Ще ремонтират улиците на кв. „Железник“ за 18 дни?

Форум за ежедневни новини от Стара Загора.
Публикувай отговор
Аватар
ronaldo7
Потребител
Потребител
Мнения: 232
Регистриран на: Пет Апр 03, 2009 9:09 am

Ще ремонтират улиците на кв. „Железник“ за 18 дни?

Мнение от ronaldo7 »

На 30 май 2011 г. кметът на Община Стара Загора проф. Светлин Танчев подписа заповед, с която се определят победителите в класирането на участниците в процедурата „Възлагане на строително-монтажни работи за подобряване на физическата и жизнената среда на квартал „Железник“.

По първия лот „Реконструкция, ремонт и благоустрояване на уличната мрежа“ на първо място с 96.8 точки от 100 възможни е класиран консорциумът ДЗЗД „Железник Стара Загора – 2011″ – Стара Загора. Неговата оферта е с най-ниската цена – 4 599 450.11 лв., и с за най-кратък срок за изпълнение от 18 дни. Консорциумът се състои от две фирми – „Пътстрой“ ООД – Стара Загора, с управител Сашо Желязков и „Интегрирани пътни системи“ АД – София.

На второ място с 96 точки е Пътностроителна компания „Ес Би Ес“ – Стара Загора, с предложени 4 207 405. 80 лв. и срок от 20 дни.

По втория лот „Благоустрояване и озеленяване на междублоковите и парковите пространства“ със 74.90 точки е „Булстройгруп“ ООД – София, с офертирана цена от 920 360.39 лв. и срок от 31 дни. На второ място с 58.26 точки е „Антора“ ЕАД с 1 063 970.72 лв. и срок от 53 дни.

По третия лот „Поставяне на високоефективно осветление“ на първо място с 81.17 точки е класиран консорциум „Елмитранс“ – Стара Загора, с 211 711.16 лв. и срок от 16 дни. На второ място с 78.27 точки е „Електролукс – Табаков и сие“ ООД – Пловдив, с предложени 135 305 лв. и срок 25 дни.

Известна е фирмата-победител за упражняване на строителен надзор. Това е обединение „Рубиконконсулт“ – Варна, с оферта от 47 770 лв. На второ място е класиран консорциум „Лифо-градска среда Железник“ – Стара Загора, с 47 900 лв. Всички предложени суми са без ДДС.

Участниците и в двата конкурса вече са уведомени писмено. От 31 май 2011 г. текат задължителните 10 дни за обжалване. Ако това не се случи, след 14 дни ще се подпишат договорите и благоустрояването на квартала ще стартира.
Аватар
sawo
Site Admin
Site Admin
Мнения: 5796
Регистриран на: Пон Юли 26, 2004 10:33 am
skype: sawo_1337
Местоположение: ./
Обратна връзка:

Re: Ще ремонтират улиците на кв. „Железник“ за 18 дни?

Мнение от sawo »

Още от началото на годината се знаеше, че ще се ремонтират улиците, интересното е какво точно ще направят. Доколкото си спомням, беше казано, че ще асфалтират всички улици в квартала (освен може би тези които асфалтираха предния път)
Аватар
Bul-Dog
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 1159
Регистриран на: Чет Фев 24, 2011 17:02 pm

Re: Ще ремонтират улиците на кв. „Железник“ за 18 дни?

Мнение от Bul-Dog »

На бас, че само след три месеца, ще се нуждаят от нов ремонт! Въртим едни пари с едни наши фими-това може да се каже по въпроса.
http://www.kingsimeon.bg/" onclick="window.open(this.href);return false;
Аватар
sawo
Site Admin
Site Admin
Мнения: 5796
Регистриран на: Пон Юли 26, 2004 10:33 am
skype: sawo_1337
Местоположение: ./
Обратна връзка:

Re: Ще ремонтират улиците на кв. „Железник“ за 18 дни?

Мнение от sawo »

Дано го постегнат, че в момента не-главните улици са трагедия... До работа стигам за 10тина 15 минути, половината от които са слалом между дупките в квартала :)
Аватар
admin
Site Admin
Site Admin
Мнения: 3580
Регистриран на: Съб Май 11, 2002 9:43 am
skype: john.doe.12
Местоположение: Earth
Обратна връзка:

Re: Ще ремонтират улиците на кв. „Железник“ за 18 дни?

Мнение от admin »

Купете си колело :lol: Лятно време тъкмо ще пестите бензин и ще спортувате, ще може да се наслаждавате на градът и обектите в него :lol:
"There is no 'patch' for stupidity."
Аватар
sawo
Site Admin
Site Admin
Мнения: 5796
Регистриран на: Пон Юли 26, 2004 10:33 am
skype: sawo_1337
Местоположение: ./
Обратна връзка:

Re: Ще ремонтират улиците на кв. „Железник“ за 18 дни?

Мнение от sawo »

От Железник до центъра не мисля че е подходящ маршрута да се ходи с колело :)
Ако бях по-наблизо щях и пеш да ходя но уви :)
Аватар
nasenceto
келеш
келеш
Мнения: 2242
Регистриран на: Нед Сеп 17, 2006 19:01 pm

Re: Ще ремонтират улиците на кв. „Железник“ за 18 дни?

Мнение от nasenceto »

admin написа:Купете си колело :lol: Лятно време тъкмо ще пестите бензин и ще спортувате, ще може да се наслаждавате на градът и обектите в него :lol:
Mного голям кош ще ми трябва за жената и келеша. Ако не бяха те със сигурност щях да съм с колело. Като бях млах юнуша буеден не слизах от него.
sawo написа:От Железник до центъра не мисля че е подходящ маршрута да се ходи с колело :)
Ако бях по-наблизо щях и пеш да ходя но уви :)
Аз се пускам редовно пеш, ако ще се срещам някъде с прители по вечерните часове. 20 минути е, а е супер разходка. (без да броим Била-БКП-то, че там всички миризми и мръсотии от Лозенец и кумина на болницата са в дробовете ти, особено зимата.

Вие в големия Железник сте добре, ама в Малкия е страшно. Ако е било суша и няколко дни не е валяло, само един автобус вдига облак колкото малка пясъчна буря. Тоя срок от 18 дена ми се струва възможен само за главните улици и без тротоари и тем подобни. Пък само една голяма улица за толкова пари...не ми се връзва. И не знам що чакаха толкова. Толкова отдавна са спечелени тези пари по европейски проект... Явно изчакаха да наближат изборите, че да е по-пресен спомена. Ако не се лъжа края на срока за изпълнение на проекта беше началото на лятото, иначе горим с финансирането.
Аватар
sawo
Site Admin
Site Admin
Мнения: 5796
Регистриран на: Пон Юли 26, 2004 10:33 am
skype: sawo_1337
Местоположение: ./
Обратна връзка:

Re: Ще ремонтират улиците на кв. „Железник“ за 18 дни?

Мнение от sawo »

Ами аз повече движа пеш през деня из централната част на града, сутрин не ми се става рано да тръгвам за работа, че и да дишам на целия град изгорелите газове и прахоляка по два пъти на ден. За сметка на това след работа си бягам към баните - не че няма коли но все пак е доста по-добре :)
Аватар
Princo
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 588
Регистриран на: Чет Юли 02, 2009 10:07 am
Местоположение: Стара Загора

Re: Ще ремонтират улиците на кв. „Железник“ за 18 дни?

Мнение от Princo »

sawo написа:Ами аз повече движа пеш през деня из централната част на града, сутрин не ми се става рано да тръгвам за работа, че и да дишам на целия град изгорелите газове и прахоляка по два пъти на ден. За сметка на това след работа си бягам към баните - не че няма коли но все пак е доста по-добре :)
Те така и правим ние с едни приятели,купим си коли-моли,чипсове и бегом към Баните на въздух,даже събота сме на езерето на палатки. :P
Колкото до Железник,доста често ходя и избягвам малкия,че там си е ужасТ,особенно тез вирнали се шахти. :spank:
But we're never gonna survive unless,
We get a little crazy,
No we're never gonna survive unless,
We are a little,
Cray cray crazy ... :)
Публикувай отговор