SEO оптимизация за малка фирма - съвети???

Задавайте Вашите въпроси, относно софтуера който вече имате инсталиран на компютъра си и имате проблеми с него или как сте разрешили даден проблем.
Публикувай отговор
daisy777
Новак
Новак
Мнения: 3
Регистриран на: Пон Авг 29, 2016 12:58 pm

SEO оптимизация за малка фирма - съвети???

Мнение от daisy777 »

Можете ли да ми препоръчате някой, който да оптимизира сайта на фирмата ми / малък бизнес е/, защото разбрах, че за да ме виждат клиентите в гугъл, трябва нещо определено да се прави в сайта... :blinkblink: Казаха ми, че има фирми, които само с това се занимават - ,но съм скептична да инвестирам в нещо, което не познавам въобще. Ще съм ви благодарна, ако ми препоръчате известна фирма или програмист, който да ми обясни за какво става въпрос и колко време ще отнеме ;)))
Аватар
admin
Site Admin
Site Admin
Мнения: 3580
Регистриран на: Съб Май 11, 2002 9:43 am
skype: john.doe.12
Местоположение: Earth
Обратна връзка:

Re: SEO оптимизация за малка фирма - съвети???

Мнение от admin »

Един колега се занимаваше с подобни неща, прави на няколко сайта, от него знам, че материята е доста дълбока и резултатите не са гарантирани. Ще ти добавят таговете, ще оправят изискванията там на гугала дето ги има (имаше тоол за разработчици в сайта им там ги има изискванията), в последствие обаче за да имаш трафик ти трябват домейни, да не са на твое име и да не са вързани на едни и същи ип адреси в региона, те да ти сложат линкове за да ти се кара трафик и куп други неща. Повечето по фирмите правят само таговете и изискванията, останалите не се занимават тъй като е скъпо и на клиента не му се дават пари тъй като иска с трици маймуни да лови, но и да даде повече не е гаранция, че ще попадне на такъв който разбира за да му направи нещата.
"There is no 'patch' for stupidity."
Аватар
HoCuS
Потребител
Потребител
Мнения: 238
Регистриран на: Вто Окт 01, 2002 12:17 pm
Местоположение: on the edge!!!
Обратна връзка:

Re: SEO оптимизация за малка фирма - съвети???

Мнение от HoCuS »

Здравейте,

наистина материята е доста обширна.

За оптимални резултати, в краткосрочен и дългосрочен план, самото SEO се започва със самото изграждане на Уеб сайта.
Нещата започват със самото съдържание, проверява се в дадената ниша, какво търсят потребителите и самото съдържание на сайта(обявата) се пише на база какво търсят потребилите за Вашата ниша.
Това е началото.
После мета(оптимизации на база данни), мобилни версии, линк билдинг, социални сигнали и т.н.

Но да се започне от там.

1. Сайт
2. Съдържание(текстове), базирани на проучване какво точно търсят Вашите клиенти.

Под какво търсят потребителите, се има предвид:

Ако например продавате дрехи, не е задължително да се оптимизирате за google за думата МАГАЗИН ЗА ДРЕХИ, защото ще се борите с много конкуренция, а може да таргетирате върху потребители търсещи МАГАЗИН ЗА ДРЕХИ СТАРА ЗАГОРА, защото конкуренцията е по-малко или РОЗОВИ ДРЕХИ(ако предлагате такива) или за марка дрехи, която предлагате.

Темата както се каза по-горе е дълбока.

Много хора по принцип не искат да плащат за такъв тип услуги, но вече все повече фирми осъзнават силата на този процес.

Ако искате повече инфо, може да Ви предосавя на Л.С. или да оформим една отделна тема.

Важно: Резултати никой не може да гарантира, защото конкуренцията никога не спи! Също така това не е еднократно действие или процес. Не е ЦЪК, ЦЪК, ЦЪК и готови сме, има си отделни стъпки за изпълнение.

За да бъдете откриваем за клиентите си в интернет има множество възможности.

П.С. Не тръгвайте по пътя Едно комшийче, ще ми го направи за 20 лева, защото евтиното може да Ви излезе скъпо.
Don't drink and drive!!!
Don't drive and drink!!!
bgrgroup
Новак
Новак
Мнения: 2
Регистриран на: Вто Юни 26, 2018 17:15 pm

Re: SEO оптимизация за малка фирма - съвети???

Мнение от bgrgroup »

Здравейте и от мен,
колегата HoCuS е написал доста подробен и ясен отговор.

Във вашият случай може да ви помогне и фирма и комшията. НО,
Зависи кой как иска да ви помогне. Без значение дали е фирма или комшия случаите са два:
- съвестен подход и професионализъм - за резултати и заслужено заплащане
- празни обещания - за да се освободите от една сериозна сума

Ясно е че така зададен въпроса от вас, предполага малък бюджет.
Ако още търсите съдействие - пишете на лични.

Бихме могли да се договорим за съдействие срещу разумно заплащане,
при това след изпълнение на конкретни задачи и постигнати резултати.
Проектиране и изграждане на системи за отопление, климатизация и вентилация
seoconsult
Новак
Новак
Мнения: 1
Регистриран на: Сря Авг 12, 2020 1:04 am

Re: SEO оптимизация за малка фирма - съвети???

Мнение от seoconsult »

Нашата фирма се занимава със seo оптимизация. Може да ми пишете на лично.
Публикувай отговор