Демография и статистика

Всичко свързано с град Стара Загора.
Публикувай отговор
abc
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 963
Регистриран на: Нед Апр 18, 2010 22:58 pm

Re: Демография

Мнение от abc »

Ако Стара Загора, Сливен и Ямбол имат 250 хиляди души, Значи Стара Загора трябва да е 230 хиляди, Сливен 12 хиляди и Ямбол 8 хиляди.
Такова поне е съотношението при строителството между 3-те града.

През I-то тримесечие на 2019 г. е започнало строителството на 303 жилища в Стара Загора срещу 30 жилища в Сливен и Ямбол взети заедно.
http://www.nsi.bg/bg/content/1338/започ ... ови-сгради

През I-то тримесечие на 2019 г. са издадени строителни разрешения за 565 жилища в Стара Загора срещу 47 жилища в Сливен и Ямбол взети заедно.
http://www.nsi.bg/bg/content/1335/издад ... ови-сгради
abc
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 963
Регистриран на: Нед Апр 18, 2010 22:58 pm

Re: Демография

Мнение от abc »

Просто Стара Загора като Столица на Тракия засмуква със страшна сила южна България.

Градът просто превъзхожда чувствително останалите в региона.

Разбира се предстои да видим доколко устойчива е тази тенденция на засмукване на цялата страна от едва 3 града - София, Варна и Стара Загора. И доколко полезна е също така в дългосрочен план.
Аватар
slimarkov
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 2979
Регистриран на: Нед Юни 01, 2008 0:03 am

Re: Демография

Мнение от slimarkov »

abc написа: Пет Май 31, 2019 21:35 pm Ако Стара Загора, Сливен и Ямбол имат 250 хиляди души, Значи Стара Загора трябва да е 230 хиляди, Сливен 12 хиляди и Ямбол 8 хиляди.
Такова поне е съотношението при строителството между 3-те града.

През I-то тримесечие на 2019 г. е започнало строителството на 303 жилища в Стара Загора срещу 30 жилища в Сливен и Ямбол взети заедно.
http://www.nsi.bg/bg/content/1338/започ ... ови-сгради

През I-то тримесечие на 2019 г. са издадени строителни разрешения за 565 жилища в Стара Загора срещу 47 жилища в Сливен и Ямбол взети заедно.
http://www.nsi.bg/bg/content/1335/издад ... ови-сгради
Нормално, Стара Загора е в пъти по-развита от Сливен, Ямбол, че даже и Хасково взети заедно.
abc написа: Пет Май 31, 2019 21:48 pm Просто Стара Загора като Столица на Тракия засмуква със страшна сила южна България.

Градът просто превъзхожда чувствително останалите в региона.

Разбира се предстои да видим доколко устойчива е тази тенденция на засмукване на цялата страна от едва 3 града - София, Варна и Стара Загора. И доколко полезна е също така в дългосрочен план.
Спомням си по Тошове време когато ходих в Пловдив. Градът беше голям и жив, защото беше галеникът на комунистическата власт. Сега в демократично и пазарно време (по време на пазарната икономика) като ходя все се чудя наистина ли това е по-голям град от Стара Загора. Видимо не изглежда да е много оживен - дори напротив. Като изключим топ центъра и ромските махали, не изглежда да е кой знае колко оживен град. Харесва ми обаче как си правят индустриалните зони. От това вече може да се поучат старозагорските управници.
Аватар
muhogon
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 1941
Регистриран на: Пон Май 20, 2013 19:55 pm

Re: Демография

Мнение от muhogon »

abc написа: Пет Май 31, 2019 21:35 pm Ако Стара Загора, Сливен и Ямбол имат 250 хиляди души, Значи Стара Загора трябва да е 230 хиляди, Сливен 12 хиляди и Ямбол 8 хиляди.
Такова поне е съотношението при строителството между 3-те града.

През I-то тримесечие на 2019 г. е започнало строителството на 303 жилища в Стара Загора срещу 30 жилища в Сливен и Ямбол взети заедно.
http://www.nsi.bg/bg/content/1338/започ ... ови-сгради

През I-то тримесечие на 2019 г. са издадени строителни разрешения за 565 жилища в Стара Загора срещу 47 жилища в Сливен и Ямбол взети заедно.
http://www.nsi.bg/bg/content/1335/издад ... ови-сгради
Общо драги ми соросоиде, Сливен е към 100 хил., Ямбол е към 70-80 хил. Остатъкът е за нас, не повече от 100хил! Не ме цитирай, както дяволът чете евангелието... А издадени разрешителни, през построени жилища, та до закупени и населени, има дяволски огромна разлика! Защото, дори и по-старопостроените, вече пустеят... А пък от тия "нови" разрешителни /съмнявам се да са даже и 50% от посочената цифра, НСИ никога не е пример за обективност и истина/, дали ще се оползотворят и 50% на 50% общо...
Спомням си по Тошове време когато ходих в Пловдив. Градът беше голям и жив, защото беше галеникът на комунистическата власт. Сега в демократично и пазарно време (по време на пазарната икономика) като ходя все се чудя наистина ли това е по-голям град от Стара Загора. Видимо не изглежда да е много оживен - дори напротив. Като изключим топ центъра и ромските махали, не изглежда да е кой знае колко оживен град. Харесва ми обаче как си правят индустриалните зони. От това вече може да се поучат старозагорските управници.
Ама никак не е "оживен" даже, само поне 3 пъти, колкото нашето, заарско село... :lol: А може и 4 пъти да е вече, предвид продължаващото обезлюдяване тука...
"Демокрация е 2 вълка и 1 овца, които гласуват какво ще има за вечеря. Свобода - това е една добре въоръжена овца, която оспорва резултата"
abc
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 963
Регистриран на: Нед Апр 18, 2010 22:58 pm

Re: Демография

Мнение от abc »

muhogon написа: Съб Юни 01, 2019 11:38 am
abc написа: Пет Май 31, 2019 21:35 pm Ако Стара Загора, Сливен и Ямбол имат 250 хиляди души, Значи Стара Загора трябва да е 230 хиляди, Сливен 12 хиляди и Ямбол 8 хиляди.
Такова поне е съотношението при строителството между 3-те града.

През I-то тримесечие на 2019 г. е започнало строителството на 303 жилища в Стара Загора срещу 30 жилища в Сливен и Ямбол взети заедно.
http://www.nsi.bg/bg/content/1338/започ ... ови-сгради

През I-то тримесечие на 2019 г. са издадени строителни разрешения за 565 жилища в Стара Загора срещу 47 жилища в Сливен и Ямбол взети заедно.
http://www.nsi.bg/bg/content/1335/издад ... ови-сгради
Вярно, че си учил недоучил /не знам дали и 12 клас си завършил/, но поне елементарната аритметика би трябвало да си покрил.
Ако Сливен бил 100

Общо драги ми соросоиде, Сливен е към 100 хил., Ямбол е към 70-80 хил. Остатъкът е за нас, не повече от 100хил! Не ме цитирай, както дяволът чете евангелието... А издадени разрешителни, през построени жилища, та до закупени и населени, има дяволски огромна разлика!
Вярно, че си учил недоучил /не знам дали и 12 клас си завършил/, но поне елементарната аритметика би трябвало да си покрил.
Ако Сливен е към 100 хил. и дълги години има 15 пъти по-малко строителство от Столицата на Тракия, значи Стара Загора трябва да е към 1.5 милиона души.
Ако Ямбол е 70-80 хил. и дълги години има 20 пъти по-малко строителство от Столицата на Тракия, значи Стара Загора трябва да отново да е към 1.5 милиона души.
Тази задача и третокласник няма да го затрудни, само за теб е с повишена трудност!
muhogon написа: Съб Юни 01, 2019 11:38 amА пък от тия "нови" разрешителни /съмнявам се да са даже и 50% от посочената цифра, НСИ никога не е пример за обективност и истина/, дали ще се оползотворят и 50% на 50% общо...
Това е така наистина. Тук поне не лъжеш. От 565 разрешителни за строеж в Стара Загора е започнато строителство на 303 жилища през I-вото тримесечие на 2019 г.
muhogon написа: Съб Юни 01, 2019 11:38 am
Спомням си по Тошове време когато ходих в Пловдив. Градът беше голям и жив, защото беше галеникът на комунистическата власт. Сега в демократично и пазарно време (по време на пазарната икономика) като ходя все се чудя наистина ли това е по-голям град от Стара Загора. Видимо не изглежда да е много оживен - дори напротив. Като изключим топ центъра и ромските махали, не изглежда да е кой знае колко оживен град. Харесва ми обаче как си правят индустриалните зони. От това вече може да се поучат старозагорските управници.
Ама никак не е "оживен" даже, само поне 3 пъти, колкото нашето, заарско село... :lol: А може и 4 пъти да е вече, предвид продължаващото обезлюдяване тука...
Посмали, манго!
2 пъти е разликата, а като махнем малцинствата в Пловдив, може да стане и 1.5 пъти разликата, а в строителството е 1.2 пъти, което показва, че в Стара Загора се заселват почти толкова хора, колкото в Пловдив и е само въпрос на време да го изравни по население.
Но по-важното е развитието, инфраструктурата и градската среда, които в Стара Загора традиционно са в пъти над нивото в Пловдив.
И ти не знам от кое село си се довлякък, но Стара Загора е с градски статут от поне 6500 г. преди Христа, което я прави един от първите градове изобщо в Европа. :cute:
Аватар
muhogon
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 1941
Регистриран на: Пон Май 20, 2013 19:55 pm

Re: Демография

Мнение от muhogon »

abc написа: Съб Юни 01, 2019 16:30 pm
muhogon написа: Съб Юни 01, 2019 11:38 am
abc написа: Пет Май 31, 2019 21:35 pm Ако Стара Загора, Сливен и Ямбол имат 250 хиляди души, Значи Стара Загора трябва да е 230 хиляди, Сливен 12 хиляди и Ямбол 8 хиляди.
Такова поне е съотношението при строителството между 3-те града.

През I-то тримесечие на 2019 г. е започнало строителството на 303 жилища в Стара Загора срещу 30 жилища в Сливен и Ямбол взети заедно.
http://www.nsi.bg/bg/content/1338/започ ... ови-сгради

През I-то тримесечие на 2019 г. са издадени строителни разрешения за 565 жилища в Стара Загора срещу 47 жилища в Сливен и Ямбол взети заедно.
http://www.nsi.bg/bg/content/1335/издад ... ови-сгради
Вярно, че си учил недоучил /не знам дали и 12 клас си завършил/, но поне елементарната аритметика би трябвало да си покрил.
Ако Сливен бил 100

Общо драги ми соросоиде, Сливен е към 100 хил., Ямбол е към 70-80 хил. Остатъкът е за нас, не повече от 100хил! Не ме цитирай, както дяволът чете евангелието... А издадени разрешителни, през построени жилища, та до закупени и населени, има дяволски огромна разлика!
Вярно, че си учил недоучил /не знам дали и 12 клас си завършил/, но поне елементарната аритметика би трябвало да си покрил.
Ако Сливен е към 100 хил. и дълги години има 15 пъти по-малко строителство от Столицата на Тракия, значи Стара Загора трябва да е към 1.5 милиона души.
Ако Ямбол е 70-80 хил. и дълги години има 20 пъти по-малко строителство от Столицата на Тракия, значи Стара Загора трябва да отново да е към 1.5 милиона души.
Тази задача и третокласник няма да го затрудни, само за теб е с повишена трудност!
muhogon написа: Съб Юни 01, 2019 11:38 amА пък от тия "нови" разрешителни /съмнявам се да са даже и 50% от посочената цифра, НСИ никога не е пример за обективност и истина/, дали ще се оползотворят и 50% на 50% общо...
Това е така наистина. Тук поне не лъжеш. От 565 разрешителни за строеж в Стара Загора е започнато строителство на 303 жилища през I-вото тримесечие на 2019 г.
muhogon написа: Съб Юни 01, 2019 11:38 am
Спомням си по Тошове време когато ходих в Пловдив. Градът беше голям и жив, защото беше галеникът на комунистическата власт. Сега в демократично и пазарно време (по време на пазарната икономика) като ходя все се чудя наистина ли това е по-голям град от Стара Загора. Видимо не изглежда да е много оживен - дори напротив. Като изключим топ центъра и ромските махали, не изглежда да е кой знае колко оживен град. Харесва ми обаче как си правят индустриалните зони. От това вече може да се поучат старозагорските управници.
Ама никак не е "оживен" даже, само поне 3 пъти, колкото нашето, заарско село... :lol: А може и 4 пъти да е вече, предвид продължаващото обезлюдяване тука...
Посмали, манго!
2 пъти е разликата, а като махнем малцинствата в Пловдив, може да стане и 1.5 пъти разликата.
Но по-важното е развитието, инфраструктурата и градската среда, които в Стара Загора традиционно са в пъти над нивото в Пловдив.
И ти не знам от кое село си се довлякък, но Стара Загора е с градски статут от поне 6500 г. преди Христа, което я прави един от първите градове изобщо в Европа. :cute:
Там е въпроса, че ти даваш някакви фантасмагорични цифри, нямащи нищо общо с реалността! Махай каквото искаш, още повече пък и малцинствата, тогава разликата може и до 5 пъти да стигне! И добре че ме просветли за "статута" на града от неолита, ама дали не е с изтекла давност? :lol: :lol: :lol: Не очаквам заведени дела от неандерталци и кроманьонци, за нарушен правен статус :lol: :lol: :lol:

Апропо, само да те светна, че още от турско, Пловдив е бил най-големия български град, и само шанса на София, да стане столица, и позволи да го изпревари! Но не и другите!

Не знам какво сте се лепнали за това строителство, като това изобщо не е никакъв критерий в днешно време, да не говорим пък, колко обичате да го преувеличавате! На 20 добавяте две нули, и сами започвате да си вЕрвате на фалшификациите! Изобщо даже няма такова строителство, пустеят празни сгради!
"Демокрация е 2 вълка и 1 овца, които гласуват какво ще има за вечеря. Свобода - това е една добре въоръжена овца, която оспорва резултата"
abc
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 963
Регистриран на: Нед Апр 18, 2010 22:58 pm

Re: Демография

Мнение от abc »

muhogon написа: Съб Юни 01, 2019 16:45 pm
abc написа: Съб Юни 01, 2019 16:30 pm
muhogon написа: Съб Юни 01, 2019 11:38 am
Вярно, че си учил недоучил /не знам дали и 12 клас си завършил/, но поне елементарната аритметика би трябвало да си покрил.
Ако Сливен бил 100

Общо драги ми соросоиде, Сливен е към 100 хил., Ямбол е към 70-80 хил. Остатъкът е за нас, не повече от 100хил! Не ме цитирай, както дяволът чете евангелието... А издадени разрешителни, през построени жилища, та до закупени и населени, има дяволски огромна разлика!
Вярно, че си учил недоучил /не знам дали и 12 клас си завършил/, но поне елементарната аритметика би трябвало да си покрил.
Ако Сливен е към 100 хил. и дълги години има 15 пъти по-малко строителство от Столицата на Тракия, значи Стара Загора трябва да е към 1.5 милиона души.
Ако Ямбол е 70-80 хил. и дълги години има 20 пъти по-малко строителство от Столицата на Тракия, значи Стара Загора трябва да отново да е към 1.5 милиона души.
Тази задача и третокласник няма да го затрудни, само за теб е с повишена трудност!
muhogon написа: Съб Юни 01, 2019 11:38 amА пък от тия "нови" разрешителни /съмнявам се да са даже и 50% от посочената цифра, НСИ никога не е пример за обективност и истина/, дали ще се оползотворят и 50% на 50% общо...
Това е така наистина. Тук поне не лъжеш. От 565 разрешителни за строеж в Стара Загора е започнато строителство на 303 жилища през I-вото тримесечие на 2019 г.
muhogon написа: Съб Юни 01, 2019 11:38 am Ама никак не е "оживен" даже, само поне 3 пъти, колкото нашето, заарско село... :lol: А може и 4 пъти да е вече, предвид продължаващото обезлюдяване тука...
Посмали, манго!
2 пъти е разликата, а като махнем малцинствата в Пловдив, може да стане и 1.5 пъти разликата.
Но по-важното е развитието, инфраструктурата и градската среда, които в Стара Загора традиционно са в пъти над нивото в Пловдив.
И ти не знам от кое село си се довлякък, но Стара Загора е с градски статут от поне 6500 г. преди Христа, което я прави един от първите градове изобщо в Европа. :cute:
Там е въпроса, че ти даваш някакви фантасмагорични цифри, нямащи нищо общо с реалността! Махай каквото искаш, още повече пък и малцинствата, тогава разликата може и до 5 пъти да стигне! И добре че ме просветли за "статута" на града от неолита, ама дали не е с изтекла давност? :lol: :lol: :lol: Не очаквам заведени дела от неандерталци и кроманьонци, за нарушен правен статус :lol: :lol: :lol:

Апропо, само да те светна, че още от турско, Пловдив е бил най-големия български град, и само шанса на София, да стане столица, и позволи да го изпревари! Но не и другите!

Не знам какво сте се лепнали за това строителство, като това изобщо не е никакъв критерий в днешно време, да не говорим пък, колко обичате да го преувеличавате! На 20 добавяте две нули, и сами започвате да си вЕрвате на фалшификациите! Изобщо даже няма такова строителство, пустеят празни сгради!
Каква грозна лъжа само. Поредната ти!
Пловдив по турско е едва 4-ят град по големина град в днешната българска територия, по-малък от Стара Загора, Русе и Варна (Стара Загора с населението от 1877 г. преди опожаряването е най-големият град).
А да не говорим в останалите български земи, където градовете Солун, Одрин и Битоля са в пъти по-големи от Пловдив, та отива някъде към 7-8-мо място.
Шансът Пловдив да се дотътри до 2-ро място, а сега вече до 3-то място (понеже е с поне 30-40 хиляди по-малък от Варна) се крие в сразяването на по-големия брат Стара Загора, която е опожарена с избито население, както и в националните катастрофи, когато Пловдив приема много по-голям % бежанци в сравнение със Стара Загора и Варна.
abc
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 963
Регистриран на: Нед Апр 18, 2010 22:58 pm

Re: Демография

Мнение от abc »

Давам ти официална статистика от Националния статистически институт, който дава тази регионална статистика. А не аз.
1000 жилища хич не са малко и това се дължи на атрактивността на града ни от желаещи купувачи, който реално е най-цивилизованото място в цяла южна България.

Това разбира се, че не означава, че градът няма проблеми - както с частните инвестиции, а още повече с държавните!

Въпреки абсолютно водещото място на Стара Загора в икономиката, образованието, медицината и спорта в Югоизточния район, сигурно получава от правителството едва 1/10 от държавните инвестиции на по-бедния и по-провинциален град Бургас, но явно с по-здраво лоби в управлението.
Което е абсолютен провал за старозагорската управа, че го е допуснала изобщо.
Излиза, че старозагорци само плащат данъци, а готованковците от морето само лапат наготово.
Аватар
muhogon
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 1941
Регистриран на: Пон Май 20, 2013 19:55 pm

Re: Демография

Мнение от muhogon »

abc написа: Съб Юни 01, 2019 17:16 pm Давам ти официална статистика от Националния статистически институт, който дава тази регионална статистика. А не аз.
1000 жилища хич не са малко и това се дължи на атрактивността на града ни от желаещи купувачи, който реално е най-цивилизованото място в цяла южна България.

Това разбира се, че не означава, че градът няма проблеми - както с частните инвестиции, а още повече с държавните!

Въпреки абсолютно водещото място на Стара Загора в икономиката, образованието, медицината и спорта в Югоизточния район, сигурно получава от правителството едва 1/10 от държавните инвестиции на по-бедния и по-провинциален град Бургас, но явно с по-здраво лоби в управлението.
Което е абсолютен провал за старозагорската управа, че го е допуснала изобщо.
Излиза, че старозагорци само плащат данъци, а готованковците от морето само лапат наготово.
А ти не разбра ли, че НСИ не са обективни, а служат на една продажна власт? Със същият успех можеш да си вЕрваш на изтрещелите сороски сайтчета "фактор" и "клубклоЗет"! Няма никакви 1000 жилища, дори и 100 не са, а има огромен жилищен фонд който пустее! Да ти дам ли препратка към сайт за имоти, да видиш що нещо се продава, и то с години?
На "инвестициите" няма да се спирам, достатъчно се изписа през годините, всичките са само в розовите видения на соросоидите... :lol:

На медицината пък хич не ми се спира, като знам какъв ужас е, много хора отдавна предпочитат за много неща да ходят в Пловдив и София! И толкова "много" лекари има тука, че за всички се чака със седмици и месеци! И това не е заради кадърност /примери за некадърност мога да приведа не един/, а просто няма бройки, дори и свестните лекари се спасяват от един загиващ град!
"Демокрация е 2 вълка и 1 овца, които гласуват какво ще има за вечеря. Свобода - това е една добре въоръжена овца, която оспорва резултата"
Аватар
muhogon
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 1941
Регистриран на: Пон Май 20, 2013 19:55 pm

Re: Демография

Мнение от muhogon »

Каква грозна лъжа само. Поредната ти!
Пловдив по турско е едва 4-ят град по големина град в днешната българска територия, по-малък от Стара Загора, Русе и Варна (Стара Загора с населението от 1877 г. преди опожаряването е най-големият град).
А да не говорим в останалите български земи, където градовете Солун, Одрин и Битоля са в пъти по-големи от Пловдив, та отива някъде към 7-8-мо място.
Шансът Пловдив да се дотътри до 2-ро място, а сега вече до 3-то място (понеже е с поне 30-40 хиляди по-малък от Варна) се крие в сразяването на по-големия брат Стара Загора, която е опожарена с избито население, както и в националните катастрофи, когато Пловдив приема много по-голям % бежанци в сравнение със Стара Загора и Варна.
Де да беше лъжа, ама не Ст.Загора беше столица на Източна Румелия! И да, с тия 15000 жители, наистина е бил най-големия град :lol: :lol: :lol: Апропо, ето ти цитат от предци на твоите господари, какво казват за Пловдив:
Според свидетелства на посетили града през 1870 година американски мисионери, той има 30 хиляди жители, като 15 хиляди от тях са турци, 9 хиляди православни българи, 2 хиляди българи католици, 2 хиляди гърци, а останалите – главно евреи и арменци. Те определят Пловдив като най-важният културен и политически център на българите след столицата на Империята Цариград.[56]
Не знам кога Солун и Одрин са били български, поне не и от няколкостотин години насам? :lol: По тая шизофренична схема, да се върнем направо в палеолита? :lol: На Битоля няма да се спирам, по обясними причини! Не знам как пропусна Скопие, да запълниш картинката изцяло? :lol:

Пловдив си е все още втори, но по-вероятно ми се вижда, Ст.Загора да стане от 6ти, поне 8ми, или направо 10ти, както вървят нещата! А може и по-надолу, особено ако катурнат Марица-изток, накъдето отиват нещата...

Та накрая не разбрах, кой лъже? :lol: Знам, че за соросоидите лъжата е норма на съществуване, но това няма да промени обективната истина!
"Демокрация е 2 вълка и 1 овца, които гласуват какво ще има за вечеря. Свобода - това е една добре въоръжена овца, която оспорва резултата"
abc
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 963
Регистриран на: Нед Апр 18, 2010 22:58 pm

Re: Демография

Мнение от abc »

muhogon написа: Нед Юни 02, 2019 8:50 am А ти не разбра ли, че НСИ не са обективни, а служат на една продажна власт? Със същият успех можеш да си вЕрваш на изтрещелите сороски сайтчета "фактор" и "клубклоЗет"! Няма никакви 1000 жилища, дори и 100 не са, а има огромен жилищен фонд който пустее! Да ти дам ли препратка към сайт за имоти, да видиш що нещо се продава, и то с години?
На "инвестициите" няма да се спирам, достатъчно се изписа през годините, всичките са само в розовите видения на соросоидите... :lol:
Наистина си :lol:, изтрещяло говедо такова.
Само в Три чучура знам поне 5 блока в строеж в момента, които са по 150-200 апартамента всеки. Да не говорим пък за целия 15 км град от Зора до Студентски град.

И е нормално да са поне 1000 жилищата. В София пък са 5000, пропорционално на населението.
muhogon написа: Нед Юни 02, 2019 8:50 am На медицината пък хич не ми се спира, като знам какъв ужас е, много хора отдавна предпочитат за много неща да ходят в Пловдив и София! И толкова "много" лекари има тука, че за всички се чака със седмици и месеци! И това не е заради кадърност /примери за некадърност мога да приведа не един/, а просто няма бройки, дори и свестните лекари се спасяват от един загиващ град!
Бе кой нормален от Стара Загора би отишъл в мизерните пловдивски болници? Дори и с медицински ВУЗ, като Стара Загора, там безхаберието е на висота.
Чака се, щото цяла Южна България се изсипва тук, че нерядко и от Северна. Стара Загора е това все пак...

Загива ти родното село, затова си се довлякъл тук в един доста развит град за БГ стандарта. Като не ти изнася, се омитай най-добре и отивай директно в Столипиново.
abc
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 963
Регистриран на: Нед Апр 18, 2010 22:58 pm

Re: Демография

Мнение от abc »

muhogon написа: Нед Юни 02, 2019 9:04 am
Каква грозна лъжа само. Поредната ти!
Пловдив по турско е едва 4-ят град по големина град в днешната българска територия, по-малък от Стара Загора, Русе и Варна (Стара Загора с населението от 1877 г. преди опожаряването е най-големият град).
А да не говорим в останалите български земи, където градовете Солун, Одрин и Битоля са в пъти по-големи от Пловдив, та отива някъде към 7-8-мо място.
Шансът Пловдив да се дотътри до 2-ро място, а сега вече до 3-то място (понеже е с поне 30-40 хиляди по-малък от Варна) се крие в сразяването на по-големия брат Стара Загора, която е опожарена с избито население, както и в националните катастрофи, когато Пловдив приема много по-голям % бежанци в сравнение със Стара Загора и Варна.
Де да беше лъжа, ама не Ст.Загора беше столица на Източна Румелия! И да, с тия 15000 жители, наистина е бил най-големия град :lol: :lol: :lol: Апропо, ето ти цитат от предци на твоите господари, какво казват за Пловдив:
Според свидетелства на посетили града през 1870 година американски мисионери, той има 30 хиляди жители, като 15 хиляди от тях са турци, 9 хиляди православни българи, 2 хиляди българи католици, 2 хиляди гърци, а останалите – главно евреи и арменци. Те определят Пловдив като най-важният културен и политически център на българите след столицата на Империята Цариград.[56]
Не знам кога Солун и Одрин са били български, поне не и от няколкостотин години насам? :lol: По тая шизофренична схема, да се върнем направо в палеолита? :lol: На Битоля няма да се спирам, по обясними причини! Не знам как пропусна Скопие, да запълниш картинката изцяло? :lol:

Пловдив си е все още втори, но по-вероятно ми се вижда, Ст.Загора да стане от 6ти, поне 8ми, или направо 10ти, както вървят нещата! А може и по-надолу, особено ако катурнат Марица-изток, накъдето отиват нещата...

Та накрая не разбрах, кой лъже? :lol: Знам, че за соросоидите лъжата е норма на съществуване, но това няма да промени обективната истина!
Стара Загора е 15 000 след опожаряването, а не преди него!
Преди него е била 2 по-голям град по официални данни.
Пловдив пък е бил не повече от 20 000 души. Дори цели 2 години след като го правят областен център на Източна Румелия е едва 24 000 души, въпреки стичането на хиляди хора там да стават чиновници и ратаи. 30 000 достига Пловдив чак към 1890 г., а 1910 г. е 45 000. Няма и колкото Казанлък даже в днешно време.

Битоля е била вилаетски център и по-голям град както от Пловдив, така и от Скопие. Там нещата се променят драстично негативно след сръбското робство от 1913 г. и Първата световна война, когато градът се оказва на Солунския фронт.

Стара Загора също тежко пострадва и от най-голям град на тази територия, с която сме в момента, пада до 7-8 място, но вече е стигнал 4-то - 5-то място, а по икономика е на по-предното 2-ро място.
Аватар
slimarkov
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 2979
Регистриран на: Нед Юни 01, 2008 0:03 am

Re: Демография

Мнение от slimarkov »

Бройката не е от чак толкова голямо значение.
Важно е качеството на живот, а по този показател няма кой да бие Стара Загора в България.
Иначе си прав в сметките ти, защото Бургас без селата-квартали не е по-голям спрямо Стара Загора като бройка.
Аватар
muhogon
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 1941
Регистриран на: Пон Май 20, 2013 19:55 pm

Re: Демография

Мнение от muhogon »

abc написа: Нед Юни 02, 2019 12:37 pm
muhogon написа: Нед Юни 02, 2019 9:04 am
Каква грозна лъжа само. Поредната ти!
Пловдив по турско е едва 4-ят град по големина град в днешната българска територия, по-малък от Стара Загора, Русе и Варна (Стара Загора с населението от 1877 г. преди опожаряването е най-големият град).
А да не говорим в останалите български земи, където градовете Солун, Одрин и Битоля са в пъти по-големи от Пловдив, та отива някъде към 7-8-мо място.
Шансът Пловдив да се дотътри до 2-ро място, а сега вече до 3-то място (понеже е с поне 30-40 хиляди по-малък от Варна) се крие в сразяването на по-големия брат Стара Загора, която е опожарена с избито население, както и в националните катастрофи, когато Пловдив приема много по-голям % бежанци в сравнение със Стара Загора и Варна.
Де да беше лъжа, ама не Ст.Загора беше столица на Източна Румелия! И да, с тия 15000 жители, наистина е бил най-големия град :lol: :lol: :lol: Апропо, ето ти цитат от предци на твоите господари, какво казват за Пловдив:
Според свидетелства на посетили града през 1870 година американски мисионери, той има 30 хиляди жители, като 15 хиляди от тях са турци, 9 хиляди православни българи, 2 хиляди българи католици, 2 хиляди гърци, а останалите – главно евреи и арменци. Те определят Пловдив като най-важният културен и политически център на българите след столицата на Империята Цариград.[56]
Не знам кога Солун и Одрин са били български, поне не и от няколкостотин години насам? :lol: По тая шизофренична схема, да се върнем направо в палеолита? :lol: На Битоля няма да се спирам, по обясними причини! Не знам как пропусна Скопие, да запълниш картинката изцяло? :lol:

Пловдив си е все още втори, но по-вероятно ми се вижда, Ст.Загора да стане от 6ти, поне 8ми, или направо 10ти, както вървят нещата! А може и по-надолу, особено ако катурнат Марица-изток, накъдето отиват нещата...

Та накрая не разбрах, кой лъже? :lol: Знам, че за соросоидите лъжата е норма на съществуване, но това няма да промени обективната истина!
Стара Загора е 15 000 след опожаряването, а не преди него!
Преди него е била 2 по-голям град по официални данни.
Пловдив пък е бил не повече от 20 000 души. Дори цели 2 години след като го правят областен център на Източна Румелия е едва 24 000 души, въпреки стичането на хиляди хора там да стават чиновници и ратаи. 30 000 достига Пловдив чак към 1890 г., а 1910 г. е 45 000. Няма и колкото Казанлък даже в днешно време.

Битоля е била вилаетски център и по-голям град както от Пловдив, така и от Скопие. Там нещата се променят драстично негативно след сръбското робство от 1913 г. и Първата световна война, когато градът се оказва на Солунския фронт.

Стара Загора също тежко пострадва и от най-голям град на тази територия, с която сме в момента, пада до 7-8 място, но вече е стигнал 4-то - 5-то място, а по икономика е на по-предното 2-ро място.
Ехаа, сред тия американски мисионери, да не бил и Нострадамус? :lol: :lol: :lol: :lol: Че ясно си посочват 1870г? Ама знаят, че такъв ще стане едва след 20 години? :lol: :lol: :lol: И как един град, от който е останала единствено джамията в центъра, ще има 15 000 души? Да не са живели по клоните на дърветата? :lol: :lol: :lol: Днес да не си прекалил с розовата дрога? :lol: Да, Битоля се оказал на солунския фронт... :lol: :lol: :lol:
"Демокрация е 2 вълка и 1 овца, които гласуват какво ще има за вечеря. Свобода - това е една добре въоръжена овца, която оспорва резултата"
Аватар
muhogon
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 1941
Регистриран на: Пон Май 20, 2013 19:55 pm

Re: Демография

Мнение от muhogon »

slimarkov написа: Нед Юни 02, 2019 12:54 pm Бройката не е от чак толкова голямо значение.
Важно е качеството на живот, а по този показател няма кой да бие Стара Загора в България.
Иначе си прав в сметките ти, защото Бургас без селата-квартали не е по-голям спрямо Стара Загора като бройка.
Ако уточниш що е "качество", може и да повЕрвам? Че иначе си остава като в приказката - наше село си е по-убаво от ваше село, щото си е наше... :lol: :lol: :lol: А иначе, няма никакви по-добри показатели в нито едно отношение, и това е от доста години, със задълбочаваща се тенденция! От поне 10 години, тук НЕ Е ОТКРИВАНО НИТО ЕДНО НОВО ПРЕДПРИЯТИЕ, от поне среден тип! Само магазини от чужди вериги, като дори и там има отлив - Мосю Бриколаж и Карфур си заминаха набърже, от "проспериращия" и "нарастващ" град :lol:

Колко е голям Бургас не знам, досега само веднъж съм бил там, преди много години! Но виждам, че тука се смаляваме, което е логично на фона за залязваща индустрия, която е жалки останки от някогашната!
"Демокрация е 2 вълка и 1 овца, които гласуват какво ще има за вечеря. Свобода - това е една добре въоръжена овца, която оспорва резултата"
Публикувай отговор