Работниците от „Строител ВД” в стачка, не получават заплати.

Форум за ежедневни новини от Стара Загора.
Аватар
ronaldo7
Потребител
Потребител
Мнения: 232
Регистриран на: Пет Апр 03, 2009 9:09 am

Работниците от „Строител ВД” в стачка, не получават заплати.

Мнение от ronaldo7 »

Работниците от старозагорската фирма „Строител ВД" спряха работа заради неизплатени заплати. Около 100 души се събраха пред производствената база на строителното предприятие в източния край на Стара Загора, за да заявят на собственика Веселин Драгов, че започват ефективна стачка. Намерението им е тя да продължи, докато не получат поне две от забавените от него четири заплати.

Трудови възнаграждения в една от най-големите строителни фирми в Стара Загора не са изплащани от септември. Без пари работниците посрещнали и Коледните, и Новогодишните празници. Месечно напоследък получавали по около 100-200 лв. аванси при средна заплата в предприятието около 600 лв.

Тази сутрин половината от работещите 200 души във фирмата се събраха пред портала на една от производствените бази. Пред Дарик те обясниха причините за отказа си да работят със забавените от няколко месеца заплати. Работа имало. Фирмата имала много обекти и в Стара Загора, и в Казанлък. Полагал се извънреден труд през почивните дни и по празници, но заплати нямало. „Банките и сметките не чакат, ще стане така, че накрая ще ни изгонят и от домовете ни", негодуваха в един глас строителите.

„Когато получим пари, ще се разплатим. Работниците няма да останат излъгани", лаконичен бе пред Дарик собственикът Веселин Драгов.

След петнадесетминутен протест работниците се прибраха по домовете си.

Решени са да протестират всяка сутрин пред портала на предприятието до получаване на заработените от тях заплати.
http://dariknews.bg/view_article.php?article_id=835132
Аватар
sheri
Потребител
Потребител
Мнения: 293
Регистриран на: Съб Май 23, 2009 20:44 pm

Re: Работниците от „Строител ВД” в стачка, не получават запл

Мнение от sheri »

нали като строяха мол "галерия" същата работа... мошенник.... иначе му гледам касиерките и счетоводителките ... натокани до небето, а работниците му ... ей това е България
Аватар
PoSSeSSeD
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 1175
Регистриран на: Пон Ное 08, 2004 14:07 pm
skype: komilev
Местоположение: in the middle of nowhere
Обратна връзка:

Re: Работниците от „Строител ВД” в стачка, не получават запл

Мнение от PoSSeSSeD »

Ясно тогава, къде отиват парите на работниците... е*анйе :twisted:
Аватар
nasenceto
келеш
келеш
Мнения: 2242
Регистриран на: Нед Сеп 17, 2006 19:01 pm

Re: Работниците от „Строител ВД” в стачка, не получават запл

Мнение от nasenceto »

Не винаги е така. Драгов има много лизинги. Натъпка се с техника и сега някой трябва да я плаща. От друга страна, инвститорите много бавят плащанията, че накрая почти забравят. При нас е същия хал. Чакаме с месеци някой да си плати и дремем без заплати. Шефа и той като мен ходи без пари в джоба и увесен нос. Добре, че се случва понякога някой и да се разплати, че да взмем повечко пари на куп. Например Септември месец ми се събраха 3 заплати в един месец, ама къв го държахме преди тва три месеца, само ние си знаем. Отделно, доставчици и тем подобни също реват да им се разплащаме и накрая ни пускат на съдия изпълнители, и ни излиза през носа, ама като няма - няма...кво да йм дадем.... Съдейки по съседните фирми и други познати, така е навсякъде. Не бързайте да обвинявате собствениците на фирмите, защото не винаги са виновни. Нас са ни бавили много фирми, в това число и западни, като AES, Bilfinger-Berger и т.н. Тва е положението. Чужденците станаха по тарикати и от нас българите. Шефа е споделял, че ако не са му лизингите, отдавна щеше да се откаже. Само си докара диабет от много нерви и безсъние. Чудя му се как издържа на всичкото тва напрежение. Аз със сигурност нямаше да издържа. На фона на тва, други хора ще вдигат стачки, че не са йм дали достатъчни премии. Хиляда и кусир лева коледни им се виждат малко....
Аватар
PoSSeSSeD
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 1175
Регистриран на: Пон Ное 08, 2004 14:07 pm
skype: komilev
Местоположение: in the middle of nowhere
Обратна връзка:

Re: Работниците от „Строител ВД” в стачка, не получават запл

Мнение от PoSSeSSeD »

nasenceto написа:Не винаги е така. Драгов има много лизинги. Натъпка се с техника и сега някой трябва да я плаща. От друга страна, инвститорите много бавят плащанията, че накрая почти забравят. При нас е същия хал. Чакаме с месеци някой да си плати и дремем без заплати. Шефа и той като мен ходи без пари в джоба и увесен нос. Добре, че се случва понякога някой и да се разплати, че да взмем повечко пари на куп. Например Септември месец ми се събраха 3 заплати в един месец, ама къв го държахме преди тва три месеца, само ние си знаем. Отделно, доставчици и тем подобни също реват да им се разплащаме и накрая ни пускат на съдия изпълнители, и ни излиза през носа, ама като няма - няма...кво да йм дадем.... Съдейки по съседните фирми и други познати, така е навсякъде. Не бързайте да обвинявате собствениците на фирмите, защото не винаги са виновни. Нас са ни бавили много фирми, в това число и западни, като AES, Bilfinger-Berger и т.н. Тва е положението. Чужденците станаха по тарикати и от нас българите. Шефа е споделял, че ако не са му лизингите, отдавна щеше да се откаже. Само си докара диабет от много нерви и безсъние. Чудя му се как издържа на всичкото тва напрежение. Аз със сигурност нямаше да издържа. На фона на тва, други хора ще вдигат стачки, че не са йм дали достатъчни премии. Хиляда и кусир лева коледни им се виждат малко....
Аз това го казах леко в кръга на шегата, иначе това положение го изпитваме и в нашата фамилия. На баща ми му дължат сумати пари от разни големи предприятия, ама поне при него е плюс, че са малка фирма и нямат работници да им се плаща. Кретат фирмичката и се надяват да дойде някой, който се е стил за тях. Може да са чужди фирми ама PR-те им са български, научили са ги как стават нещата :)
Аватар
nasenceto
келеш
келеш
Мнения: 2242
Регистриран на: Нед Сеп 17, 2006 19:01 pm

Re: Работниците от „Строител ВД” в стачка, не получават запл

Мнение от nasenceto »

Явно. Навремето се майтапихме, че като влезем в ЕС, те хора няма да ни направят, ами ние тях ще развалим и ето че от майтап - та истина. Имаме колеги, които работят с Датски фирми и то големи. И те не плащат с месеци. Най-лошото е, че не можеш да тръгнеш да ги съдиш, щото те имат пари за адвоати, а ти понеже си осмукан до шушка - нямаш. Пък и време нямаш, щото тея след теб във веригата отдавна ще са те фалирали искайки си своето.

По тоя повод - прясно, прясно:
http://www.vesti.bg/index.phtml?tid=40&oid=4455371
Аватар
didka
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 2137
Регистриран на: Чет Юни 12, 2008 19:39 pm

Re: Работниците от „Строител ВД” в стачка, не получават запл

Мнение от didka »

На фона на тва, други хора ще вдигат стачки, че не са йм дали достатъчни премии. Хиляда и кусир лева коледни им се виждат малко....
Ми Насе,ми що не станеш миньор,миличък,а?
Ма не ти стиска на изнеженото дупенце...
И не споменавай повече нищо,за да не ставаш смешен като журналистите и прочие.
Dog drags - no tracks...
Аватар
besniaa
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 1295
Регистриран на: Вто Авг 07, 2007 22:08 pm

Re: Работниците от „Строител ВД” в стачка, не получават запл

Мнение от besniaa »

nasenceto написа:...Шефа е споделял, че ако не са му лизингите, отдавна щеше да се откаже. Само си докара диабет от много нерви и безсъние. Чудя му се как издържа на всичкото тва напрежение. Аз със сигурност нямаше да издържа. На фона на тва, други хора ще вдигат стачки, че не са йм дали достатъчни премии. Хиляда и кусир лева коледни им се виждат малко....
Който се е хванал на хорото - да го играе! Нормално е хората да протестират и да искат изработените от тях пари, те не ги искат даром! И обстоятелствата не са техен проблем, затова е шефа, управителя и като цяло ръководителя.
Забравете бизнесa, всичко на този свят е лично!
Аватар
nasenceto
келеш
келеш
Мнения: 2242
Регистриран на: Нед Сеп 17, 2006 19:01 pm

Re: Работниците от „Строител ВД” в стачка, не получават запл

Мнение от nasenceto »

Интересното е, че журналистите тоя път не взеха страна, за разлика от друг път.
Ще кажа, за да се посмееш малко, халал да ти е - на мой гръб. Моето дупенце може да е изнежено, щото съм учили и съм с акъла си, че да си го гледкам. Обаче за сметка на тва очичките ми, хич ги няма, заедно с нервите, мигрената, безсънието и кво ли не още. Вместо да рева за премии, аз се моля на кой ли не, някой тъпак да плати все пак свършената от фирмата работа, че да ми дадат заплата, щото и аз изкарах празниците без пари, че и няколко седмици преди тях. А тока ще го вдигат с 15% от лятото. Що ли? И не смея да се махна и да потърся друга работа, щото всички останали фирми са същата скръб. Вместо да са благодарни че имат работа и че йм плащат заплатите (с нашите данъци и сметките за ток) те ша ми дигат стачки. После с колко ще ми дигнат тока - с 20%, или с 50%...и то на фона на тва че всичко си държи цената от преди 3 години. Кое скочи, че да вдигат тока не разбрах?
Посмя ли се?
Тва са на наглите синдикати игричките. Малко държавни фирми останаха, от които да събират членски внос. За тва бяха и стачките в ЖП-то. Сега и тази. Нали после ще вземат повече членски внос с тея премии. Гладни и те.
Аватар
mitkofasa
Потребител
Потребител
Мнения: 97
Регистриран на: Вто Дек 28, 2010 12:18 pm
Местоположение: Стара Загора

Re: Работниците от „Строител ВД” в стачка, не получават запл

Мнение от mitkofasa »

Като чета предишните мнения все повече се убеждавам,че май само при нас няма такива проблеми.От 2 години нямаме обект,а шефа все още ни държи на работа и досега не е закъснявал със заплатите дори и с един ден.Вярно,че нямаше коледни,но на фона на останалите фирми в тая сфера ние сме направо китка.Шефа също изплаща доста сериозни лизинги,но никога не оставя работниците си без пари.Преди около половин година бях решил да сменям работата,но като слушам другаде по колко пари дават и по колко време не ги дават няма да мръдна оттук докато не ме изгони.
Viber 0892 926580
Аватар
nasenceto
келеш
келеш
Мнения: 2242
Регистриран на: Нед Сеп 17, 2006 19:01 pm

Re: Работниците от „Строител ВД” в стачка, не получават запл

Мнение от nasenceto »

Eвала. На такива фирми им викам серьозни. Тва означава, че са били управлявано балансирано преди кризата и шефа ви има ресурс да издържи на празен ход известно време. Другя вариянт е да пере пари през фирмата. Има и трети, в който е по изгодно да плаща заплати без да работите, отколкото да обяви несъстоятелност. Хич не ти трябва да мърдаш от там.
Аватар
mitkofasa
Потребител
Потребител
Мнения: 97
Регистриран на: Вто Дек 28, 2010 12:18 pm
Местоположение: Стара Загора

Re: Работниците от „Строител ВД” в стачка, не получават запл

Мнение от mitkofasa »

nasenceto написа:Eвала. На такива фирми им викам серьозни. Тва означава, че са били управлявано балансирано преди кризата и шефа ви има ресурс да издържи на празен ход известно време. Другя вариянт е да пере пари през фирмата. Има и трети, в който е по изгодно да плаща заплати без да работите, отколкото да обяви несъстоятелност. Хич не ти трябва да мърдаш от там.
Не пере пари,просто 2 години работихме за AES с доста сериозни печалби.Все още ни държи на работа,защото се надява за следващият обект на AES и не иска да си изтърве персонала.
Viber 0892 926580
Аватар
nasenceto
келеш
келеш
Мнения: 2242
Регистриран на: Нед Сеп 17, 2006 19:01 pm

Re: Работниците от „Строител ВД” в стачка, не получават запл

Мнение от nasenceto »

Значи първия вариянт. Евала на човека.

PS: Aко не е тайна с какво се занимавате там? Може да сме се срещали случайно някъде из теца...
Аватар
Bul-Dog
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 1159
Регистриран на: Чет Фев 24, 2011 17:02 pm

Re: Работниците от „Строител ВД” в стачка, не получават запл

Мнение от Bul-Dog »

Глей сега, не се заяждам с тебе. Аз съм от тия, които стачкуват, и да не ни стигнаха по 1300 лв. коледни. Изкарали сме си ги-взели сме ги-не ни стигат, стачкуваме-ще ни дадат още. Тебе къв ти е проблема. Ела и ги вземай и ти. Или стачкувай там където работиш и изисквай да ти се дава.
И не ти "вдигат" тока заради нашите заплати, момко. Печалбата ни идва от това, че за поредна година дадохме с милиони тона въглища в повече, отколкото са били първоначалните разчети-оттам тецовете съответно са произвели и реализирали доста повече мегаватчета, разбираш ли? И печалбата им не е само от нашия пазар, повярвай ми!

А! И се пише вариАнт!
http://www.kingsimeon.bg/" onclick="window.open(this.href);return false;
Аватар
nasenceto
келеш
келеш
Мнения: 2242
Регистриран на: Нед Сеп 17, 2006 19:01 pm

Re: Работниците от „Строител ВД” в стачка, не получават запл

Мнение от nasenceto »

Mи момко, фирмата ви е държавна и тея пари са и наши, щото държавата е на всички. Аз нямам пари данъците да си платя, ти искаш увеличение на коледните. Нали с моите данъци и сметката ми за ток (която също не знам как ще платая тоя месец) ще ти дадат на теб коледни? Или не искаш. Щи дадат, ако си платя. Усещаш ли порочния кръг? Ако бяхте една частна фирма, не само коледни нямахте да имате, ами щяхте да сте на улицата преди много време. Ама щото ви търпят. Електорат сте, кво да ви праят...

Най - ме кефи как реверте за условията на труд. Сега кое е по важно - да се купи нова техника или да ви дадат на вас по големи коледни? Той заместник изпълнителния ви хубаво ви попита- преди като ви даваха повече от договорения процент, що не ги връщахте? И много правилно заяви, че договора го четете като дявола евангелието.
Че ще ви дадат, ще ви дадат. Халал да са ви.

Догодина, тоя добив ще ви го заложат като норма и ще ви го набият двойно. Извода е, че до сега не сте бачкали като хората.
Публикувай отговор