Нова сила" срещу превръщането на „Бедечка" от парк в застрое

Форум за ежедневни новини от Стара Загора.
Аватар
Bul-Dog
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 1159
Регистриран на: Чет Фев 24, 2011 17:02 pm

Re: Нова сила" срещу превръщането на „Бедечка" от парк в зас

Мнение от Bul-Dog »

"Потен селянин", Насе, не е чичо ми на село, дето си изкарва хляба с труд.
Потен селянин е чалгар с БМВ, с претенции на принц, и с възпитание и култура на мангал!
http://www.kingsimeon.bg/" onclick="window.open(this.href);return false;
Аватар
nasenceto
келеш
келеш
Мнения: 2242
Регистриран на: Нед Сеп 17, 2006 19:01 pm

Re: Нова сила" срещу превръщането на „Бедечка" от парк в зас

Мнение от nasenceto »

Bul-Dog написа:"Потен селянин", Насе, не е чичо ми на село, дето си изкарва хляба с труд.
Потен селянин е чалгар с БМВ, с претенции на принц, и с възпитание и култура на мангал!
И по каква закономерност, бъдещия квартал ще се засели с ТОЧНО такива хора?
Аватар
Bul-Dog
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 1159
Регистриран на: Чет Фев 24, 2011 17:02 pm

Re: Нова сила" срещу превръщането на „Бедечка" от парк в зас

Мнение от Bul-Dog »

Ми сам си отговаряш бе, мен!
По финансов! Чичо ми от село няа да има кинти за тоз квартал, но селтаците въртят т.н. "бизнес", а всъщност се препитават със всичко гнусно и незаконно, сещ' се?!
http://www.kingsimeon.bg/" onclick="window.open(this.href);return false;
Аватар
nasenceto
келеш
келеш
Мнения: 2242
Регистриран на: Нед Сеп 17, 2006 19:01 pm

Re: Нова сила" срещу превръщането на „Бедечка" от парк в зас

Мнение от nasenceto »

Maлко е несериозно да наричаш хората с пари - престъпници. Вярно, има и много, които са ги спечелили по кофти начин, ама тва не означава, че важи аз висчки. Не забравяй ,че хората с парите пълнят бюджета, а не селялите с потници. Тва че чичо ти от село нямада дойде да живее, кво ша рече - да не се прай нищо ли? Да си стои змиярника?
the rocket
Новак
Новак
Мнения: 3
Регистриран на: Чет Май 26, 2011 15:31 pm

Re: Нова сила" срещу превръщането на „Бедечка" от парк в зас

Мнение от the rocket »

Поредната глупост е застрояването на втория по големина парк в Стара Загора след парк Аязмото! Паркът си беше много хубав, когато се поддържаше! Сега половината парк е частен -върнаха "нивите" на хората в реални граници, а те пък ги продадоха на определени хора, които прокараха ПУП. Да ни е честит новия квартал "Недялко Недялков" ...
Аватар
Da Edd
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 504
Регистриран на: Чет Яну 05, 2006 14:18 pm
Местоположение: Sofia
Обратна връзка:

Re: Нова сила" срещу превръщането на „Бедечка" от парк в зас

Мнение от Da Edd »

Както е тръгнало, хайде да отворим Цар Симеон за автомобили, да махнем бариерите на Аязмото и да направим паркинг върху бадминтон игрището :smoukin:
Аватар
Roshavv
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 469
Регистриран на: Нед Ное 14, 2010 12:49 pm
Местоположение: Stara Zagora
Обратна връзка:

Re: Нова сила" срещу превръщането на „Бедечка" от парк в зас

Мнение от Roshavv »

Bul-Dog написа:"Потен селянин", Насе, не е чичо ми на село, дето си изкарва хляба с труд.
Потен селянин е чалгар с БМВ, с претенции на принц, и с възпитание и култура на мангал!
:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :cheers:
Аватар
Nakito
Потребител
Потребител
Мнения: 411
Регистриран на: Чет Дек 11, 2008 15:39 pm
Местоположение: 2565 km

Доброволци се грижат за Стария чинар в Стара Загора (видео)

Мнение от Nakito »

Доброволци се грижат за Стария чинар в Стара Загора (видео)

Представители на граждански организации и на бизнеса се включиха в почистването на района около Стария чинар в парк Бедечка в Стара Загора. Кампанията е финал на проекта Бъди модерен, бъди еко на Гражданско обединение Екоцентър Стара Загора, който е част от дарителската програма на Загорка АД. Създател на идеята да се облагороди района около чинара и дървото да се превърне в един от символите на Стара Загора е на Граждански клуб ЛИПА.
Това е първата ни стъпка към разработване на цялостна система в подкрепа на парковете в Стара Загора и съхраняването на дървесното разнообразие в тях, заяви Олег Стоилов, който е член на клуба и председател на Търговско-промишлена палата - Стара Загора.
Стария чинар е на 680 години. Саниран е през 80-те години по проект на ландшафния архитект Тенко Дянков. Днес това величествено дърво, което е обявено за природен паметник, има нужда от дотълнителни грижи, защото е уникално и трябва да се запази, коментира арх. Дянков.
Под ръководството на специалисти от общината и с помощта на Нелсен Чистота бяха отстранени диворастящите храсти, които затваряха чинара. Доброволците събраха и много битови и строителни отпадъци в района. Внимателно беше почистена от бутилки и кутии и хралупата в ствола на дървото, тъй като беше използвана за контейнер за смет.
Обмисляме да поставим ограда, осветление и камери, за да предпазим дървото от вредни посегателства, но разчитаме и на отговорността на старозагорци. Недоброжелателите трудно можем да променим, но по-добре да бъдем повече хора с гражданска позиция, заяви Тони Куцаров - член на Граждански клуб ЛИПА и ръководител на Екоцентър - Стара Загора.
От Граждански клуб ЛИПА ще потърсят от общината съдействие за поставяне на кошчета или контейнери около Стария чинар и в парк Бедечка, за да подсещат хората, че това се местата за смет, а не тревните площи.
В почистването на района около Стария чинар активно участие взе екипът на Търговско-промишлена палата - Стара Загора, членовете на Граждански клуб ЛИПА, служители на Регионалната инспекция по околната среда и водите, Обществен дарителски фонд и др.
Клуб ЛИПА разкри и дарителска банкова сметка за събиране на средства за запазването на вековното дърво и превръщането на парка в туристическа атракция.

видео http://www.youtube.com/watch?feature=pl ... 6I8ef9raRk


http://www.chambersz.com/news/9877-dobr ... ara-zagora
There's no mine, there's no yours, the world's Beroe
Аватар
HoCuS
Потребител
Потребител
Мнения: 238
Регистриран на: Вто Окт 01, 2002 12:17 pm
Местоположение: on the edge!!!
Обратна връзка:

Re: Нова сила" срещу превръщането на „Бедечка" от парк в зас

Мнение от HoCuS »

Ха адски смешни изказвания!

Ако бяхте се сетили Вие да си купите там парцели сега щяхте да викате "НОВ ПРЕКРАСЕН КВАРТАЛ СЕ РАЖДА В СТАРА ЗАГОРА". Ама тъй като не сте успели да натопите муцунки, ревете срещу Луната :).

Да вдигнат ръчички всички които са ходили да почистват кв. Бедечка или парк Бедечка.

Аз вдигам 2-те.
Don't drink and drive!!!
Don't drive and drink!!!
Аватар
Bul-Dog
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 1159
Регистриран на: Чет Фев 24, 2011 17:02 pm

Re: Нова сила" срещу превръщането на „Бедечка" от парк в зас

Мнение от Bul-Dog »

Почиствал съм и съм изнасял чували със смет-гледали са ме като клошар, предполагам хора, които си хвърлят опаковките, бутилките и пр. боклуци.
Не съм участвувал в организирани мероприятия. В такива много трудно можеш ме накара да участвам!

Споделям мнението, че квартали, места за квартали и пр. за новопристигащите селяни има достатъчно-не е необходимо да се отнема един парк за тази нужда!
http://www.kingsimeon.bg/" onclick="window.open(this.href);return false;
Аватар
admin
Site Admin
Site Admin
Мнения: 3580
Регистриран на: Съб Май 11, 2002 9:43 am
skype: john.doe.12
Местоположение: Earth
Обратна връзка:

Re: Нова сила" срещу превръщането на „Бедечка" от парк в зас

Мнение от admin »

Съгласен съм с мнението на Bul-Dog
"There is no 'patch' for stupidity."
Аватар
Nakito
Потребител
Потребител
Мнения: 411
Регистриран на: Чет Дек 11, 2008 15:39 pm
Местоположение: 2565 km

Кмет брани парк

Мнение от Nakito »

Кмет брани парк

Кметът на Стара Загора Живко Тодоров (ГЕРБ) внесе за разглеждане в общинския съвет предложение за запазване на парк "Бедечка".

До мярката се стигна след протести на природозащитници срещу плановете за строеж на жилищен квартал върху реституираните имоти в огромната зелена площ. По време на срещите с инициативния комитет в защита на "Бедечка" бяха изнесени всички факти от минали години, довели до проблемите със статута на територията.

"С последната актуализация на Общия устройствен план вместо парк и зона за отдих на територията на "Бедечка" е предвидено цялостно застрояване", обясни кметът. А така практически паркът се унищожава.

На 31 януари т.г. общинският съвет трябва да излезе с решение по проблема. Според кмета обезщетенията на собствениците на имоти ще струват по-малко на общината, отколкото ако тя изгради инфраструктура на нов квартал.

http://www.trud.bg/Article.asp?ArticleId=1739674
There's no mine, there's no yours, the world's Beroe
Аватар
System_error
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 1815
Регистриран на: Вто Окт 30, 2012 8:00 am

Re: Нова сила" срещу превръщането на „Бедечка" от парк в зас

Мнение от System_error »

Ех...популизъм.
Аватар
PTS
Модератор
Модератор
Мнения: 799
Регистриран на: Пет Юли 07, 2006 14:47 pm
Местоположение: София / Стара Загора

Re: Нова сила" срещу превръщането на „Бедечка" от парк в зас

Мнение от PTS »

Аватар
besniaa
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 1295
Регистриран на: Вто Авг 07, 2007 22:08 pm

Re: Нова сила" срещу превръщането на „Бедечка" от парк в зас

Мнение от besniaa »

System_error написа:Ех...популизъм.
Научил си нова дума и здраво я използваш... :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Забравете бизнесa, всичко на този свят е лично!
Публикувай отговор