Работниците от „Строител ВД” в стачка, не получават заплати.

Форум за ежедневни новини от Стара Загора.
Аватар
didka
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 2137
Регистриран на: Чет Юни 12, 2008 19:39 pm

Re: Работниците от „Строител ВД” в стачка, не получават запл

Мнение от didka »

chamalin написа:
realprofesora написа:Kwo знаете ве гъзове.Вече 2ри месец бавят заплатите на Брикела.Седнали на хладно в меките си столове пред комповете и развиват лайняните си теории.
Тва пък кво беше, откриване на топлата вода ли? Аз пък мога да ти кажа поне още едно място, където вече 3-4 месеца не са вземали, и какво? Дали Брикела е по-важен от тях? Едва ли...
По-важен е,да.
В Брикел работят много хора не някви 20-30 човека дет ще си намаля радиото,ако ви кажат по новините,хамал.
Дето и да ви закрият никой няма да разбере,освен тука във форума :lol: :lol: :lol:
Тогава щв се осерете от лайняна политика...
Dog drags - no tracks...
chamalin
Потребител
Потребител
Мнения: 122
Регистриран на: Пет Юни 08, 2012 12:20 pm

Re: Работниците от „Строител ВД” в стачка, не получават запл

Мнение от chamalin »

didka написа:
chamalin написа:
realprofesora написа:Kwo знаете ве гъзове.Вече 2ри месец бавят заплатите на Брикела.Седнали на хладно в меките си столове пред комповете и развиват лайняните си теории.
Тва пък кво беше, откриване на топлата вода ли? Аз пък мога да ти кажа поне още едно място, където вече 3-4 месеца не са вземали, и какво? Дали Брикела е по-важен от тях? Едва ли...
По-важен е,да.
В Брикел работят много хора не някви 20-30 човека дет ще си намаля радиото,ако ви кажат по новините,хамал.
Дето и да ви закрият никой няма да разбере,освен тука във форума :lol: :lol: :lol:
Тогава щв се осерете от лайняна политика...
Момче, хората не могат да се делят на важни и маловажни, това имах предвид, а не дали Брикела е нещо повече, или по-малко! Макар че, моето мнение за Брикела не е най-доброто, виж кой му е собственик, той си е свикнал да не дава заплати, защо мислиш му духнаха под опашката в Сърбия? И какво ще стане, ако спре Брикел? Таман Гълъбово и околните села ще си отдъхнат от замърсяването, лошото е само, че много хора ще са на улицата. Но не може да се подхожда по тоя начин - вие сте глупаци, да ви закриват, ама ние сме умните, голямата работа, трябва да останем, щото ей-тъй!
Аватар
HoCuS
Потребител
Потребител
Мнения: 238
Регистриран на: Вто Окт 01, 2002 12:17 pm
Местоположение: on the edge!!!
Обратна връзка:

Re: Работниците от „Строител ВД” в стачка, не получават запл

Мнение от HoCuS »

Бих искал да се намеся малко в темата за забавяния на заплати и т.н.

За съжаление, много често малки, средни дори и големи фирми влизат в спиралата наречена 'Чакаме парите"

Давам следният пример идва голям клиент прави поръчка,фирмата поръчва машини лизинг и т.н. И после клиента започва да бави мнооого парите или в най-лошият случай изобщо забравя и собственика на фирмата започва да се чуди, кое по-напред кредит ли да плаща настоящи сметки или заплати. Оставяме настрана, че и жизнен стандарт трябва да поддържа, защото започват слухове ФАЛИРАЛ, НЯМА ПАРИ и по този начин също му се вреди на бизнес. В това време започва да търси нови поръчки, за да може да прави пари за да влезе релсите.

За съжаление много чуждестранни компании, които дойдоха да инвестират в България, натовариха адски много фирми по този начин. Възлагат изискват, натискат за сваляне на цени и фирмите подизпълнители се оказват надупени до стената.

Има и варианти, в които много фирмаджии се оказват без ликвидни средства, защото харчат за цяло и нещяло.

Факта, че при закъсала фирма, държавата ПЪРВА трябва да си вземе парите, а след това са всички останали познайте какво остава за обикновеният човек.

За жалост винаги тези, които са най-долу на стълбицата най-много страдат.
Don't drink and drive!!!
Don't drive and drink!!!
chamalin
Потребител
Потребител
Мнения: 122
Регистриран на: Пет Юни 08, 2012 12:20 pm

Re: Работниците от „Строител ВД” в стачка, не получават запл

Мнение от chamalin »

Ето ви още един пример - в Пътстрой, заплатите не са плащани от 4 месеца, и няма изгледи това да се случи скоро, но пък, гледам, че наглеците са пуснали обяви за нови хора!!! Тия явно вървят с бодра крачка по пътя на Елник-машини, където много хора останаха с хиляди левове неизплатени заплати след фалита!

В Треком и Ромил пък, ги насилват сами да си попълват и подписват молбите за неплатен отпуск на всеки 15 дни! Колко ли още такива случаи има?

Докато не се криминализира неплащането на заплати, и с такива "работодатели" не започнат да се занимават дознатели, прокурори и съдии, едва ли нещо ще се оправи!
Аватар
nasenceto
келеш
келеш
Мнения: 2242
Регистриран на: Нед Сеп 17, 2006 19:01 pm

Re: Работниците от „Строител ВД” в стачка, не получават запл

Мнение от nasenceto »

HoCuS написа:Бих искал да се намеся малко в темата за забавяния на заплати и т.н.

За съжаление, много често малки, средни дори и големи фирми влизат в спиралата наречена 'Чакаме парите"

Давам следният пример идва голям клиент прави поръчка,фирмата поръчва машини лизинг и т.н. И после клиента започва да бави мнооого парите или в най-лошият случай изобщо забравя и собственика на фирмата започва да се чуди, кое по-напред кредит ли да плаща настоящи сметки или заплати. Оставяме настрана, че и жизнен стандарт трябва да поддържа, защото започват слухове ФАЛИРАЛ, НЯМА ПАРИ и по този начин също му се вреди на бизнес. В това време започва да търси нови поръчки, за да може да прави пари за да влезе релсите.

За съжаление много чуждестранни компании, които дойдоха да инвестират в България, натовариха адски много фирми по този начин. Възлагат изискват, натискат за сваляне на цени и фирмите подизпълнители се оказват надупени до стената.

Има и варианти, в които много фирмаджии се оказват без ликвидни средства, защото харчат за цяло и нещяло.

Факта, че при закъсала фирма, държавата ПЪРВА трябва да си вземе парите, а след това са всички останали познайте какво остава за обикновеният човек.

За жалост винаги тези, които са най-долу на стълбицата най-много страдат.
Tва съм го виждал с очите си толкова много пъти....ама иди го обяснявай на някой обикновен работник. Всичко за него е конспирация, и тва си е. Началник, шеф или собсветник е мръсна дума (като буржоата по време на комунизма и предполагам от там е набито на децата на предишната система в главите). Като дадеш всичките си налични средства за да вземеш някоя жизненоважна поръчка (щото бе нея отиваш към дъното) и после инвеститора започне да те мотае.... става мазало.
Относно Елник Машини, не знам що някои хора се изказват неподготвени, при положение, че хал хабер си нямат за кво иде реч :mrgreen: . Там всичко е било схема от самото начало, която за жалост на работниците се е проточила повече от очакваното и чичо Росен изката повече кинти отколкото първоначално предполагаше... Ма нека си дрънкат философите, дето всчико знаят :lol:
chamalin
Потребител
Потребител
Мнения: 122
Регистриран на: Пет Юни 08, 2012 12:20 pm

Re: Работниците от „Строител ВД” в стачка, не получават запл

Мнение от chamalin »

Tва съм го виждал с очите си толкова много пъти....ама иди го обяснявай на някой обикновен работник. Всичко за него е конспирация, и тва си е. Началник, шеф или собсветник е мръсна дума (като буржоата по време на комунизма и предполагам от там е набито на децата на предишната система в главите). Като дадеш всичките си налични средства за да вземеш някоя жизненоважна поръчка (щото бе нея отиваш към дъното) и после инвеститора започне да те мотае.... става мазало.
Относно Елник Машини, не знам що някои хора се изказват неподготвени, при положение, че хал хабер си нямат за кво иде реч :mrgreen: . Там всичко е било схема от самото начало, която за жалост на работниците се е проточила повече от очакваното и чичо Росен изката повече кинти отколкото първоначално предполагаше... Ма нека си дрънкат философите, дето всчико знаят :lol:
Първо, един въпрос - ако другите са обикновени работници, с което подчертаваш, съвсем очевадно, че са прости, то тогава, ти какъв си, НЕобикновен работник ли? Щото, доколкото знам, и ти си наемен работник, нали?


И отново, пълно противоречие (характерно май само за НЕобикновените...). Значи, за обикновения работник, всичко е конспирация, тъй му се привижда, щото е априори прост, а такава няма, хем пък, един от фрапиращите примери - Елник-машини, си било схема... Е, каква е "огромната" разлика между двете? Аз виждам само една, вкарана само от тебе - ако обикновения, (разбирай прост) работник каже това, то е достойно за присмех, ама виж, когато някой НЕобикновен (разбирай тебе)го каже, виж, то тогава вече си е схема... Е, хайде малко повече уважение към тия, дето изкарват и твоята заплата, може ли?

Не знам защо, си мислиш, че никой друг, нищо не е подозирал за схемата на Димоларов. То е повече от ясно, че щом софийски адвокат като него, ще се раздига, за да управлява едно замиращо предприятие, то е само заради келепира. И едва ли е бил той главния "акционер", сигурен съм, че преди това едва ли е подозирал за съществуването му. А и никак не ми се връзваше връзката - адвокат - машиностроително предприятие... Но пък, както лично от него съм го чул, в личен разговор, да ми казва, че машиностроенето загива, едва ли бих си помислил, че той има добри намерения. И това, 3 години преди фалита!
Аватар
sawo
Site Admin
Site Admin
Мнения: 5796
Регистриран на: Пон Юли 26, 2004 10:33 am
skype: sawo_1337
Местоположение: ./
Обратна връзка:

Re: Работниците от „Строител ВД” в стачка, не получават запл

Мнение от sawo »

nasenceto написа:
HoCuS написа:Бих искал да се намеся малко в темата за забавяния на заплати и т.н.

За съжаление, много често малки, средни дори и големи фирми влизат в спиралата наречена 'Чакаме парите"

Давам следният пример идва голям клиент прави поръчка,фирмата поръчва машини лизинг и т.н. И после клиента започва да бави мнооого парите или в най-лошият случай изобщо забравя и собственика на фирмата започва да се чуди, кое по-напред кредит ли да плаща настоящи сметки или заплати. Оставяме настрана, че и жизнен стандарт трябва да поддържа, защото започват слухове ФАЛИРАЛ, НЯМА ПАРИ и по този начин също му се вреди на бизнес. В това време започва да търси нови поръчки, за да може да прави пари за да влезе релсите.

За съжаление много чуждестранни компании, които дойдоха да инвестират в България, натовариха адски много фирми по този начин. Възлагат изискват, натискат за сваляне на цени и фирмите подизпълнители се оказват надупени до стената.

Има и варианти, в които много фирмаджии се оказват без ликвидни средства, защото харчат за цяло и нещяло.

Факта, че при закъсала фирма, държавата ПЪРВА трябва да си вземе парите, а след това са всички останали познайте какво остава за обикновеният човек.

За жалост винаги тези, които са най-долу на стълбицата най-много страдат.
Tва съм го виждал с очите си толкова много пъти....ама иди го обяснявай на някой обикновен работник. Всичко за него е конспирация, и тва си е. Началник, шеф или собсветник е мръсна дума (като буржоата по време на комунизма и предполагам от там е набито на децата на предишната система в главите). Като дадеш всичките си налични средства за да вземеш някоя жизненоважна поръчка (щото бе нея отиваш към дъното) и после инвеститора започне да те мотае.... става мазало.
Относно Елник Машини, не знам що някои хора се изказват неподготвени, при положение, че хал хабер си нямат за кво иде реч :mrgreen: . Там всичко е било схема от самото начало, която за жалост на работниците се е проточила повече от очакваното и чичо Росен изката повече кинти отколкото първоначално предполагаше... Ма нека си дрънкат философите, дето всчико знаят :lol:
Според мен проблема идва от там, че нашите шефове, собственици, началници или както там искаш ги наричай не стават за бизнесмени. Това са или бивши мутри, или някакви пост-комунистически богаташи които си мислят, че могат да въртят някакъвв бизнес. Съответно хора, без никакъв опит, но с пари започват да подписват неизгодни договори, приемат поръчки без да са се подсигурили с договорни клаузи, или с парите купуват по 4-5 джипа и си джиткат наоколо щастливи и доволни... до момента в който се стигне до заплати. Тогава започват филмите и схемите. Не съм работил на много места, но поне половината ми работодатели са били точно от този тип и съм доволен, че съм се отървал навреме, преди да е станало късно.
Аватар
nasenceto
келеш
келеш
Мнения: 2242
Регистриран на: Нед Сеп 17, 2006 19:01 pm

Re: Работниците от „Строител ВД” в стачка, не получават запл

Мнение от nasenceto »

В 90% от случаите е точно така. За да се навиеш сам да си правиш фирма, да се бориш с бюрокрацията, да се пускаш по въртележката на дива конкуренция и търсенето на незаети нишиши, или опита да се набуташ в съществуваща такава... си е чиста проба мазохизъм. Според мен в тоя филм се вкарват хора, които не преценят реалистично ситуацията и гледат с доста повече позитивизъм от нужното. Трябва да си или доста безразсъден и безотговорен, или прекалено смел, за да се навиеш на такова нещо. Говоря за работа, за която са необходими повече инвестиции, а не за гаражни търговци, които ако увяхнат...губят малко или почти нищо. Има ги за радост и 10-те процента останали фирмаджии, които се справят, защото са здраво стъпили на земята. За жалост са голяма рядкост...
Аватар
HoCuS
Потребител
Потребител
Мнения: 238
Регистриран на: Вто Окт 01, 2002 12:17 pm
Местоположение: on the edge!!!
Обратна връзка:

Re: Работниците от „Строител ВД” в стачка, не получават запл

Мнение от HoCuS »

Големите машиностроителни предприятия загинаха защото имаше какво да се краде. При положение, че няма къде да се пласира стоката и т.н. какъв е смисъла да се напъват тия хора(според тях). Както друго могат да направят освен да вземат каквото могат и напред.

Най-вероятно изтървах и момента на неконтролируемото харчене. Видял съм доста фирми да бъдат изядени и изпити :).

Колегата chamalin, не знам защо се хващаш за думите. Навсякъде по света го има това явление и ще го има занапред. Като цяло нещата биха се подобрили, ако се промени цялостната политика за бизнес в България. Когато няма кой да защити работника, както трябва разбира се, че той ще страда и ще е потърпевш. Виждам, че тук пишат мнооого хора, които знаят как не трябва да се прави бизнес, добре покажете как се прави. Регистрирате фирма и почвайте, ние с удоволствие ще дойдем да работим за Вас.
Don't drink and drive!!!
Don't drive and drink!!!
chamalin
Потребител
Потребител
Мнения: 122
Регистриран на: Пет Юни 08, 2012 12:20 pm

Re: Работниците от „Строител ВД” в стачка, не получават запл

Мнение от chamalin »

Колега HoCuS, погрешно си ме разбрал, аз не се хващам за думите, а за тенденциозността им! Много хора още не са разбрали, че отново настъпва време разделно,у нас, а може би, и в целия свят! Но това е друга тема...

Нашите "работодатели", в огромното си мнозинство, са "назначени работодатели", там ни е бедата. Но пък, ако някой си мисли, че имаме истинска пазарна икономика, жестоко се лъже. А щом икономиката ни(доколкото още я има), е псевдопазарна, как можем да очакваме резултатите да са други? Даже и прословутото ни членство в ЕС не допринесе нищо добро, само дето тогава ни проглушаваха ушите отвсякъде - ...ЕС това, ЕС онова, ЕС е върха на...,ай да не казвам какво...Нищо и половина, оттогава вървим все надолу и надолу, по стандарт сигурно сме и зад Зимбабве. Ама някои ще кажат - сакън, сега има инвестиции, добре, ама къде са те? Никъде, некви жалки трошици, раздувани като балон от пропагандата. Други ще изреват - ама сега нямаме мита със Запада! Е, и какво от това? Освен, да им внасяме техните стоки и стари трошки, друга "огромна" полза не виждам. По-ерудираните, ще кажат - ама сега има европейски фондове за много неща, ползваме техни пари, за наши проекти...Е да, ама не, ако се сметне, колко сме платили за членството си, ще излезе, че е в пъти повече, от всичко, дадено по европрограми. Каква е файдата ни тука? Пак никаква. А да оставим, за какви безумия и глупости се ползват тия еврофондове, в голямото си болшинство...Сигурно би се чул и такъв аргумент - сега пътуваме без визи, добре, но докъде ще идеш, с бензин 3 лв, и конгоанска заплата? Навярно, до под кривата круша...И т.н. и т.н., може да се изброяват много такива примери. Е, няма как тогава, и работодателите ни да са по-добри. Логиката на ниските доходи и тоталното изпростяване е проста - никой няма полза от нас като богата и преуспяваща нация, така сме по-лесни за управляване - бедни и послушни. А иначе, механизми за задължаване на работодателите да си плащат дължимото бол, друг е въпроса, че няма кой да ги въведе. Ако беше въведено криминализирането, и имаше достойни прокурори и съдии, дали персони като Росенчо, биха се разкарвали необезпокоявани, с големите си лимузини? Едва ли, първо бая сериозно биха се замислили, преди изобщо да опитат подобно нещо!
Аватар
HoCuS
Потребител
Потребител
Мнения: 238
Регистриран на: Вто Окт 01, 2002 12:17 pm
Местоположение: on the edge!!!
Обратна връзка:

Re: Работниците от „Строител ВД” в стачка, не получават запл

Мнение от HoCuS »

То това е ясно, имаше един професор по икономика, който беше казал 'Политиката с евро средствата е много лошо нещо, по този начин се създава неефективен пазар и унищожаване на производства".

Пример:

Имаме 2 фирми които правят пластмасови чаши.
И едната печели евросубсидия за модернизация. Първо тия пари тя ги няма идват и от нищото. След което като си купи машините, за които не е дала кой знае колко пари и започва да бълва нереално евтини чаши, което убива другата фирма. Но преди той да спечели евросубсидия трябва да изпълни около 1500 изисквания, които му струват не малко пари и много вероятно кредити, които в един момент му идват нанагорно и той влиза в спиралата.

В момента в Гърция масово се разпродават машини и производства закупени с евросредства, защото производство, няма кинти а кредитите чукат на вратата.
Don't drink and drive!!!
Don't drive and drink!!!
Публикувай отговор