Демография и статистика

Всичко свързано с град Стара Загора.
Публикувай отговор
Аватар
slimarkov
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 2979
Регистриран на: Нед Юни 01, 2008 0:03 am

Re: Демография

Мнение от slimarkov »

Все пак да разгледаме и друга тройка сходни по размер градове.
Ясно се вижда, че представителят на Южна България - Сливен стои доста по-добре спрямо другите два града от Северна България - Плевен и Добрич. За в бъдеще Сливен ще е значително по-големият град.
Възрастова структура на населението към 31.12.2016 (ГРАО)
Източник: http://www.grao.bg/tnv/tvzr2016.txt

==================================================

Брой на децата в гр. Плевен:
под 7 г. – 6 250
между 7 и 13 г. – 6 697
между 14 и 17 г. – 3 661

Брой на децата в гр. Сливен:
под 7 г. – 6 830
между 7 и 13 г. – 7 408
между 14 и 17 г. – 4 057

Брой на децата в гр. Добрич:
под 7 г. – 5 646
между 7 и 13 г. – 6 460
между 14 и 17 г. – 3 345

==================================================
-----------------------------------------------------------------------------------
Искаме модерна трамвайна линия в Стара Загора
Изображение
Аватар
slimarkov
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 2979
Регистриран на: Нед Юни 01, 2008 0:03 am

Re: Демография

Мнение от slimarkov »

06 Април 2019

Πeтъp Гaнeв oт Инcтитyтa пo пaзapнa иĸoнoмиĸa cпoдeли, чe Cтapa Зaгopa e eдин oт нaй-интepecнитe иĸoнoмичecĸи цeнтpoвe. Toй e cъc cилнo индycтpиaлeн пpoфил-66% oт дoбaвeнaтa cтoйнocт e oт индycтpия и 34% oт ycлyги. Cтapa Зaгopa вeчe e oбъpнaлa тpeндa т. e. пoвeчe xopa идвaт, oтĸoлĸoтo cи oтивaт.
https://gradat.bg/pazari-i-investicii/z ... -raboti-te


-----------------------------------------------------------------------------------
Искаме модерна трамвайна линия в Стара Загора
Изображение
Аватар
muhogon
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 1941
Регистриран на: Пон Май 20, 2013 19:55 pm

Re: Демография

Мнение от muhogon »

slimarkov написа: Сря Апр 10, 2019 19:30 pm
06 Април 2019

Πeтъp Гaнeв oт Инcтитyтa пo пaзapнa иĸoнoмиĸa cпoдeли, чe Cтapa Зaгopa e eдин oт нaй-интepecнитe иĸoнoмичecĸи цeнтpoвe. Toй e cъc cилнo индycтpиaлeн пpoфил-66% oт дoбaвeнaтa cтoйнocт e oт индycтpия и 34% oт ycлyги. Cтapa Зaгopa вeчe e oбъpнaлa тpeндa т. e. пoвeчe xopa идвaт, oтĸoлĸoтo cи oтивaт.
https://gradat.bg/pazari-i-investicii/z ... -raboti-te
Само като чуя "интересни", и "пазарна икономика", и настръхвам, защото винаги иде реч за поредната, нескопосана, дърта лъжа! А за тоя Ганьо съм сигурен, че никога не е живял тук, нито има общо с града, и затуй така лековато дрънка дивотии!
"Демокрация е 2 вълка и 1 овца, които гласуват какво ще има за вечеря. Свобода - това е една добре въоръжена овца, която оспорва резултата"
Аватар
slimarkov
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 2979
Регистриран на: Нед Юни 01, 2008 0:03 am

Re: Демография

Мнение от slimarkov »

muhogon написа: Сря Апр 10, 2019 20:21 pm
slimarkov написа: Сря Апр 10, 2019 19:30 pm
06 Април 2019

Πeтъp Гaнeв oт Инcтитyтa пo пaзapнa иĸoнoмиĸa cпoдeли, чe Cтapa Зaгopa e eдин oт нaй-интepecнитe иĸoнoмичecĸи цeнтpoвe. Toй e cъc cилнo индycтpиaлeн пpoфил-66% oт дoбaвeнaтa cтoйнocт e oт индycтpия и 34% oт ycлyги. Cтapa Зaгopa вeчe e oбъpнaлa тpeндa т. e. пoвeчe xopa идвaт, oтĸoлĸoтo cи oтивaт.
https://gradat.bg/pazari-i-investicii/z ... -raboti-te
Само като чуя "интересни", и "пазарна икономика", и настръхвам, защото винаги иде реч за поредната, нескопосана, дърта лъжа! А за тоя Ганьо съм сигурен, че никога не е живял тук, нито има общо с града, и затуй така лековато дрънка дивотии!
На НСИ не вярваш, на ГРАО не вярваш, сега пък не вярваш на господин Πeтъp Гaнeв oт Инcтитyтa пo пaзapнa иĸoнoмиĸa, който каза, че населението на Стара Загора расте. :bigboss:

Скоро каза, че не вярваш на бившият финансов министър Симеон Дянков, който каза, че Стара Загора е от едва 4-те големи града, които растат в България.
Симеон Дянков (6 март 2019 година) за демографията в България:
https://www.faktor.bg/bg/articles/simeon-dyankov-1
Много се построи през последните 10 г., но все още няма магистрала "Хемус". У нас по времето на тоталитаризма Северна България беше по-богата от Южна. За 25-30 г. в Южна България хората са по-богати с 30-35% и затова влияе и АМ "Тракия". Магистралата дава перспективи за бизнеса, а от там и за хората. Тук са важни и кадрите – четири града у нас растат и това са София, Пловдив, Стара Загора и Бургас. В Северна България само Велико Търново държи някакво ниво, докато градове като Разград, Шумен и Търговище изчезват", анализира Дянков.
Явно на мъже не вярваш.
Поне на Виктория Грозева - главен архитект на Стара Загора вярваш ли? :)
Виктория Грозева: Стара Загора се увеличава и расте

Главният архитект на община Стара Загора пред "Капитал"

7 мар 2019


Изображение
https://www.capital.bg/specialni_izdani ... a_i_raste/


-----------------------------------------------------------------------------------
Искаме модерна трамвайна линия в Стара Загора
Изображение
Аватар
slimarkov
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 2979
Регистриран на: Нед Юни 01, 2008 0:03 am

Re: Демография

Мнение от slimarkov »

Изображение


-----------------------------------------------------------------------------------
Искаме модерна трамвайна линия в Стара Загора
Изображение
Аватар
muhogon
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 1941
Регистриран на: Пон Май 20, 2013 19:55 pm

Re: Демография

Мнение от muhogon »

slimarkov написа: Сря Апр 10, 2019 21:51 pm
muhogon написа: Сря Апр 10, 2019 20:21 pm
slimarkov написа: Сря Апр 10, 2019 19:30 pm

https://gradat.bg/pazari-i-investicii/z ... -raboti-te
Само като чуя "интересни", и "пазарна икономика", и настръхвам, защото винаги иде реч за поредната, нескопосана, дърта лъжа! А за тоя Ганьо съм сигурен, че никога не е живял тук, нито има общо с града, и затуй така лековато дрънка дивотии!
На НСИ не вярваш, на ГРАО не вярваш, сега пък не вярваш на господин Πeтъp Гaнeв oт Инcтитyтa пo пaзapнa иĸoнoмиĸa, който каза, че населението на Стара Загора расте. :bigboss:

Скоро каза, че не вярваш на бившият финансов министър Симеон Дянков, който каза, че Стара Загора е от едва 4-те големи града, които растат в България.
Симеон Дянков (6 март 2019 година) за демографията в България:
https://www.faktor.bg/bg/articles/simeon-dyankov-1
Много се построи през последните 10 г., но все още няма магистрала "Хемус". У нас по времето на тоталитаризма Северна България беше по-богата от Южна. За 25-30 г. в Южна България хората са по-богати с 30-35% и затова влияе и АМ "Тракия". Магистралата дава перспективи за бизнеса, а от там и за хората. Тук са важни и кадрите – четири града у нас растат и това са София, Пловдив, Стара Загора и Бургас. В Северна България само Велико Търново държи някакво ниво, докато градове като Разград, Шумен и Търговище изчезват", анализира Дянков.
Явно на мъже не вярваш.
Поне на Виктория Грозева - главен архитект на Стара Загора вярваш ли? :)
Виктория Грозева: Стара Загора се увеличава и расте

Главният архитект на община Стара Загора пред "Капитал"

7 мар 2019


Изображение
https://www.capital.bg/specialni_izdani ... a_i_raste/
Ти да си чувал за поговорката - По-добре веднъж да видиш, отколкото сто пъти да чуеш? Как да вярвам на същите, които от десетилетия лъжат? Хайде, за тях разбирам, за това им се плаща, да изкарват картинката розова и весела, та да ако може, още някое мандатче да изкарат, ама не проумявам, защо хората не се напънат да мислят с главите си? Какво е това "нарастване", като има над 50хил. намаляване, за около четвърт век? Значи цяла България сумарно намалява, ама ние като някакъв извънземен остров, свръхестествен анклав, се увеличаваме? За София, бих го приел донякъде, тъй като там от години се лансира едно фалшиво "преуспяване", и много хора се юрнаха натам! Но, погледнато реално, не всички новоизлюпени "софиянци" имат постоянен адрес там, което означава, че са просто преминаващи, и не следва да се броят! И на тоя фон на двумилионен град, ние с нашите хилави 130 хил., да казваме че "растем", е доста глупаво! Шестият по големина град, дето няма нищо повече от първите 5, изведнъж започва фамозно да "расте"? Как става тоя номер? За Пловдив разбирам, там последните десет години се влага много , нормално е да се привличат хора отвън, но тук какво? Една Магна, дето ни проглушихте ушите преди 2-3 години, не дойде, пък камо ли нещо по-сериозно? За какво да идват тия хора от други места, заради мола и градинките ли? Или да се любуват на нескончаемия ремонт на нацисткия плац в центъра? Пак го казвам, дано накрая да го схванете, че ако не е Марица-изток /пряко и косвено/, на мига се превръщаме в копие на градовете в Северозапада!
"Демокрация е 2 вълка и 1 овца, които гласуват какво ще има за вечеря. Свобода - това е една добре въоръжена овца, която оспорва резултата"
Аватар
slimarkov
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 2979
Регистриран на: Нед Юни 01, 2008 0:03 am

Re: Демография

Мнение от slimarkov »

muhogon написа: Пет Апр 12, 2019 10:47 am
Ти да си чувал за поговорката - По-добре веднъж да видиш, отколкото сто пъти да чуеш? Как да вярвам на същите, които от десетилетия лъжат? Хайде, за тях разбирам, за това им се плаща, да изкарват картинката розова и весела, та да ако може, още някое мандатче да изкарат, ама не проумявам, защо хората не се напънат да мислят с главите си? Какво е това "нарастване", като има над 50хил. намаляване, за около четвърт век? Значи цяла България сумарно намалява, ама ние като някакъв извънземен остров, свръхестествен анклав, се увеличаваме? За София, бих го приел донякъде, тъй като там от години се лансира едно фалшиво "преуспяване", и много хора се юрнаха натам! Но, погледнато реално, не всички новоизлюпени "софиянци" имат постоянен адрес там, което означава, че са просто преминаващи, и не следва да се броят! И на тоя фон на двумилионен град, ние с нашите хилави 130 хил., да казваме че "растем", е доста глупаво! Шестият по големина град, дето няма нищо повече от първите 5, изведнъж започва фамозно да "расте"? Как става тоя номер? За Пловдив разбирам, там последните десет години се влага много , нормално е да се привличат хора отвън, но тук какво? Една Магна, дето ни проглушихте ушите преди 2-3 години, не дойде, пък камо ли нещо по-сериозно? За какво да идват тия хора от други места, заради мола и градинките ли? Или да се любуват на нескончаемия ремонт на нацисткия плац в центъра? Пак го казвам, дано накрая да го схванете, че ако не е Марица-изток /пряко и косвено/, на мига се превръщаме в копие на градовете в Северозапада!
Дори днес сутринта по Нова ТВ казаха, че само 4 големи града в България растат (всичките в Южна България), като един от тях е Стара Загора.
Ако намеря материала ще го кача и постна по-късно днес или утре, за да се увериш. Хората цитираха новите данни на НСИ за 2018 година.

-----------------------------------------------------------------------------------
Искаме модерна трамвайна линия в Стара Загора
Изображение
G7G
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 614
Регистриран на: Съб Яну 13, 2018 18:48 pm
Местоположение: Великденски Острови

Re: Демография

Мнение от G7G »

Естествено е да растем, не съм виждал града по-пълен и с толкова майки с деца и колички.
А и да не растем, поне не падаме фатално като Русе, който върви по стъпките на Плевен.
Поне познавам хора от Плевен и ги знам как са се махнали и в момента живеят тука в Зарата.
Един от тях е таксиметров шофьор и се премести с цялото си семейство тук.
На север само една Варна има и Търново , които са спасителни острови.
Всичко друго само изостаналост и бедност-Плевен, Шумен, Добрич, Русе и той не е изключение-изчезващ и изостанал.
Но е време да зарежем сравненията с другите и да си гледаме сами кочинката, щото държавата все повече ни пренебрегва.

И още нещо, изключително важно, може би дори най-важното !!!
Тая надарена кака радва окото :mrgreen:

Изображение
Аватар
slimarkov
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 2979
Регистриран на: Нед Юни 01, 2008 0:03 am

Re: Демография

Мнение от slimarkov »

Дори по коефициент на плодовитост за последната 2018 година, град Стара Загора стои доста по-добре от конкурентите си. :bigboss:
Изображение
-----------------------------------------------------------------------------------
Искаме модерна трамвайна линия в Стара Загора
Изображение
Аватар
slimarkov
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 2979
Регистриран на: Нед Юни 01, 2008 0:03 am

Re: Демография

Мнение от slimarkov »

G7G написа: Пет Апр 12, 2019 15:01 pm Естествено е да растем, не съм виждал града по-пълен и с толкова майки с деца и колички.
А и да не растем, поне не падаме фатално като Русе, който върви по стъпките на Плевен.
Поне познавам хора от Плевен и ги знам как са се махнали и в момента живеят тука в Зарата.
Един от тях е таксиметров шофьор и се премести с цялото си семейство тук.
По улиците в Стара Загора е пълно с коли и хора, както никога досега. Чак ме дразни това чуждоземно нашествие. :D Спирките пък са с многолюдни чакащи, а касите в магазините, които въпреки, че се роят много са с дълги опашки. Само BILLA има 7 магазини в града. Два пъти повече отколкото имат в Пловдив да речем. Там имат едва 4.
G7G написа: Пет Апр 12, 2019 15:01 pm На север само една Варна има и Търново , които са спасителни острови.
Всичко друго само изостаналост и бедност-Плевен, Шумен, Добрич, Русе и той не е изключение-изчезващ и изостанал.
Но е време да зарежем сравненията с другите и да си гледаме сами кочинката, щото държавата все повече ни пренебрегва.
Може би само Севлиево, Балчик и Ботевград може да се добавят към успешните градове в Северна България, но те са по-малки от кв. Железник взети заедно. :D
G7G написа: Пет Апр 12, 2019 15:01 pm И още нещо, изключително важно, може би дори най-важното !!!
Тая надарена кака радва окото :mrgreen:

Изображение
И на мен много ми харесва жената.
Красива и секси мацка е. Аз съм ѝ също фен. :D


-----------------------------------------------------------------------------------
Искаме модерна трамвайна линия в Стара Загора
Изображение
Аватар
muhogon
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 1941
Регистриран на: Пон Май 20, 2013 19:55 pm

Re: Демография

Мнение от muhogon »

Дори днес сутринта по Нова ТВ казаха, че само 4 големи града в България растат (всичките в Южна България), като един от тях е Стара Загора.
Ако намеря материала ще го кача и постна по-късно днес или утре, за да се увериш. Хората цитираха новите данни на НСИ за 2018 година
Ти сериозно ли ми даваш тая продажна телевизия за източник? Сега разбирам, защо са ти така изопачени и фалшифицирани всички "данни", които постваш...
По улиците в Стара Загора е пълно с коли и хора, както никога досега. Чак ме дразни това чуждоземно нашествие. :D Спирките пък са с многолюдни чакащи, а касите в магазините, които въпреки, че се роят много са с дълги опашки. Само BILLA има 7 магазини в града. Два пъти повече отколкото имат в Пловдив да речем. Там имат едва 4.
Да ти имам критериите,та в кой голям град, не е пълно с хора и коли? Преди няколко месеца бях в Карлово, и там са още по-големи опашките, това прави ли го втори в страната? И само неадекватници, могат да се радват на бройка магазини, от чужди вериги, които ни източват системно!
И на мен много ми харесва жената.
Красива и секси мацка е. Аз съм ѝ също фен. :D
Почваш да изменяш на "ценностите", които са ти вменени по задължение! А шефовете не прощават подобни неща! Вероятно и аз бих и бил "фен", стига да не лъжеше толкова, ай да не казвам, като какво...
"Демокрация е 2 вълка и 1 овца, които гласуват какво ще има за вечеря. Свобода - това е една добре въоръжена овца, която оспорва резултата"
Аватар
muhogon
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 1941
Регистриран на: Пон Май 20, 2013 19:55 pm

Re: Демография

Мнение от muhogon »

Ето малко материал за размишление, на вЕрващите във всякакви "авторитети", идоли, кумири, стъкмистики, и прочие! Та ми кажете, дали Евростат не са просто едни измамници? А вие все ми ги тикате, да им вЕрвам? Ама друг път...

https://www.pariteni.bg/?tid=40&oid=226063
"Демокрация е 2 вълка и 1 овца, които гласуват какво ще има за вечеря. Свобода - това е една добре въоръжена овца, която оспорва резултата"
G7G
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 614
Регистриран на: Съб Яну 13, 2018 18:48 pm
Местоположение: Великденски Острови

Re: Демография

Мнение от G7G »

Кой спори,че в България заплащането е най-мизерното?
Ако не беше, нямаше 2 млн да са навън.
В нито един град в България, в това число и София, заплатите масово не са високи.
Познавам хора от София, които работят за 650 лв, както и най-обикновени работници от Стара Загора, които на 12 часа смени си докарват 1600 на месец. Познавам и хора , които работиха в ТЕЦ-2 за 680 лв !
Но като цяло заплатите в ЦЯЛА България са обидно ниски!
Аватар
slimarkov
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 2979
Регистриран на: Нед Юни 01, 2008 0:03 am

Re: Демография

Мнение от slimarkov »

G7G написа: Съб Апр 13, 2019 14:02 pm Кой спори,че в България заплащането е най-мизерното?
Ако не беше, нямаше 2 млн да са навън.
В нито един град в България, в това число и София, заплатите масово не са високи.
Познавам хора от София, които работят за 650 лв, както и най-обикновени работници от Стара Загора, които на 12 часа смени си докарват 1600 на месец. Познавам и хора , които работиха в ТЕЦ-2 за 680 лв !
Но като цяло заплатите в ЦЯЛА България са обидно ниски!
Всичко това е факт!

-----------------------------------------------------------------------------------
Искаме модерна трамвайна линия в Стара Загора
Изображение
Аватар
muhogon
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 1941
Регистриран на: Пон Май 20, 2013 19:55 pm

Re: Демография

Мнение от muhogon »

G7G написа: Съб Апр 13, 2019 14:02 pm Кой спори,че в България заплащането е най-мизерното?
Ако не беше, нямаше 2 млн да са навън.
В нито един град в България, в това число и София, заплатите масово не са високи.
Познавам хора от София, които работят за 650 лв, както и най-обикновени работници от Стара Загора, които на 12 часа смени си докарват 1600 на месец. Познавам и хора , които работиха в ТЕЦ-2 за 680 лв !
Но като цяло заплатите в ЦЯЛА България са обидно ниски!
Не се изсулвай, кат .../ай да не казвам кво/, из гащи! Тука не иде реч че сме с най-ниско заплащане, а забележете, на колко е определено МИНИМАЛНОТО? И то, според "авторитета" Евростат? Те са от същите, които редовно ми тикате с техните стъкмистики! И кво прайм ся? Може ли изобщо да им се вярва, на каквото и да е? Или сега матросовски ще защитите лъжливите стъкмисти, вероятно не сме разбрали, че МРЗ е вече 1700лв???
"Демокрация е 2 вълка и 1 овца, които гласуват какво ще има за вечеря. Свобода - това е една добре въоръжена овца, която оспорва резултата"
Публикувай отговор