Работниците от „Строител ВД” в стачка, не получават заплати.

Форум за ежедневни новини от Стара Загора.
Аватар
Bul-Dog
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 1159
Регистриран на: Чет Фев 24, 2011 17:02 pm

Re: Работниците от „Строител ВД” в стачка, не получават запл

Мнение от Bul-Dog »

Мнооого елементарни разсъждения-и ако не си заслепен от злоба, сам ще го признаеш. Държавно предприятие сме доколкото са държавна собственост природните богатства, които се разработват. Сега, нали се сещаш, че това, което произвеждаме се продава, от продажбата идва и печалбата-за какви данъци ми дрънкаш, момко?!

Работя на 17 часови смени, момко. При шум, вибрации, изпарения-не се оплаквам, изкарвам си парите с труд. Преценили сме, че вместо да плащаме парното на шопите и тока на мангалите, вместо зам. директорите да крадат и с гъза си, можем да изискаме малко по-високо заплащане при обявените добри резултати. Не вярвй на тия дрънканици, че са ни давали повече, отколкото сме изкарвали-давали са таратанци! Давали са да им видиш хотелите по морето.
http://www.kingsimeon.bg/" onclick="window.open(this.href);return false;
Аватар
nasenceto
келеш
келеш
Мнения: 2242
Регистриран на: Нед Сеп 17, 2006 19:01 pm

Re: Работниците от „Строител ВД” в стачка, не получават запл

Мнение от nasenceto »

Добре, от мен да мине, айде да не се караме пак. Лесна работа няма. Всяка работа си заслужава заплатата. Прости ме дразни тва че всеки вдига стачка за кво ли не. Ама вашата наистина яко контрастиеа на фона на другите.
Аватар
mitkofasa
Потребител
Потребител
Мнения: 97
Регистриран на: Вто Дек 28, 2010 12:18 pm
Местоположение: Стара Загора

Re: Работниците от „Строител ВД” в стачка, не получават запл

Мнение от mitkofasa »

nasenceto написа:Значи първия вариянт. Евала на човека.

PS: Aко не е тайна с какво се занимавате там? Може да сме се срещали случайно някъде из теца...
Фирма "ГЛОБУС".Занимаваме се със земни работи / изкопи и насипи /.Правихме депото за пепелина и вятърните генератори в Каварна.
Viber 0892 926580
Аватар
Tenebrus
Явно е шмиргел
Явно е шмиргел
Мнения: 555
Регистриран на: Съб Яну 23, 2010 16:27 pm

Re: Работниците от „Строител ВД” в стачка, не получават запл

Мнение от Tenebrus »

Насе, накратко ще кажа че не си прав за миньорите :)
Не ми се влиза в спорове с другите, защото сме завистлива нация, и дали някой е работил повече или не не се гледа, но когато той реши да си потърси изработеното тогава се съсипваме да го оплюваме.
Аватар
nasenceto
келеш
келеш
Мнения: 2242
Регистриран на: Нед Сеп 17, 2006 19:01 pm

Re: Работниците от „Строител ВД” в стачка, не получават запл

Мнение от nasenceto »

mitkofasa написа:
nasenceto написа:Значи първия вариянт. Евала на човека.

PS: Aко не е тайна с какво се занимавате там? Може да сме се срещали случайно някъде из теца...
Фирма "ГЛОБУС".Занимаваме се със земни работи / изкопи и насипи /.Правихме депото за пепелина и вятърните генератори в Каварна.
Другаря Русев как е? Ние сме онея дето му изпилиха нервите, докато ви направим заваръчното, вратите, козирката за камьоните, и южната фасада. Много поздрави на Белия Вожд (Наско). Скоро ме врънка да му спретна няква архитекрура на къщичката за конете и птиците в ей-тва чудо дето си го правите пред портала, ама ей така - за 15 минути. Аз вика, ша изчакам в коридора, ти драсни нещо триизмерно да го покажа на Иван. :lol: 20 минути не мога да се откача. От 7-8 години го познавам...не му дойде акъла в главата.
Аватар
mitkofasa
Потребител
Потребител
Мнения: 97
Регистриран на: Вто Дек 28, 2010 12:18 pm
Местоположение: Стара Загора

Re: Работниците от „Строител ВД” в стачка, не получават запл

Мнение от mitkofasa »

nasenceto написа:
mitkofasa написа:
nasenceto написа:Значи първия вариянт. Евала на човека.

PS: Aко не е тайна с какво се занимавате там? Може да сме се срещали случайно някъде из теца...
Фирма "ГЛОБУС".Занимаваме се със земни работи / изкопи и насипи /.Правихме депото за пепелина и вятърните генератори в Каварна.
Другаря Русев как е? Ние сме онея дето му изпилиха нервите, докато ви направим заваръчното, вратите, козирката за камьоните, и южната фасада. Много поздрави на Белия Вожд (Наско). Скоро ме врънка да му спретна няква архитекрура на къщичката за конете и птиците в ей-тва чудо дето си го правите пред портала, ама ей така - за 15 минути. Аз вика, ша изчакам в коридора, ти драсни нещо триизмерно да го покажа на Иван. :lol: 20 минути не мога да се откача. От 7-8 години го познавам...не му дойде акъла в главата.
Ми то акъла като цикъла-не дойде ли навреме ,хич не го чакай :D .Аз съм геодезиста на фирмата.Тая конюшня вече незнам колко варианта стана и чертая.То небяха миди,подкови и незнам още какви глупости.Засега я строим с форма на шестоъгълник ама според зависи какво сънува шефа може пак да я съборим :D
Viber 0892 926580
Chankaishi
Начинаещ
Начинаещ
Мнения: 32
Регистриран на: Вто Дек 06, 2011 23:06 pm

Re: Работниците от „Строител ВД” в стачка, не получават запл

Мнение от Chankaishi »

Вместо да са благодарни че имат работа и че йм плащат заплатите (с нашите данъци и сметките за ток) те ша ми дигат стачки.

Отново започнаха да ми настръхват космите! Кой на кого, трябва да бъде благодарен, и за какво? За най-ниските заплати в Европа ли? Или, че работодателите-мошеници, благоволяват да ни изплатят заработеното с месеци закъснение? Много странен начин на разсъждение - значи, хората могат да бъдат стриктни в спазване на работно време и изпълнение на задълженията си, ама виж, работодателя може да им плаща, когато му скимне? С изтърканото, банално оправдание - нямало пари! Е, като няма пари, пускай кепенците, разплати се и разпускай хората, и по живо, по здраво, всеки да си търси ново място! Да, ама не, въпросът едва ли е толкова в нямането, колкото в крайното нежелание, да се плаща редовно заплати, много чорбаджии го смятат за излишен разход! Ама виж, да си угаждат на кефа с къщи и имоти за милиони, коли за 6-цифрени суми, забавления за десетки хиляди, и т.н., за там пари има, бол!


Преди време, имах една сходна тема, там съм казал доста неща! Истината е, че 99% от т.н. ни големи работодатели, са си всъщност крадци, добили капитала си по криминален начин! Тия хора, до един издънки на бивши комунистически величия, нямат усета да развиват икономиката ни, те знаят само да крадат, последните 20 години го доказаха! Купуват си и власт - за справка депутата Иван Колев, синчето на местния феодал Дечо Колев! С една дума, пари си имат за всичко, но не и за хората си!


Докато тия своеволия, наречени неплащане на дължими заплати, не се инкриминират, да се таксуват като вид измама, каквито са си всъщност, нищо няма да се промени! Ако очаквате защита от инспекция по труда, по-добре забравете - това е паразитна, напълно корумпирана институция, чиято задача е по-скоро да прикрива злоупотребите, отколкото да се бори с тях! И не само те...
Аватар
nasenceto
келеш
келеш
Мнения: 2242
Регистриран на: Нед Сеп 17, 2006 19:01 pm

Re: Работниците от „Строител ВД” в стачка, не получават запл

Мнение от nasenceto »

Принципно си прав. Има обаче и разни шматки като моя шеф (твърдя го, щото се знаем от много години и го познавам по добре, от колкото сам той), които дори и да имат желание, не могат да платят на време, поради субективни фактори. А като го знам че бачка почти без марж, направо се късам от яд на инвеститорите. Аз ако бях на не него отдавна щях да съм си обрал крушите и спестил неврите. Има естесвено и такива, които с оправданието за криза спекулирахата (и продължават) и станаха още по богати. Не всичко е едностранчиво. Умния шеф гледа да си плаща на персонала, особено на кадърната част, че после трудно ще намери други, пък и ще му трябва време, което няма, за да се сработва с тях. В таков кофти време всеки си натиска задника и не смее да си смени работата, щото не знае на какво ще попадне. Ако е добър психолог, може много лесно да ги направи съпричастни към проблемите му, едва ли не до развиване на стокхолсмки синдром.
Chankaishi
Начинаещ
Начинаещ
Мнения: 32
Регистриран на: Вто Дек 06, 2011 23:06 pm

Re: Работниците от „Строител ВД” в стачка, не получават запл

Мнение от Chankaishi »

nasenceto написа:Принципно си прав. Има обаче и разни шматки като моя шеф (твърдя го, щото се знаем от много години и го познавам по добре, от колкото сам той), които дори и да имат желание, не могат да платят на време, поради субективни фактори. А като го знам че бачка почти без марж, направо се късам от яд на инвеститорите. Аз ако бях на не него отдавна щях да съм си обрал крушите и спестил неврите. Има естесвено и такива, които с оправданието за криза спекулирахата (и продължават) и станаха още по богати. Не всичко е едностранчиво. Умния шеф гледа да си плаща на персонала, особено на кадърната част, че после трудно ще намери други, пък и ще му трябва време, което няма, за да се сработва с тях. В таков кофти време всеки си натиска задника и не смее да си смени работата, щото не знае на какво ще попадне. Ако е добър психолог, може много лесно да ги направи съпричастни към проблемите му, едва ли не до развиване на стокхолсмки синдром.


Май не ме четеш както трябва - говоря за тъй наречените "големи" работодатели, дето ни ги праскат в лицето целогодишно по телевизии и конкурси! Макар че, понятието голям е доста разтегливо и смешно-жалко, предвид съществуващите в другите страни компании. А че има и що-годе свестни шефове, да, има ги, но там ситуацията е малко по-друга, понеже те са най-вече по дребните фирми. Там взаимозаменяемостта е много ограничена, предвид малкия брой наети хора, и всяко текучество се отразява зле на работния процес, и води до неминуеми загуби! Затова и там гледат да задържат добрите си кадри. Макар че, лично аз знам поне няколко такива дребни, селски тарикати, правещи се на велики чорбаджии, които няма да те държат и ден повече, ако останат без работа! Дори и да започнат да търсят след 15-20 дни нови хора, понеже са постъпили нови поръчки!


Ако нещо съм разбрал досега, е, че заплатата далеч не е всичко в една работа! Несъмнено е най-важната, спор няма,но има и други важни неща, като условия на труд, отношение на шефовете към тебе, начинът на оценяване, колектив, и т.н.И ако някой сметне, че не се чувства поне донякъде комфортно някъде, е най-добре да си потърси ново място, има неща, които не се плащат с пари!
Аватар
Tenebrus
Явно е шмиргел
Явно е шмиргел
Мнения: 555
Регистриран на: Съб Яну 23, 2010 16:27 pm

Re: Работниците от „Строител ВД” в стачка, не получават запл

Мнение от Tenebrus »

Chankaishi написа: Ако нещо съм разбрал досега, е, че заплатата далеч не е всичко в една работа! Несъмнено е най-важната, спор няма,но има и други важни неща, като условия на труд, отношение на шефовете към тебе, начинът на оценяване, колектив, и т.н.И ако някой сметне, че не се чувства поне донякъде комфортно някъде, е най-добре да си потърси ново място, има неща, които не се плащат с пари!

Амин!
joro88
Новак
Новак
Мнения: 25
Регистриран на: Съб Юни 09, 2012 10:29 am

Re: Работниците от „Строител ВД” в стачка, не получават запл

Мнение от joro88 »

Всички критикувате стачките в Теца, обаче сега май се задават нови такива. Интересно ми е все пак как човек изобщо може да почне работа там, предполагам трябват сериозни връзки...
chamalin
Потребител
Потребител
Мнения: 122
Регистриран на: Пет Юни 08, 2012 12:20 pm

Re: Работниците от „Строител ВД” в стачка, не получават запл

Мнение от chamalin »

Доколкото знам, стачките бяха в рудниците, тецовете са частни, и не съм чул за стачки там.
Аватар
realprofesora
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 3275
Регистриран на: Пет Сеп 15, 2006 13:59 pm
Местоположение: Стара Загора

Re: Работниците от „Строител ВД” в стачка, не получават запл

Мнение от realprofesora »

Kwo знаете ве гъзове.Вече 2ри месец бавят заплатите на Брикела.Седнали на хладно в меките си столове пред комповете и развиват лайняните си теории.
Popopopopo
chamalin
Потребител
Потребител
Мнения: 122
Регистриран на: Пет Юни 08, 2012 12:20 pm

Re: Работниците от „Строител ВД” в стачка, не получават запл

Мнение от chamalin »

realprofesora написа:Kwo знаете ве гъзове.Вече 2ри месец бавят заплатите на Брикела.Седнали на хладно в меките си столове пред комповете и развиват лайняните си теории.
Тва пък кво беше, откриване на топлата вода ли? Аз пък мога да ти кажа поне още едно място, където вече 3-4 месеца не са вземали, и какво? Дали Брикела е по-важен от тях? Едва ли...
viktor89
Потребител
Потребител
Мнения: 146
Регистриран на: Сря Ное 17, 2010 11:37 am

Re: Работниците от „Строител ВД” в стачка, не получават запл

Мнение от viktor89 »

Като цяла е много трудно да си намери човек работа с добро заплащане и да се плаща редовно...
Публикувай отговор