Chrome зарежда много бавно. Препоръчайте Dial (начален екран)

Задавайте Вашите въпроси, относно софтуера който вече имате инсталиран на компютъра си и имате проблеми с него или как сте разрешили даден проблем.
Публикувай отговор
Аватар
EXO
Потребител
Потребител
Мнения: 90
Регистриран на: Вто Май 14, 2002 8:48 am
Местоположение: Stara Zagora
Обратна връзка:

Chrome зарежда много бавно. Препоръчайте Dial (начален екран)

Мнение от EXO »

По принцип ползвам Хром основно, но от месеци насам ме дразни че зарежда много бавно. Не както преди. Имам инсталирани няколко разширения. Но тествам и не мисля, че е от тях. С изключение на Dial-ера (началния екран със любимите ми сайтове). Направих тест спо 10 зареждания и усреднените резултати са по-долу.

Разширенията са:
1. Speed Dial [FVD] (според мен основния пробелем)
2. AdBlock
3. Facebook Unseen
4. Full Page Screen Capture
5. Chrome Refresh

Чист Хром, всички разширения изключени: 3.1 сек (приемливо)
Хром със всички разширения: 6.5 сек !!! (ужас!)
Хром само със Speed Dial [FVD]: 6.3 сек ! (ужас)
Хвом с всички, без Speed Dial [FVD]: 3.4 сек (приемливо)

Дайте съвет как да го забързам тоз Хром, че е супер досадно да зарежда по-бавно от Фотошопа (2.5 сек) и всичко останало. Няма логика един Хром да е по-бавен от Фотошоп например.

Също понеже най-голямо забавяне имам от Speed Dial [FVD], препоръчайте ми някой дайлър, да не бави Хрома и да мога да си добавям добре и размествам там любимите страници, заедно със скриншот или картинка по избор (лого). Удобен визуално да си познавам любимите, не ми трябва кой знае колко "фешън" но да не е текст линкове, нито вградения на Хрома, където не мога да си избирам кои да позказва а той показва най-ползваните и без опция да си сменям картинката им.

А ак имате и идея как да забързам Хрома - без да чистя всичко, че си държа на запазените пароли и т.н. да не ги пиша пак навсякъде :)

С Windows 8.1 64-ка съм.

ПС:
тествах Opera и Firefox ... те нямат добавки, стандартни. Opera - 1.9 сек; Firefox - 3.0 сек. Оепрата определено е най-бърза. Отделно, че вградено си идва с опцията за преглед на любими страници, с картинка и т.н. Но просто не съм свикнал с нея никак. Но ако Хром не се оправи, може би ще опитам да мигрирам към нея. но не знам какво ще правя със 100-ците отметки в Хром, които ми трябват да се синхронизират с телефона и т.н.
Аватар
emzo
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 1264
Регистриран на: Вто Авг 17, 2004 22:05 pm
Местоположение: Over the net

Re: Chrome зарежда много бавно. Препоръчайте Dial (начален екран)

Мнение от emzo »

Единственото смислено нещо, което можеш да направиш е да ресетнеш Хром-а.
Ръчно да го изтриеш дори.
диагностика на автомобили
ремап/ OBD тунинг /EGR Off
ремонт на компютърна техника
профилактика на PS3/4
niggaz_nature
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 1567
Регистриран на: Чет Ное 17, 2005 15:12 pm

Re: Chrome зарежда много бавно. Препоръчайте Dial (начален екран)

Мнение от niggaz_nature »

Това само ако и преди се е бавил така с този add on . Ако и преди е било бавно ами махай го този add on и търси друг заместител на него . 100% ще има и други които вършат същата работа.
Ремонт на всякаква компютърна техника,навигации,GSM,препрограмиране и инсталиране на софтуер,смяна на части и др.За връзка skype niggaz_nature_stz

forum.stz-bg.com/viewtopic.php?f=45&t=40381

МОИТЕ ОБЯВИ
http://niggaznature.bazar.bg
Аватар
EXO
Потребител
Потребител
Мнения: 90
Регистриран на: Вто Май 14, 2002 8:48 am
Местоположение: Stara Zagora
Обратна връзка:

Re: Chrome зарежда много бавно. Препоръчайте Dial (начален екран)

Мнение от EXO »

Търся, но нещо не намирам добре работещ и да не бави. Е, някои бавят по-малко, но все бавят.

Лошото, че самия Хром, дори без добавките се бави ужасно - над 3 секунди!

Опитах от друг форум "netsh winsock reset" ... никаква промяна.

Сега свалих и тествх нова инсталация на Chrome Canary ... ами тя зарежда за 1.1 секунда. Което е 3 пъти по-бързо от стандартния Хром без добавки. Уви Chrome Canary е бета, тестова. Сега освен да опитам да изтрия нацяло Хрома и да го инсталирам наново ... ама не знам дали не оставя някъде файлове и регистри и ще с еналожи яко търсене и чистене да съм сигурен.
Аватар
admin
Site Admin
Site Admin
Мнения: 3580
Регистриран на: Съб Май 11, 2002 9:43 am
skype: john.doe.12
Местоположение: Earth
Обратна връзка:

Re: Chrome зарежда много бавно. Препоръчайте Dial (начален екран)

Мнение от admin »

Пробвай Firefox
"There is no 'patch' for stupidity."
Публикувай отговор