Отлага се ремонтът на квартал „Железник“.

Форум за ежедневни новини от Стара Загора.
Публикувай отговор
Аватар
ronaldo7
Потребител
Потребител
Мнения: 232
Регистриран на: Пет Апр 03, 2009 9:09 am

Отлага се ремонтът на квартал „Железник“.

Мнение от ronaldo7 »

Пътностроителна компания „Ес Би Ес“ – Стара Загора, която само с 0.8 точки остана зад фирмата победител в конкурса за най-големия лот – „Реконструкция, ремонт и благоустрояване на уличната мрежа“ на квартал „Железник“, обжалва в определения срок решението на комисията. Това означава, че поне с два месеца ще се отложи началото на строителните дейности, докато минат съдебните процедури. Сред мотивите за обжалването е посочено, че Тръжната комисия е подведена от печелившата фирма, която е представила неверни данни за изискуемия определен обем строително-монтажни работи.

Припомняме, че с кметска заповед от 30 май т.г. на първо място за най-големия лот с 96.8 точки от 100 възможни е класиран консорциумът ДЗЗД „Железник – Стара Загора“. Неговата оферта е с най-ниската цена – 4 599 450.11 лв., и с най-кратък срок за изпълнение от 18 дни. Консорциумът се състои от две фирми – „Пътстрой“ ООД – Стара Загора, и „Интегрирани пътни системи“ АД – София. На второ място с 96 точки е Пътностроителна компания „Ес Би Ес“ – Стара Загора, с предложени 4 207 405.80 лв. и срок от 20 дни. Предложените суми са без ДДС.

Вторият лот „Благоустрояване и озеленяване на междублоковите и парковите пространства“ е спечелен от „Булстройгруп“ – София, с офертирана цена от 920 360.39 лв. и срок от 31 дни. По третия лот – „Поставяне на високоефективно осветление“, на първо място е класиран консорциум „Елмитранс“ – Стара Загора, с 211 711.16 лв. и срок за изпълнение 16 дни.

Фирмата, която ще упражнява строителен надзор, е обединение „Рубиконконсулт“ – Варна, с оферта от 47 770 лв.

За останалите два лота няма обжалване на решението на комисията, но тъй като трите лота са неразделна част от един общ проект – „Възлагане на строително-монтажни работи за подобряване на физическата и жизнената среда на квартал „Железник“, благоустрояването на квартала не може да започне до финала на съдебните процедури.

Според изискванията, крайният срок за приключване на проекта е юли 2012 г. Финансирането на стойност над 8 600 000 лв. е по Оперативна програма „Регионално развитие“.
Аватар
sawo
Site Admin
Site Admin
Мнения: 5796
Регистриран на: Пон Юли 26, 2004 10:33 am
skype: sawo_1337
Местоположение: ./
Обратна връзка:

Re: Отлага се ремонтът на квартал „Железник“.

Мнение от sawo »

Иначе бързат вече половината квалтал са изрязали някакви дупки по улиците... Интересното е защо нищо не се казва за Овергаз?? Доколкото знам те докато не си направят мрежа нищо не може да започне откъм асфалтиране...
Аватар
nasenceto
келеш
келеш
Мнения: 2242
Регистриран на: Нед Сеп 17, 2006 19:01 pm

Re: Отлага се ремонтът на квартал „Железник“.

Мнение от nasenceto »

Че те май са готови. Като копаха последно мисля че бяха ВиК-то и газаджиите. За това мисля и бяха два сряза от двете страни на платното.
nenoneno
Потребител
Потребител
Мнения: 267
Регистриран на: Пон Фев 09, 2009 10:51 am

Re: Отлага се ремонтът на квартал „Железник“.

Мнение от nenoneno »

ronaldo7 написа: поне с два месеца ще се отложи началото на строителните дейности.
всичко е ясно тогава... ще се асфалтира зимата :mrgreen:
Точността гарантира единствено, че ще направиш грешката си навреме.
http://www.5strike.com/bg/invitation/bylink/99509
Аватар
sawo
Site Admin
Site Admin
Мнения: 5796
Регистриран на: Пон Юли 26, 2004 10:33 am
skype: sawo_1337
Местоположение: ./
Обратна връзка:

Re: Отлага се ремонтът на квартал „Железник“.

Мнение от sawo »

nasenceto написа:Че те май са готови. Като копаха последно мисля че бяха ВиК-то и газаджиите. За това мисля и бяха два сряза от двете страни на платното.
ВиК - да, но овергаз не съм виждал да са идвали даже.
Публикувай отговор