Двама загинаха при тежка катастрофа в Стара Загора

Форум за ежедневни новини от Стара Загора.
Аватар
stivans
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 816
Регистриран на: Пет Мар 12, 2010 0:16 am
skype: stivans
Местоположение: Стара Загора

Re: Двама загинаха при тежка катастрофа в Стара Загора

Мнение от stivans »

Roshavv написа: а за тфа че минават отпред на сфетофара(И АЗ ГО ПРАВЯ) не е проблем....
мотора тръгва по бързо от колата(тфа не е някой валяк) и не забавя с нищо движението.... друг е въпроса.. ся,бяй Ганя го е яд,.. "еехх мааму стара,тоя ся къде се вре,а аз дремя 7 кола и пак ще ме фане червеното" ... докато това мислене не се промени... бития бит е.. банална фраза..
амин.. поздрави' :cheers:
Точно така стават злополуките,всеки си мисли че малкото нарушение не е нарушение.Аз защото бягам бързо и мога да не чакам като пешеходец на червения светофар като последния балък, ами ще изтичкам бързо защото съм пъргав, и като ме отнесе някой с колата той ще е виновен.Къде ще го чакам 200-300 метра да ми се влачи докато дойде до светофара.И аз като спечеля 1-2 минути от това ,правя ли си сметка какво мога да загубя.И ако някой е там пред мен с 40 годишно "пъргаво" Жигули, това дава ли ми права да дам ляв мигач защото съм със 250 к.с. под капака,и ще изпусна зеления светофар.
skype: stivans
Стара Загора
Аватар
nasenceto
келеш
келеш
Мнения: 2242
Регистриран на: Нед Сеп 17, 2006 19:01 pm

Re: Двама загинаха при тежка катастрофа в Стара Загора

Мнение от nasenceto »

Roshavv написа:ами ,щото тези за които говориш,едва ли ще намерят нещо интересно за тях за четене тук....
изрязват си моторите,щото могат,щото имат мотори и щото не могат им напрявят почти нищо....

ам може да си ги бъскате,няма проблеми....

а за тфа че минават отпред на сфетофара(И АЗ ГО ПРАВЯ) не е проблем....
мотора тръгва по бързо от колата(тфа не е някой валяк) и не забавя с нищо движението.... друг е въпроса.. ся,бяй Ганя го е яд,.. "еехх мааму стара,тоя ся къде се вре,а аз дремя 7 кола и пак ще ме фане червеното" ... докато това мислене не се промени... бития бит е.. банална фраза..

амин.. поздрави' :cheers:
Aз лично нямам нищо напротив, щом има мегдан да минеш с мотора, да го направиш. Просто благородно завиждам, как се изнасят първи на сфетофара. Ти и фантаманиака карате мотори, нали? Следователно имате и доста такива приятели. Всяка дума изкометирана, ако ще и на автобусна спирка докато чакаш градски транспорт по някоя тема, така или иначе намира отражение в живота и по някакъв начин променя нещата. Започва да се говори за неща, за които иначе само си псуваме докато се случват и рядко се коментират на глас. Така се срещат двете гледни точки и поне малко се преплитат и в края на краищата се балансират. В случая моториста следващия път може и да му светне лапмата в главата да погледне от другата гледна точка, както и водача на тежкогабаритното МПС може да си каже... бе чакай, те тея пичове и те имаха проблеми, дай да се съобразя с тях....
kaspara_stz
Новак
Новак
Мнения: 11
Регистриран на: Чет Юни 14, 2012 13:43 pm

Re: Двама загинаха при тежка катастрофа в Стара Загора

Мнение от kaspara_stz »

Не знам кой как е карал но бащата е бил там и ми спомена че моториста се е изрязал много мощно на светофара като е светнало зелено , а от светофара до мястото на удара има поне 300 метра ......
Аватар
fantamaniaka
Модератор
Модератор
Мнения: 1328
Регистриран на: Съб Яну 31, 2009 16:51 pm
skype: ready.for.use
Местоположение: стара загора
Обратна връзка:

Re: Двама загинаха при тежка катастрофа в Стара Загора

Мнение от fantamaniaka »

kaspara_stz написа:Не знам кой как е карал но бащата е бил там и ми спомена че моториста се е изрязал много мощно на светофара като е светнало зелено , а от светофара до мястото на удара има поне 300 метра ......
да и??
разбрахме че той е виновен заради скоростта...
Mind ever die.They just get faster
Email: fantamaniaka@gmail.com
LZ1GAD
Изображение
Аватар
Roshavv
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 469
Регистриран на: Нед Ное 14, 2010 12:49 pm
Местоположение: Stara Zagora
Обратна връзка:

Re: Двама загинаха при тежка катастрофа в Стара Загора

Мнение от Roshavv »

nasenceto написа:Следователно имате и доста такива приятели. Всяка дума изкометирана, ако ще и на автобусна спирка докато чакаш градски транспорт по някоя тема, така или иначе намира отражение в живота и по някакъв начин променя нещата.
:D това е така.... имам много приятели с мотори...на някои съм се опитвал да чета морал... как трябва да се спира на полицаи... как не трябва да палиш гуми пред РПУ-то.. как не трябва толкова пиян да караш.... и т.н. .. но всеки си е индивидуален.. не може всички под общ знаменател да се слагат.... има много културни мотористи.. има и малииииииииии....
както на всякъде и във всичко....
много ни е бавна еволюцията.. толкова време са ни натискали нон-стоп паузата,че..... :?
naslonamakarona
Потребител
Потребител
Мнения: 115
Регистриран на: Съб Ное 10, 2007 11:16 am

Re: Двама загинаха при тежка катастрофа в Стара Загора

Мнение от naslonamakarona »

Roshavv написа:
а за тфа че минават отпред на сфетофара(И АЗ ГО ПРАВЯ) не е проблем....
мотора тръгва по бързо от колата(тфа не е някой валяк) и не забавя с нищо движението.... друг е въпроса.. ся,бяй Ганя го е яд,.. "еехх мааму стара,тоя ся къде се вре,а аз дремя 7 кола и пак ще ме фане червеното" ... докато това мислене не се промени... бития бит е.. банална фраза..
Колега, съфорумец. В белите страни това, което повечето мотористи го правят тук няма как да стане. Там чинно си се нареждат след автомобилите, а не между първите две коли и ... газ, колкото може. Мисленето няма как да се промени, поради щото и той е участник в движението точно, колкото съм и аз. Което автоматично значи, че това не му дава право да претендира да е пръв на светофара, или бъркам? Това, че моторът му вдигал 300, и ускорявал до 100 за 3 секунди не му дава предимство пред никого, да знаеш. Все едно ти ако си 150 кила да се наредиш пред всички на опашката в магазина щото са мършави баби и дядовци на по 100 години, то не че е невъзможно де, но...
nike718
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 539
Регистриран на: Пет Яну 07, 2011 9:53 am

Re: Двама загинаха при тежка катастрофа в Стара Загора

Мнение от nike718 »

naslonamakarona написа:
Roshavv написа:
а за тфа че минават отпред на сфетофара(И АЗ ГО ПРАВЯ) не е проблем....
мотора тръгва по бързо от колата(тфа не е някой валяк) и не забавя с нищо движението.... друг е въпроса.. ся,бяй Ганя го е яд,.. "еехх мааму стара,тоя ся къде се вре,а аз дремя 7 кола и пак ще ме фане червеното" ... докато това мислене не се промени... бития бит е.. банална фраза..
Колега, съфорумец. В белите страни това, което повечето мотористи го правят тук няма как да стане. Там чинно си се нареждат след автомобилите, а не между първите две коли и ... газ, колкото може. Мисленето няма как да се промени, поради щото и той е участник в движението точно, колкото съм и аз. Което автоматично значи, че това не му дава право да претендира да е пръв на светофара, или бъркам? Това, че моторът му вдигал 300, и ускорявал до 100 за 3 секунди не му дава предимство пред никого, да знаеш. Все едно ти ако си 150 кила да се наредиш пред всички на опашката в магазина щото са мършави баби и дядовци на по 100 години, то не че е невъзможно де, но...
Явно не си карал в Италия или Испания.Няма моторист или скутер който да не се навре най-отпред.Плюс това нали това е предимството на мотора.Разликата е че там мотора се приема като средство за придвижване ,а не като гъзария.
Аватар
Roshavv
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 469
Регистриран на: Нед Ное 14, 2010 12:49 pm
Местоположение: Stara Zagora
Обратна връзка:

Re: Двама загинаха при тежка катастрофа в Стара Загора

Мнение от Roshavv »

nike718 написа:
naslonamakarona написа:
Roshavv написа:
а за тфа че минават отпред на сфетофара(И АЗ ГО ПРАВЯ) не е проблем....
мотора тръгва по бързо от колата(тфа не е някой валяк) и не забавя с нищо движението.... друг е въпроса.. ся,бяй Ганя го е яд,.. "еехх мааму стара,тоя ся къде се вре,а аз дремя 7 кола и пак ще ме фане червеното" ... докато това мислене не се промени... бития бит е.. банална фраза..
Колега, съфорумец. В белите страни това, което повечето мотористи го правят тук няма как да стане. Там чинно си се нареждат след автомобилите, а не между първите две коли и ... газ, колкото може. Мисленето няма как да се промени, поради щото и той е участник в движението точно, колкото съм и аз. Което автоматично значи, че това не му дава право да претендира да е пръв на светофара, или бъркам? Това, че моторът му вдигал 300, и ускорявал до 100 за 3 секунди не му дава предимство пред никого, да знаеш. Все едно ти ако си 150 кила да се наредиш пред всички на опашката в магазина щото са мършави баби и дядовци на по 100 години, то не че е невъзможно де, но...
Явно не си карал в Италия или Испания.Няма моторист или скутер който да не се навре най-отпред.Плюс това нали това е предимството на мотора.Разликата е че там мотора се приема като средство за придвижване ,а не като гъзария.
:cheers:
naslonamakarona
Потребител
Потребител
Мнения: 115
Регистриран на: Съб Ное 10, 2007 11:16 am

Re: Двама загинаха при тежка катастрофа в Стара Загора

Мнение от naslonamakarona »

nike718 написа:
Явно не си карал в Италия или Испания.Няма моторист или скутер който да не се навре най-отпред.Плюс това нали това е предимството на мотора.Разликата е че там мотора се приема като средство за придвижване ,а не като гъзария.
Нямах предвид страни, където живеят подобни на братята от Лозенец, ама нищо :cheers: Говорех за по-цивилизовани от сорта на Германия, Австрия, Норвегия и т.н.
Моите уважения към колегите мотористи, но смятам, че не е нормално мотор да се движи с 200 км/ч в населено място 8O И понеже 90% от хората с пистови мотори карат почти еднакво - газ до дупка, си позволявам да ги сложа под един знаменател. Може да има единици, които са изключение, но на фона на останалите са малцинство. Аз досега имам навъртени сигурно 60- 70 000км в Стара Загора и нормално каращ с автомобилния поток мотоциклетист с пистов мотоциклет не съм видял :lol:
Аватар
besniaa
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 1295
Регистриран на: Вто Авг 07, 2007 22:08 pm

Re: Двама загинаха при тежка катастрофа в Стара Загора

Мнение от besniaa »

Днес един такъв караше в насрещото , определено не спазвайки ограниченията.. Уубаво, аз успях да се отместя в последния момент, ама турските тирове може и да не могат и после пак ще си пишем.... Ако човек е с нормална кола - може и да го убият идиотите... Не ми е тъжно за такива сякаш...

пс. Отпред-отзад на светофара, май има някакви правила :) Щото както има предимство в бързината, така предимството пада пред няколко тонния камион...
Забравете бизнесa, всичко на този свят е лично!
Аватар
realprofesora
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 3275
Регистриран на: Пет Сеп 15, 2006 13:59 pm
Местоположение: Стара Загора

Re: Двама загинаха при тежка катастрофа в Стара Загора

Мнение от realprofesora »

Oнзи ден карах едно БМВ 165коня от Пловдив до тука, е ще ме съжалявате ма не свалих от под 170.
Бедните да го духат. :spank: :spank: :spank: :spank: :spank: Аре пази се ве кавал. Ей цървул къде си тръгнал ве...нещастник.
Та и тея с моторите -да карат яко докат умрат.
Popopopopo
Аватар
Roshavv
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 469
Регистриран на: Нед Ное 14, 2010 12:49 pm
Местоположение: Stara Zagora
Обратна връзка:

Re: Двама загинаха при тежка катастрофа в Стара Загора

Мнение от Roshavv »

realprofesora написа: Та и тея с моторите -да карат яко докат умрат.
ееЕЕЕЕЕееееее......
naslonamakarona
Потребител
Потребител
Мнения: 115
Регистриран на: Съб Ное 10, 2007 11:16 am

Re: Двама загинаха при тежка катастрофа в Стара Загора

Мнение от naslonamakarona »

realprofesora написа:Oнзи ден карах едно БМВ 165коня от Пловдив до тука, е ще ме съжалявате ма не свалих от под 170.
Бедните да го духат. :spank: :spank: :spank: :spank: :spank: Аре пази се ве кавал. Ей цървул къде си тръгнал ве...нещастник.
Та и тея с моторите -да карат яко докат умрат.
На магистралата е съвсем друго :angry:
Там и аз се отпускам доколкото позволява старата бабичка :lol:
nenoneno
Потребител
Потребител
Мнения: 267
Регистриран на: Пон Фев 09, 2009 10:51 am

Re: Двама загинаха при тежка катастрофа в Стара Загора

Мнение от nenoneno »

Тъжната истина според мен е че всички в някаква степен се явяваме нарушители...Няма такъв, дето да спазва правилника на 100% постоянно.
Когато загинат хора, и то по такъв нелеп начин, най-много страдат техните семейства и близки, каквото и да си пишем ние тука.
Нека бъдем по-толерантни на пътя. Заради нас самите и заради другите.
Точността гарантира единствено, че ще направиш грешката си навреме.
http://www.5strike.com/bg/invitation/bylink/99509
Аватар
admin
Site Admin
Site Admin
Мнения: 3580
Регистриран на: Съб Май 11, 2002 9:43 am
skype: john.doe.12
Местоположение: Earth
Обратна връзка:

Re: Двама загинаха при тежка катастрофа в Стара Загора

Мнение от admin »

Хубаво е за да няма подобни инциденти всеки да спазва правилника за движение по пътищата...
"There is no 'patch' for stupidity."
Публикувай отговор