Как роми се извиниха на цяла България

Форум за ежедневни новини от Стара Загора.
Аватар
Nakito
Потребител
Потребител
Мнения: 411
Регистриран на: Чет Дек 11, 2008 15:39 pm
Местоположение: 2565 km

Как роми се извиниха на цяла България

Мнение от Nakito »

Как роми се извиниха на цяла България

Младежите са от ромската махала в Стара Загора, а изпълнението на българския химн е техният отговор на случката с тримата ученици в Добричко


Група ромски младежи от Стара Загора се извиниха на цяла България за гаврата с портретите на Левски с изпълнение на националния химн. Младежите избраха този начин, за да покажат, че не всички от техния етнос мразят България.

Клипчето е качено във vbox7.com и youtube е едно от най-гледаните през последните три дни.

Младежите са от ромската махала в Стара Загора, а изпълнението на българския химн е техният отговор на случката с тримата ученици в Добрич, които позираха в неприлични пози с портретите на Васил Левски, Цар Симеон и княз Борис.

"Решихме да направим материал, с който да се извиним пред цяла България и да покажем, че ромите обичат България и могат да бъдат различни, не всички са еднакви, каза пред Би Ти Ви 14-годишният Деян Асенов.

Идеята е на 26-годишния Стефан Ивов, който тази година се дипломира като юрист."Икономическата криза, политическата криза и финансовата няма да ни съборят като народ, но ако паднем, ако загубим нашата свобода, като нация, то ще бъде, защото се погубваме един друг чрез омразата и расизма", казва Стефан.

Той е и неформален лидер на гражданската организация - "Рома дестини" (букв. Ромска съдба), в която членуват младежите и девойките, изпълнили българския химн.

"Чрез този клип показахме, че ние обичаме България, че не всички роми мразят България, че ние милеем за нашата родина," добави Асен Петров.

Ромският лидер обяви още, че главната цел на "Рома дестини", която скоро щяла да получи и официален статут като гражданска организация, била социалната интеграция на ромското малцинство. Първата кампания, която организацията подготвяла за края на годината, била срещу ранната женитба на ромските момичета.

http://www.vesti.bg/index.phtml?tid=40&oid=5261491
There's no mine, there's no yours, the world's Beroe
Аватар
admin
Site Admin
Site Admin
Мнения: 3580
Регистриран на: Съб Май 11, 2002 9:43 am
skype: john.doe.12
Местоположение: Earth
Обратна връзка:

Re: Как роми се извиниха на цяла България

Мнение от admin »

Браво.
"There is no 'patch' for stupidity."
Аватар
realprofesora
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 3275
Регистриран на: Пет Сеп 15, 2006 13:59 pm
Местоположение: Стара Загора

Re: Как роми се извиниха на цяла България

Мнение от realprofesora »

Eвалла на братята.Има и качествени цигани.Както има и некачествени българи.
Popopopopo
Аватар
Bul-Dog
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 1159
Регистриран на: Чет Фев 24, 2011 17:02 pm

Re: Как роми се извиниха на цяла България

Мнение от Bul-Dog »

Само да ви кажа: добре е когато се изпълнява Химнът на Република България да се стои ПРАВ!

Но това няма как да ги научат безродниците от Hellзинския комитет, щото са безродници и се съвокупляват за пари!
http://www.kingsimeon.bg/" onclick="window.open(this.href);return false;
Аватар
System_error
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 1815
Регистриран на: Вто Окт 30, 2012 8:00 am

Re: Как роми се извиниха на цяла България

Мнение от System_error »

:lol: Koлко взимат на сеанс?
Аватар
Bul-Dog
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 1159
Регистриран на: Чет Фев 24, 2011 17:02 pm

Re: Как роми се извиниха на цяла България

Мнение от Bul-Dog »

System_error написа::lol: Koлко взимат на сеанс?
Никой не може да ти забрани да си мангалолюбец! Не се срамувай от себе си ако си циганин! Пишеш долу-горе грамотно. Има много читави и добри хора сред циганите.
Но тез от по-горния клип са ги научили на това мероприятие, подсказали са им...От което цялото мероприятие изглежда жалко.
Роми??? се извинявали на ЦЯЛА България 8O Айде няма нужда!

Пп. Не знам за какви сеанси питаш? Може да попиташ обичните си "роми", гледам всяка вечер се въртят на околовръстното-може за теб да е с "промоСия" :lol:
http://www.kingsimeon.bg/" onclick="window.open(this.href);return false;
Аватар
System_error
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 1815
Регистриран на: Вто Окт 30, 2012 8:00 am

Re: Как роми се извиниха на цяла България

Мнение от System_error »

Малко по-внимателно с грубия тон. Не ти отива на претенциите, пък и не си ми ни баща, ни даскал! Благодаря предварително.
Ти явно собствената си раса не уважаваш, камо ли някоя друга. Не ми се спори с хейтъри, така че те оставям да се наслаждаваш на темата.
PS: Не ми отговаряй.
Аватар
Bul-Dog
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 1159
Регистриран на: Чет Фев 24, 2011 17:02 pm

Re: Как роми се извиниха на цяла България

Мнение от Bul-Dog »

System_error написа:Малко по-внимателно с грубия тон. Не ти отива на претенциите, пък и не си ми ни баща, ни даскал! Благодаря предварително.
Ти явно собствената си раса не уважаваш, камо ли някоя друга. Не ми се спори с хейтъри, така че те оставям да се наслаждаваш на темата.
PS: Не ми отговаряй.
Тъй да бъде! :wink:
http://www.kingsimeon.bg/" onclick="window.open(this.href);return false;
Аватар
z3us
Потребител
Потребител
Мнения: 278
Регистриран на: Чет Апр 05, 2007 15:48 pm

Re: Как роми се извиниха на цяла България

Мнение от z3us »

Bul-Dog написа:Но тез от по-горния клип са ги научили на това мероприятие, подсказали са им...От което цялото мероприятие изглежда жалко.
Така е на 100%. Циганетата изиграват сценката с адското нежелание, изглеждат все едно зад тях стои някой и им опира пистолет в гърба. И въобще цялата постановка явно е с политическа цел, някои хора са решили по този начин да рекламират новата си организация. И всичко това е супер очевидно и натрапващо се, даже в статията си го пише:
Идеята е на 26-годишния Стефан Ивов. Той е и неформален лидер на гражданската организация - "Рома дестини"
ПС: На никого не натрапвам мнението си, но лично на мен като чух химна в тяхно изпълнение ми стана гнусно и грозно, приех го като един вид оскверняване на този национален символ :evil:
ПС2: Мислех да не се обаждам по тази тема за да стане спор като в една друга, ама щом така и така почнахте...
Аватар
HoCuS
Потребител
Потребител
Мнения: 238
Регистриран на: Вто Окт 01, 2002 12:17 pm
Местоположение: on the edge!!!
Обратна връзка:

Re: Как роми се извиниха на цяла България

Мнение от HoCuS »

Стефан Ивов е син на пастор Иво Койчев. Сценката се снима в залата им за "Проповеди" на фондация "Мост на Любов - България".


В интерес на истината са дооооста по интелигентни и възпитани от 80% от Българите.
Don't drink and drive!!!
Don't drive and drink!!!
Аватар
Bul-Dog
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 1159
Регистриран на: Чет Фев 24, 2011 17:02 pm

Re: Как роми се извиниха на цяла България

Мнение от Bul-Dog »

Те по принцип мангалите тъй ги разбират работите:"бате, бате, ш'ети пеем, дай пет лева"

Ами като ще изпълняваш Химна, ми вземи го направи сериозно, стани прав, отдай нужното уважение...еми, мангалска работа.

Ще извиняваш това за културата, ама чак пък на 80% ги изчисли... :roll: :lol:
http://www.kingsimeon.bg/" onclick="window.open(this.href);return false;
Аватар
HoCuS
Потребител
Потребител
Мнения: 238
Регистриран на: Вто Окт 01, 2002 12:17 pm
Местоположение: on the edge!!!
Обратна връзка:

Re: Как роми се извиниха на цяла България

Мнение от HoCuS »

Лични наблюдения!

Ако искаш да го изчисля до точен процент, но не обещавам, че няма да е по-висок от обявеният!
Don't drink and drive!!!
Don't drive and drink!!!
petaruz
Новак
Новак
Мнения: 20
Регистриран на: Пон Авг 09, 2010 21:27 pm

Re: Как роми се извиниха на цяла България

Мнение от petaruz »

HoCuS написа:В интерес на истината са дооооста по интелигентни и възпитани от 80% от Българите.
Целият ми трудов стаж е свързан с работа с цигани включително и с цигани-пастори до сега по-интелигентен от другите цигани не съм срещал а да е по-интелигентен от 80% от българите това е абсурдно твърдение.
Аватар
HoCuS
Потребител
Потребител
Мнения: 238
Регистриран на: Вто Окт 01, 2002 12:17 pm
Местоположение: on the edge!!!
Обратна връзка:

Re: Как роми се извиниха на цяла България

Мнение от HoCuS »

Ама Вие сте някакви много дребни души, за една цифра да се правите на умни .......

Да ние българите сме невероятни умни и възпитани.... Маймуни !
Don't drink and drive!!!
Don't drive and drink!!!
Аватар
Bul-Dog
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 1159
Регистриран на: Чет Фев 24, 2011 17:02 pm

Re: Как роми се извиниха на цяла България

Мнение от Bul-Dog »

Е що се срамиш да се наречеш Българин?! А?

Тъй ви възпитават и учат от години, нали, бъдете толерасти, бъдете либерасти-отдавайте почит на другите племена, своите не зачитайте...И докъде ще я докараме така?
http://www.kingsimeon.bg/" onclick="window.open(this.href);return false;
Публикувай отговор