Обновяват квартал в Стара Загора

Форум за ежедневни новини от Стара Загора.
Публикувай отговор
Аватар
Nakito
Потребител
Потребител
Мнения: 411
Регистриран на: Чет Дек 11, 2008 15:39 pm
Местоположение: 2565 km

Обновяват квартал в Стара Загора

Мнение от Nakito »

Обновяват квартал в Стара Загора

Ремонтът на най-големия старозагорски квартал "Железник" изостава с 10 дни от предвидения график. Благоустрояването на жилищния район става по европроект за близо 8 млн. лв.

За всеки просрочен ден изпълнителят се санкционира, което е заложено в договора.

"Към момента нямаме забележки към качеството, а към сроковете. Всеки ден на строителния обект има представители на общината, които контролират процеса. За нас най-важното е проектът да бъде завършен качествено и жителите на квартала да се радват на новите придобивки", заяви кметът на Стара Загора Живко Тодоров. Той получи уверение от представителя на фирмата изпълнител "Пътстрой" ООД Александър Желязков, че полагането на асфалтовата настилка ще приключи до края на месеца.

В квартала трябва да бъдат асфалтирани всички основни улици, да бъдат изградени нови детски площадки, тротоари, ново осветление и велоалеи.
Заради грешки в проектирането, направени от предишното управление, общината трябваше да отдели допълнително 300 хил. лв. за премахването на вече положен асфалт.

Пак заради недоглеждане в документацията строителите разкопаха част от непроучена тракийска могила в квартала. И сега ще се наложи да обектът да се възстановява.



http://www.trud.bg/Article.asp?ArticleId=1373297
There's no mine, there's no yours, the world's Beroe
Аватар
nasenceto
келеш
келеш
Мнения: 2242
Регистриран на: Нед Сеп 17, 2006 19:01 pm

Re: Обновяват квартал в Стара Загора

Мнение от nasenceto »

Май бая ще се забавят. Относно качеството...изумен съм от толкова немърливост. Пред нас три пъти преправяха тротоарите и не знам дали и това йм е окончателния вариант. Детските градинки са прекрасно замислени, но кошмарно реализирани. Не разбрах как няокй може да реши да направи люлка (от тея дето са ос в средата о от двата края два келеша се люлеят нагоре-надолу) от тръба с дебелина на стената под милиметър и полвина. Е - вече е на 2 части (и много други подобни, ама ме е яд само като се сетя). А най ме е яд, че самите съкварталци не пазят. Оня ден жена ми направила забележка на някакъв келеш, който блъскал и чупил оградата на детската площадка, оня и казал - тва мама и тати са го платили, аз ще правя квото си искам с него. Страшен народ сме, ей... Не се ли начуим сами да си пазим своето, няма как да живеем като нормалните народи, на които толкова завиждаме....

PS: На детските площадки едни майки...прелест. Пуши и хвърля фасове около себе си. На два метра от нея други две - чоплят семки и в краката йм купчини, та да се въргаляш в тях. Тая с фасовете я погледах, погледах, пък като и събрах всичките фасове без да и казвам нищо и ги хвърлих в коша. Само ме изгледа с презрение и нищо не каза. Ми как не ги е срам бе. И нейните деца играят и се търкалят в тая мизерия :spank:
Аватар
FishMaster
Потребител
Потребител
Мнения: 120
Регистриран на: Сря Юли 06, 2005 18:14 pm
Местоположение: SZ

Re: Обновяват квартал в Стара Загора

Мнение от FishMaster »

Не виждат ли общинарите, че ремонта се прави толкова калпаво и само гледат как да вземат парите. Всичко е главата в краката както казват старите хора. Никъде не се видяло асвалт върху кал да се полага. Разбиха всички тротоари и улици само за да се вижда, че са напреднали, а са стигнали до средата. Разбиха 30 см. бетон да сложат 5 см. келяв асвалт. Всичко е под всякаква критика. Целият проект е опорочен според мен, а то се и вижда.
Аватар
nasenceto
келеш
келеш
Мнения: 2242
Регистриран на: Нед Сеп 17, 2006 19:01 pm

Re: Обновяват квартал в Стара Загора

Мнение от nasenceto »

То мани другото, ами вместо 3 слоя асфалт, ще останата само 2.
Аватар
Anubis
Потребител
Потребител
Мнения: 264
Регистриран на: Вто Авг 31, 2004 1:19 am
Местоположение: Стара Загора

Re: Обновяват квартал в Стара Загора

Мнение от Anubis »

FishMaster написа:Не виждат ли общинарите, че ремонта се прави толкова калпаво и само гледат как да вземат парите. Всичко е главата в краката както казват старите хора. Никъде не се видяло асвалт върху кал да се полага. Разбиха всички тротоари и улици само за да се вижда, че са напреднали, а са стигнали до средата. Разбиха 30 см. бетон да сложат 5 см. келяв асвалт. Всичко е под всякаква критика. Целият проект е опорочен според мен, а то се и вижда.
Все пак най-важното е да се усвоят парите, а за всички е ясно е, че фирмите спечелили конкурсите са приближени до "силните на деня"
Аватар
FishMaster
Потребител
Потребител
Мнения: 120
Регистриран на: Сря Юли 06, 2005 18:14 pm
Местоположение: SZ

Re: Обновяват квартал в Стара Загора

Мнение от FishMaster »

Може би някой трябва да сезира Общината, Надзорна комисия или нещо от рода за да видят как се прави, с какви материали и по какъв начин целият този ремонт. Разораха всички улици без да бъдат временно затворени, хората си строшиха картерите в шахтите, а двегодишният срок изтича.
Аватар
nasenceto
келеш
келеш
Мнения: 2242
Регистриран на: Нед Сеп 17, 2006 19:01 pm

Re: Обновяват квартал в Стара Загора

Мнение от nasenceto »

FishMaster написа:Може би някой трябва да сезира Общината, Надзорна комисия или нещо от рода за да видят как се прави, с какви материали и по какъв начин целият този ремонт. Разораха всички улици без да бъдат временно затворени, хората си строшиха картерите в шахтите, а двегодишният срок изтича.
Интересно, на предишния оглед от общинарите, взеха под внимание всички забележки, които им бяха направени и после онея некадърници си поправяха простотиите. Не знам обаче сега дали ще си траят още или пак ще е накрая. Познати ми казаха, че улицата, която минава западно от Техномаркета била асфалтирана, ама ги накарали да си я поправят. Сега отново е цялата разкопана и насипват.
Oxadoxa
Потребител
Потребител
Мнения: 97
Регистриран на: Сря Авг 31, 2011 21:52 pm

Re: Обновяват квартал в Стара Загора

Мнение от Oxadoxa »

Новият асфалт пред "Загорка 18" е вече на коловози и бабуни. Да ни е честита новата придобивка. Таз година подобие на улици ,догодина-хич :roll:
Публикувай отговор