Бавен StartUp на Windows 8.1

Задавайте Вашите въпроси, относно софтуера който вече имате инсталиран на компютъра си и имате проблеми с него или как сте разрешили даден проблем.
Аватар
System_error
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 1815
Регистриран на: Вто Окт 30, 2012 8:00 am

Re: Бавен StartUp на Windows 8.1

Мнение от System_error »

sawo написа:По-мързеливия вариант ако не ти се търси защо се мота толкова е да пуснеш startup type за този service на "Automatic (Delayed Start)". Така ще си се пуска, но малко след като зареди всичко останало и хем ще ти зарежда бързо ОС, хем ще ти работи каквото го иска :) Това става от Properties на service-a в services.msc или откъдето влизаш.
A иначе как мога да го излекувам ... по немързеливия начин...
Аватар
System_error
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 1815
Регистриран на: Вто Окт 30, 2012 8:00 am

Re: Бавен StartUp на Windows 8.1

Мнение от System_error »

sawo написа:По-мързеливия вариант ако не ти се търси защо се мота толкова е да пуснеш startup type за този service на "Automatic (Delayed Start)". Така ще си се пуска, но малко след като зареди всичко останало и хем ще ти зарежда бързо ОС, хем ще ти работи каквото го иска :) Това става от Properties на service-a в services.msc или откъдето влизаш.
Интересно, Network List Service беше на manual?!
Аватар
sawo
Site Admin
Site Admin
Мнения: 5796
Регистриран на: Пон Юли 26, 2004 10:33 am
skype: sawo_1337
Местоположение: ./
Обратна връзка:

Re: Бавен StartUp на Windows 8.1

Мнение от sawo »

Ами немързеливия вариант е просто повече четене и намиране на причината за проблема. Например аз потърсих в гугъл за "Network list service causes slow boot" и първия резултат беше - http://blogs.technet.com/b/askpfeplat/a ... vices.aspx
Изглежда доста хора имат проблем със забавяне и решението наистина е да се пусне на Automatic или Automatic Delayed Start, вместо Manual както е по подразбиране. Другото по-сериозно решение е да се инсталира хотфикс пуснат специално за този проблем. В статията е даден за win7, предполагам има и за win8. Аз лично не бих се занимавал толкова - щом се бави толкова, а е на manual, значи нещо иска да го използва, а щом при теб е необходим, няма причина да не се направи на Auto.
Аватар
admin
Site Admin
Site Admin
Мнения: 3580
Регистриран на: Съб Май 11, 2002 9:43 am
skype: john.doe.12
Местоположение: Earth
Обратна връзка:

Re: Бавен StartUp на Windows 8.1

Мнение от admin »

Подобен проблем се получава също ако ти е пуснат EFI Boot на биоса и вина се е качил там.
"There is no 'patch' for stupidity."
Аватар
System_error
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 1815
Регистриран на: Вто Окт 30, 2012 8:00 am

Re: Бавен StartUp на Windows 8.1

Мнение от System_error »

sawo написа:Ами немързеливия вариант е просто повече четене и намиране на причината за проблема. Например аз потърсих в гугъл за "Network list service causes slow boot" и първия резултат беше - http://blogs.technet.com/b/askpfeplat/a ... vices.aspx
Изглежда доста хора имат проблем със забавяне и решението наистина е да се пусне на Automatic или Automatic Delayed Start, вместо Manual както е по подразбиране. Другото по-сериозно решение е да се инсталира хотфикс пуснат специално за този проблем. В статията е даден за win7, предполагам има и за win8. Аз лично не бих се занимавал толкова - щом се бави толкова, а е на manual, значи нещо иска да го използва, а щом при теб е необходим, няма причина да не се направи на Auto.
И аз бая потърсих и в общи линии попаднах само на това на няколко места. но с един сорс:

http://serverquestions.com/questions/cw ... on-startup

E, да ама структурата на регистри при мен не така, а и споменатите вайлове се не генерират на цитираното място и ... греда...

Sawo и на тва от твоя линк попаднах, ама вече ми дойде на по-високо ниво, пък и не виждам решение на проблема, а само споменаването и диагностицирането му. Линка към фикса за W7 e мъртъв, а не знам как да потърся такъв за W8.
Mikk
Потребител
Потребител
Мнения: 116
Регистриран на: Нед Юни 10, 2012 20:21 pm

Re: Бавен StartUp на Windows 8.1

Мнение от Mikk »

При мен мизерията я прави TeamViewer 10. При изключен TeamViewer компа си тръгва нормално.
Пробвай един по един да включваш не майкрософстките сервиси от msconfig като преди това ги изключиш де.

Perform a Clean Startup
Аватар
sawo
Site Admin
Site Admin
Мнения: 5796
Регистриран на: Пон Юли 26, 2004 10:33 am
skype: sawo_1337
Местоположение: ./
Обратна връзка:

Re: Бавен StartUp на Windows 8.1

Мнение от sawo »

System_error написа:
sawo написа:Ами немързеливия вариант е просто повече четене и намиране на причината за проблема. Например аз потърсих в гугъл за "Network list service causes slow boot" и първия резултат беше - http://blogs.technet.com/b/askpfeplat/a ... vices.aspx
Изглежда доста хора имат проблем със забавяне и решението наистина е да се пусне на Automatic или Automatic Delayed Start, вместо Manual както е по подразбиране. Другото по-сериозно решение е да се инсталира хотфикс пуснат специално за този проблем. В статията е даден за win7, предполагам има и за win8. Аз лично не бих се занимавал толкова - щом се бави толкова, а е на manual, значи нещо иска да го използва, а щом при теб е необходим, няма причина да не се направи на Auto.
И аз бая потърсих и в общи линии попаднах само на това на няколко места. но с един сорс:

http://serverquestions.com/questions/cw ... on-startup

E, да ама структурата на регистри при мен не така, а и споменатите вайлове се не генерират на цитираното място и ... греда...

Sawo и на тва от твоя линк попаднах, ама вече ми дойде на по-високо ниво, пък и не виждам решение на проблема, а само споменаването и диагностицирането му. Линка към фикса за W7 e мъртъв, а не знам как да потърся такъв за W8.
По-голямата част от поста е как да се диагностицира, ти вече си го направил, останалото е решението - хотфикс или сетваш сървиса на auto
Аватар
System_error
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 1815
Регистриран на: Вто Окт 30, 2012 8:00 am

Re: Бавен StartUp на Windows 8.1

Мнение от System_error »

Нали писах вече - със сетване на auto (delayed) проблема остава. Хотфикс а с неактивен линк за W7, а за W8 не знам как точно да потърся... :)
Аватар
sawo
Site Admin
Site Admin
Мнения: 5796
Регистриран на: Пон Юли 26, 2004 10:33 am
skype: sawo_1337
Местоположение: ./
Обратна връзка:

Re: Бавен StartUp на Windows 8.1

Мнение от sawo »

Опитай на Automatic (без delayed start)
Публикувай отговор