Откриха магистралата от Стара Загора до Нова Загора

Форум за ежедневни новини от Стара Загора.
Публикувай отговор
Аватар
nasenceto
келеш
келеш
Мнения: 2242
Регистриран на: Нед Сеп 17, 2006 19:01 pm

Re: Откриха магистралата от Стара Загора до Нова Загора

Мнение от nasenceto »

chamalin написа:Тебе те знаем, нямаше нужда да го казваш, въпросът беше риторичен! А като е нямало магистрали, какво, калдъръм ли е имало? А електромобилите от самото начало си бяха кьорфишек, като всичките работи на тия, и не само тях, само дето малцина тогава прозряха истината...
Точно колкото ти беше риторичен върпоса, точно толкова беше риторичен и отговора ми :lol: :lol: :lol:
Tй май не си много в час с плана за елетромобилите. Мераците за такъв завод са още от Костово време. Чудя и се мая на акъла ти, защо всичко приписваш на сегашното правителство? То бива хейтърство, ма и на хубавото да кажеш лошо...вече е тотално изтрещяла и зомбирана работа.
chamalin
Потребител
Потребител
Мнения: 122
Регистриран на: Пет Юни 08, 2012 12:20 pm

Re: Откриха магистралата от Стара Загора до Нова Загора

Мнение от chamalin »

Брех да му се не види, не знаех, че има и риторични отговори, требе да си го запиша нейде...


И знаеш ли, сигурно си прав, наистина е зомбирана и изтрещяла работа, иначе тия трябваше да са по затворите, а не във властта! И ми е чудно, дали, след като толкова сляпо и предано вярваш на "вожда" си, би последвал сакраменталния му съвет-напътствие, и да идеш да садиш картофи? Тогава ще те призная за истински последовател на "учителя" си... :lol:


Апропо, пропуснах, Той, все пак, ти дава избор - картофосадач или чобанин, или второто май беше запазено за IT специалистите, вече не помня...
Аватар
nasenceto
келеш
келеш
Мнения: 2242
Регистриран на: Нед Сеп 17, 2006 19:01 pm

Re: Откриха магистралата от Стара Загора до Нова Загора

Мнение от nasenceto »

Хапе те кучето, хич да не е :lol: :lol: :lol: Винаги съм ти казвал, че не съм му най големия фен, нито пък вярвам сляпо на който и да е. В момента по-добра алтернатива от него НЯМАШ! За 3 години направи колкото всички останали нещастници преди тва, колкото и смешно да ти звучи. Може да го прави джанлатската и с много грешки, но който не работи - той не греши. Важното е че има желание.
Аватар
realprofesora
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 3275
Регистриран на: Пет Сеп 15, 2006 13:59 pm
Местоположение: Стара Загора

Re: Откриха магистралата от Стара Загора до Нова Загора

Мнение от realprofesora »

Хело колеги , солен поздрав от морето.Днес се върнах и минах по откритите лотове на магистралата. Кефско се пътува -спокойно. Но какво ми направи неприятно впечатление.Лота от Стара Загора до Нова Загора, строен от TRACE e доста зле направен -в смисъл клатиш се вълнообразно...и то постоянно.Асфалта е на вълни.Доста дразнещо.
Но лота от Нова Загора до Ямбол е направо великолепен...строен от гръцката фирма Актор.Гладък и няма нищо общо с този на Трейс.
Та господа весело пътуване по магистралата , като цяло на мен ми хареса пътуването, дано и вие оцените новия път. :cheers:
Popopopopo
Аватар
zvezda
Потребител
Потребител
Мнения: 278
Регистриран на: Вто Ное 25, 2008 19:40 pm

Re: Откриха магистралата от Стара Загора до Нова Загора

Мнение от zvezda »

Новият лот може още да не е имал време да се огъне под палещите лъчи на юлското слънце. :)
Аватар
realprofesora
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 3275
Регистриран на: Пет Сеп 15, 2006 13:59 pm
Местоположение: Стара Загора

Re: Откриха магистралата от Стара Загора до Нова Загора

Мнение от realprofesora »

zvezda написа:Новият лот може още да не е имал време да се огъне под палещите лъчи на юлското слънце. :)
Не е от това.Всичко зависи от начина на изработка.Явно гръцката фирма са по-добри.
Popopopopo
Аватар
didka
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 2137
Регистриран на: Чет Юни 12, 2008 19:39 pm

Re: Откриха магистралата от Стара Загора до Нова Загора

Мнение от didka »

На моста преди Сърнево клати много от началото до края.
Мислех,че само на моста са си оставили ръцете,но явно,че по целия лот.
Некадърна работа-българска.
:spank: :spank: :angry:
Dog drags - no tracks...
Аватар
realprofesora
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 3275
Регистриран на: Пет Сеп 15, 2006 13:59 pm
Местоположение: Стара Загора

Re: Откриха магистралата от Стара Загора до Нова Загора

Мнение от realprofesora »

didka написа:На моста преди Сърнево клати много от началото до края.
Мислех,че само на моста са си оставили ръцете,но явно,че по целия лот.
Некадърна работа-българска.
:spank: :spank: :angry:
Смятай като тръгнат товарните коли и как тези вълни ще се задълбочат още повече.Като клати и ще набива още надолу.След година по този лот ще се возим като пуканки в колите. :lol:
Popopopopo
Аватар
nasenceto
келеш
келеш
Мнения: 2242
Регистриран на: Нед Сеп 17, 2006 19:01 pm

Re: Откриха магистралата от Стара Загора до Нова Загора

Мнение от nasenceto »

Хммм. Интересно. Чета във форума на рено темата за автомагистралата (10-на страници вече) и никой не се оплаква от лош асфалт. Всички само хвалят пътя. Каня се другата седмица и аз да я пробвам и ще споделя и моето мнение...
Дано не е прав проф-а, защото би било много жалко. Ако не се лъжа има някаква гаранция за строежа...
Аватар
sawo
Site Admin
Site Admin
Мнения: 5796
Регистриран на: Пон Юли 26, 2004 10:33 am
skype: sawo_1337
Местоположение: ./
Обратна връзка:

Re: Откриха магистралата от Стара Загора до Нова Загора

Мнение от sawo »

Голямо мрънкане, голямо нещо. Според мен хората които са в кофти положение някакси се успокояват, като оплюят всичко и всеки в България, та поне да са спокойни че не само те са така. Е да, ама не.

Вземете се качете на тази магистрала, минете няколко пъти, пробвайте и стария път и елате пак да говорите вече със някаква реална информация.
В Петък сутринта тръгнахме за морето по магистралата, в началото има някакви минимални неравности, които обаче са доста трудни за долавяне, особено ако колата ви има някакво смислено окачване. Това не е асфалт 5 сантиметра, няма утре да стане крив от камиони и освен ако нямате някакъв опит или познания в обработката на асфалт или полагането на пътища, не говорете глупости.
Пътуването по магистралата е песен - досега не съм се придвижвал толкова лесно до морето. Преди беше колони, гърч, джипове те засичат и т.н. - сега докато се усетихме и вече бяхме там. На връщане за проба минахме по стария път - до отсечката където почва магистралата беше натоварено, след това няма почти никакви автомобили - да ти е кеф да си караш.
Аватар
Веско
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 454
Регистриран на: Съб Юни 23, 2012 19:11 pm

Re: Откриха магистралата от Стара Загора до Нова Загора

Мнение от Веско »

2 пъти пътувах по магистралата Нова Загора - Стара Загора и обратно, отначало мислех че само аз нещо съм усетил неравностите и затова не съм писал нищо,но явно не е било така. След като се качиш от Нова Загора посока Стара Загора при движение с 130-140км явно се усеща неравностите ,друса доста добре! Иначе спор няма никакъв че Магистралата си е магистрала ,дори и да стане платена предпочитам да се движа по нея.
Аватар
nasenceto
келеш
келеш
Мнения: 2242
Регистриран на: Нед Сеп 17, 2006 19:01 pm

Re: Откриха магистралата от Стара Загора до Нова Загора

Мнение от nasenceto »

Разни познати твърдят, че имало доста неравности в участъка СЗ - НЗ. Някой с подобни оплаквания/впечатления?
СЗ - НЗ.
Това за магистралата ако е , познатите ти не са в час- като джам е магистралата. Ако е за стария път, то си е стария път, какво да искаме за него.
A ся де... Проф, тем те знам, че имаш регистрация вътре: http://www.renault-bg.com/smf/index.php?topic=137897.0
chamalin
Потребител
Потребител
Мнения: 122
Регистриран на: Пет Юни 08, 2012 12:20 pm

Re: Откриха магистралата от Стара Загора до Нова Загора

Мнение от chamalin »

didka написа:На моста преди Сърнево клати много от началото до края.
Мислех,че само на моста са си оставили ръцете,но явно,че по целия лот.
Некадърна работа-българска.
:spank: :spank: :angry:
Защо мислите, че другият лот е правен от гърците, доколкото знам, там са ползвани подизпълнители, също български фирми.
chamalin
Потребител
Потребител
Мнения: 122
Регистриран на: Пет Юни 08, 2012 12:20 pm

Re: Откриха магистралата от Стара Загора до Нова Загора

Мнение от chamalin »

sawo написа:Голямо мрънкане, голямо нещо. Според мен хората които са в кофти положение някакси се успокояват, като оплюят всичко и всеки в България, та поне да са спокойни че не само те са така. Е да, ама не.

Вземете се качете на тази магистрала, минете няколко пъти, пробвайте и стария път и елате пак да говорите вече със някаква реална информация.
В Петък сутринта тръгнахме за морето по магистралата, в началото има някакви минимални неравности, които обаче са доста трудни за долавяне, особено ако колата ви има някакво смислено окачване. Това не е асфалт 5 сантиметра, няма утре да стане крив от камиони и освен ако нямате някакъв опит или познания в обработката на асфалт или полагането на пътища, не говорете глупости.
Пътуването по магистралата е песен - досега не съм се придвижвал толкова лесно до морето. Преди беше колони, гърч, джипове те засичат и т.н. - сега докато се усетихме и вече бяхме там. На връщане за проба минахме по стария път - до отсечката където почва магистралата беше натоварено, след това няма почти никакви автомобили - да ти е кеф да си караш.

Може би, в случая съм визиран аз, затова нека си го кажа. Не знам защо, всяка една критика тука, се възприема като мрънкане, каквото и да значи това? Може би, всички трябва да бъдем безкритични към нещо, за което вече е казано, че така, и точка. Е добре, ами ако все пак не е чак толкова хубаво?

Никога и никъде, не съм казал, че не трябва да има магистрали, напротив, трябва да има. Пътувал съм из Европа, и много добре мога да оценя достойнствата на този вид пътища. Въпросът тука опира до това, на каква цена стават (не говоря само за финансовите измерения), и кой ще има същинската полза от тях? Никой, оттук присъстващите магистрални фенове, не обясни по никакъв конкретен начин, как тия отсечки, ще допринесат за нещо ново, за по-нататъшно развитие на съответните региони? Само повтарят думите на оная мутра, че видите ли, сега вече ще се подобри поминъка, но КАК? Тия алабализми ги слушаме вече десетки години, , но нищо не се променя!

Както вече казах, около, и над 40% от хората, ще ползват тая магистрала един път в годината. Други 40% пък изобщо няма да стъпят на нея, по обективни причини. Значи, остават около 20%, които ще я ползват повече от веднъж годишно. Е, затова ли е тоя огромен възторг, че някаква малка част от хората, предимно професионално, ще ползват магистралата? Но пък, истината е малко по-друга. Строежът на магистралата се форсира, не защото на мутрата му е много домиляло за народа му, и дори за тия 20%, а по-скоро, защото изпълнява ангажимент към друга държава - Турция. Целта е, да се осигури скоростна пътна артерия, по която да се придвижват турските тирове, в посока западна Европа. Затова бяха отклонени средства от други фондове на държавата, като здравеопазването например, за да се строи път за чужда държава! Ето, това не одобрявам, не самия път! И не ми казвайте, че финансирането ще се поеме от ЕС, да, такава е опцията, но не се знае, колко и кога, може и нищо да не бъде възстановено.

Тука чета и едно откровение, че един наш колега, е готов да плаща и тол такса, стига да пътувал по такива пътища... Стана смешно и тъжно, до какво ниво вече падаме, сами да си нахлузваме ярема. Уважаеми колега, ако толкова ти се плаща тол такса, дай официално предложение където трябва, само имай предвид едно - никъде в Европа, а може би и в света, няма хем винетна система, хем тол такса, на едно място!

И малко да се върна на преамбюла на копирания от мен текст - не съм в кофти положение, а и няма нужда да съм в такова, каквото и да значи това, за да отчитам реалностите такива, каквито са! Ако да казваш истината е плюене, добре, така да бъде, приемам поправката, но ще кажа друго - няма нужда и тоя форум да се се слага някому, вече си има достатъчно наредени на тая опашка. Ако все пак сте решили, че тука ще се приемат само и единствено аплодисменти към властимащите, и нищо друго, кажете си, лошо няма, ще се съобразя с това!
Аватар
sawo
Site Admin
Site Admin
Мнения: 5796
Регистриран на: Пон Юли 26, 2004 10:33 am
skype: sawo_1337
Местоположение: ./
Обратна връзка:

Re: Откриха магистралата от Стара Загора до Нова Загора

Мнение от sawo »

Ами принципно не визирах никой конкретно, само прехвърлих мненията в темата и пак не разбрах защо се мрънка, а то точно това се прави. Досега не видях едно технически обосновано мнение защо тази магистрала е толкова лоша или излишна, зле построена и т.н.. Всеки си говори нещо наизуст и това е.
Аз не съм нито превозвач, нито транспортирам някакви стоки и не мога да кажа плюсовете и минусите на тази магистрала, предполагам, че и вие не можете. Каквото и да се каже в тази насока ще са някакви голи разсъждения на хора без опит или образование в сферата на логистиката или икономическото развитие. Защо си мислите, че само вие знаете всичко и все сте прави?

За мен лично какви са плюсовете - огромно удобство при пътуване до морето, спестяване на време и нерви. Другия плюс е по-малката опасност за живота на всеки един от нас когато се пътува към морето. Не е тайна, че това беше един от най-опасните участъци за пътуване взимал не една и две жертви. Новия маршрут буквално ще спасява животи и не ме интересува кой я строи - Бойко, Гойко, Драгойко или който ще да е.
Публикувай отговор