"Паякът" в Стара Загора поскъпна с 20 лв.

Форум за ежедневни новини от Стара Загора.
Аватар
Nakito
Потребител
Потребител
Мнения: 411
Регистриран на: Чет Дек 11, 2008 15:39 pm
Местоположение: 2565 km

"Паякът" в Стара Загора поскъпна с 20 лв.

Мнение от Nakito »

"Паякът" в Стара Загора поскъпна с 20 лв.

Такса "паяк" в Стара Загора поскъпна с 20 лв. На последното си заседание общинският съвет реши да вдигне наказанието за прегрешилите в паркирането на 60 лв. Общината разполага със само един камион за вдигане на коли, който през миналата година е генерирал приходи от 72 727 лв.

"Паякът" вдига неправомерно паркирали автомобили в т.нар. "зелена зона" в центъра на града. Ако собственикът преустанови вдигането на място ще заплати 30 лв., като и тази глоба е вдигната с 10 лв.

С 5 лв. повече ще плащат пък задържаните със скоба собственици на коли - свалянето вече струва 20 лв.

Новото общинско ръководство обмисля възможността за закупуване на втори "паяк", с по-добри показатели, който ще даде възможност да бъдат транспортирани по-големи автомобили. Планира се и построяването на нов наказателен паркинг с 80 места.

За миналата година отчетените приходи от "зелената зона" в Стара Загора са 755 хил. лв., като 575 хил. лв. са от автоматите за платено паркиране. Скобите са донесли още 107 хил. лв., най-малко приходи е реализирал репатратора - 72 727 лв.

Общинското ръководство има амбицията да разшири платената зона за паркиране в центъра на Стара Загора и да увеличи сегашните обособени 420 паркоместа.


http://www.trud.bg/Article.asp?ArticleId=1303460
There's no mine, there's no yours, the world's Beroe
Аватар
admin
Site Admin
Site Admin
Мнения: 3580
Регистриран на: Съб Май 11, 2002 9:43 am
skype: john.doe.12
Местоположение: Earth
Обратна връзка:

Re: "Паякът" в Стара Загора поскъпна с 20 лв.

Мнение от admin »

"Майка им да е жива и здрава, болест да не я прескача като стопанска крава."
"There is no 'patch' for stupidity."
Аватар
besniaa
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 1295
Регистриран на: Вто Авг 07, 2007 22:08 pm

Re: "Паякът" в Стара Загора поскъпна с 20 лв.

Мнение от besniaa »

Ако сменят и персонала - равни няма да имат... На хората им писна да гледат една дребна и дебела гротеска, един сух и висок смотаняк и един млад и дебел бавноразвиващ. Всички вкупом вмирисани на пор и физически атрофирали от мързел. Време е да си отидат и на тяхно място да сложат вежливи и интелигентно-респектиращи хора...
Забравете бизнесa, всичко на този свят е лично!
Аватар
ronaldo7
Потребител
Потребител
Мнения: 232
Регистриран на: Пет Апр 03, 2009 9:09 am

Re: "Паякът" в Стара Загора поскъпна с 20 лв.

Мнение от ronaldo7 »

besniaa написа:Ако сменят и персонала - равни няма да имат... На хората им писна да гледат една дребна и дебела гротеска, един сух и висок смотаняк и един млад и дебел бавноразвиващ. Всички вкупом вмирисани на пор и физически атрофирали от мързел. Време е да си отидат и на тяхно място да сложат вежливи и интелигентно-респектиращи хора...
Имал съм близки срещи с тях и съм напълно съгласен с теб. :cheers:
niggaz_nature
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 1567
Регистриран на: Чет Ное 17, 2005 15:12 pm

Re: "Паякът" в Стара Загора поскъпна с 20 лв.

Мнение от niggaz_nature »

besniaa написа:Ако сменят и персонала - равни няма да имат... На хората им писна да гледат една дребна и дебела гротеска, един сух и висок смотаняк и един млад и дебел бавноразвиващ. Всички вкупом вмирисани на пор и физически атрофирали от мързел. Време е да си отидат и на тяхно място да сложат вежливи и интелигентно-респектиращи хора...
Напълно съм съгласен с теб за определението. Идва въпросния индивид при мен да вземе новия компютър на шефа им здравей здрасти взе го :) . След месец вече се едно не ме е виждал (но не ме и помнеше) и ми бучи ще съм спрял и още не съм си пуснал талонче .
Ремонт на всякаква компютърна техника,навигации,GSM,препрограмиране и инсталиране на софтуер,смяна на части и др.За връзка skype niggaz_nature_stz

forum.stz-bg.com/viewtopic.php?f=45&t=40381

МОИТЕ ОБЯВИ
http://niggaznature.bazar.bg
Аватар
admin
Site Admin
Site Admin
Мнения: 3580
Регистриран на: Съб Май 11, 2002 9:43 am
skype: john.doe.12
Местоположение: Earth
Обратна връзка:

Re: "Паякът" в Стара Загора поскъпна с 20 лв.

Мнение от admin »

+1
"There is no 'patch' for stupidity."
genkogenev
Потребител
Потребител
Мнения: 155
Регистриран на: Чет Мар 01, 2012 21:19 pm

Re: "Паякът" в Стара Загора поскъпна с 20 лв.

Мнение от genkogenev »

+ 1 за кое Админ ?
За цената на паяците или коментарите по-горе ?
Искаме Европейски град а НЯКОЙ шофират и паркират против всички правила , че се и жалват ...... Ако се държат нормално и възпитано по улиците и си пущат монета в автомата нали всичко ще е наред ?
За персонала / поне работното им облекло / и очукания им бус съм съгласен.
Аватар
besniaa
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 1295
Регистриран на: Вто Авг 07, 2007 22:08 pm

Re: "Паякът" в Стара Загора поскъпна с 20 лв.

Мнение от besniaa »

Таксата е добре да се вдигне. Пълно е с идиоти, които паркират, както им хареса и изчезват. Единствено глобата е в състояние да ги спре. Обаче айде правилата да са за всички, защото всеки може да спре на забраненото по начин, непозволяващ вдигане с паяк. И айде слугите да са малко по-учтиви, защото като свалят въшкарниците - учтивостта им някак си нараства.
Забравете бизнесa, всичко на този свят е лично!
Oxadoxa
Потребител
Потребител
Мнения: 97
Регистриран на: Сря Авг 31, 2011 21:52 pm

Re: "Паякът" в Стара Загора поскъпна с 20 лв.

Мнение от Oxadoxa »

Тъкмо днес един колега ми се оплака от спайдърмените.Прибрали му колата, отива да си я прибере от паркинга, платил си 41 лв (явно преди увеличението) и тъкмо да си тръгне се появява някакво полицайче дето му пише и акт за същото нарушение. Та две наказания за едно провинение. И понеже наглостта им го афектира започва да се рови в блатото на старозагорската администрация свързана с тая дейност.Оказва се че общинския съвет прима едни решения , а по улиците бучат забранителни знаци не отговарящи на тия решения. Сега им завел дело въпреки , че адвоката му казал че делото ще го спечели ,но едва ли ще намери частен съдебен изпълнител който да иска пари от общината. Следва продължение...
Аватар
realprofesora
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 3275
Регистриран на: Пет Сеп 15, 2006 13:59 pm
Местоположение: Стара Загора

Re: "Паякът" в Стара Загора поскъпна с 20 лв.

Мнение от realprofesora »

Доскоро старозагорския паяк нямаше лиценз за извършване на подобен род дейност но малко хора го знаеха.
Абе колеги ,аз защо нямам проблем с паяка ???!!!! Ами защото спирам където трябва и си плащам за това.Или спазвайте закона или станете бизнесмени, мутри , общинари , депутати ако щете , карайте яки коли, джипове, имайте за познати шефове на КАТ, на Полиция и т.н и тогава ще можете да спирате където си искате и да правите каквото си щете.А сега сте като мене обикновен мишок и ще спазвате правилата!
Popopopopo
Аватар
HyBRiD-X
Потребител
Потребител
Мнения: 245
Регистриран на: Съб Фев 28, 2004 12:52 pm
Местоположение: Стара Загора
Обратна връзка:

Re: "Паякът" в Стара Загора поскъпна с 20 лв.

Мнение от HyBRiD-X »

И 50 лв да я направят такса "паяк", ама да вземат да помислят за подземни/ надземни платени ПАРКИНГИ! Не да паркираш ПАК на платното и дай затова да плащаш такса, че да не се води нарушение! Пък и тази такса - знаеш ли я за какво и къде отива?! Никаква прозрачност от Общината!!! Я опитайте да паркирате през делничен ден някъде по центъра я на платена, я на неплатена зона? УЖАС, навсякъде е пълно! После що сме паркирали на тротоарите... АМИ КЪДЕ, уважаеми господа общинари?! И не да ми разширявате зелени (сини) зони, ами мислете за нови паркинги!!! :angry:
Друго - какво стана с законопроекта за гаражите, които се не се ползват по предназначение? Пример, бай Фуй от съседния блок си съхранява плодовете и зеленчуците в гаража, а паркира колата пред нашия блок, за да пази място за през деня, за да ги продава... :spank:
Аватар
Princo
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 588
Регистриран на: Чет Юли 02, 2009 10:07 am
Местоположение: Стара Загора

Re: "Паякът" в Стара Загора поскъпна с 20 лв.

Мнение от Princo »

Някой знае ли как стоят нещата ако си живущ в зелената зона.Интересува ме,защото ще я въвеждат,където живея и искам да знам дали примерно издават някакви пропуски за цялата година и плащат ли се ? :cheers:
But we're never gonna survive unless,
We get a little crazy,
No we're never gonna survive unless,
We are a little,
Cray cray crazy ... :)
Аватар
sawo
Site Admin
Site Admin
Мнения: 5796
Регистриран на: Пон Юли 26, 2004 10:33 am
skype: sawo_1337
Местоположение: ./
Обратна връзка:

Re: "Паякът" в Стара Загора поскъпна с 20 лв.

Мнение от sawo »

Ако постоянния ти адрес е там мисля се издаваше някакъв документ.
Аватар
admin
Site Admin
Site Admin
Мнения: 3580
Регистриран на: Съб Май 11, 2002 9:43 am
skype: john.doe.12
Местоположение: Earth
Обратна връзка:

Re: "Паякът" в Стара Загора поскъпна с 20 лв.

Мнение от admin »

genkogenev написа:+ 1 за кое Админ ?
За цената на паяците или коментарите по-горе ?
Искаме Европейски град а НЯКОЙ шофират и паркират против всички правила , че се и жалват ...... Ако се държат нормално и възпитано по улиците и си пущат монета в автомата нали всичко ще е наред ?
За персонала / поне работното им облекло / и очукания им бус съм съгласен.
За коментарите разбира се.
"There is no 'patch' for stupidity."
Аватар
zahar4e24
Потребител
Потребител
Мнения: 159
Регистриран на: Пон Апр 13, 2009 21:57 pm

Re: "Паякът" в Стара Загора поскъпна с 20 лв.

Мнение от zahar4e24 »

Още 20 цирея да им излязат по гъзовете!
Публикувай отговор