Ески джамия - българският Йерусалим

Форум за ежедневни новини от Стара Загора.
Аватар
nasenceto
келеш
келеш
Мнения: 2242
Регистриран на: Нед Сеп 17, 2006 19:01 pm

Re: Ески джамия - българският Йерусалим

Мнение от nasenceto »

Tи си или изключително тъп или изключтелно болен психически. Може и двете.
1. Познай що тук няма будистки храмове.
2. Нямаш си идея за какво става въпрос във исляма.
Всяка религия си има изцепки - фундаменталиския ислям в мохамеданстовото, но и куклус клан в примерно в християнството. Не прави изказвания за неща които изобщо не разбираш и нямаш никаква допирна точка. Та ти за християнството си пълен невежа, пък камоли за исляма. Между другото двете религии за изключително преплетени и припознават доста едни и същи светци. Освен това и двете учат на едно и също.
Аватар
nefelen
Модератор
Модератор
Мнения: 996
Регистриран на: Нед Май 30, 2004 12:29 pm
skype: nefelen
Местоположение: -=mysteryland=-
Обратна връзка:

Re: Ески джамия - българският Йерусалим

Мнение от nefelen »

ksdh - в Истанбул има една (за повече не съм сигурен) християнска църква. Истанбул си е от ислямския свят или ще кажеш, че живея в заблуда :mrgreen: А и не знам до колко си запознат, но в близкия изток не всички араби са мюсюлмани, доста са и християни.
Ислямът е доста близък до християнството, както каза nasenceto. Навсякъде и с всяка религия може да се насажда радикализъм и екстремизъм. Кръстоносни походи са ги нарекли в християнството, в исляма му казват джихат, идеята и на двете е една и съща.
Колкото до Баня башъ, не е обявена за паметник на културата.
А казват, че българите били толерантни към различните :|
s0 lItTlE tImE, s0 lItTlE t0 d0
Аватар
ksdh
Потребител
Потребител
Мнения: 265
Регистриран на: Пон Окт 11, 2010 20:28 pm

Re: Ески джамия - българският Йерусалим

Мнение от ksdh »

nasenceto написа:Tи си или изключително тъп или изключтелно болен психически. Може и двете.
1. Познай що тук няма будистки храмове.
2. Нямаш си идея за какво става въпрос във исляма.
Всяка религия си има изцепки - фундаменталиския ислям в мохамеданстовото, но и куклус клан в примерно в християнството. Не прави изказвания за неща които изобщо не разбираш и нямаш никаква допирна точка. Та ти за християнството си пълен невежа, пък камоли за исляма. Между другото двете религии за изключително преплетени и припознават доста едни и същи светци. Освен това и двете учат на едно и също.


Вярно, няма как да разбирам от ислям колкото тебе, ти си вечния надупеник на тия читаци, неведнъж си показвал принадлежността си към тях! Ама тъпотията е твой приоритет, защото в исляма няма ясно разграничени граници, та да ми плещиш за фундаменталистки и друг! Откъде идват тия фундаменталисти, да не падат от Марс? Една Саудитска Арабия, не е ли държава, устроена изцяло по каноните на крайния ислям? И с какво ислямът в Турция или Сирия е по-добър от саудитския? И какво общо има ку-клукс клан с религията? Той си е на чисто расова и етническа основа, повече схожда с нацизма! Ама кой да го знае, като си бягал от часовете по история, затова си и такъв безродник сега! Те всички монотеистични религии ползват едни и същи светци, под различни имена, но това не пречи на исляма да е с 600 години назад, по разбирания и догми да е още в Средновековието! И далеч не учат едно и също, все пак, да убиеш неверника в името на аллах, не съм го срещал в Библията! Ама такива като тебе, продават всичко българско, за жълти стотинки, друго не съм и очаквал да кажеш! Върви си в Анадола, при твойте братя-читаци!
Аватар
ksdh
Потребител
Потребител
Мнения: 265
Регистриран на: Пон Окт 11, 2010 20:28 pm

Re: Ески джамия - българският Йерусалим

Мнение от ksdh »

nefelen написа:ksdh - в Истанбул има една (за повече не съм сигурен) християнска църква. Истанбул си е от ислямския свят или ще кажеш, че живея в заблуда :mrgreen: А и не знам до колко си запознат, но в близкия изток не всички араби са мюсюлмани, доста са и християни.
Ислямът е доста близък до християнството, както каза nasenceto. Навсякъде и с всяка религия може да се насажда радикализъм и екстремизъм. Кръстоносни походи са ги нарекли в християнството, в исляма му казват джихат, идеята и на двете е една и съща.
Колкото до Баня башъ, не е обявена за паметник на културата.
А казват, че българите били толерантни към различните :|


Нефелен, в Истанбул наистина има и църкви, ама колко такива има из анадолска Турция? Докато при нас се скъсаха да строят, за 5 циганина - джамия! Освен това, Истанбул е бившият Константинопол, хиляда години столица на православна Византия, преди това в пределите на Римската империя, все пак, няма как да няма и църкви!

Колкото до арабите-християни, да, има и такива, но колко са, като процент? Нищожно малко!


Дали са сходни двете религии, да, външно! Но нищо повече, няма как да има общо между съвремието и средните векове! А и, не съм чувал за камикадзета-християни, взривили се на обществени места, в името на религията си!



За Баня-Башъ не съм сигурен, но по времето на комунизма няма как да е била друго!



И накрая, за толерантността! Забравете вече за тая измишльотина, дори сам Хайтов го е казал! Сами виждате, че ислямът изобщо, нито на йота, не е толерантен към нашия свят, защо ние вечно ще отстъпваме, докога? Дори западните държави осъзнават опасността, и вече се вземат мерки, а ние, дето сме им под носа, се правим на най-големите толерантници в света! Ислямът има една цел - да завладее света, да се наложи навсякъде! И ние, като част от бившата Османска империя, сме едни от първите, към които се насочват! Масовото строене на джамии, изкупуване на земи, заселване на турци с двойно гражданство, масовото етнизиране и помохамеданчване на циганите, ислямските училища в смесените райони, и още много такива примери!
Аватар
nefelen
Модератор
Модератор
Мнения: 996
Регистриран на: Нед Май 30, 2004 12:29 pm
skype: nefelen
Местоположение: -=mysteryland=-
Обратна връзка:

Re: Ески джамия - българският Йерусалим

Мнение от nefelen »

Огромна част от църквите от Константинопол са джамии, процента на християните в Сирия и Ирак е между 20 и 40 (което по мои виждания си е един доста внушителен процент) :cheers:
Турците взимат българско гражданство, заради Европейския съюз. По твоята логика би трябвало и македонците (които са си християни) да се борят за завземане на света.
Имам няколко познати мюсюлмани, които заради изказвания като твоето имат комплекс за малоценност. Мога да ти кажа, че са много умни и начетени хора и противно на твоите разбирания са много мили и любезни. Имат много по-добра ценностна система от доста християни.
Няма как християни да са се взривявали в средновековието, но са правили доста гнусни неща в името на религията и премахването на инакомислещите, невярващите, завоевателите от други религии и т.н.
Всяка вяра може да е враждебна, когато се изповядва от враждебно настроени хора.
Това че има хора, които извършват своите игри и си търсят интересите, на гърба на вярата на хората и тяхната отдаденост на религията, е много подло и долно.
s0 lItTlE tImE, s0 lItTlE t0 d0
Аватар
Bul-Dog
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 1159
Регистриран на: Чет Фев 24, 2011 17:02 pm

Re: Ески джамия - българският Йерусалим

Мнение от Bul-Dog »

Бре-бре, човек да не повярва просто. Ако не знаеш, ще речеш в некъв турски форум си влязъл. Един държи за Православието, а трима му обясняват, колко лоша религия е християнството и колко добри и толерантни са мюслитата.

Аз пък едно ще ви река-загрижили сте се за толерантност и равноправие, а за братята си по кръв забравяте. От чисто теоретически позиции ми разсъждавате, пак ви казвам, разходете се до Родопите, или горе към Разград, където като си поискаш хляб в магазина на български и те гледат като натрапник. В собствената ти страна те гледат като чужденец, мамка му. И после бъдете толерантни пак!
Пътувал съм до Котел-там ги има много от тия. Рейса беше на няква манафска фирма-шофьора турчин-ей, казвам ти, не българин-мюсюлманин-турчин. Не спря да си слуша мазните маанета по пътя. Познай дали съм пътувал вече с автобус на фирма "Кавказ". Те не са толерантни към нас бе, с повод и без повод дразнят...

А гледахте ли навремето имаше някво предаване по Бтв. И се обажда една възрастна женица от Омуртаг и казва, че всички фирми в града им са на турци, че на есен като си поръчват дърва за огрев, приоритетно се обслужват техните си хора, а за българите квото остане на края-клечки и трънаци. И това е случайно?

И когато е дошло време разделно и трябва да се определиш с кои си-не гледай кво те облъчват по продажните телевизии, ами си спомни историята. И бъди с братята си!
http://www.kingsimeon.bg/" onclick="window.open(this.href);return false;
Аватар
nasenceto
келеш
келеш
Мнения: 2242
Регистриран на: Нед Сеп 17, 2006 19:01 pm

Re: Ески джамия - българският Йерусалим

Мнение от nasenceto »

Толкова ограничен и комплексиран човек не бях срещал. Вари го, печи го, необразования глупак си остава кон с капаци. Аз ако съм бягал от час по история, ти даже не си и стъпвал. Целия ти мироглед е почерпен само от тв Скат. Ама то простия човек най лесно се манипулира и обработва и ти си най-яркия пример за промит мозък, който съм виждал. Направо съм потресен от липсата ти на елементарна обща култура. Познаването на чуждия мироглед (в случая религия) само те обогатява, а не обратното.

Sent from my HTC HD2 using Tapatalk
Аватар
Bul-Dog
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 1159
Регистриран на: Чет Фев 24, 2011 17:02 pm

Re: Ески джамия - българският Йерусалим

Мнение от Bul-Dog »

Абе, Насе, ти знаеш ли, че когато турските орди превземат Константинопол, столицата на Православието и на цивилизацията, та когато тия паразити слагат ръка и на Цариград, в първите атаки срещу града участват и християни, освен редовната войска, башибозук и еничари?! Знаеше ли го това, ама честно?!
http://www.kingsimeon.bg/" onclick="window.open(this.href);return false;
Аватар
nasenceto
келеш
келеш
Мнения: 2242
Регистриран на: Нед Сеп 17, 2006 19:01 pm

Re: Ески джамия - българският Йерусалим

Мнение от nasenceto »

Bul-dog, и ти май си облъчен от същата пропаганда на ненавистта. А уж си голям християнин. Аз не казвам че християнство е лошо, а само това, че не е по- различно от исляма. Много пъти съм бил в Родопите и нищо подобно не съм видял. Хората по скоро ги е страх от нас, гледайки как разсъждаваме за тях. А кой забравя Иран - 30% християни има в тая мюсюлманска държава.

Sent from my HTC HD2 using Tapatalk
Аватар
nasenceto
келеш
келеш
Мнения: 2242
Регистриран на: Нед Сеп 17, 2006 19:01 pm

Re: Re: Ески джамия - българският Йерусалим

Мнение от nasenceto »

Bul-Dog написа:Абе, Насе, ти знаеш ли, че когато турските орди превземат Константинопол, столицата на Православието и на цивилизацията, та когато тия паразити слагат ръка и на Цариград, в първите атаки срещу града участват и християни, освен редовната войска, башибозук и еничари?! Знаеше ли го това, ама честно?!
Е то си е напълно логично. Кое те учудва? това е война на мултинационални и мултиетнически империи. Как да е иначе?

Sent from my HTC HD2 using Tapatalk
Аватар
Bul-Dog
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 1159
Регистриран на: Чет Фев 24, 2011 17:02 pm

Re: Ески джамия - българският Йерусалим

Мнение от Bul-Dog »

Никаква ненавист няма в мене-искам просто да са толерантни и с мен, в мойта си България.Не да ми дават новини на турски по националната телевизия, не да ми строят минарета и от тях да вият ходжи по пет пъти на ден. Не да ми гласуват от Турция и да ми избират за президент смахнат ловджия и дупедавец. Ей тия неща си искам просто. Много ли е?
http://www.kingsimeon.bg/" onclick="window.open(this.href);return false;
Аватар
nasenceto
келеш
келеш
Мнения: 2242
Регистриран на: Нед Сеп 17, 2006 19:01 pm

Re: Ески джамия - българският Йерусалим

Мнение от nasenceto »

Bul-Dog написа:Никаква ненавист няма в мене-искам просто да са толерантни и с мен, в мойта си България.Не да ми дават новини на турски по националната телевизия, не да ми строят минарета и от тях да вият ходжи по пет пъти на ден. Не да ми гласуват от Турция и да ми избират за президент смахнат ловджия и дупедавец. Ей тия неща си искам просто. Много ли е?
И аз ги искам същите неща, ама не е тва начина да го постигнем. За да направиш един човек съпричастен към твоите идеи и ценности не е нужда да създадеш вражда, а мост. Образовай го - обясни му твоята гледна точка и изслушай неговата, и нещата ще стават по лесни. Със злоба и агресия проблема само ще се задълбочи вместо да се изчисти.
Аватар
nefelen
Модератор
Модератор
Мнения: 996
Регистриран на: Нед Май 30, 2004 12:29 pm
skype: nefelen
Местоположение: -=mysteryland=-
Обратна връзка:

Re: Ески джамия - българският Йерусалим

Мнение от nefelen »

Това каква религия казва, че изповядва човека не означава, че той е втора ръка.
Bul-Dog, казваш че турчина слушал маената през целия път, ами българските шофьори все едно пък не слушат еквивалента му - чалга. Единия е християнин другия е мюсюлманин и какво от това?
Темата изобщо не е за турците в България и това какво имат и какво нямат!
Темата е за един паметник на културата, който някои хора решиха едва ли не че ще бъде действаща джамия, което няма как да стане
s0 lItTlE tImE, s0 lItTlE t0 d0
Аватар
ksdh
Потребител
Потребител
Мнения: 265
Регистриран на: Пон Окт 11, 2010 20:28 pm

Re: Ески джамия - българският Йерусалим

Мнение от ksdh »

nasenceto написа:Толкова ограничен и комплексиран човек не бях срещал. Вари го, печи го, необразования глупак си остава кон с капаци. Аз ако съм бягал от час по история, ти даже не си и стъпвал. Целия ти мироглед е почерпен само от тв Скат. Ама то простия човек най лесно се манипулира и обработва и ти си най-яркия пример за промит мозък, който съм виждал. Направо съм потресен от липсата ти на елементарна обща култура. Познаването на чуждия мироглед (в случая религия) само те обогатява, а не обратното.

Sent from my HTC HD2 using Tapatalk


Ами, върви си в Анадола, да те "дообогатят", какво чакаш? Като не държиш на българското, що щеш тука? Аман от продажни еничарчета!
Аватар
ksdh
Потребител
Потребител
Мнения: 265
Регистриран на: Пон Окт 11, 2010 20:28 pm

Re: Ески джамия - българският Йерусалим

Мнение от ksdh »

nefelen написа:Това каква религия казва, че изповядва човека не означава, че той е втора ръка.
Bul-Dog, казваш че турчина слушал маената през целия път, ами българските шофьори все едно пък не слушат еквивалента му - чалга. Единия е християнин другия е мюсюлманин и какво от това?
Темата изобщо не е за турците в България и това какво имат и какво нямат!
Темата е за един паметник на културата, който някои хора решиха едва ли не че ще бъде действаща джамия, което няма как да стане



Как, какво от това? Че тук е България, все още, и няма некви си читаци, да си налагат тяхното! Да вървят да си плещят по турски в Анадола, при себеподобните си! Дали в Турция има новини на български? Или поне на кюрдски, бая малцинство са? Да, ама не, мюсюлманина не страда от излишък на криворазбрана толерантност, съмнявам се, че тази дума дори съществува в речника му!

Темата наистина не е за турците, но в смесените райони, вече се налага схващането, че мюсюлманин = турчин! Познайте от кого се налага, и защо? И защо почнаха да реставрират тази джамия, след като се пробва с искане за построяване на нова такава? И нали беше само с европейски пари, а какво се оказа? 3 млн се отделят от бюджета, при цялото това нямане, за да се угоди, забележете, на Турция! И пак ми говорете, че това е от хубаво, по-хубаво! Ама утре, като започнат да вият като вълци оттам, си спомнете какво съм ви казвал!
Публикувай отговор