Ески джамия - българският Йерусалим

Форум за ежедневни новини от Стара Загора.
Аватар
nefelen
Модератор
Модератор
Мнения: 996
Регистриран на: Нед Май 30, 2004 12:29 pm
skype: nefelen
Местоположение: -=mysteryland=-
Обратна връзка:

Re: Ески джамия - българският Йерусалим

Мнение от nefelen »

И ти си спомни аз какво съм каза, след 20 години, че никой няма да вие от там.
s0 lItTlE tImE, s0 lItTlE t0 d0
Аватар
nasenceto
келеш
келеш
Мнения: 2242
Регистриран на: Нед Сеп 17, 2006 19:01 pm

Re: Ески джамия - българският Йерусалим

Мнение от nasenceto »

НЕ! Тоя е яко прост. Няма смисъл. Що не вземеш един спрей и да надраскаш всички разкопки над съда и до библиотеката? Ми те всички са на мръсни окупатори. Няма да ги съборим я, ами ще ги реставрираме. Айде де! Че пари ще искаме да правим от тях, мръсните окупатори, туризъм ще им развиваме. Я фадромата и ...зелени площи да стават.
Пази боже от идиоти като теб. Ужас.
Аватар
ksdh
Потребител
Потребител
Мнения: 265
Регистриран на: Пон Окт 11, 2010 20:28 pm

Re: Ески джамия - българският Йерусалим

Мнение от ksdh »

nefelen написа:И ти си спомни аз какво съм каза, след 20 години, че никой няма да вие от там.


Ако продължава да ни управлява такава пасмина, със сигурност ще вият, и то много по-скоро, отколкото можем да очакваме, вервай ми!

Интересно, значи няма да дадат увеличение за пенсии, или поне добавки, ама за джамии има? Е, как му се казва на това?
Аватар
nasenceto
келеш
келеш
Мнения: 2242
Регистриран на: Нед Сеп 17, 2006 19:01 pm

Re: Ески джамия - българският Йерусалим

Мнение от nasenceto »

ksdh написа:
nefelen написа:И ти си спомни аз какво съм каза, след 20 години, че никой няма да вие от там.


Ако продължава да ни управлява такава пасмина, със сигурност ще вият, и то много по-скоро, отколкото можем да очакваме, вервай ми!

Интересно, значи няма да дадат увеличение за пенсии, или поне добавки, ама за джамии има? Е, как му се казва на това?
Спри да пишеш глупости бе, тъпо копеле. Нали за дадат трябва да влязат. От де?!? За тъпа и мързелива нация като нас - най лесно е от туризъм. Само седим и чакаме да дойдат туристите да видят кво са правили тези преди нас, да цъкат с език и да ни се чудят как сме паднали толкова ниско. И пишем злобно по форуми, вместо тая енергия да вложим в производство.

Айде банни се сам, че ме обзема депресия като чета кви малоумщини пишеш. Българни бил... далеч си. Гнида.
Аватар
Bul-Dog
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 1159
Регистриран на: Чет Фев 24, 2011 17:02 pm

Re: Ески джамия - българският Йерусалим

Мнение от Bul-Dog »

Е, ти наистина ли ще излезеш с толкова лабилна психика бе, Насе? Ти много взе да му се връзваш на тоз Сталин. Айде, като те дразни пък недей му чете изобщо глупостите(не че на моменти не казва и доста верни неща де), кво се стягаш чак пък толкова-ми ще вземе някоя криза да ти докара, ей тъй на майтап.
http://www.kingsimeon.bg/" onclick="window.open(this.href);return false;
nenoneno
Потребител
Потребител
Мнения: 267
Регистриран на: Пон Фев 09, 2009 10:51 am

Re: Ески джамия - българският Йерусалим

Мнение от nenoneno »

Ей, Живко пак намери тема да се яде с вас :)
Точността гарантира единствено, че ще направиш грешката си навреме.
http://www.5strike.com/bg/invitation/bylink/99509
Аватар
nasenceto
келеш
келеш
Мнения: 2242
Регистриран на: Нед Сеп 17, 2006 19:01 pm

Re: Ески джамия - българският Йерусалим

Мнение от nasenceto »

Bul-Dog написа:Е, ти наистина ли ще излезеш с толкова лабилна психика бе, Насе? Ти много взе да му се връзваш на тоз Сталин. Айде, като те дразни пък недей му чете изобщо глупостите(не че на моменти не казва и доста верни неща де), кво се стягаш чак пък толкова-ми ще вземе някоя криза да ти докара, ей тъй на майтап.
Все си викам стига толкова и все някъв дявол в мен ме подкарва. Имам алергия към такива хора и не мога да се сдържа. Някак ме човърка, че ако го ставя, ще си помисли че е прав и ще се вземе още по - насериозно. Явно наистина успява да ме изкара от нерви. То всяка глупост и простотия може, ама той е на приливи и талази. На моменти си мисля, че не е сам, а са групичка, щото определено има разлика в стила на писане през определени периоди от време или просто го пере и шизофренията. Ама край. Ще се опитам наистина да не му обръщам внимания отсега нататък.
Аватар
besniaa
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 1295
Регистриран на: Вто Авг 07, 2007 22:08 pm

Re: Ески джамия - българският Йерусалим

Мнение от besniaa »

nenoneno написа:Ей, Живко пак намери тема да се яде с вас :)
Кой е Живко ?
Забравете бизнесa, всичко на този свят е лично!
Аватар
sawo
Site Admin
Site Admin
Мнения: 5796
Регистриран на: Пон Юли 26, 2004 10:33 am
skype: sawo_1337
Местоположение: ./
Обратна връзка:

Re: Ески джамия - българският Йерусалим

Мнение от sawo »

Живко ли Митко ли как беше там ksdh...
Аватар
Da Edd
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 504
Регистриран на: Чет Яну 05, 2006 14:18 pm
Местоположение: Sofia
Обратна връзка:

Re: Ески джамия - българският Йерусалим

Мнение от Da Edd »

Костадин Динев се казва, сам се разкри във форума вече. :roll:
Аватар
Bul-Dog
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 1159
Регистриран на: Чет Фев 24, 2011 17:02 pm

Re: Ески джамия - българският Йерусалим

Мнение от Bul-Dog »

Da Edd написа:Костадин Динев се казва, сам се разкри във форума вече. :roll:
Аве, тва Костадин Динев беше мое предположение. От съкращението на ник-а му-кдсх. Може пък Кирил да са казва човека, или некво друго с "К". Как да е де, нема никво значение... :cheers:
http://www.kingsimeon.bg/" onclick="window.open(this.href);return false;
Аватар
Nakito
Потребител
Потребител
Мнения: 411
Регистриран на: Чет Дек 11, 2008 15:39 pm
Местоположение: 2565 km

Re: Ески джамия - българският Йерусалим

Мнение от Nakito »

МК регистрира Ески джамия като Музей на религиите

До 5 години след края на проекта за превръщането на Ески джамия в Стара Загора в Музей на религиите ЕС ще проследява развитието и резултатите от него, се казва в официално съобщение на Министерството на културата по повод изявленията на лидера на ВМРО – БНД Красимир Каракачанов и зам. председателя на общинския съвет в Града на липите Кристиан Петков.
Двамата представители на политическата формация обявиха, че имат съмнения относно начина, по който се изпълнява финансирания от Европейския фонд за регионално развитие фонд проект и че съществува възможност култовата сграда, която е паметник на културата от национално значение да стане отново действащ молитвен дом.
От пресцентъра на МК разпространиха официално изявление, в което се казва: Проект „Консервация, реставрация и експониране на Ески джамия и създаване на музей на религиите, гр.Стара Загора” се изпълнява по Схема за безвъзмездна финансова помощ: BG 161PO 001/3.1-01/2008 ”Подкрепа за паметници на културата с национално и световно значение, допринасящи за устойчивото развитие на туризма” на ОПЕРАТИВНА ПРОГРАМА «РЕГИОНАЛНО РАЗВИТИЕ».
Ески Джамия е култов комплекс, който включва паметници от няколко епохи – култова яма, датирана от ранножелязната епоха, данни за светилище на тракийския конник, едноапсидна християнска църква и мюсюлмански храм, издигнат към 1490 г.
Ески джамия има потенциал да се превърне в символ на междукултурния диалог и етническата толерантност в Европа. Целта на проекта е консервация, реставрация и експониране на Ески Джамия и създаване на Музей на религиите.
Реализацията на проекта цели да бъде оформено музейно пространство, което ще съчетава символи на различните религии, съществували на територията на България през отделните исторически периоди, без да предава на културната ценност религиозни функции.
В едно пространство ще бъдат представени реставрирана и експонирана средновековна църква, Тракийски некропол и други специфични елементи на религиозното културното наследство, разкрити и проучени в интериора на храма.
Контрол по проекта се осъществява от институциите на Европейския съюз. До 5 години след края на проекта ЕС ще проследява следпроектното развитие и резултати. Вътрешният мониторинг на изпълнението на проекта се осъществявава съгласно Регламент 1083/2006 и 1826/2006 на ЕС.
Резултатите от осъществения мониторинг спомагат за извършване на всички необходими действия, които следят за коректното изпълнение на управлението на проекта, изпълняваните дейности и финансовата отчетност и при необходимост разрешават възникналите проблеми. ...”
От МК заявяват че е предприета съответната законова процедура по регистрацията на Ески джамия като Музей на религиите, до който свободен достъп ще имат всички граждани.
Официалният старт на реставрацията на Ески Джамия в Стара Загора бе даден на 21 април 2011 г. от министър Вежди Рашидов в присъствието на премиера Бойко Борисов.

инфо: http://novini.stara-zagora.org/%D0%BC%D ... 17642.html" onclick="window.open(this.href);return false;
There's no mine, there's no yours, the world's Beroe
nenoneno
Потребител
Потребител
Мнения: 267
Регистриран на: Пон Фев 09, 2009 10:51 am

Re: Ески джамия - българският Йерусалим

Мнение от nenoneno »

E хубуу колега, ама така копи-пейст както е с по 3 реда празни между абзац... Само линка да беше оставил щяхме да си го прочетем :idea:
Точността гарантира единствено, че ще направиш грешката си навреме.
http://www.5strike.com/bg/invitation/bylink/99509
Аватар
nasenceto
келеш
келеш
Мнения: 2242
Регистриран на: Нед Сеп 17, 2006 19:01 pm

Re: Ески джамия - българският Йерусалим

Мнение от nasenceto »

nenoneno написа:E хубуу колега, ама така копи-пейст както е с по 3 реда празни между абзац... Само линка да беше оставил щяхме да си го прочетем :idea:
Що бе, мен по ми харесва да е копирано. Иначе ша отварям нов линк, то няма да пише кво има в линка и я го отворя, я не, пък така ти е на тепсия.
Аватар
nasenceto
келеш
келеш
Мнения: 2242
Регистриран на: Нед Сеп 17, 2006 19:01 pm

Re: Ески джамия - българският Йерусалим

Мнение от nasenceto »

http://news.zagora24.bg/288029.html

"Кметът на Община Стара Загора проф.Светлин Танчев, министър председателят Бойко Борисов, министрите Лиляна Павлова и Вежди Рашидов прерязаха лентата на възродената за нов живот като Музей на религиите Ески Джамия в центъра на Стара Загора."

"В Ески джамия ще бъде създаден първият у нас Музей на религиите, в който ще бъдат представени символи и паметни знаци на всички религии, съществували на това място през хилядолетията. "Музеят вече има място в Националната карта за културен туризъм", добави министър Рашидов. "


Айде да ни е честита новата забележителност.
Публикувай отговор