Двама загинаха при тежка катастрофа в Стара Загора

Форум за ежедневни новини от Стара Загора.
Аватар
besniaa
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 1295
Регистриран на: Вто Авг 07, 2007 22:08 pm

Re: Двама загинаха при тежка катастрофа в Стара Загора

Мнение от besniaa »

Като ученик карах скутер, сега отново искам , но ме възпира това, че с колата не съм спокоен, а със скутер още по-малко... и хем се движи с 30-40-50км/ч......
Забравете бизнесa, всичко на този свят е лично!
Аватар
Princo
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 588
Регистриран на: Чет Юли 02, 2009 10:07 am
Местоположение: Стара Загора

Re: Двама загинаха при тежка катастрофа в Стара Загора

Мнение от Princo »

Баси,кво става тез седмици.Побъркаха се на моста към К.Ганчево.Като минах снимах ей тая катастрофа,мерцедеса беше посмачкан стабилно,а после колеги казаха,че човек със скутер е бил блъснат,пак някъде до моста ...

Изображение
But we're never gonna survive unless,
We get a little crazy,
No we're never gonna survive unless,
We are a little,
Cray cray crazy ... :)
Аватар
Roshavv
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 469
Регистриран на: Нед Ное 14, 2010 12:49 pm
Местоположение: Stara Zagora
Обратна връзка:

Re: Двама загинаха при тежка катастрофа в Стара Загора

Мнение от Roshavv »

....ееее какво става... постопли се яката :D и повечето наизкараха моторчетата... хубаво ама останалите още явно са на зимен сезон и се оглеждат само за големи мпс-та.....
колко време трябва да мине за да се научат шофьорите да поглеждат в лявото огледало.... днес за половин час изкарах мотора да пробвам нещо и на 2 пъти ми сякоха пътя ..... е не е истина.... ще тръргваме с тръбите вече,не е тфа начина,но.... :spank:

поздрави :cheers:
Аватар
realprofesora
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 3275
Регистриран на: Пет Сеп 15, 2006 13:59 pm
Местоположение: Стара Загора

Re: Двама загинаха при тежка катастрофа в Стара Загора

Мнение от realprofesora »

Kaто цяло културата ни на движение е отражение на манталитета ни.Българинът е припрян ,иска нещата да стават бързо , все го е страх някой да не го навика, ако нещо се забави или му изгасне колата.
Та затова и все бърза, гази , сече.Като го комбинираме и с чувството на безнаказаност-какво да очакваме по пътищата.
Повечето ми познати и приятели като се кача при тях си слагат колана само като се сетят че има органи.Не дават път изобщо на пешеходците.На кръстовище на светофар спират върху пешеходната пътека и т.н. Да не говорим пък да запалят фарове или да дадат на някой предимство.За мен си е комплексарщина, мачовщина и както искате така го наречете.
П.С. Продължавам да твърдя за моторите, че се движат прекалено бързо и рисковано .Просто сами си го търсят.Днес пак 2 мотора ме изпревариха при положение че карах с почти 60.
За 5 месеца ежедневно каране в Норвегия жена ми е била изпреварена в града само 1 път, защото говорила по мобилния и карала с 30.А на магистрала е изпреварена само 2 пъти и то с около 100км/ч.
Popopopopo
Аватар
realprofesora
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 3275
Регистриран на: Пет Сеп 15, 2006 13:59 pm
Местоположение: Стара Загора

Re: Двама загинаха при тежка катастрофа в Стара Загора

Мнение от realprofesora »

Roshavv написа:....ееее какво става.. ..... е не е истина.... ще тръргваме с тръбите вече,не е тфа начина,но.... :spank:

поздрави :cheers:
Не забравяй, че някои имат и огнестрелно оръжие в колите си.Справка случая с футболистчето и пенсионера с жигулката.Футболистчето остана инвалид.
Popopopopo
Аватар
stivans
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 816
Регистриран на: Пет Мар 12, 2010 0:16 am
skype: stivans
Местоположение: Стара Загора

Re: Двама загинаха при тежка катастрофа в Стара Загора

Мнение от stivans »

Roshavv написа:.
колко време трябва да мине за да се научат шофьорите да поглеждат в лявото огледало.... днес за половин час изкарах мотора да пробвам нещо и на 2 пъти ми сякоха пътя ..... е не е истина.... ще тръргваме с тръбите вече,не е тфа начина,но.... :spank:
Явно не е вината в автомобилните шофьори.Защо все мотористите не виждат в лявото огледало.Ако не гледаха наляво трябваше всеки ден да има стотици блъснати изпреварващи коли.Вчера гледам един джигит до светофара на болница "Иван Рилски" .Изкривил си рег.номер на 90 градуса за да не се виждат цифрите,като се виждаха само буквите на номера.Защо ли?
Почти не съм видял моторист в града да си чака чинно реда на светофара.Винаги се провират м/у колите.После викат "що ги блъскате?".
skype: stivans
Стара Загора
Аватар
fantamaniaka
Модератор
Модератор
Мнения: 1328
Регистриран на: Съб Яну 31, 2009 16:51 pm
skype: ready.for.use
Местоположение: стара загора
Обратна връзка:

Re: Двама загинаха при тежка катастрофа в Стара Загора

Мнение от fantamaniaka »

прав си " що ги блъскате "
давай мачкай наред и толкова !
моя номер си е на видно хубаво място,Вижда се ясно.Миналата година в пловдив изпреварвах кола която се движеше с 30 и аз я изпреварих с около 60 км.Това не попречи на човека да свие вляво защото имаше неравност пред него и да ме блъсне...
Но наистина номера ми понеже беше на хубаво място ми помогна...
Всички са еднакво виновни....
И кола и мотор и пешеходец.
Но и мисля че темата мина в съсвем друга насока...
Mind ever die.They just get faster
Email: fantamaniaka@gmail.com
LZ1GAD
Изображение
Аватар
Da Edd
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 504
Регистриран на: Чет Яну 05, 2006 14:18 pm
Местоположение: Sofia
Обратна връзка:

Re: Двама загинаха при тежка катастрофа в Стара Загора

Мнение от Da Edd »

realprofesora написа:Kaто цяло културата ни на движение е отражение на манталитета ни.Българинът е припрян ,иска нещата да стават бързо , все го е страх някой да не го навика, ако нещо се забави или му изгасне колата.
Та затова и все бърза, гази , сече.Като го комбинираме и с чувството на безнаказаност-какво да очакваме по пътищата.
Повечето ми познати и приятели като се кача при тях си слагат колана само като се сетят че има органи.Не дават път изобщо на пешеходците.На кръстовище на светофар спират върху пешеходната пътека и т.н. Да не говорим пък да запалят фарове или да дадат на някой предимство.За мен си е комплексарщина, мачовщина и както искате така го наречете.
П.С. Продължавам да твърдя за моторите, че се движат прекалено бързо и рисковано .Просто сами си го търсят.Днес пак 2 мотора ме изпревариха при положение че карах с почти 60.
За 5 месеца ежедневно каране в Норвегия жена ми е била изпреварена в града само 1 път, защото говорила по мобилния и карала с 30.А на магистрала е изпреварена само 2 пъти и то с около 100км/ч.
По-добре не може да се каже! Мисля, че с мнението на професора трябва да приключи темата. Не мисля, че има какво повече да се обсъжда.
Аватар
stivans
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 816
Регистриран на: Пет Мар 12, 2010 0:16 am
skype: stivans
Местоположение: Стара Загора

Re: Двама загинаха при тежка катастрофа в Стара Загора

Мнение от stivans »

fantamaniaka не разбирам защо се засягаш.Никъде не твърдя,че трябва да се мачка когото и да било.Казвам че почти няма шофьор в града който да е видял моторист спазващ правилата, те трябва да важат за всички.Професора го е казал много точно.Тази тема е разисквана в почти всички форуми ,особено в автомобилните.И не видях някой моторист да си е признал че е сгрешил,все другите водачи са им виновни.
Нека всички спазваме правилата и проблеми няма да има.
skype: stivans
Стара Загора
Аватар
Princo
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 588
Регистриран на: Чет Юли 02, 2009 10:07 am
Местоположение: Стара Загора

Re: Двама загинаха при тежка катастрофа в Стара Загора

Мнение от Princo »

Има много да се обсъжда.Но винаги темите завършват с неизяснен край.
Малоумните закони,начина на мислене на катаджиите,хората дето карат изнервящо бавно с едни такива неориентирани движение и лежат на гърба на мисълта,че като спазват закона строго,са безсмъртни,нищо не може да им се случи и всички други карат безрасъдно и са някакви самоубийци. :)
But we're never gonna survive unless,
We get a little crazy,
No we're never gonna survive unless,
We are a little,
Cray cray crazy ... :)
Аватар
nasenceto
келеш
келеш
Мнения: 2242
Регистриран на: Нед Сеп 17, 2006 19:01 pm

Re: Двама загинаха при тежка катастрофа в Стара Загора

Мнение от nasenceto »

Да захапя и аз моторджиите малко, без да ми се обиждат, нищо че е далеч от темата. Ако обичат, между 12 и 4 следобед, както и през нощта, да не си изрязват машините из града, особено пролет и есен (когато джамовете са отворени), щото ще ги настигам и ще им връчвам келешите, те да ги приспиват. Преди 2-3 години имаха явно повече кинти за гориво и направо ми идеше да си купя пушка. Сега са малко по-нарядко, ама пак може да те докара до самоубийство, най -вече след като си мъчил бебока в продължение на един час да го приспиш, че е крив. Айде моля, малко съобразителност. Познайте кво се случва между Шел и Техномаркет, особено в почивните дни.
Аватар
fantamaniaka
Модератор
Модератор
Мнения: 1328
Регистриран на: Съб Яну 31, 2009 16:51 pm
skype: ready.for.use
Местоположение: стара загора
Обратна връзка:

Re: Двама загинаха при тежка катастрофа в Стара Загора

Мнение от fantamaniaka »

Мисля че тези хора който си чувал вечер едва ли четат този форум :))
:angry:
Mind ever die.They just get faster
Email: fantamaniaka@gmail.com
LZ1GAD
Изображение
Аватар
nasenceto
келеш
келеш
Мнения: 2242
Регистриран на: Нед Сеп 17, 2006 19:01 pm

Re: Двама загинаха при тежка катастрофа в Стара Загора

Мнение от nasenceto »

За следобеда говоря, ама както и да е. Що да не четат, да не са с два чифта...
Аватар
Roshavv
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 469
Регистриран на: Нед Ное 14, 2010 12:49 pm
Местоположение: Stara Zagora
Обратна връзка:

Re: Двама загинаха при тежка катастрофа в Стара Загора

Мнение от Roshavv »

ами ,щото тези за които говориш,едва ли ще намерят нещо интересно за тях за четене тук....
изрязват си моторите,щото могат,щото имат мотори и щото не могат им напрявят почти нищо....

ам може да си ги бъскате,няма проблеми....

а за тфа че минават отпред на сфетофара(И АЗ ГО ПРАВЯ) не е проблем....
мотора тръгва по бързо от колата(тфа не е някой валяк) и не забавя с нищо движението.... друг е въпроса.. ся,бяй Ганя го е яд,.. "еехх мааму стара,тоя ся къде се вре,а аз дремя 7 кола и пак ще ме фане червеното" ... докато това мислене не се промени... бития бит е.. банална фраза..

амин.. поздрави' :cheers:
Salamura
Потребител
Потребител
Мнения: 160
Регистриран на: Пет Апр 02, 2010 22:36 pm

Re: Двама загинаха при тежка катастрофа в Стара Загора

Мнение от Salamura »

На 08,06 като карахме по моста към Кольо Ганчево по обяд видях двете катастрофи. Откъм север верижна камионче/баничарка/джип Мерцедес, откъм юг такси/моторист. Голямо задръстване, едвам пълзяхме по моста... Чудо! На такава скоростна отсечка като моста! Където всички карат 80-100! Ма как е възможно????
По последните коментари - карах служебно скутерче преди години. Набираше 0-60 невероятно бързо! На светофарите се изнасях за нула време. Това дразнеше много хора, които се опитваха да ме избутат от пътя! Е не може сега с италиянка нова за 3500лв да им изпреваря натоканата кола! Един път се унесох по нанадолнище и минах на жълто-червено. Кой ти е очаквал, че се движа бързо! Минах между първата и втората кола, за мой късмет, вторият водач ме забеляза и забави... А първият още не светнало зеленото и вече засвири гуми да залети пред всички други! Сам съм си виновен, къде ми беше акъла да се силя.... Късмет имах!
Публикувай отговор