великденски Острови

Re: Регионално развитие - Стара Загора икономически център

Мнение от G7G »

Защо не се натискат нашите да предложат летището?
Реално нищо не ни носи то.
Само си стои за красота. То не е и за красота, защото е разпадащо се.
Държавата е голям виновник-спокойно можеше да вкара някой милион, да го стегне и така да го предлага за инвестиции.
Пълна простотия-развит, икономически силен иград, в центъра на държвата, с готово летище, което държавата е изоставила.

Между другото утре решават дали ще надградим градския си транспорт с модерни електрически автобуси и зарядни станции за 45 млн лв :cheers:
Да се надяваме да го приемат.
Аватар
slimarkov
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 2979
Регистриран на: Нед Юни 01, 2008 0:03 am

Re: Регионално развитие - Стара Загора икономически център

Мнение от slimarkov »

Дано намерят скоро читави инвеститори за пловдивското и софийското летище, за да насочи после държавата усилията си към летищата в Стара Загора и Русе. Такъв е планът на държавата доколкoто знам. Така всички големи градове над 100 хил. жители ще имат работещи летища.
Аватар
slimarkov
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 2979
Регистриран на: Нед Юни 01, 2008 0:03 am

Re: Регионално развитие - Стара Загора икономически център

Мнение от slimarkov »

Тези пари според мен трябва да отидат за разширение на тролейбусната контактна мрежа до Тракийския университет и Богомилово (при референдум за квартал). Ако може и до АТЗ удължение от Зора също.
390 млн. лв. за Бургас и още 10 общини за доставка на електробуси и зарядни станции

Изображение

Бeнeфициeнти пo пpoцeдypaтa ca 11 oбщини c нapyшeнo ĸaчecтвo нa aтмocфepния въздyx, в пapтньopcтвo cъc cъoтвeтнoтo oбщинcĸo пpeдпpиятиe/дpyжecтвo, ĸoeтo пpeдocтaвя ycлyгa пo oбщecтвeн пpeвoз нa пътници нa тepитopиятa нa oбщинaтa – Бypгac, Bapнa, Bpaцa, Πepниĸ, Πлeвeн, Pyce, Cливeн, Cтapa Зaгopa, Cтoличнa oбщинa, Xacĸoвo и Шyмeн.
https://www.burgasnews.com/2019/06/22/3 ... reloaded=1
G7G
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 614
Регистриран на: Съб Яну 13, 2018 18:48 pm
Местоположение: Великденски Острови

Re: Регионално развитие - Стара Загора икономически център

Мнение от G7G »

Парите ще отидат за модерни електробуси, зарядни и някои други неща.
Ето и сумите за почти всички градове:
София-135 млн
Варна-70 млн
Бургас-60 млн
Стара Загора-45 млн
Сливен-9 млн
Плевен-между 7 и 15 млн
Хасково-5 млн
Аватар
slimarkov
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 2979
Регистриран на: Нед Юни 01, 2008 0:03 am

Re: Регионално развитие - Стара Загора икономически център

Мнение от slimarkov »

G7G написа: Сря Юни 26, 2019 16:53 pm Парите ще отидат за модерни електробуси, зарядни и някои други неща.
Ето и сумите за почти всички градове:
София-135 млн
Варна-70 млн
Бургас-60 млн
Стара Загора-45 млн
Сливен-9 млн
Плевен-между 7 и 15 млн
Хасково-5 млн
Веднъж поне Пловдив да не намаже. :)
Откъде е информацията?

П.П. С abc имате мейл от мен.
G7G
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 614
Регистриран на: Съб Яну 13, 2018 18:48 pm
Местоположение: Великденски Острови

Re: Регионално развитие - Стара Загора икономически център

Мнение от G7G »

Аз я проверих из нета, от медиите е.
Казва се и че Русе щял да купува ел. автобуси ,ама не се споменава сума.
Както изглежда, дори и клетото Русе, даже Враца, ще имат по-уреден транспорт от прехваления Пловдив.

Едно не разбирам-какво ще ги правим тия 51 тролеи/автобуси клас 6 и с всички екстри, за които дадохме 30 млн?
Аватар
slimarkov
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 2979
Регистриран на: Нед Юни 01, 2008 0:03 am

Re: Регионално развитие - Стара Загора икономически център

Мнение от slimarkov »

G7G написа: Сря Юни 26, 2019 17:32 pm Аз я проверих из нета, от медиите е.
Казва се и че Русе щял да купува ел. автобуси ,ама не се споменава сума.
Както изглежда, дори и клетото Русе, даже Враца, ще имат по-уреден транспорт от прехваления Пловдив.

Едно не разбирам-какво ще ги правим тия 51 тролеи/автобуси клас 6 и с всички екстри, за които дадохме 30 млн?
То в Пловдив май няма дори тролейбусен транспорт:
https://btvnovinite.bg/bulgaria/plovdiv ... ibusi.html

В Стара Загора ше е по-добре да удължат контактната мрежа на тролейбусите, вместо да купят електробуси за временна употреба и скъпо поддържане заради батериите.
Публикувай отговор