Снимчица.... 20 мегапикселчета...

Снимки , графика и дизайн.
Аватар
Mani
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 759
Регистриран на: Сря Апр 06, 2005 10:09 am
Местоположение: Железник
Обратна връзка:

Мнение от Mani »

admin написа:тази снимка е обработвана допълнително. Не видях нито един човек по улиците който са видими.
Да бе. Наистина няма човеци( :tongue: ). 8O
Аватар
admin
Site Admin
Site Admin
Мнения: 3580
Регистриран на: Съб Май 11, 2002 9:43 am
skype: john.doe.12
Местоположение: Earth
Обратна връзка:

Мнение от admin »

м/у другото имам една снимка 50 МБ, ню-йорк сниман от сателит. Бах тази снимка 50 МБ. е голяма, при опити да се увеличава, бараката ми направо спича, а е П4 на 2,8 ГХз с 2 ГБ рам и ати 9550 видео карта.

Mani: Като се вгледаш внимателни ти прави впечатление че няма хора по улиците, а коли има по мостовете.
"There is no 'patch' for stupidity."
Аватар
DMXDMX
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 553
Регистриран на: Нед Яну 15, 2006 23:47 pm

Мнение от DMXDMX »

коли има и по-паркингите :) , макар че като се вгледаш изглежа доста нереално, все едно като нарисувано
Аватар
chocho_stz
Потребител
Потребител
Мнения: 251
Регистриран на: Вто Дек 27, 2005 14:17 pm
Местоположение: StZ
Обратна връзка:

Мнение от chocho_stz »

Незнам това каде е,ама е супер яко :)
Аватар
EXO
Потребител
Потребител
Мнения: 90
Регистриран на: Вто Май 14, 2002 8:48 am
Местоположение: Stara Zagora
Обратна връзка:

Re: Снимчица.... 20 мегапикселчета...

Мнение от EXO »

http://www.engadget.com/2006/09/20/seit ... egapixels/ - Такъв имат едни мои клиенти фотографи от Австралия (Стив и Суша Шуленски, доста известни).

А иначе има и доста по-мощни апарати над 160 мегапиксела:
"There's a commerically available 4 gigapixel (4000 megapixels) camera being used to take pictures of vanishing historical sites for posterity. Those images are so big that most computers are incapable of downloading them. But that may not be the largest resolution camera because no one knows what's in the military's bag of tricks. "
Обаче аз лично не съм виждал техни снимки, само от тези 160 мегапикселовите на клиентите, понеже сме рязали елементи от тях и обработвали. И наистина ми прави компутара да изглежда като антика :)
Публикувай отговор