"Паякът" в Стара Загора поскъпна с 20 лв.

Форум за ежедневни новини от Стара Загора.
Аватар
vkv
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 808
Регистриран на: Нед Сеп 16, 2012 12:47 pm

Re: "Паякът" в Стара Загора поскъпна с 20 лв.

Мнение от vkv »

HyBRiD-X написа:И 50 лв да я направят такса "паяк", ама да вземат да помислят за подземни/ надземни платени ПАРКИНГИ! Не да паркираш ПАК на платното и дай затова да плащаш такса, че да не се води нарушение! Пък и тази такса - знаеш ли я за какво и къде отива?! Никаква прозрачност от Общината!!! Я опитайте да паркирате през делничен ден някъде по центъра я на платена, я на неплатена зона? УЖАС, навсякъде е пълно! После що сме паркирали на тротоарите... АМИ КЪДЕ, уважаеми господа общинари?! И не да ми разширявате зелени (сини) зони, ами мислете за нови паркинги!!! :angry:
Друго - какво стана с законопроекта за гаражите, които се не се ползват по предназначение? Пример, бай Фуй от съседния блок си съхранява плодовете и зеленчуците в гаража, а паркира колата пред нашия блок, за да пази място за през деня, за да ги продава... :spank:
Колкото и да искам да си прав.....не си......за паркирането става дума.Сега поглеждам от терасата и.....поне 20-30 автомобила са спрели в забранена зона въпреки,че на 10-20 метра е паркинга на Верея.На 50 метра в дясно по М.Кусев също има места .Вие примерно бихте ли дали някакво разумно обяснение защо спирате по тротоарите?Това , че нямало места не е довод обаче.Ако има контрол няма да е така.Знаете много добре че тряа да бръкнат в джоба та да ти е за урок.Колкото и паркинга да построят ако са платени пак ще спираш на тротоара защото......такъв е манталитета ни.Ние просто не искаме да живеем нормално.Трябва да тарикатеем всеки ден.
Интересно ако спреш неправилно в Белгия примерно знаеш ли какво ще ти се случи.Даже на Неплатен паркинг ако престоя е повече от 2 часа и си го пресрочил....жална ти майка.
Правилно казват хората :"Ние сме малък ,но особено прост народ"....колкото и да не ми е приятно това.
Изображение
Грехота е дека при жива жена мъжо да работи.
Аватар
nasenceto
келеш
келеш
Мнения: 2242
Регистриран на: Нед Сеп 17, 2006 19:01 pm

Re: "Паякът" в Стара Загора поскъпна с 20 лв.

Мнение от nasenceto »

Напълно си прав.
Аватар
sawo
Site Admin
Site Admin
Мнения: 5796
Регистриран на: Пон Юли 26, 2004 10:33 am
skype: sawo_1337
Местоположение: ./
Обратна връзка:

Re: "Паякът" в Стара Загора поскъпна с 20 лв.

Мнение от sawo »

vkv написа:Правилно казват хората :"Ние сме малък ,но особено прост народ"....колкото и да не ми е приятно това.
Според мен това го казват хората, които наистина са "прости", но не искат да си го признаят, защото ще трябва да носят някаква личностна вина и им е много по-лесно да наредят всички наравно и да се скрият някъде в тълпата без да признават те самите какви са. Другите "сложни" народи като дойдат в България и изпростяват много повече дори от местните екземпляри-рекордьори... Защо? Ами защото тук няма контрол. Истината е, че хората са дотолкова цивилизовани и културни, доколкото им се налага отгоре.
Аватар
vkv
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 808
Регистриран на: Нед Сеп 16, 2012 12:47 pm

Re: "Паякът" в Стара Загора поскъпна с 20 лв.

Мнение от vkv »

sawo написа:
vkv написа:Правилно казват хората :"Ние сме малък ,но особено прост народ"....колкото и да не ми е приятно това.
Според мен това го казват хората, които наистина са "прости", но не искат да си го признаят, защото ще трябва да носят някаква личностна вина и им е много по-лесно да наредят всички наравно и да се скрият някъде в тълпата без да признават те самите какви са. Другите "сложни" народи като дойдат в България и изпростяват много повече дори от местните екземпляри-рекордьори... Защо? Ами защото тук няма контрол. Истината е, че хората са дотолкова цивилизовани и културни, доколкото им се налага отгоре.
Амммм позаинтересувай те се кой е казал фразата първо и тогава правете обобщение кой какъв е.Иначе всеки си има собствен мнение.На същото мнение съм за контрола както Вас,но за културата.......... чалгата я наложиха отгоре ли? Кой рокера Сранишев или Б.Б
"Сложните" народи са си направили закони които спазват за да живеят добре.Но те имат желание да живеят добре.Ние гледаме да рушим всичко.Знаеш ли какво е казал Българин в Париж посещавайки Айфеловата кула?"Три кила динамит в тимеля....и толкова" :D
Изображение
Грехота е дека при жива жена мъжо да работи.
Аватар
mupk0
Потребител
Потребител
Мнения: 430
Регистриран на: Вто Дек 11, 2007 12:31 pm

Re: "Паякът" в Стара Загора поскъпна с 20 лв.

Мнение от mupk0 »

Oxadoxa написа:Тъкмо днес един колега ми се оплака от спайдърмените.Прибрали му колата, отива да си я прибере от паркинга, платил си 41 лв (явно преди увеличението) и тъкмо да си тръгне се появява някакво полицайче дето му пише и акт за същото нарушение. Та две наказания за едно провинение. И понеже наглостта им го афектира започва да се рови в блатото на старозагорската администрация свързана с тая дейност.Оказва се че общинския съвет прима едни решения , а по улиците бучат забранителни знаци не отговарящи на тия решения. Сега им завел дело въпреки , че адвоката му казал че делото ще го спечели ,но едва ли ще намери частен съдебен изпълнител който да иска пари от общината. Следва продължение...
Имам авер който работи като охрана паркинга в момента.В случея по неволя събира и парите и ми го обясни това.Супер глупост е ,но законово е нормално това.Видиш ли ,че няма КАТаджия си биеш шута бързо,че дойде ли пишат и акт 50лв да те закичат :) Видиш ли катаджия също недей да бързаш да си взимаш колата.
Аватар
vkv
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 808
Регистриран на: Нед Сеп 16, 2012 12:47 pm

Re: "Паякът" в Стара Загора поскъпна с 20 лв.

Мнение от vkv »

http://prikachi.com/images.php?images/78/5336078q.jpg Изгаси колата и ....другите кучета ги яли. :D
Btv защо не мога да си трия мненията?
Изображение
Грехота е дека при жива жена мъжо да работи.
Аватар
sawo
Site Admin
Site Admin
Мнения: 5796
Регистриран на: Пон Юли 26, 2004 10:33 am
skype: sawo_1337
Местоположение: ./
Обратна връзка:

Re: "Паякът" в Стара Загора поскъпна с 20 лв.

Мнение от sawo »

vkv написа:
sawo написа:
vkv написа:Правилно казват хората :"Ние сме малък ,но особено прост народ"....колкото и да не ми е приятно това.
Според мен това го казват хората, които наистина са "прости", но не искат да си го признаят, защото ще трябва да носят някаква личностна вина и им е много по-лесно да наредят всички наравно и да се скрият някъде в тълпата без да признават те самите какви са. Другите "сложни" народи като дойдат в България и изпростяват много повече дори от местните екземпляри-рекордьори... Защо? Ами защото тук няма контрол. Истината е, че хората са дотолкова цивилизовани и културни, доколкото им се налага отгоре.
Амммм позаинтересувай те се кой е казал фразата първо и тогава правете обобщение кой какъв е.Иначе всеки си има собствен мнение.На същото мнение съм за контрола както Вас,но за културата.......... чалгата я наложиха отгоре ли? Кой рокера Сранишев или Б.Б
"Сложните" народи са си направили закони които спазват за да живеят добре.Но те имат желание да живеят добре.Ние гледаме да рушим всичко.Знаеш ли какво е казал Българин в Париж посещавайки Айфеловата кула?"Три кила динамит в тимеля....и толкова" :D
Аз нямам предвид този, който е казал фразата първо, а всички които в днешно време я ползват, даже не толкова самата фраза, колкото като цяло този начин на мислене. Никой не иска да поеме отговорност за собствените си действия а се крие зад останалите. Малко странно е да ме упрекваш, че правя обобщения, при условие че отговарям на твой пост в който правиш точно такива :) Разликата е, че аз не правя обобщения, а визирам група от хора със сходен начин на мислене - не казвам, че всички са такива. Налагането на контрол не зависи от народа, даже напротив, но ще стане прекалено дълга дискусия ако започнем да го нищим, още повече, че няма нищо общо с това за което е пусната самата тема.
Аватар
zahar4e24
Потребител
Потребител
Мнения: 159
Регистриран на: Пон Апр 13, 2009 21:57 pm

Re: "Паякът" в Стара Загора поскъпна с 20 лв.

Мнение от zahar4e24 »

Много ми е интересно какво ще стане ако им одрежа или махна скобата по някакъв начин?
Аватар
besniaa
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 1295
Регистриран на: Вто Авг 07, 2007 22:08 pm

Re: "Паякът" в Стара Загора поскъпна с 20 лв.

Мнение от besniaa »

zahar4e24 написа:Много ми е интересно какво ще стане ако им одрежа или махна скобата по някакъв начин?
Ще го духат, това ще стане. Изчезваш и толкоз. Ако те пипнат обаче - ще ти пишат акт , мисля, че за нарушаване на собственост или хулиганство беше - защото повреждаш общинска собственост... Един другар не беше видял скобата и тръгнал с джипа, при което скобата леко се изкривила и онез, вкиснатите хигиенно, цъфнали и му писали някакъв такъв акт.
Забравете бизнесa, всичко на този свят е лично!
Аватар
vkv
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 808
Регистриран на: Нед Сеп 16, 2012 12:47 pm

Re: "Паякът" в Стара Загора поскъпна с 20 лв.

Мнение от vkv »

sawo написа: Аз нямам предвид този, който е казал фразата първо, а всички които в днешно време я ползват, даже не толкова самата фраза, колкото като цяло този начин на мислене. Никой не иска да поеме отговорност за собствените си действия а се крие зад останалите. Малко странно е да ме упрекваш, че правя обобщения, при условие че отговарям на твой пост в който правиш точно такива :) Разликата е, че аз не правя обобщения, а визирам група от хора със сходен начин на мислене - не казвам, че всички са такива. Налагането на контрол не зависи от народа, даже напротив, но ще стане прекалено дълга дискусия ако започнем да го нищим, още повече, че няма нищо общо с това за което е пусната самата тема.
Оо неправилно сте ме разбрали.В нищо не Ви обвинявам даже сме на едно и също мнение.
Ако всички "прости като мен паркират на определените места няма да ни интересува ако вдигнат таксата с 1000 лв.и тази тема нямаше да е актуална.Според мен даже могат да вдигнат колата ми ,ако преча на движението или застрашавам други участници в движението.На платените паркинги ако не съм платил да направят акт.....защо използват паяк?
Колкото до контрола../...не зависи(за сега) но трябва ние да направим така,че общината да си върши работата за която сме ги избрали .
Sorry,ако съм Ви обидил!
Изображение
Грехота е дека при жива жена мъжо да работи.
Аватар
zahar4e24
Потребител
Потребител
Мнения: 159
Регистриран на: Пон Апр 13, 2009 21:57 pm

Re: "Паякът" в Стара Загора поскъпна с 20 лв.

Мнение от zahar4e24 »

Вчера за малко да сваля скобата 1/4 от нея излезе и ония педерасти ме видяха и се насраха чак извикаха полиция и паяка ако малко бях изпуснал гумата щеше скобата им вече да е на отпадъци :twisted:
Аватар
nasenceto
келеш
келеш
Мнения: 2242
Регистриран на: Нед Сеп 17, 2006 19:01 pm

Re: "Паякът" в Стара Загора поскъпна с 20 лв.

Мнение от nasenceto »

zahar4e24 написа:Вчера за малко да сваля скобата 1/4 от нея излезе и ония педерасти ме видяха и се насраха чак извикаха полиция и паяка ако малко бях изпуснал гумата щеше скобата им вече да е на отпадъци :twisted:
A ти плати ли си за паркирането? Що ги плюеш, че си вършат работата?
Аватар
realprofesora
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 3275
Регистриран на: Пет Сеп 15, 2006 13:59 pm
Местоположение: Стара Загора

Re: "Паякът" в Стара Загора поскъпна с 20 лв.

Мнение от realprofesora »

zahar4e24 написа:Вчера за малко да сваля скобата 1/4 от нея излезе и ония педерасти ме видяха и се насраха чак извикаха полиция и паяка ако малко бях изпуснал гумата щеше скобата им вече да е на отпадъци :twisted:
"Нямаш проблем" да свалиш скобата, ако искаш даже я срежи с флекса ( имало е и такива случаи). Само не си мисли ,че ще ти се размине. Като слагат скобата , да не мислиш ,че не си записват на коя кола я слагат и при какви обстоятелства и ще свалиш скобата и ще си тръгнеш(съвет: като свалиш скобата я остави в багажника си ,защото е доста скъпа..и гледай да не я развалиш нещо). Просто на другия ден те намират и си плащаш хем акт, хем скобата.
Казвам ви не си правете майтап с паяка и скобите(имам 3ма приятели които работят в момента на скобите) просто си плащайте паркинга и глава няма да ви боли.
Popopopopo
Аватар
sawo
Site Admin
Site Admin
Мнения: 5796
Регистриран на: Пон Юли 26, 2004 10:33 am
skype: sawo_1337
Местоположение: ./
Обратна връзка:

Re: "Паякът" в Стара Загора поскъпна с 20 лв.

Мнение от sawo »

Не знам какво толкова трудно има да се паркира малко по-далече в безплатните зони - аз винаги така правя. За 6 години са ме вдигали само един път и беше по моя вина - бях забравил, че в Събота до 14ч също се плаща. Отидох на паркинга където стоварват колите, заприказвахме се с човека и му обясних какво точно е станало и дори ми направи компромис със часовете които беше стоял автомобила... хората си вършат работата - мислете малко преди да ги плюете!
Аватар
admin
Site Admin
Site Admin
Мнения: 3580
Регистриран на: Съб Май 11, 2002 9:43 am
skype: john.doe.12
Местоположение: Earth
Обратна връзка:

Re: "Паякът" в Стара Загора поскъпна с 20 лв.

Мнение от admin »

Колкото и да записват професоре, не могат да докажат, че са я сложили точно на теб, защото това са писанки от някой си на ръка на лист хартия. Само плашат с глобата от 100 лв за неправомерно сваляне, можеш да кажеш: бипах жена му на този сега ми прави мръсно, те са се наговорили тука цялата дружина и са я продали някъде.
"There is no 'patch' for stupidity."
Публикувай отговор