Бавен StartUp на Windows 8.1

Задавайте Вашите въпроси, относно софтуера който вече имате инсталиран на компютъра си и имате проблеми с него или как сте разрешили даден проблем.
Аватар
System_error
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 1815
Регистриран на: Вто Окт 30, 2012 8:00 am

Бавен StartUp на Windows 8.1

Мнение от System_error »

Някоя мръсна гадина ми тормози стартъпа, но не мога да хвана коя. Случи се изведнъж. Бутва си, излиза десктопа и почти минута не ми се зареждат всички апликации в таскбара. През това време мога да отворя експлорър или браузър, но иманва време, докат вички светне както трябва. Дайте приложения с какво да го изловя. Съмнението ми е в кофти драйвър или някакъв конфликт...
Аватар
didka
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 2137
Регистриран на: Чет Юни 12, 2008 19:39 pm

Re: Бавен StartUp на Windows 8.1

Мнение от didka »

Препълнен дял от SSD?
Остане ли по-малко от 10% от капацитета на заделения дял свободно място, започва да се държи като компютър "правец".
Dog drags - no tracks...
Аватар
System_error
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 1815
Регистриран на: Вто Окт 30, 2012 8:00 am

Re: Бавен StartUp на Windows 8.1

Мнение от System_error »

На 35% са пълни както SSD-то, така и хибридния. Странно, щото реших за бъзика да го засека с хронометъра и ми дава винаги 1:40 от началото на стартъпа на Уин-а (след boot-a с логото на тошиба) до зареждане на всички приложения. Зависва точно за минута и 30 с бели шорткъти на иконите на десктопа (все едно рефрешва видеото) и за 10 секунди от 1:30 до 1:40 дозарежда абсолютно всичко.... :blinkblink:
Аватар
sawo
Site Admin
Site Admin
Мнения: 5796
Регистриран на: Пон Юли 26, 2004 10:33 am
skype: sawo_1337
Местоположение: ./
Обратна връзка:

Re: Бавен StartUp на Windows 8.1

Мнение от sawo »

Пусни си някое приложение като codestuff starter и спри всичко от startup-a. Ако зареди веднага OS-a след рестарт, започни да пускаш едно по едно докато хванеш кое се дъни :) Същата процедура може да се направи и през msconfig, но Starter-a позволява повече контрол върху всичко.
Аватар
System_error
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 1815
Регистриран на: Вто Окт 30, 2012 8:00 am

Re: Бавен StartUp на Windows 8.1

Мнение от System_error »

Знам го тоя вариант. Пробвах само с ограничен буут и запали веднага, ама не ми се играе да търся едно по едно... :roll:
niggaz_nature
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 1567
Регистриран на: Чет Ное 17, 2005 15:12 pm

Re: Бавен StartUp на Windows 8.1

Мнение от niggaz_nature »

System_error написа:Знам го тоя вариант. Пробвах само с ограничен буут и запали веднага, ама не ми се играе да търся едно по едно... :roll:
:) Е след като го написа това вече не знам как ще ти помогнем . Да не сме магьосници :) . Остави си само приложенията които ти трябват най-много .
Ремонт на всякаква компютърна техника,навигации,GSM,препрограмиране и инсталиране на софтуер,смяна на части и др.За връзка skype niggaz_nature_stz

forum.stz-bg.com/viewtopic.php?f=45&t=40381

МОИТЕ ОБЯВИ
http://niggaznature.bazar.bg
Аватар
sawo
Site Admin
Site Admin
Мнения: 5796
Регистриран на: Пон Юли 26, 2004 10:33 am
skype: sawo_1337
Местоположение: ./
Обратна връзка:

Re: Бавен StartUp на Windows 8.1

Мнение от sawo »

Лесния вариант е плащаш на някой да ти го направи :)
Аватар
kiltox
Потребител
Потребител
Мнения: 81
Регистриран на: Съб Сеп 13, 2008 15:46 pm

Re: Бавен StartUp на Windows 8.1

Мнение от kiltox »

Антивирусната Avast ми прави последно време такива въртели . Ако си с нея деинсталирай за проба .
Mikk
Потребител
Потребител
Мнения: 116
Регистриран на: Нед Юни 10, 2012 20:21 pm

Re: Бавен StartUp на Windows 8.1

Мнение от Mikk »

При мен същата работа само че Интел ССД то. Всъщност нищо не товари системата просто иконите дълго време стоят бели. Аз изтрих кеша на иконите и ги ребилднах на ново, след това рестартирах и нямах бели икони.
Аватар
System_error
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 1815
Регистриран на: Вто Окт 30, 2012 8:00 am

Re: Бавен StartUp на Windows 8.1

Мнение от System_error »

Mikk написа:При мен същата работа само че Интел ССД то. Всъщност нищо не товари системата просто иконите дълго време стоят бели. Аз изтрих кеша на иконите и ги ребилднах на ново, след това рестартирах и нямах бели икони.
Май точно за тва иде реч...
Пичове, не ме съдете строго, ама по цял ден ми горят очите на компа и всички приложения, които ползвам, ги ползвам нон-стоп. Няма процес, който да ми е излише... За тва и не ми се занимава... Отидоха едни 3-4 часа, които нямам... За това питам дали няма някакъв софт (пробван), който търси грешки в регистри, драйвер и тем подобни ОС простотии...
Mikk
Потребител
Потребител
Мнения: 116
Регистриран на: Нед Юни 10, 2012 20:21 pm

Re: Бавен StartUp на Windows 8.1

Мнение от Mikk »

Сега го рестартирах, от снощи не бях го пипал, същата работа...бели икони.
Аватар
sawo
Site Admin
Site Admin
Мнения: 5796
Регистриран на: Пон Юли 26, 2004 10:33 am
skype: sawo_1337
Местоположение: ./
Обратна връзка:

Re: Бавен StartUp на Windows 8.1

Мнение от sawo »

System_error написа:
Mikk написа:При мен същата работа само че Интел ССД то. Всъщност нищо не товари системата просто иконите дълго време стоят бели. Аз изтрих кеша на иконите и ги ребилднах на ново, след това рестартирах и нямах бели икони.
Май точно за тва иде реч...
Пичове, не ме съдете строго, ама по цял ден ми горят очите на компа и всички приложения, които ползвам, ги ползвам нон-стоп. Няма процес, който да ми е излише... За тва и не ми се занимава... Отидоха едни 3-4 часа, които нямам... За това питам дали няма някакъв софт (пробван), който търси грешки в регистри, драйвер и тем подобни ОС простотии...
Няма процес който ти е излишен - има процес, който ти прави проблем. Ще ти отнеме точно 10 минути да рестартираш няколко пъти и да установиш какво ти бави - горе-долу колкото да напишеш темата тук и коментарите в последствие. Такъв проблем няма как да се установи по друг начин.
Аватар
System_error
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 1815
Регистриран на: Вто Окт 30, 2012 8:00 am

Re: Бавен StartUp на Windows 8.1

Мнение от System_error »

Сашо, прав беше :) За около 15 минути го излових. Процеса е "Network list service". Забавя стартъпа с точно 1 минута. Някакво предложение за лечение?
Аватар
System_error
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 1815
Регистриран на: Вто Окт 30, 2012 8:00 am

Re: Бавен StartUp на Windows 8.1

Мнение от System_error »

Поиграх си още малко и се оказа че има и втори процес, който бави цялата истори: BorderlineMonitor.
Със спрени двата процеса, за точно 15 секунди след изчезване на Toshiba логото, всичко е заредило и готово за работа.

EDIT: И още развите по темата. Със спрени двата процеса, Аутокада ми се стартира и замръзва веднага след зареждане. При пуснати процеси, тръгва нормално. Друго приложение за сега не съм забелязал да спича...

EDIT2: Network List Service-a е причината за проблема с Аутокада...
Последно промяна от System_error на Сря Апр 01, 2015 9:22 am, променено общо 2 пъти.
Аватар
sawo
Site Admin
Site Admin
Мнения: 5796
Регистриран на: Пон Юли 26, 2004 10:33 am
skype: sawo_1337
Местоположение: ./
Обратна връзка:

Re: Бавен StartUp на Windows 8.1

Мнение от sawo »

По-мързеливия вариант ако не ти се търси защо се мота толкова е да пуснеш startup type за този service на "Automatic (Delayed Start)". Така ще си се пуска, но малко след като зареди всичко останало и хем ще ти зарежда бързо ОС, хем ще ти работи каквото го иска :) Това става от Properties на service-a в services.msc или откъдето влизаш.
Публикувай отговор