Ески джамия - българският Йерусалим

Форум за ежедневни новини от Стара Загора.
Аватар
BazilVenceslas
Потребител
Потребител
Мнения: 150
Регистриран на: Вто Фев 23, 2010 13:19 pm
skype: bravo191
Местоположение: Стара Загора

Ески джамия - българският Йерусалим

Мнение от BazilVenceslas »

Има шанс Ески джамия в Стара Загора да се превърне в българския Йерусалим. Това прогнозира премиерът Бойко Борисов. Заедно с министъра на културата Вежди Рашидов, той даде официален старт на реставрацията на най-големия съхранен ислямски храм в центъра на града. Министър -председателят връчи символичен ключ на изпълнителя на проекта.

"Това е първия обект, който след близо две години подготовка, ще бъде реставриран по Националната стратегия за култура и туризъм и ще бъде превърнат в Музей на религиите. Вътре има църква, има тракийски храм, ислямът е на лице. Ще демонстрираме за първи път една истинска етнотолерантност, етнокултурна толерантност", каза министър Рашидов.

Проектът „Консервация, реставрация и експониране на Ески джамия и създаване на музей на религиите Стара Загора" е по ОП „Регионално развитие" 2007 - 2013 г., приоритетна ос 3 „Устойчиво развитие на туризма". Музеят на религиите трябва да бъде готов след 4 месеца и половина.

Ще контролираме много внимателно реставрацията, предупреди премиерът Бойко Борисов. В Стара Загора той откри пречиствателна станция, посети операта и Многопрофилната болница.



Ще домъкнат ли имам?
Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.
skype: bravo191
Аватар
admin
Site Admin
Site Admin
Мнения: 3580
Регистриран на: Съб Май 11, 2002 9:43 am
skype: john.doe.12
Местоположение: Earth
Обратна връзка:

Re: Ески джамия - българският Йерусалим

Мнение от admin »

Съмнява ме, няма какво да прави в паметник на културата.
"There is no 'patch' for stupidity."
Аватар
Bul-Dog
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 1159
Регистриран на: Чет Фев 24, 2011 17:02 pm

Re: Ески джамия - българският Йерусалим

Мнение от Bul-Dog »

Обаче, Веждю, ква етно, ква религиозна толерантност демонстрира с таз пиянска капия наместо нос. Тоз мултигрупски фърфалак, дето прайше мурафети с печени агънца в най-гладните и купонни години, за да демонстрира, че и той балабар Веждю с елита! И сега същият тоя скот ни е министър на културата! Бог да я прости, България!
http://www.kingsimeon.bg/" onclick="window.open(this.href);return false;
Аватар
ksdh
Потребител
Потребител
Мнения: 265
Регистриран на: Пон Окт 11, 2010 20:28 pm

Re: Ески джамия - българският Йерусалим

Мнение от ksdh »

Като се има предвид, какви продажници и безродници ни управляват, няма да се учудя, ако този т.н. проект се окаже поредното престъпление към българския етнос!Да се реставрира с народни пари една джамия, уж като паметник на културата, да постои известно време като такъв, и после тихомълком да се даде за ползване на резаците, да вият като вълци, да ходят да се дупят по 5 пъти на ден!

Според мен, тази джамия трябва да изчезне като такава, а да се реставрира тракийското светилище, върху което е построена! Всичко друго ще е гавра и кощунство с паметта на хилядите избити старозагорци, от Старозагорското въстание и Руско-турската война!
Аватар
nasenceto
келеш
келеш
Мнения: 2242
Регистриран на: Нед Сеп 17, 2006 19:01 pm

Re: Ески джамия - българският Йерусалим

Мнение от nasenceto »

Пази боже сляпо да прогледа. Абсолютния пример за нулева толерантност. Забрави миналото и живей в настоящето. Само така можеш да си част от глобалното село. В противен случай рискуваш да ни превърнеш в Северна Корея на балканите (една ненужно и напълно безсмислено самоизолирала се от останалия свят страна), ако се намерят идиоти и от мюсюлманите или турците можеш и във война да ни вкараш. Добре че все още не са много тези като теб. Мисли прагматично и печели приятели, сподвижници и пари, а не врагове, омраза и безсмислие.


Изпратено от моя HD2 с Tapatalk
Аватар
Bul-Dog
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 1159
Регистриран на: Чет Фев 24, 2011 17:02 pm

Re: Ески джамия - българският Йерусалим

Мнение от Bul-Dog »

Бе, Насе, прав си-приятелство, дружба между народите, ама то резака гледа все отзад да ти мине бе, чоджум. Кво приятелство с тез манафи? Я виж гърците примерно-до къде им стига приятелството, а?
http://www.kingsimeon.bg/" onclick="window.open(this.href);return false;
Аватар
nasenceto
келеш
келеш
Мнения: 2242
Регистриран на: Нед Сеп 17, 2006 19:01 pm

Re: Ески джамия - българският Йерусалим

Мнение от nasenceto »

Бе човек, ти имаш ли познати, приятели или бизнес партньори турци? Изключително коректни и точни хора. Стига предразсъдъци. Хората са АБСОЛЮТНО едни и същи нсвсякъде по света, както с недъзите си, тска и с положителните си качества - личен опит.
PS: ба* са в идеалиста, чак на мен ми стана прекалено мазно тва изказване...ама си е самата истина де...
Изпратено от моя HD2 с Tapatalk
Аватар
Bul-Dog
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 1159
Регистриран на: Чет Фев 24, 2011 17:02 pm

Re: Ески джамия - българският Йерусалим

Мнение от Bul-Dog »

Слава Богу нямам резаци не само познати, приятели, нито дори колеги. Абе чувам, че се държали на положение и прочее, ама като пийнат по едно и почват да гледат с тез триъгълни очи, и за гяури нещо земвали да споменават. Де да знам, по-добре, че не познавам такива. Не може вълка и агнето да са приятели, Насе, разбери го тва. Може да се полагат усилия, да се мъчат хората да живеят в толерантност и добросъседство, но различията винаги ще са повече, отколкото приликите. Ти живееш в град, и пак казвам Слава Богу!, в който няма джамии, минарета и манафи, дето да се провикват като чакали от тях през два часа, ама айде иди в ония райони, дето хората са принудени да я търпят всичката тая гнус...Иди, после пак ще си поговорим. А?
http://www.kingsimeon.bg/" onclick="window.open(this.href);return false;
Аватар
Nakito
Потребител
Потребител
Мнения: 411
Регистриран на: Чет Дек 11, 2008 15:39 pm
Местоположение: 2565 km

Re: Ески джамия - българският Йерусалим

Мнение от Nakito »

nasenceto написа:Бе човек, ти имаш ли познати, приятели или бизнес партньори турци? Изключително коректни и точни хора. Стига предразсъдъци. Хората са АБСОЛЮТНО едни и същи нсвсякъде по света, както с недъзите си, тска и с положителните си качества - личен опит.
PS: ба* са в идеалиста, чак на мен ми стана прекалено мазно тва изказване...ама си е самата истина де...
Изпратено от моя HD2 с Tapatalk

Не мога да се съглася с теб

Докато не умре 1,2 поколения турци няма да ни уважават

:angry: :angry: :spank: :spank: :smoukin: :twisted:
There's no mine, there's no yours, the world's Beroe
Аватар
nasenceto
келеш
келеш
Мнения: 2242
Регистриран на: Нед Сеп 17, 2006 19:01 pm

Re: Ески джамия - българският Йерусалим

Мнение от nasenceto »

Оф, писна ми да се повтарям, ама пак ще го кажа (за десети път поне). Що не мразим американци, англичани и прочие. Били сме в не една война с тях и бая бомби са ни пуснали. Що не мразим гърците? Цели 200 години гръцко робство къде го забравяте? Що черните в америка не мразят белите? Също 500 години са били роби и на всичко отгоре не в родината си, а влачени с кораби по цял свят? Ако разсъждаваха като вас, сега щатите нямаше да са суперсила, а огромна територия опустошена от гражданска война. Не знам дали помните кво стана в Лос Анжелис през 1994 благодарения на ей такива с разсъждения като ваще. За малко да гръмне бурето.
Относно арменския геноцид - няма две мнения. Факт е. Християните сме същите зверове - припомнете си Сребреница.

Изпратено от моя HD2 с Tapatalk
Аватар
Nakito
Потребител
Потребител
Мнения: 411
Регистриран на: Чет Дек 11, 2008 15:39 pm
Местоположение: 2565 km

Re: Ески джамия - българският Йерусалим

Мнение от Nakito »

Различни религии и различни култури сме тва е и проблема на цяла стара Европа
There's no mine, there's no yours, the world's Beroe
Аватар
admin
Site Admin
Site Admin
Мнения: 3580
Регистриран на: Съб Май 11, 2002 9:43 am
skype: john.doe.12
Местоположение: Earth
Обратна връзка:

Re: Ески джамия - българският Йерусалим

Мнение от admin »

По скоро проблема е, че взехме да не ни пука какво става около нас и за това нещата са на този хал.
"There is no 'patch' for stupidity."
Аватар
ksdh
Потребител
Потребител
Мнения: 265
Регистриран на: Пон Окт 11, 2010 20:28 pm

Re: Ески джамия - българският Йерусалим

Мнение от ksdh »

nasenceto написа:Оф, писна ми да се повтарям, ама пак ще го кажа (за десети път поне). Що не мразим американци, англичани и прочие. Били сме в не една война с тях и бая бомби са ни пуснали. Що не мразим гърците? Цели 200 години гръцко робство къде го забравяте? Що черните в америка не мразят белите? Също 500 години са били роби и на всичко отгоре не в родината си, а влачени с кораби по цял свят? Ако разсъждаваха като вас, сега щатите нямаше да са суперсила, а огромна територия опустошена от гражданска война. Не знам дали помните кво стана в Лос Анжелис през 1994 благодарения на ей такива с разсъждения като ваще. За малко да гръмне бурето.
Относно арменския геноцид - няма две мнения. Факт е. Християните сме същите зверове - припомнете си Сребреница.

Изпратено от моя HD2 с Tapatalk


А кой ти е казал, че обичаме американци и англичани? Та нали най-големите ни национални катастрофи се дължат именно на прехваления Запад, ама ти отде ще го знаеш, като си бягал от часовете по история в училище? А и в сектата ви само на това ви учат - обичай, забрави, и прочие дрънканици! В тази връзка, в коя секта членуваш, йеховистката ли? Защото писаниците ти, това го казвам съвсем сериозно, се припокриват напълно с проповедите на пасторите ви! Който не вярва, нека провери!

Много ми е странна тая твоя пристрастност към Турция и мюсюлманството! Изкарваш дори християните зверове, но думичка не обелваш против исляма! Що така? Дори в моята тема нищо не писа за Априлското въстание, сакън, ще обидиш братята си турци! Какъв си, и кой си всъщност, би ли ни казал?

А за арменския геноцид, за кое по-точно няма две мнения? Какви са тези йезуитски намеци, май ще изкараш, че арменците са изтребили 2 млн турци, така ли?
root
Потребител
Потребител
Мнения: 86
Регистриран на: Нед Фев 15, 2009 19:10 pm

Re: Ески джамия - българският Йерусалим

Мнение от root »

BazilVenceslas написа:
Ще домъкнат ли имам?
Няма да домъкнат. Сградата е собственост на Държавата. Решението е да се стимулира туристическият поток към Стара Загора чрез изграждането на нов музей - музей на религиите. Това е един последен отчаян опит града ни да бъде забелязан. Подобни музеи има по света, например в Тайван - http://www.mwr.org.tw/en-library/en.htm или онлайн - http://www.museumofworldreligions.com/
А новината от кого е? Доста неграмотно е написана на места.

ksdh написа:Като се има предвид, какви продажници и безродници ни управляват, няма да се учудя, ако този т.н. проект се окаже поредното престъпление към българския етнос!Да се реставрира с народни пари една джамия, уж като паметник на културата, да постои известно време като такъв, и после тихомълком да се даде за ползване на резаците, да вият като вълци, да ходят да се дупят по 5 пъти на ден!

Според мен, тази джамия трябва да изчезне като такава, а да се реставрира тракийското светилище, върху което е построена! Всичко друго ще е гавра и кощунство с паметта на хилядите избити старозагорци, от Старозагорското въстание и Руско-турската война!
Стилистиката на "НБП" виждам тук :D А според мен трябва да остане, защото остана единственото най-старо неразрушено нещо в града.
И не се реставрира с народни пари една джамия, а една българска църква... в джамията. При това парите не са народни, а от ЕС по оперативна програма Регионално развитие (2 390 000 лв) Пиши ми на лични да ти осигуря достъп, за да се увериш с очите си.
Life is Short. Have an Affair.
Аватар
Bul-Dog
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 1159
Регистриран на: Чет Фев 24, 2011 17:02 pm

Re: Ески джамия - българският Йерусалим

Мнение от Bul-Dog »

root написа:
Стилистиката на "НБП" виждам тук :
Не че всичко останало в поста ти ми е ясно, но би ли ми казал какво означава "стилистиката на НБП"? Национална Бизнес Поща? :idea:
http://www.kingsimeon.bg/" onclick="window.open(this.href);return false;
Публикувай отговор